Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: SAŁATA ZABRONIONA?  (Przeczytany 7135 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« : 2002-11-11, 18:07 »
Hmm.... w sklepie zoologicznym pewna pani powiedziała że chomikom do 1,5 roku nie można dawać sałaty... Czy to prawda? A jeżeli tak to dlaczego??
Zapisane

Clickerka

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #1 : 2002-11-11, 18:23 »
Wątpie aby to zależało od wieku chomika, ale mi wet mówił, że nie wolno dawać sałaty za dużo, bo może to doprowadzić do choroby. Ale dlaczego to nie wiem....
Zapisane

Gerda

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #2 : 2002-11-11, 21:58 »
Sałatę można podawać praktycznie w każdym wieku, a po prostu należy ograniczyć jej ilość, ponieważ może spowodować niebezpieczne dla zwierząt: wzdęcia oraz biegunkę, która może doprowadzić do odwodnienia zwierzaczka !!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedz #2 : 2002-11-11, 21:58 »

Clickerka

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #3 : 2002-11-12, 16:00 »
No właśnie!! :)  :)
Zapisane

Gerda

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #4 : 2002-11-14, 15:29 »
:wink:
Zapisane

milka004

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #5 : 2002-11-14, 16:19 »
No a odemnie jeszcze dalsze inf. raczej smutne
Przy ostrej biegunce nasz zwierzaczek moze nie wytrzymac i moze umrzec wiec nalezy przestrzegac odpowiedniej diety dla konkretnego zwierzaka.
Tak samo wzdecia, w takich przypadkach gdzie zwierz nie moze oddac kalu prowadza do smierci, dlatego tak ja napisalam trzeba przestrzegac odpowiednich jadlospisow.
Nie bede sie rozpisywac na ten temat poniewaz moja wiedza nie jest zbyt duza i nie chce wprowadzic nikogo w blad.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #6 : 2002-11-14, 19:17 »
Wiek chomolka znaczenia nie ma raczej. Sałata i kapusta dlatego sa zabronione, gdyż większośc (barrdzo duzo) kapust jest pryskanych. Chomiki dostają biegunki (chyba biegunki albo innego świństwa) i zdychają :(... Dlatego trzeba też myś owoce, które sie im daje "na wszelki wypadek".  :idea:
Zapisane

Arek

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #7 : 2003-05-28, 16:08 »
Ja słyszałem ze nie wolno podawac gryzoniem sałaty pędzonej (cokolwiek to znaczy) - chyba chodzi o taka sztuczną szklarnianą sałate.. Zawiera ona duzo niebezpiecznych składników, np. azotany.. Dbajcie o to by sałata była z dobrego zródła, najlepiej z działki, albo ogródka.. choć to trudne..
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #8 : 2003-05-28, 17:30 »
Cytat: Arek
Ja słyszałem ze nie wolno podawac gryzoniem sałaty pędzonej (cokolwiek to znaczy) - chyba chodzi o taka sztuczną szklarnianą sałate.. Zawiera ona duzo niebezpiecznych składników, np. azotany.. Dbajcie o to by sałata była z dobrego zródła, najlepiej z działki, albo ogródka.. choć to trudne..

Łeeeee ja tam jem i nic mi nie jest....
o jezu... .mój brzuch....  :tazz: ....

A tak serio to o pedzienie bym się nie martwił... bo po prostu jest gorsza w smaku... gożej jest z pryskaniem.
Bo te hurtowo "produkowane" (boze to straszne -produkować zycie)
sa tak strasznie pryskane ze powinny zabić stonkę i przy okazji nas do 10 pokolenia włącznie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedz #8 : 2003-05-28, 17:30 »

qlas

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #9 : 2003-05-28, 18:55 »
Mi pani jak kupowalam chomcia powiedziala ze moge mu dawac salate tylko nie za duzo bo ona kiedys dala i mial biegunkę.
P.S. macie wszyscy pozdrówka od mojego chomka  :chomik:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #10 : 2003-05-28, 19:13 »
Cytat: Galago De Codi
[..]


Łeeeee ja tam jem i nic mi nie jest....
o jezu... .mój brzuch....  :tazz: ....



Ale Ty jestes człowiekiem.......
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #11 : 2003-05-28, 19:16 »
A ja o coś pyutam-zy można chomiczkowi dawać (oczywiście w małych ilościach) listki mleczu, rozsące z dala od drogi, umyte i wysuszone?
Zapisane

Emilka

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #12 : 2003-05-28, 20:12 »
oczywiscie ze mozna. Nie koniecznie wysuszone..a wlasciwie lepiej jak dasz swieze...tyle ze umyte tak samo mozes zpodawac tez koniczyne rowniez umyta..i oczywiscie nie przesadzac z iloscia :)
Zapisane

mar-rol

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #13 : 2003-05-30, 15:07 »
Ja czytałem, że chomikom nie powinno się podawać sałaty wogóle, to samo się tyczy królikow.
Ja nie podaje sałaty.
Zapisane

Gerda

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #14 : 2003-05-30, 19:08 »
no to rzeczywiście wielka radocha dla zwierzaka, kiedy w ostatnich miesiącach swojego życia dostanie listek sałaty (chomiki przeciętnie żyją 2 lata) ja tam dawałam mojemu chomikowi jak żył sałatę, kapustę itp. tylko w umiarkowanych ilościach  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedz #14 : 2003-05-30, 19:08 »

Kamelia

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #15 : 2003-06-04, 08:44 »
mój potrafi zjeść tyle sałaty ile mu dam, a nie żałuję mu. musze powiedzieć jeszcze że żyje w nienagannym zdrowiu :P :P :)
Zapisane

pomarańczowa

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #16 : 2003-06-04, 11:55 »
Co za duzo to niezdrowo!!!
Zapisane

Kamelia

  • Gość
SAŁATA ZABRONIONA?
« Odpowiedź #17 : 2003-06-04, 15:36 »
wiem ale daje mu trochę ale nie przesadnie dużo
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 27 zapytaniami.