Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Złośnica  (Przeczytany 15958 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anits1055

  • Gość
Złośnica
« : 2007-07-11, 20:48 »
Moja królica zaczeła być strasznie złośliwa :/
nie daje mi w nocy spać choć wypuszczam ją przed spaniem ma wodę w poidełku daje jej siana karmy i gryzie złośliwie kraty od klatki choć mam ją prawie pięć lat nigdy nie gryzła krat tylko spała :misst: :diabolik:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #1 : 2007-07-12, 10:00 »
to nie jest zlosliwosc. Tylko ludzie bywaja zlosliwi. A krolik najzwyczajniej w swiecie chce wyjsc.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #2 : 2007-07-12, 10:25 »
nie mogę jej wypuszczać cały czas gryzie kraty chociaż wypuszczam ją przed spaniem na dwie lub trzy godziny czasami więcej
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Złośnica
« Odpowiedz #2 : 2007-07-12, 10:25 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #3 : 2007-07-12, 10:31 »
dwie trzy godziny? to nic dziwnego ze chce wyjsc...klatka dla krolika powinna sluzyc tylko i wylacznie do zalatwiania sie i jako stolowka...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #4 : 2007-07-12, 10:57 »
więc co myślisz że nie mam nic innego do roboty z resztą jeśli na i tak ją wypuszczam jak mi przeszkadza to ona siedzi albo lerzy
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #5 : 2007-07-12, 11:25 »
nic innego do roboty? A co tu ma jakas robota z wypuszczaniem krolika wspolnego? jest sobie otwarta klatka i koniec. Krolik biega i krat nie gryzie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #6 : 2007-07-12, 14:22 »
chodzi o to że jak raz tak zrobiłam to przyszłam a na łóżku bobki lerzą mam pogryzione łóżko i dlatego jeśli ją wypuszczam to muszę ją pilnować
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #7 : 2007-07-12, 14:36 »
moiim zdaniem królik musiałby być bardzo dobrze wychowany by biegać cały czas po domu. one przecież gryza wszystko bo taką maja nature. kable, dywan, półki i wszystko inne jest pogryzione.

spróbuj jej dac jakąś zabawke, dodatkowe jedzenia, witaminy może zajmie sie tym a nie kratami
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #8 : 2007-07-12, 14:39 »
Cytuj
moiim zdaniem królik musiałby być bardzo dobrze wychowany by biegać cały czas po domu. one przecież gryza wszystko bo taką maja nature. kable, dywan, półki i wszystko inne jest pogryzione.

nie ma czegos takiego jak dobrze wychowany krolik. zeby nie bylo wszedzie bobkow - sterylizuje/kasruje sie. Jesli chodzi zas o pogryzione rzeczy - jest to jeden z kosztow utrzymania krolika.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Złośnica
« Odpowiedz #8 : 2007-07-12, 14:39 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #9 : 2007-07-12, 14:46 »
tak ale jest tez niebezpieczenstwo jeśli pogryzie kabel a on ędzie przesyłał prąd, może mu sie coś stać
ale chyba są specjalne osłonki na kable czy cos w tym stylu.

"dobrze wychowany" chodziło mi o to ze przyzwyczajony że ma wrócić i załatwoć sie w klatce a nie gdzie popadnie :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #10 : 2007-07-12, 14:58 »
tak ale jest tez niebezpieczenstwo jeśli pogryzie kabel a on ędzie przesyłał prąd, może mu sie coś stać
ale chyba są specjalne osłonki na kable czy cos w tym stylu.
Reniu, jeśli masz zwierzaka, to chyba jasne, ze jestes za niego odpowiedzialna i nie możesz dopuscic do sytuacji gdzie po pokoju 'walają' się kable, a wśród nich biega królik!
Pozatym, jak słusznie napisałaś - można kupić specjalne osłonki na kable. Dodam, ze od jakiegoś czasu firma Vox produkuje bardzo fajne listwy do paneli - trzymają się na swoim miejscu [ nie to co niektóre listwy - uderzysz miotłą i listwa odpada -.- ] i można pod nimi schować kable.

"dobrze wychowany" chodziło mi o to ze przyzwyczajony że ma wrócić i załatwoć sie w klatce a nie gdzie popadnie :P
Reniu, oczywiście, można próbować nauczyć królika załatwiania sie w jednym miejscu, ale bardzo często zdarza się, że królik pozostawia po sobie 'niespodzianki'. Tak jak napisała Iras - nie jesteś w stanie nauczyć królika by ZAWSZe załatwiał się tylko w kuwecie.
Zapisane

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #11 : 2007-07-12, 20:31 »
kastrować królicę ?  kastruje się królików :|
 :tazz:
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #12 : 2007-07-12, 20:41 »
a "królicę" sie sterylizuje ;)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #13 : 2007-07-12, 20:42 »
aha
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #14 : 2007-07-12, 21:09 »
Gdybys poswiecila jej wiecej czasu, troche wychowala kroliczke, zeby nie gryzla Ci rzeczy nie bylo by problemu. Ja tez mialam 3 kroliki (niestety juz od 2 lat za teczowym mostem :( ) i nie mialam z nimi takich problemow, a klatke mialy otwarta nawet w nocy, wtedy kladly sie wszystkie na dywanie pod kaloryferem i spaly :) bo je uczylam zeby zalatwialy sie w klatce: co chwile kladlam je do klatki, a kiedy sie zalatwily dostaly nagrode w postaci marchewki, czy innego warzywka. Z czasem nauczyly sie zalatwiac w klatce. Radze tez tak poprobowac
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: Złośnica
« Odpowiedz #14 : 2007-07-12, 21:09 »

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #15 : 2007-07-12, 21:22 »
dzięki spróbuje :)
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #16 : 2007-07-12, 21:42 »
Bardzo dobrym pomysłem jest kuweta narożnikowa. Jeśli zobaczysz bobki czy brudną sciółkę w innym miejscu klatki przełoż tam odrobinę, królik po jakimś czasie powinien zrozumieć, że tam jest jego WC. Ale pamiętaj - pod żadnym pozorem nie wolno przyciskać królikowi nosa do ściólki w tamtej kuwecie etc., bo wizyta w tym miejscu będzie mu się źle kojarzyła.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #17 : 2007-07-13, 12:36 »
Reniu, jeśli masz zwierzaka, to chyba jasne, ze jestes za niego odpowiedzialna i nie możesz dopuscic do sytuacji gdzie po pokoju 'walają' się kable, a wśród nich biega królik!

nie muszą się odrazu walać. wystarczy że podejdzie do komputera. kable musza być odsłonięta bo idą do góry (monitor, myszka) a z tego co wiem króliki lubią gryzdz kable i wogóle wszystko
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Dyzio14

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #18 : 2007-08-07, 13:25 »
Mój króliś jak go kupiłam był grzeczny. Okazało sie ze byl grzeczny tylko dlatego ze byl przestraszony. Teraz zachowuje sie jak wariat. Zuca sie na nogi, wydaje dziwny dzwiek, zuca sie na mojego drugiego krolika czego nie robil i kopie dziury w ogrodku... i ten drugi sie od niego uczy i robi to samo.
Zapisane

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #19 : 2007-08-07, 17:51 »
a moja Pusia się już uspokoiła uuuuffff....
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #20 : 2007-08-14, 11:26 »
chodzi o to że jak raz tak zrobiłam to przyszłam a na łóżku bobki lerzą mam pogryzione łóżko i dlatego jeśli ją wypuszczam to muszę ją pilnować
To Ci zazdroszcze xD Gdyby mój tylko to robił :P
a moja Pusia się już uspokoiła uuuuffff....
To fajnie :)  Pogłaskaj ją ode mnie ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Złośnica
« Odpowiedz #20 : 2007-08-14, 11:26 »

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #21 : 2007-08-14, 16:06 »
To Ci zazdroszcze xD Gdyby mój tylko to robił :PTo fajnie :) 
Pogłaskaj ją ode mnie ;)
Pogłaskam,napewno.
Zazdrościć bobków na dywanie,to mogę ci dać kilka :) :lol:
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #22 : 2007-08-14, 18:24 »
Mój też robi bobki i jeszcze je kable więc muszę go pilnować i specjalnie cicho obgryza tapetę żebym go nie usłyszała :P I jeszcze gorsze rzeczy robi :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #23 : 2007-08-14, 20:33 »
tak samo jak moja Pusia do tego je zasłony,dywan,jedną klatkę zniszczyła bo zjadła kawał plastiku z boku,kilka poidełek ugryzła na górze,na balkonie pół wykładziny zjadła.
Nie będe więcej pisać bo za dużo by tego było
Jednym słowem je wszystko.
Cóż taki królik. :|
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #24 : 2007-08-16, 21:25 »
tak samo jak moja Pusia do tego je zasłony,dywan,jedną klatkę zniszczyła bo zjadła kawał plastiku z boku,kilka poidełek ugryzła na górze,na balkonie pół wykładziny zjadła.
Nie będe więcej pisać bo za dużo by tego było
Jednym słowem je wszystko.
Cóż taki królik. :|
Bratnia dusza mojego kicaja xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #25 : 2007-08-17, 09:38 »
Bratnia dusza mojego kicaja xD
rzeczewiście >D
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #26 : 2007-08-17, 13:54 »
rzeczewiście >D
Mój królik teraz z szynszylą mojego kuzyna jest w klatce i kot an nich czyha,w sumie do Kicka chyba nic nie ma ale do szynszyli bo na niego szczekała czy jak to się nazywa :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #27 : 2007-08-17, 19:40 »
kot chyba raczej miałczy niż szczeka :misst:,można powiedzieć że zika.
Pusi prawie wszystkie psy się boją :lol:,do chwili kiedy się ruszy to nie
Ale jak do niej śmiało podejdzie jakiś królik to od razu ucieka.
Ale psa się nie boi :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Złośnica
« Odpowiedz #27 : 2007-08-17, 19:40 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #28 : 2007-08-18, 15:02 »
Nie kot tylko szynszyla tak jakby szczeka czy tam prycha :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

anits1055

  • Gość
Odp: Złośnica
« Odpowiedź #29 : 2007-08-19, 13:19 »
aha :D
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 28 zapytaniami.