Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: małe świnki morskie  (Przeczytany 3419 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mil

  • *
  • Wiadomości: 2
małe świnki morskie
« : 2014-08-22, 12:26 »
W czerwcu przygarnęłam od znajomej świnkę morską, która okazała się być w ciąży. 14 sierpnia na świat przyszły cztery małe świnki, niestety w środę rano (20 sierpnia) odkryłam, że jedna z małych świnek nie żyje, a druga jest mocno poturbowana. Przyczyną mogło być to, że trzymałam je w za małej klatce (bo niestety nie spodziewałam się, że z jednej świnki zrobi się nagle pięć). Szybko oddzieliłam ranną świnkę od pozostałych robiąc prowizoryczną klatkę z pudełka. Tak więc teraz w pudełku trzymam dwie młode świnki i ich mamę, a w klatce małą świnkę.
Na początku mała świnka prawie w ogóle się nie poruszała, widziałam tylko jak oddycha. Po kilku godzinach świnka jednak odzyskiwała siły i zaczęła się nawet przemieszczać. Dałam jej trochę warzyw i wody. Wczoraj rano (około 4:30) przystawiłam świnkę do mamy, by pojadła trochę mleka, bo zaczęła okropnie piszczeć. I pojadła. Spróbowałam wpuścić ją z powrotem do rodzeństwa i mamy, ale wtedy duża świnka zaczynała szaleć i zamiast karmić świnki biegała w kółko. Jednak gdy wsadziłam mamę świnkę i poturbowaną (w zasadzie przez to określenie nazwaliśmy ją Turbo) oddzielnie do klatki, zachowywała się już normalnie. Tak więc aktualnie co dwie godziny wsadzam na godzinę mamę do Turbo.  Wliczając to noce. Jednak gdy ją od niej zabieram Turbo okropnie piszczy.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić i czy w ogóle dobrze robię wyznaczając te godziny karmienia.
W każdym razie słyszałam, że świnki najlepiej odstawić od mamy po 3 tygodniach, ale nie wiem czy dam radę przez ten okres przenosić świnkę... Przydałaby się mi choć mała porada :C

Chciałabym się też zapytać czy ktoś zna się na rozróżnianiu płci świnek i potrafiłby ze zdjęć powiedzieć jaka to płeć. Ewentualnie czy ktoś zna jakieś działające forum, gdzie znajdują się tacy ludzie :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: małe świnki morskie
« Odpowiedź #1 : 2014-08-23, 18:14 »
Wejdź na forum świnek morskich, tam jest więcej specjalistow
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

mil

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: małe świnki morskie
« Odpowiedź #2 : 2014-08-24, 10:29 »
Pod koniec właśnie zapytałam o to czy ktoś zna działające forum o świnkach, ale pewnie teraz zostanę odesłana do google, więc nie wiem jakie ma sens pytanie :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: małe świnki morskie
« Odpowiedz #2 : 2014-08-24, 10:29 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 24 zapytaniami.