Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do dołu

Autor Wątek: wlasny kon  (Przeczytany 53890 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anieszka

  • Gość
wlasny kon
« Odpowiedź #240 : 2004-10-17, 14:49 »
mój stoi w stajni a na pastwisko ma go kto wypuszczać choć w poniedziałki zawsze w stajni stoi :( a tak to bryka po pastwisku :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
wlasny kon
« Odpowiedź #241 : 2004-10-17, 15:14 »
ritka
ooo? no ale co, jedziesz do cioci do warszawy z koniem? :P czy wyjezdzasz tylko tam gdzie sa stajnie ??
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
wlasny kon
« Odpowiedź #242 : 2004-10-17, 17:14 »
Ja bardzo rzadko wyjezdzam. Jak mnie nie ma, to i tak kon jest wypuszczany, jakby sie cos dzialo to zostane zawiadomiona, wezwa weta itp. Moge kogos poprosic o czyszczenie czy jakies zabiegi, o przelonzowanie i jazde niby tez (ale tego akurat nie robie).
A na wakacje w tym roku konie pojechaly ze mna.
Zapisane

Forum Zwierzaki

wlasny kon
« Odpowiedz #242 : 2004-10-17, 17:14 »

Kamelia

  • Gość
wlasny kon
« Odpowiedź #243 : 2004-10-17, 17:14 »
u nas opiekuje sie instruktorka która albo na nim jezdzi albo go lonżuje albo wypuszcza
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
wlasny kon
« Odpowiedź #244 : 2004-10-27, 18:40 »
mam jeszcze jedno pytanie ;)

co wchodzi w sklad "niezbednej wyprawki" dla konia, oprocz grzebieni, kopystek, szamponow itp, siodla, oglowia,derek, ochraniaczy,lonzy, balsamow, masci, wcierek chlodzacych... ??
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
wlasny kon
« Odpowiedź #245 : 2004-10-27, 18:50 »
no to zależy po co na przykład kupować koniowi maści skoro nie ma jakichś poważnych dolegliwości z tym związanych. "Wszystko wychodzi w praniu". Najważniejsze żeby był czysty(szczotki) by było mu ciepło (derki) miał swój sprzet ( ogłowie siodło itd) Po co kupować coś co się może okzać niepotrzebne i wydawać pieniądze bez sensu zamiast kuić coś naprawdę potrzebnego??
A jeżeli już bardzo oczekujesz odpowiedzi to mysle, że smar do kopyt i inteligentny właściciel....
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
wlasny kon
« Odpowiedź #246 : 2004-10-27, 18:54 »
a właśnie.. miałam sie pytac jakich i na co i jak i wogóle :) stosować smarowidła do kopyt ?? tzn. jak poznac że przydałyby się i jak dobrac odpowiednią itd.
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
wlasny kon
« Odpowiedź #247 : 2004-10-27, 18:57 »
poznać to musisz na kopytka popatrzec:D czy są suche czy się łuszczą itd. Ja polecam Veredusa z biotyna sama stosuje i bardzo fajny jest:] Jest naprawde teraz dużo smarów do kopyt. Najlepiej pójść do sklepu i sprzedawczyni pokaże ci jaki njalepszy na kopytka dla konia:D
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
wlasny kon
« Odpowiedź #248 : 2004-10-27, 19:21 »
acha, dzięki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

wlasny kon
« Odpowiedz #248 : 2004-10-27, 19:21 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wlasny kon
« Odpowiedź #249 : 2004-10-27, 19:37 »
z regóły jesienią,wiosną  czy zima kiedy kopyta są bardziej narazone na mokre podłoże i kopyta i strzałki rozmiękają to lepiej posmarować jak coś czymś na bazie dziegciu np unicorn'em lub same strzałki dziegciem, a kiedy jest suuuucho np w upalne lata wtedy czasami co jakiś czas jakimiś smarami lub olejkami nawilżającymi smaruje się...ale i tak najlepiej chyba robi poranna rosa :)

Wiedźma

  • Gość
wlasny kon
« Odpowiedź #250 : 2004-10-27, 19:38 »
Cytuj

co wchodzi w sklad "niezbednej wyprawki" dla konia

Wszystko zalezy od tego, jak kon bedzie uzytkowany, w jakich warunkach trzymany i jaki jest jego stan zdrowia. Mysle, ze takie podstawowe wyposazenie to: kantar, uwiaz, szczotka miekka, zgrzeblo-iglak, zgrzeblo gumowe, kopystka, grzebien, gabki, szczotka do kopyt, jakas czysta szmata do wytarcia nog, dziegiec, masc do kopyt, szampon, podstawowa apteczka, ochraniacze do jazdy by sie tez przydaly, czaprak/potnik, siodlo, oglowie, smar do konserwacji skory (mozna pozyczac ;) ), lonza... Reszta w zaleznosci od potrzeb ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
wlasny kon
« Odpowiedź #251 : 2004-10-27, 19:59 »
dzieki bardzo :) a jesli chodzi o odrobaczanie, szczepienia..? ile razy w roku, ile to mniej wiecej kosztuje?? kiedy (jaka pora roku) trzeba podkuwac i znow- ile to kosztuje; w ogole co z opieka kowala. no i czy bardzo czesto zdarzaja sie sytuacje typu 'koniecznie musze to kupic' a owe to kosztuje 200 zl ? :P rodzice prawie dali sie juz namowic na kupno mi konia na 18, ale nie chcialabym im zrobic niespodzianki w stylu: 'no to dajcie mi jeszcze 5000 na wyprawke' :/
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
wlasny kon
« Odpowiedź #252 : 2004-10-27, 20:29 »
odrobaczanie: co trzy miesiące w granicach od 40zł - 60zł
szczepienia: przeciwko grypie i tężcowi zależy od szczepionki np. INFLUTET (50zł bodajze) najpier pierwsze trzy (lub dwie nie pamietam ale weterynarz napewno powie) dawki co miesiąc potem co pół roku
kowal: zalezy od kopyt i od tego czy podkuty konik ale mniej więcej co 6-7 tygodni i wacha się w granicach od 50 do 200zł ( tutaj cena zalezy czy z poduciem czy bez)

Wszystkie sprawy szczepień i odrobaczań to do ustalenia z wetem. Ogólnie żadko by się zdarzyło, że musisz od zaraz kupić 200zł. Nie wchodzi w grę oczywiście zdrowie konia. Bo przy jakichkoliek schorzeniach kulawiznach itp to ceny mogą być duże. Ale duże wydatki to tylko zdrowotne wydatki :]
Zapisane

Kamelia

  • Gość
wlasny kon
« Odpowiedź #253 : 2004-10-27, 21:10 »
najlepiej jest jak wszystko wychodzi w praniu bo albo potrzebujesz 3 czapraków albo wystarcza ci jeden, ja np. derkę kupiłam dopiero teraz bo wcześniej nie było takiej potrzeby
Zapisane

Pysiek

  • Gość
Odp: wlasny kon
« Odpowiedź #254 : 2007-07-01, 21:42 »
-gdzie on stoi? w jakiej stajni? W Solcu nad wisłą. Stajni brak
-ile placicie za miejsce w stajni? Stoi w domu
-ile placicie za utrzymanie miesiecznie? Nieiwiem, sianko za darmo, a woda ze studni
-jak daleko jest od was? 70 km
-jak czesto do niego przyjezdzacie? W wakacje często, tak to w o 2 weekend
-kto sie nim opiekuje jak was nie ma? Dziadek, ojcec, sąsiadka :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wlasny kon
« Odpowiedz #254 : 2007-07-01, 21:42 »

Pysiek

  • Gość
Odp: wlasny kon
« Odpowiedź #255 : 2007-07-01, 21:44 »
dzieki bardzo :) a jesli chodzi o odrobaczanie, szczepienia..? ile razy w roku, ile to mniej wiecej kosztuje?? kiedy (jaka pora roku) trzeba podkuwac i znow- ile to kosztuje; w ogole co z opieka kowala. no i czy bardzo czesto zdarzaja sie sytuacje typu 'koniecznie musze to kupic' a owe to kosztuje 200 zl ? :P rodzice prawie dali sie juz namowic na kupno mi konia na 18, ale nie chcialabym im zrobic niespodzianki w stylu: 'no to dajcie mi jeszcze 5000 na wyprawke' :/
Kup konika polskiego, wytrzymałe jak niewiem, podkuwać nie trza
Zapisane

awangarda

  • Gość
Odp: wlasny kon
« Odpowiedź #256 : 2007-07-02, 11:23 »
ooohooh dawno tu nie zagladalalm:P wiele sie u nas po zmienialo wiec aktualizuje dane:P:P:

-Nemkoś stoi teraz w nowej stajni w Kielcach na stadionie:]
-za pensionat place 618zl miesiecznie w wcenie pensjonatu jest boks, siano, owies, sloma, kozystanie z karuzeli, solarium, hali, myjki itd:Pno i do tego oplaty za+kowala, wet, jakies witaminki itd itp
-do stajni mam jakies 20km
-uteraz w wakacje jezdze codziennie a jak milama mature to wogole;)
-a jak nie moge przyjechac czy wlasnie jak sie uczylam do matury to Nemka zajmowal sie ten sam kolega co wczesniej:]
 
 
Zapisane

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Odp: wlasny kon
« Odpowiedź #257 : 2008-01-20, 21:59 »
-gdzie on stoi? w jakiej stajni? Amon stoji w stajni w Olszy Agro-Handel
-ile placicie za miejsce w stajni?Jestem w klubie i mam troche inne zasady
-ile placicie za utrzymanie miesiecznie?to co wyżej
-jak daleko jest od was? 3km
-jak czesto do niego przyjezdzacie?  6dni w tygodniu,jesli ja nie moge to luzak jest sam z moimi konmi
-kto sie nim opiekuje jak was nie ma? stajenny,luzak
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 25 zapytaniami.