Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: filmiki ze szkolenia  (Przeczytany 31944 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #30 : 2005-10-29, 22:21 »
Ja też zazdroszce Betty moja bys ie na pewno szybko nauczyło :P bo komendy np. łapa nauczyła się dosłownie w 5 minut, cód miód... Ale co ten ppsiak potrafi to naprawde jestem pod wrażeniem :kocham:
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #31 : 2005-10-29, 22:50 »
dziewczyny nie przesadzajcie, ja poporstu ucze Tosci sztuczek i ona je potrafi, dlatego sie wydaje z ejest super wyszkolona, mnie bardzije martwi to ze ogolnie nie jest posluszna pod tym wzgledem ze mnie czesto olewa jak ja wolam w lesie, choc nie jest tak ze ucieknie, ale mnie czasem olewa... choc i nad tym pracujemy i s amale postepy. :)

nagram jutro jak uda mi sie wczesnie wrocic z zajec agility filmiki z kolejnych sztuczek Tosci i wam pokaze.

Kaja Twoj munsterlander super skacze :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #32 : 2005-10-29, 22:55 »
moja tez mnie olewa jak ją wołam :? i tym sie najbardziej martwie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedz #32 : 2005-10-29, 22:55 »

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #33 : 2005-10-29, 23:00 »
mój też mnie olewa ale też nie ucieka... czasami jest tak, że go wołam, a on stoi sobie i się na mnie głupio patrzy, a czasmi przychodzi ale się zatrzymuje w pewnej odległości. jutro kroczek po kroczku na polance, gdzie nikogo nie powinno być będę go szkolić ;) a kumpela będzie kręcić postępy :lol: no i będzie kilka filmików ze skakaniem ;) i tym razem coś wyższego... o ile Buster będzie skupiony na skakaniu, a nie na bawieniu się z kamerzystą :D
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #34 : 2005-10-29, 23:07 »
to moja robi tak:

spuszczona se biega, nagle widzi że podchodze zaczena robić sklon, tyłek w góre i ucieczka :lol: ona to kocha porpostu :roll:
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #35 : 2005-10-29, 23:20 »
bo poporstu moze mysli ze ja zapniesz na smycz i jej wolnosc sie ograniczy? ja tez mialam ten proble na poczatku, nie moglam jej dotknac, wiec zrobilam tak, ze majac ja jeszcze na smyczy, wolalam dawalam smakolyk, odpinalam i biegala,  ja siadalam sobie lub kucalam na ziemi, i nie wolalam ale czekalam, jak podeszla z wlasnej woli dawalam smakolyk na wyciagnietej rece, i jak zjadla mogla swobodbnie odejsc, i tak wiele razy przez jakis zcas, i podzialalo.
Pozniej wprowadzilam sposob ze na smyczy jak byla to najpierw lapalam za obroze i od razu smakolyk i puszczalam, wiec problem sie rozwiazal i jak podchodze Tosca nie odskakuje juz :)

a ztym olewaniem juz nie ejst tak tragicznie jak kiedys, ucze teraz przywolania w domu, i jest coraz lepiej :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #36 : 2005-10-29, 23:23 »
hehe chce się bawić w berka :P a ja z moim się bawię w chowanego :P


Data wysłania: 2005-10-29, 22:20
no to gratulacje i powodzenia ;) Buster trochę umie już jak się do niego powie wyjdź, spadaj, i takie tam inne :P Popieram to, co powiedziała Betty ;) Buster robił tak samo, albo mi się wydaje... W każdym razie skuteczna metoda ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #37 : 2005-10-29, 23:24 »
betty musze ten twój sposób wyprobować... może wrescie pomoże bo wszystkiego próbowałam... a ona kocha tylko bawić się i bawić. A gdy widzi smycz to już zwiewa...
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #38 : 2005-10-29, 23:25 »
w jakim jest wieku ?

powiem Ci ze to normalne u wielu mlodych psow :] ale poradzic sobie z tym mozna, tak jak z niechecia do przychodzenia na wolanie gdy zcas wracac z podworka do domku...
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedz #38 : 2005-10-29, 23:25 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #39 : 2005-10-29, 23:30 »
ma 7-8 miesięcy :P dokładnie nie wiem ale między tą granicą, bo ja przecież mam z ulicy
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #40 : 2005-10-29, 23:34 »
no to to jets normalka w tym wieku, ja nie mialam problemu z wolaniem jej na smycz do 5-6 miesiecy, a pozniej? :roll: ale w koncu sie naprawilo kiedy robilam tak jak napisalam. wiec powodzenia :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #41 : 2005-10-29, 23:37 »
od jutra zaczynam :) zależy tez od pogody :P mówie ci betty ona kocha zabawy z malymi psami, ale na dużego odrazy szsczeka dopuki nie powącha :P raz na bernardyna :shock:
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #42 : 2005-10-29, 23:40 »
bo pewnie sie boi :) wiekszych psow :) ale wiesz, to dobrze ze kocha bawic sie z psami, to taki wiek (jak mlodzi ludzie) musi sie wyszalec z rowiesnikami :) wiec tez pozwalaj jej na to :]
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #43 : 2005-10-29, 23:43 »
kurde że szkoda ze niewiem z jaką jest druga rasą mieszana, bo pierwsza na 99%  stawiam z jamnika, a druga połowa? :lol: mi sie wydaje owczarek niemiecki krótkowlosy :lol: bez przesady, dizisja widzialam rudego owczarka i taki podobny tylko że olbbrzym
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #44 : 2005-10-29, 23:47 »
a masz fotke? :] to lookne

ja ide spac, jutro bede odpisywac :) papa :tuli:
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedz #44 : 2005-10-29, 23:47 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #45 : 2005-10-29, 23:51 »
mam fotke, ale nie aktulaną :P teraz ma całkiem inne uszy, pyszczek w kształcie labradora... sama już nie wiem :P dobra ja też lece śpiulkać, fote masz w kundlekomaniakach, własnie pare minut temu dodałam :) lece papapapa :cmok:
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #46 : 2005-10-30, 10:06 »
Buster był dokładnie taki sam :) Jak był mały (do 5 miesięcy), to od razu przychodził na wołanie, nawet jeśli się bawił z innym psem. A teraz? :roll: Teraz się rzuca na inne psy :lol: Ale zazwyczaj przychodzi, o ile się z jakimś psem nie gryzie. Jak go mogę tego oduczyć? Tego rzucania się na inne psy? Zastanawiam się, czy to w ogóle jest możliwe, bo w stosunku do innych psów to dominant... A jak był mały, to niektóre psy się na niego rzucały no i teraz jest jaki jest. Niedawno przeczytałam w książce, że psy gryzą się na spacerach, bo chcą ustalić hierarchię, a mój oczywiście musi być alfą :P Ale dzisiaj na spacerze jak podbiegł do Bustera jakiś golden stwierdziłam,ze Buster broni swojego "stada" i dlatego jest taki agresywny... Co o tym sądzicie? Jak mam go tego oduczyć?


Data wysłania: 2005-10-30, 08:54
PS. Jak Wam się podobają szeleczki Bustera? ;)

Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #47 : 2005-10-30, 10:12 »
Ale slodziak :kocham:

Moja tez chce byc alfą, jak widzi duże psy, kiedyś zaczeła gonić na koniec ulicy jakiegoś czarnego psiaka :P albo raz bawiła sie ze swoimi kumplami a tu duzy wiczur atakuje, moja zaczeła go atakować a on zwiał gdzie pieprz rośnie, tamte dwa wialy a ona ucieszona... :? to jest oczywiście ryzyko, ona nie lubi czarnych i duzych psów...
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #48 : 2005-10-30, 11:48 »
a mój nie lubi wilczurów i goldenów ;) że wilczurów, to rozumiem, bo się na niego rzucały, ale goldenów? :shock: on się na nie rzuca, a one "o co chodzi?"


Data wysłania: 2005-10-30, 10:07
Próbuję mojego psa nauczyć przechodzić pod jedną nogą, ale on jest taki ułomny, jak nie powiem co :/
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #49 : 2005-10-30, 14:23 »
Kaja, ale w jakich okolicznosciach sie rzuca? jak jets na napietej smyczy? w ogole na smyczy? czy spuszczony luzem?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #50 : 2005-10-30, 15:22 »
Zawsze :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedz #50 : 2005-10-30, 15:22 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #51 : 2005-10-30, 15:41 »
czyli w kazdej z tej sytuacji w ktorej opisalam?

wiesz, mysle ze dobry skutek przyniosa metody pozytywne. Bedzie troche pracy, ale mysle ze powinno sie udac.
Poprostu bierzesz dobre smakolyki, za ktorymi pies by przepadal, lub chociaz bral do pyska, jak mu dajesz. I zaczynajac prace na smyczy, na widok kazdego psa, zwracasz uwage swojego i dajesz mu smakolyk, i tak czesto, az zacznie kojarzyc obce psy z czyms milym czyli jedzeniem. Pozniej cwiczenia na bz smyczy. Wiem ze wielu osobom sie udalo w ten sposob, ale to nie jest na tydzien roboty, zreszta spytaj sie Zakliny ktora miala podobny problem,

Dobrym pomyslem jest tez poprostu przebywanie wsrod psow, z Twoim na smyczy, zeby przyzwyczajal sie do takiej atmosfery i do obecnosci psow, oraz spacery rownolegle z kims umowionym kto ma psa. Oba psy sa prowadzone na smyczy, w pewnej odleglosci, w takiej w ktorej nie wkurzaja sie na sibie(lub jeden z nich, jesli jeden ma takie sklonnosci), no i karmienie, karmienie smakolykami dobrej jakosci :]
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #52 : 2005-10-30, 15:59 »
tak w każdej...


Data wysłania: 2005-10-30, 14:52
Dzięki wielkie :) Tzn. jest tak, że on tylko niektóre psy lubi. Ma takich swoich 3,4 przyjaciół i zazwyczaj tylko z nimi się bawi, chyba że jakich pies mu podpasuje na spacerze. Ale z reguły tylko na obce się rzuca, albo na te, których nie lubi. Dzisiaj np. najpierw warczał na sznaucera olbrzyma - suczkę i jak się potem okazało - 10 miesięczną, ale właścicielka była bardzo miła i powiedziała, żeby nic nie robić. No to nic nie robiłam i w końcu przestał się interesować jej zaczepkami do zabawy :P a po drodze spotkaliśmy jeszcze jakiegoś beaglowatego kundelka, na którego Buster się rzucił, to tamten tak się przestraszył, że zaczął piszczeć, ja trochę się bałam tego, co jego właściciel powie, no ale na szczęście nic takiego nie mówił :lol: Oczywiście przeprosiłam itp. Nie wyobrażam sobie np. jakiejś starej babci z psem, na którego mój się rzuca, że powiem jej wtedy, niech pani się nie martwi, one tylko ustalą hierarchię i przestaną... No cóż. A w towarzystwie swojej ukochanej to Buster broni jej przed każdym psem. Ale spróbuję z tą metodą, którą opisałaś :) Ostatnio jak przechodzimy koło domu z psami, których Buster bardzo nie lubi już nie szczeka i nie warczy na sam widok tego domu, więc jakieś postepy są :P

Jak filmiki się załadują, to podam linki ;)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #53 : 2005-10-30, 16:11 »
ja Ci powiem, ze mialam taka sytuacje kiedys ze szlam w parku i taka babcia z bokserka na smycz , i moja na smyczy, i jak sie mijalysmy, suki zaczely sie wahac, i nagle bokserka rzucila sie na moja! i ja przygniatala i nie chciala puscic , a Tosca piszczala tylko :( musialam rozdzielac psy z ta pania.
no i w takiej sytuacji to babcia musiala sie tlumaczyc  :P
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #54 : 2005-10-30, 17:27 »
albo własnie pies takiego dziadka.. :? rzucal sie na moją Bianke, a ona go sama przepędziła... to był jakiś Wilczur dlugowlosy :P
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #55 : 2005-10-30, 18:35 »
to filmiki:

tutaj szeregi dość wysokie


double-barre - podwójna przeszkoda ;) (pierwsza niższa od drugiej)


triple-bare - potrójna przeszkoda ;) (pierwsza - najniższa, druga - średnia, trzecia - najwyższa)


oksery - podwójne przeszkody (równej wysokości) odległość między nimi - 1. 75 cm, 2. 1 m, 3. 1,20 m


stacjonaty - pojedyncze przeszkody


bieganie na ringówce + postawa ringowa ;) Buster bardzo rozkojarzony :lol:



a to największa przeszkoda, jaką skoczył Buster



Nowy rekord skoku w dal - ok. 1,20 m :) A w ogóle to ma niezłą potęgę skoku moim zdaniem :D Najwieksza odległość między wybiciem i lądowaniem ok. 2 m :)


Data wysłania: 2005-10-30, 17:05
PS. Lepiej dawać linki z obrazkami, czy bez? Jak wolicie? ;)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #56 : 2005-10-30, 18:36 »
Kaja, masz super skocznego psiaka :) nie myslalas o agility?  8)

bieganie na ringowce tez calkiem fajne, a postawa super :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #57 : 2005-10-30, 18:45 »
Dzięki, dzięki, o agility myślałam, ale wolałabym coś, gdzie są same skoki... Nie wiem, czy u mnie w Gdyni są jakieś kluby agility w ogóle ;)


Data wysłania: 2005-10-30, 17:43
AAA!! Nauczyłam go przechodzić samemu pod jedną nogą! Łiii! :D I dostał za to przed chwilą kawałek kotleta :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedz #57 : 2005-10-30, 18:45 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #58 : 2005-10-30, 18:48 »
Dzięki, dzięki, o agility myślałam, ale wolałabym coś, gdzie są same skoki... Nie wiem, czy u mnie w Gdyni są jakieś kluby agility w ogóle ;)


Data wysłania: 2005-10-30, 17:43
AAA!! Nauczyłam go przechodzić samemu pod jedną nogą! Łiii! :D I dostał za to przed chwilą kawałek kotleta :D

mysle ze z agility warto by bylo :) szkoda zeby taki talent zmarnowal sie :)

co do przechodzenia pod noga- gratulacje !!! (zrob pozniej filmik)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kaja

  • Gość
Odp: filmiki ze szkolenia
« Odpowiedź #59 : 2005-10-30, 18:59 »
A jest w ogóle taka dyscyplina, gdzie są same skoki? :hehe: Wiem, że są jakieś zawody organizowane w skokach i jakiś chart skoczył chyba ok. 3 m... Ale mam chyba przestażałe informacje, bo to jakiś rok temu albo dłużej w tv widziałam ;] A co do agility, to poszukam jakiegoś klubu w Gdyni, jak nie będzie, to może Sopot, Gdańsk...

Pozdrawiam :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 28 zapytaniami.