Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mieszkanie w bloku. Piesek zdechl  (Przeczytany 1848 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pamela123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Mieszkanie w bloku. Piesek zdechl
« : 2016-06-09, 09:38 »
Troche z innej beczki
moj piesek ma 18 lat i jego lata dobiegają konca. mieszkam w bloku i zastanawiam się co robi się z ciałem pieska? przepraszam jezeli taki temat byl ale nie mam pojecia a boje sie
Zapisane
Cały mój świat

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mieszkanie w bloku. Piesek zdechl
« Odpowiedź #1 : 2016-06-09, 14:45 »
Jeśli piesek zostanie uśpiony w lecznicy, można zostawić ciało, uiszczając odpowiednią opłatę. Weterynarze przechowują zwłoki w chłodni do czasu zabrania ich przez odpowiednie służby porządkowe. Można zwierzę pochować na specjalnym cmentarzu, choć nie w każdej miejscowości taki cmentarz jest. Teoretycznie nie wolno zakopywać zwłok w ogrodach czy parkach/lasach. Grożą za to kary finansowe. Jeśli zwierzak umrze w domu, zwykle dzwoni się do przedsiębiorstwa usług komunalnych i za opłatą oddaje ciało do utylizacji.

Pozdrowienia dla pieska, niech sobie jeszcze pożyje :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mieszkanie w bloku. Piesek zdechl
« Odpowiedź #2 : 2016-06-14, 14:34 »
Jeśli umrze w domu to ciało też można do lecznicy zawieźć (każda lecznica musi mieć umowę ze spalarnią)

Inna opcja (bardziej kosztowna i wymagająca większego "wysiłku" - to zorganizować pochówek na cmentarzu dla zwierząt. - chociaż tu problematyczna jest lokalizacja ( w polsce jest zaledwie kilka takich cmentarzy)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Mieszkanie w bloku. Piesek zdechl
« Odpowiedz #2 : 2016-06-14, 14:34 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Mieszkanie w bloku. Piesek zdechl
« Odpowiedź #3 : 2016-06-15, 10:46 »
W zasadzie najlepszą opcją jest wg mnie przewiezienie ciała do lecznicy,gdzie potem za drobną opłatą odpowiednie służy go zabiorą lub jeżeli masz taką możliwość,to możesz pochować psa na specjalnym cmentarzu,skąd jesteś?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 24 zapytaniami.