Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Hodowla zwierząt  (Przeczytany 3068 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ToToToTo

  • *
  • Wiadomości: 7
Hodowla zwierząt
« : 2015-11-20, 20:44 »
Witam.Zajmuje sie hodowla zwierząt.Tyle tytułem wstępu.
Hoduje przerózne zwierzęta.Zaczynając od tych dzikich,a koncząc na domowych.Nie rozumiem ludzi,którzy szuflatkuja sobie zwierzęta wedle własnego uznania,czyli odbieranie wolnośći jednemu zwierzęciu jest normalne,a drugiemu nie.:roll:
Każde zwierze jest specyficzne:Przykład Kot-Pies.Moje koty nie potrzebują kontaktu ze mną,a w przypadku psów jest odwrotnie.
Wielu ludzi twierdzi,ze trzymając dzikie zwierzęta=odbieranie im wolności,czyli sprawiamy im ogromne tortury.Strasznie naciągane.Według mnie moje zwierzęta są szcześliwe.Śmiem nawet twierdzić,ze są szczęśliwsze.Są pod moją ochroną,otrzymują pożywienie,opieke weta oraz towarzystwo drugiego osobnika(To nie jest reguła.Czasem trzymam pojedyncze osobniki).O jakich zwierzętach mówie?-Chociażby skunks albo lis.Oba zwierzaki świetnie nadają sie na pupila.W dużym skrócie:Lis to wierny kot,a skunks to wierny pies.
Inna sprawa polega na tym,ze nie wszystkie sklepy zoologiczne są złe...Podobnie jak nie wszystkie schroniska są dobre.
Najważniejsze:Sprzedaż koni na mięso nie jest niczym złym.Nie rozumiem ludzi,którzy płaczą o to,ze konie są przerabiane na mięso.Natomiast rozumiem ludzi,którzy chcą aby traktować/zabijać humanitarnie mi.n konie oraz inne zwierzęta,które trafiają na ubój.
Rozpoczynam dyskusje.
Edit:Co do futer:Również jestem za poprawą bytu zwierząt(warunków),a nie zakazem.
Zapisane

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #1 : 2015-11-23, 15:00 »
Chyba wszystko zależy od punktu widzenia i każdy z nas ma swoją subiektywną opinię,odczucia na ten temat. Czy hodujesz koty lub psy aby je potem sprzedać? Co z pozostałymi zwierzętami?
Zapisane

ToToToTo

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #2 : 2015-11-23, 18:00 »
Tak.Hoduje przerózne zwierzęa,aby je pózniej sprzedać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedz #2 : 2015-11-23, 18:00 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #3 : 2015-11-24, 18:07 »
Krótko mówiąc, jesteś hodowcą zwierząt, który "zabłądził" na forum ich miłośników...
Zapisane
IBDG Wrocław

ToToToTo

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #4 : 2015-11-24, 18:36 »
Krótko mówiąc, jesteś hodowcą zwierząt, który "zabłądził" na forum ich miłośników...
Po prostu nie rozumiem tej pseudoekologii.Chciałbym przeprowadzić rozmowe,która pozwoli spojrzeć obu stronom troche szerzej.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #5 : 2015-11-25, 17:41 »
Ekologia (pseudo tym bardziej) nie ma tu nic do rzeczy. Nasze zwierzaki są członkami naszych rodzin (te, z którymi możliwy jest kontakt emocjonalny, jak psy), a nie towarem na sprzedaż. Róznie czujemy i różnie widzimy, nie ma co się nawzajem przekonywać. Podobne dyskusje juz tu były, jeśli masz chęć, poszperaj, choć nie wiem, czy naprawdę jest to Ci potrzebne... Przypuszczam, że szukasz odbiorców dla wyhodowanych przez siebie zwierząt, dlatego założyłeś konto na FZ.
Zapisane
IBDG Wrocław

ToToToTo

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #6 : 2015-11-25, 19:26 »
Czy widzisz tu jakieś ogłoszenie o sprzedaży zwierzat?.Nie.Tyle w temacie.
Nie wierze,ze ktoś może być tak naiwny.Co do zwierząt,to mają nam tylko służyć.
Ps:Ma bardzo dużo ;-;
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #7 : 2015-11-26, 21:36 »
No jakże to tak, "aż" siedem postów napisał i żadnego ogłoszenia jeszcze nie dał? Faktycznie naiwność, tylko czyja?
A gadkę o służebnej roli zwierząt wsadź sobie w Biblię.
Zapisane
IBDG Wrocław

ToToToTo

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #8 : 2015-11-27, 20:44 »
Nie potrafisz podać logicznych argumentów,wiec uciekasz sie do kłamstw.
Zwierzęta mają nam tylko służyć.Nie należy ich traktować,jak ludzi bo one nie są ludzmi.Kierują sie tylko instynktem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedz #8 : 2015-11-27, 20:44 »

szynszyla5

  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #9 : 2015-12-07, 13:44 »
mnie najbardziej rozbrajają ludzie którzy zabierają się za hodowle nie mając o niej zielonego pojęcia a potem pojawiają sie problemy z tym związane.
Zapisane

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #10 : 2016-02-15, 14:45 »
Raz,że tacy ludzie stanowią zagrożenie dla psów,a dwa dla nas samych,sprzedając np psy bez szczepień i bez jakichkolwiek dokumentów. Z takimi przypadkami na pewno każdy z nas już się zetknął.
Zapisane

Damiian

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Hodowla zwierząt
« Odpowiedź #11 : 2016-11-26, 10:38 »
Witam.Zajmuje sie hodowla zwierząt.Tyle tytułem wstępu.
Hoduje przerózne zwierzęta.Zaczynając od tych dzikich,a koncząc na domowych.Nie rozumiem ludzi,którzy szuflatkuja sobie zwierzęta wedle własnego uznania,czyli odbieranie wolnośći jednemu zwierzęciu jest normalne,a drugiemu nie.:roll:
Każde zwierze jest specyficzne:Przykład Kot-Pies.Moje koty nie potrzebują kontaktu ze mną,a w przypadku psów jest odwrotnie.
Wielu ludzi twierdzi,ze trzymając dzikie zwierzęta=odbieranie im wolności,czyli sprawiamy im ogromne tortury.Strasznie naciągane.Według mnie moje zwierzęta są szcześliwe.Śmiem nawet twierdzić,ze są szczęśliwsze.Są pod moją ochroną,otrzymują pożywienie,opieke weta oraz towarzystwo drugiego osobnika(To nie jest reguła.Czasem trzymam pojedyncze osobniki).O jakich zwierzętach mówie?-Chociażby skunks albo lis.Oba zwierzaki świetnie nadają sie na pupila.W dużym skrócie:Lis to wierny kot,a skunks to wierny pies.
Inna sprawa polega na tym,ze nie wszystkie sklepy zoologiczne są złe...Podobnie jak nie wszystkie schroniska są dobre.
Najważniejsze:Sprzedaż koni na mięso nie jest niczym złym.Nie rozumiem ludzi,którzy płaczą o to,ze konie są przerabiane na mięso.Natomiast rozumiem ludzi,którzy chcą aby traktować/zabijać humanitarnie mi.n konie oraz inne zwierzęta,które trafiają na ubój.
Rozpoczynam dyskusje.
Edit:Co do futer:Również jestem za poprawą bytu zwierząt(warunków),a nie zakazem.
My hodujemy u teściów kury. Polecam wszystkim pyszne jajka za pół darmo. Oprócz tego kochamy koty. Mamy w domu pięknego kota norweskiego.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 24 zapytaniami.