Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie  (Przeczytany 12258 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maxxxo

  • Gość
Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« : 2006-03-06, 18:53 »
kupiłem nowy filter,poniewaz pierwszy wciągał moją rybke bojownika.Teraz dostałem w sklepie nowy (Jeszcze podobno słabszy)-teraz właczyłem ten filtr on jest z systemem niejakiego venturiego-zmiejszyłem na minimum poziom regulacji......niby wszystko ok,jednak niepokoje się z tego powodu ze moja rybka jest tak jakby przyciągana tzw. wszystko sie w akwa rusza (z rybka włącznie-ale tak leciutko-nie to co bez fitra.Czy mam się niepokoić???!Prosze odpowiedzcie mi... :(
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #1 : 2006-03-06, 19:55 »
aha ten filter nazywa sie elite mini -a ja mam akwa 10 l
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #2 : 2006-03-07, 14:36 »
To może zaczne od tego rybka jaka jest bojownik oddycha tlenem zawartym w powietrzu, przyjzyj sie że on co chwile wypływa na powierzchnie żeby pobractlen, wiec filtr jako napowietrzacz jest dla bojka niepotrzebny. MIałam z 1 ten sam problem  rybka nie mogła w spokoju pływac ponieważ była wciagana przez filtr dlatego go odłaczyłam. Odłaczenie filtra wiaże sie jednak z tym że woda bedzie sie cześciej brudziła, ja radziłąbym odłaczenie filtra i włączanie go np. na godzine dziennie albo całkowite go usuniecie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedz #2 : 2006-03-07, 14:36 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #3 : 2006-03-07, 15:47 »
Nie wyłączaj filtra (powinien chodzić cały czas). Zwiększ ilość roślin, tak aby bojownik miał trochę kryjówek (rośliny spowolnią też ruch wody). Poza tym po pewnym czasie filtr słabnie. Jakie dokładniewymiary ma to akwarium?
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #4 : 2006-03-07, 15:55 »
Poranna rosa ale bojowniki nie musza miec filtra do zycia w niczym im to nie pomaga...........A  ztego co napisane można wyczytać że akwa ma  10 litrów. Ja miałam 3 bojowniki 2 zyły bez filtra 1 w duzym akawa z innymi rybami, wymieniałam wode w kuli raz na tydzien i jakos nie zdechł a pozatym  bojwonik oddycha tlenem zawartym w powietrzu tak jak my ludzie.
PS. To że bojwonik nie potrzebuje filtra to nie jets mój wymysł a hodowcy i własciciela sklepu z rybami.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #5 : 2006-03-07, 17:06 »
wymieniałam wode w kuli raz na tydzien
dalej masz tą kule?? bo jak mi wiadomo i dużej części formuowiczów, ryb nie wolno trzymać w kuli.


Co do filtra ja zawsze miałam filter w akwa ok. 10l i on był do duzych akwa, ale nie miałam innego więc on chodził i jakoś mi żadnej ryby nie wciągał, dałam na minimum. Rybka se żyła, ale już stara była, a po drugie zachorowal na wytrzeszcz oczu ['] nic go  nie wciągało, może dlatego że mial dużo roslin i kryjówek, albo poprostu dobry filtr :P
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #6 : 2006-03-07, 17:21 »
Kate, zadaniem filtra jest usuwanie przynajmniej części szkodliwych substancjii tworzących w czasie działania akwarium. Tylko w akwariach z bardzo dużą ilością roślin i minalmą obsadą możnaby pokusić się o jego brak. Jedyne czego bojownikowi nie potrzeba to napowietrzacz - i tu jesteśmy zgodne *wydaje mi się, że pomyliłaś filtr z napowietrzaczem*. To, że ryby przeżyły u ciebie brak filtracji i wymiany wody w kuli raz na tydzień nie oznacza, że były to dla nich optymalne warunki. Akwarystyka już jest kompromisem przechylonym w stronę ludzi, postarajmy się więc zapewnić rybom przynajmniej należyte warunki (skoro nie mają wolności). Poszukaj trochę informacji, poczytaj (jest wiele mądrych i interesujących pozycji w księgarniach) i nie opieraj się tylko na jednej wypowiedzi. Sprzedawca towar chce sprzedać i wielokrotnie nie ma czasu szczegółowo wypytywać klienta i doradzać (czasem brakuje również wiedzy, a czasem po prostu chęci).
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #7 : 2006-03-07, 18:58 »
Mysha ja nie mam bojowników od 1,5 roku, a niby dlaczgeo ryby nie mozna trzymac w 15 litrowej kuli z  pokrywą, jak te male akwarium kanciaste jest od niej o 5l mniejsze?????
Poranna roso, mam akwarium od 7 lat, trzymałam juz prawie każdy gatunek ryb i mam 4 ksiażki o akwarystyce moja wiedza nie jest mała.
I nie musisz mnie atakować,  jezlei do 10l  akwa włozył filtr akwa mini, mam go w domu to jasne że ruch  okrezny zaczał  że tak powiem wciagac rybe, mój sąsiad hoduje ryby od 10 lat, ma w swoim domu 6 akwariuw po 240l kazde, wiec watpie aby jego wiedza była mała, ale ok powiem mu zeby poczytał jeszcze troche ksiazek.
Fakt każda ryba potzrebuje filtra a ja rzeczywiscie  pomyslałam o kamieniu napowietrzajacym chociaz do 10 litrowego akwa nie włozyłabym takiego normalnego filtra a brzeczyk i gabkowy filtr wtedy nic nie wciagnie. Ja tak zrobiłam u małych bojowników.
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #8 : 2006-03-07, 20:27 »
fAJNIE ALE JAKK PYTAŁEM W 2 NAJWIEKSZYCH ZOOLOGICZNYCH W BYDGOSZCZY TO NIE MILI CZEGOS TAKIEGO JAK FILTR GABKOWY CZY TEN CAŁY BRZECZYK  :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedz #8 : 2006-03-07, 20:27 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #9 : 2006-03-07, 22:23 »
Cytuj
Poranna rosa ale bojowniki nie musza miec filtra do zycia w niczym im to nie pomaga
nie potrzebuja napowietrzacza ale filtr jest konieczny!! filtr pozwala usunąc nadmierne produkty przemiany matrii i pomaga zachowac równowage biologiczną co szczególnie w przypadku malych akwenów jest bardzo trudne.

Cytuj
PS. To że bojwonik nie potrzebuje filtra to nie jets mój wymysł a hodowcy i własciciela sklepu z rybami.
zatem pytanie czy ten hodowca lubił zwierzęta czy tez na nich tylko zarabiał? powtarzam filtr nie służy tylko do napowietrzania!! filtr jest potrzebny bojkom dla równowagi w wodzie a nie dla napowietrzenia. bez filra nei am możliwości mówić o zdrowiu i bezpieczenstwie ryb

Cytuj
Mysha ja nie mam bojowników od 1,5 roku, a niby dlaczgeo ryby nie mozna trzymac w 15 litrowej kuli z  pokrywą, jak te male akwarium kanciaste jest od niej o 5l mniejsze?????
pytasz myshy ale ja Ci odpowiem:
po pierwsze dla ryby jest wazna tafla wody a nie sam litraz. jesli spojrzysz na taflę wody to z okrądłego akwa sostaje Ci słup wpdy zatem faktyczny litraz uzytkowy jest w 15 litrowej kuli mniejszy niz w 10 litrowym akwa kwadratowym. podobnie jak z mieszkaniami na poddaszu.
po drugie okrągłe szkło zniekształca obraz zatem to co widzi ryba jest wyolbrzymione i niecytelne zatem duzo bardzeij stresujące.
po trzecie bojownik potrzebuje nie tylko przykrycia ale grzałki i filtra a mało kto dokupuje cos takiego do kuli
po czwarte każde żywe stworzenie (zatem i ryba) jak jest chare czy przestraszone chowa sie w kątach. w kuli ich nie ma zatem zwierze jest duzo bardziej zestresowane. a skoro zestresowane to i podatne na choroby. nie ma poczucia bezpieczeństwa i jest to czysty sadyzm zwdlędem zwierzęcia.

moge tak wymieniać jeszcze długo, ale masz zarys a jeśli zalezy Ci na dobru zwierząt to polecam szersze zapoznanie siez zagadnieniem i unikanie "autorytetów" które nie licza siez e zwierzęciem.

niestety ryba nas nei podrapie ani na nas nie zawarczy zatem możemy długo sie oszukiwać ze jest jej dobrze. ale czy nei jest to zbyt daleko posunieta hipokryzja...? skoro miałaś bojowniki to napisz jeszcze ile żyły bo wiek ryb i ich rozwój swiadczą tez o tym czy rzeczywiscie jest im dobrze...

co do fitra gąbkowego to można je kupic na allegro ale mają jeden minus, są niemałe zatem zabiora sporo miejsca rybce

maxxxo filtra mogli nie miec bo nie sa one zbyt popularne, ale brzęczyli mieli napewno. nie wyobrażam sobie by nie było ich nawet w niewielkim sklepie...

a co do rybci to pytanie cyz masz gęsta roślinnosć. bojowniki w naturze żyją w bardzo gęsto zarośniętych akwenach. najlepiej czuć sie w takim własnie bedzie a jeśli bedizesz mial sporo roslin to i prąd wody nie będzie tak uciążliwy :) no i gdy będziesz miał jakieś wielkolistne roslinki to zobaczysz czy bojek sie leni i na nich układa czy tez pływa. bo jeśli nie pływa a odpoczywa na roślinach to by swiadczyło o bardzo dużym osłabieniu a wtedy martwic sie mozna. wazne by podpływał po powietrze i jadł :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #10 : 2006-03-08, 14:03 »
Kate, moja odpowiedzieć nie była próbą ataku. Mając kilka książek w domu i przeczytawszy je zapewne wiesz, że filtr jest potrzebny. Odpowiednie ustawienie filtra oraz dobrana roślinność pozwolą na swodobne poroszuanie się bojownikowi nawet w tym 10 litrowym akwa.

Maxxxo, pomyślałeś o dodaniu większej ilości roślin? A może to po prostu znak, aby rybcia dostała większe akwarium :)
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #11 : 2006-03-15, 19:44 »
w sklepie mają jednak filtr gąbkowy za 3 zł i brzeczyk za 10zł(to chyba trzeba do siebie podłączyć) i chyba to kupie,ale żeby to było w porządku...oby...........
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #12 : 2006-03-15, 20:39 »
dzięki pao za wyręczenie ;) ja bym tego tak dobrze nie sprcyzowała :lol:


Maxxxo może byś kupił właśnie większe akwa? tak jak Rosa proponuje. dołożyłbyś tam z 20-30zl (+ pokrywa) no i masz fajniusie akwa dla swojego ulubieńca.

co do czegoś tam za 3zł i brzęczyk to odradzam, mało to pomoże moim zdaniem no i takie coś za 13zł długo nie pożyje. (może chodzi ci o napowietrzacz?) lecz takie cudo nigdy nie zastąpi filtra który czyści z jedzenie i rybich odchodów.
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #13 : 2006-03-16, 11:12 »
Poranna roso, mam akwarium od 7 lat, trzymałam juz prawie każdy gatunek ryb i mam 4 ksiażki o akwarystyce moja wiedza nie jest mała.
I nie musisz mnie atakować,  jezlei do 10l  akwa włozył filtr akwa mini, mam go w domu to jasne że ruch  okrezny zaczał  że tak powiem wciagac rybe, mój sąsiad hoduje ryby od 10 lat, ma w swoim domu 6 akwariuw po 240l kazde, wiec watpie aby jego wiedza była mała, ale ok powiem mu zeby poczytał jeszcze troche ksiazek.


wiesz co, ja mam akwa od 8 lat i tez za kazdym razem gdy pojawil sie jakis problem to wydawalo mi sie, że moja wiedza jest niemala. ale nic bardziej mylnego - czlowiek przeciez sie uczy przez cale zycie.

napisalas, ze trzymalas juz ,,prawie kazdy gatunek ryb'' - czyli nie trzymasz? dlaczego? odeszły? jesli tak to dlaczego? moze bylo w warunkach cos ,,nie tak''? czy moze oddałas komus z jakis powodow? hodowla sprawiala jakis klopot i sobie nie radzilas?

to ze sie ma akwa przez jakis tam czas wcale nie musi swiadczyc o doskonalej wiedzy na ten temat. ja mam od poczatku wylacznie welony i glonojady. a zatem czy po 8 latach moge sie uwazac za eksperta jesli chodzi o te gatunki? niestety nie bo ciagle mnie czyms moje rybki zaskakuja (pisalam o plywaniu mojej 7-latki do gory brzuszkiem). jedynie na przestrzeni tych 8 lat zebralam troche doswiadczen w akwarystyce ale o wielu sprawach nie mam nadal bladego pojecia.
o tym, ze ryb nie trzyma sie w kuli dowiedzialam sie na forum i to nie tylko na tym. to samo sie tyczy wiedzy sprzedawcow w sklepach zoo odnosnie ryb (ten temat byl juz poruszany) nam sie wydaje, ze jak ktos handluje w takim sklepie to juz wszystko wie...

nie masz co sie co boczyc dlatego ze ktos nieopatrznie wytknie tobie cos co robisz zle - nikt tez nie twierdzi, iz robisz cos zle celowo. przyjmij zatem wiedze oparta na praktyce innych forumowiczow i wyciagnij wlasciwe wnioski.
wszystkim nam przeciez chodzi o dobro naszych pupilkow - w tym przypadku rybek.
a twoje ostatnie zdanie - wybacz ale bylo uszczypliwe....

 :wink:
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #14 : 2006-03-16, 12:24 »
 Nie powiem nic nowego od moich przedmówców , ale uważam że powinienes powiekszyc trochę akwa. 10 litrów to bardzo mało, bojek to nie malutka neonka, on lubi popływać. Mój bojek bardzo lubił pływac wzdłuż akwarium a ono ma prawie 80 cm długości. I wtedy ten filtr co masz będzie ok. I nie musi chodzić cały czas dla bojownika ;)

Teraz mam nowe malutkie akwa - 16 l jako kotnik i  ewentualnie do separowania chorych rybek. I jak włączam filtr z napowietrzaniem to rybki zaczynają walczyć z nurtem, ale włączam go 2 razy dziennie na pół godzinki. Wystarcza. :D
No i oczywiście wymieniam 1/3 wody co tydzień. Ale prócz tego mam w nim dużo roślin, które też natleniają :D

A kulka jest super jako wazon do  kwiatów...pięknie w niej wygladają i filtr nie jest potrzebny :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedz #14 : 2006-03-16, 12:24 »

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #15 : 2006-03-16, 13:08 »
nie chodzi tu o pieniądze -moi rodzice nie pozwolą mi na wieksze akwarium,wciąż tylko powtarzaja 'ty to masz kota z tą rybką,albo nie przesadzaj jej nic nie będzie(tak ostatnio było jak (ledwo) kupiłem filtr),no wiecie drą się niby są mondrzejsi i że lepiej za te pieniądze bym sobi coś porządnego kupil :(
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #16 : 2006-03-16, 14:26 »
no to pamiętaj: są dobre argumenty dla rodziców. Nie rybka się liczy tylko Ty.
1. Powiedz że odkad masz te rybkę to mniej się wgapiasz w TV i kompa.
2. Jak patrzysz na akwa to tak wspaniale Ci oczy odpoczywają.
3. Zauważyłes, że gdy często patrzysz  na swoją rybkę to twój umysł odpoczywa od nauki i hałasu i potem o wiele łatwiej Ci się skoncentrowac na nauce.
4. Nie jesteś szczęśliwy, bo wydaje Ci się ze twojej ukochanej rybce jest ciasno.

I ostatni punkt:
5. I byłbyś taki szczęśliwy , gdyby Twoi kochani rodzice kupili Ci  trochę większe akwa...za 30 zł :P Nie zapomnij wspomnieć że termometr i filtr doo niego już masz więc to tylko taka kwota wchodzi w rachubę.
(bez pokrywy...pokrywa to następny etap :P)

No i nie zapomnij codziennie po jednej informacji...koniecznie w takiej kolejności i każdemu rodzicowi z osobna, gdy drugie nie słyszy. A ostatnią informację: gdy są razem obwieść patrząc słodko w oczy, a potem się szybko zmyj :P
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #17 : 2006-03-16, 16:58 »
ja radziłąbym odłaczenie filtra i włączanie go np. na godzine dziennie albo całkowite go usuniecie.
Poranna rosa ale bojowniki nie musza miec filtra do zycia w niczym im to nie pomaga...........A  ztego co napisane można wyczytać że akwa ma  10 litrów. Ja miałam 3 bojowniki 2 zyły bez filtra 1 w duzym akawa z innymi rybami, wymieniałam wode w kuli raz na tydzien i jakos nie zdechł a pozatym  bojwonik oddycha tlenem zawartym w powietrzu tak jak my ludzie.
PS. To że bojwonik nie potrzebuje filtra to nie jets mój wymysł a hodowcy i własciciela sklepu z rybami.
Kate8828 co ty za głupoty wypisujesz!! Jeżeli ty jesteś źle poinformowana to nie wprowadzaj innych w błąd. Każda ryba potrzebuje filtra i nie jest to związane z tym czy oddycha tlenem atmosferycznym czy rozpuszczonym w wodzie. Tylko oczyszcza wodę, zeby nie trzeba było jej często wymieniać co niszczy równowagę biologiczną i zabija bakterie nitryfikacyjne niezbedne to prawidłowego życia ryb w zbiorniku. Ale czego można się spodziewać po kimś kto trzyma ryby w kuli... no comment...
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #18 : 2006-03-16, 18:55 »
Małe sprostowanie, podmiana wody nie zabija bakterii nitryfikacyjnych. Zmniejsza ich ilość w wodzie akwariowej, ale nie ma to wielkiego znaczenia ponieważ za filtrację biologiczną opowiedzialne jest głównie podłoże, filtr i rośliny.
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #19 : 2006-03-17, 14:59 »
Ja nie pisałam że podmiana wody zabja bakterie nitryfikacujne tylko cała jej wymiana, a niestety ludxie tak robią jak nie mają filtra, bo woda w tedy szybko się brudzi i robi się mętna. Podmiany jak najbardziej wskazane raz na tydzień ok. 20% wody :)
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #20 : 2006-03-20, 19:43 »
teraz nastawiłem się na kupno około 20 l akwa-sposoby na rodziców są skuteczne  :lol: .Jednak chcę tam zasadzić rośłinki i niewiem jakie-doradzcie mi.Aha i jeszcze coś-każda roślina potrzebuje światła???bo niewiem jak je podłączyć bez pokrywy to tzw. następny etap. i co to ma być np.sama żarówka czzy jakajś świetlówka??o pomoc
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedz #20 : 2006-03-20, 19:43 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #21 : 2006-03-20, 19:51 »
jak nie masz pokrywy i akwa stoi przy scianie to możesz w markecie np OBI kupic lampkę mocowaną do sciany - mały halogenik ok 15-20 zł albo tymczasowo ;) korzystac z normalnej lampki biurkowej jeśli akwa na biurku stoi :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #22 : 2006-03-20, 19:53 »
zapomniałam...jesli chcesz je wkomponowac w segment to można by pokombinowac i nabyc taką lampke jak ludzie w kuchni mocują nieraz nad blatem -mała jarzyniówka w obudowie, zapalana pociagnięciem za sznureczek
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #23 : 2006-03-24, 10:30 »
nie wiem czy się za bardzo przejmuje-ale mój bojownik ma troszeczke wystające oczka -czy to normalne?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #24 : 2006-03-24, 10:56 »
a wcześniej też takie miał?

Wejdż w google, kliknij w grafikę i napisz: bojownik.
Porównaj z innymi ;)
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #25 : 2006-03-24, 17:31 »
nie widze dokładnie oczu...mój bojek jest niebieski
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #26 : 2006-03-24, 21:06 »
 myślałem też o takich malutkich też z resztą niebieskawych kropeczkach w skupisku na 2 oczach rybki-jak myślicie czy to ubarwieni??a może to tzw. katarakta-ślepota u ryb?!!stało się tak już z 2 tyg temu i narazie nic się nie  dzieje..aha i to 'coś' zajmuje na górze oka 1/4 powierzchni.-to chyba za mało jak na ślepote bo z tego co wiem zajmuje środek oka a nie górę-ale może się mylę.. :( proszę pomóżcie mi-bardzo się z rybeczką związałem i nie chcę aby cierpiala i zdaechła mi tak szybko....(mam ją ponad pół roku)  :cry: roszę...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #27 : 2006-03-24, 22:30 »
plesniawa która atakuje tez oko, tak myślę...dałeś MFC? To już powinno zejsć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedz #27 : 2006-03-24, 22:30 »

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #28 : 2006-03-25, 11:18 »
A JA MYŚLAŁEM ŻE PLEŚNIAWKA JEST BIAŁA...
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #29 : 2006-03-25, 12:02 »
Po pierwsze, Maxxxo - usiądź, odetchnij głęboko. Sama złapałam się już nieraz na wyszukiwaniu objawów chorobowych u ryb. Najważniejsze jednak to dobrze ocenić sytuację. Nie zawsze te drobne zmiany jakie obserwujemy u ryb wskazują na rozwój jakiejś choroby, czasem spowodowane są osłabieniem organizmu, czasem przyczyna jest nieznana, a  czasem zmiany są minimalne lub ich nie ma, ale nasza troska powoduje, że jesteśmy ich istnienia pewni. Zadbaj o to, aby ryby miały dobre warunki, ale nie stresuj siebie i ryb często niepotrzebnym lub fałszywym leczeniem.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.153 sekund z 29 zapytaniami.