Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Luna mój spaniel, chłoniak....  (Przeczytany 2926 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tyna343

  • *
  • Wiadomości: 4
Luna mój spaniel, chłoniak....
« : 2015-11-25, 20:52 »
Luna najukochańszy ze spanieli... z dnia na dzień przestała widzieć panika i bieganie po weterynarzach co się stało ... diagnoza ...chłoniak ... nie! jak to mój pies niemożliwe ma dopiero 5 lat.. a jednak 21 listopada okazał się najgorszym dniem. Od diagnozy minęły 3 dni Luna czuje się dobrze nic po niej nie widać oprócz tego ze bardzo bardzo słabo widzi, i co dalej będzie? nie jestem przekonana do chemii ...weterynarz daje jej miesiąc przy tak ostrym przebiegu skoro już nie widzi  dziś dostała steryd...
kocham mojego psa, nie wierze ze to nas spotkało  najbardziej mi jej szkoda, bo pracuje i połowę dnia jest sama 
strach, ból i niedowierzanie...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Luna mój spaniel, chłoniak....
« Odpowiedź #1 : 2015-11-26, 21:31 »
Współczuję z całego serca... Znam ten ból, kiedy choroba dopada psa, znam tę bezradność... Trzymajcie się... :tuli:
Zapisane
IBDG Wrocław

tyna343

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Luna mój spaniel, chłoniak....
« Odpowiedź #2 : 2015-11-26, 21:52 »

Dziekuje, za odpowiedz...
W naszym przypadku jest to chłoniak centroblastyczny, w diagnostyce  różnicowej nietypowa hiperplazja zapalenie błony naczyniowej co objawia sie tym ze Luna bardzo bardzo słabo widzi... Leczenie podjęłam sterydami na początek dostała zastrzyk krótkotrwały i od środy 1,5 tabletki encortonu... nic po niej nie widać nawet z gorszym wzrokiem radzi sobie świetnie, gdyby nie to nawet nie pomyślałabym, ze coś się dzieje złego,gdyby nie te przeklęte wyniki badan :( 
dlaczego my...? bardzo o nią dbam a jednak ... choć póki ona czuje się dobrze i mam nadzieje ze po sterydach będzie to trwało tak jak najdłużej nie dopuszczam do siebie tej myśli ....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Luna mój spaniel, chłoniak....
« Odpowiedz #2 : 2015-11-26, 21:52 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Luna mój spaniel, chłoniak....
« Odpowiedź #3 : 2015-11-26, 23:43 »
Sterydy dają "kopa", mój poprzedni psiak też je dostawał, ale to był staruszek z fatalnymi wynikami nerkowymi i niestety, nie dało się go wyleczyć. 5 lat to pies w sile wieku... Najważniejsze, że psinka nie cierpi. Niewidome psy potrafią sobie świetnie radzić... Naprawdę wiem, co przeżywasz... :tuli:
Zapisane
IBDG Wrocław

tyna343

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Luna mój spaniel, chłoniak....
« Odpowiedź #4 : 2015-11-30, 20:23 »
Dziękuję, za zainteresowanie ....

Jesteśmy z Luną 9 dni po diagnozie; 6 dzień przyjmowania sterydów encorton i antybiotyku do oczu tobradex. Moja psina ma się dobrze... wydaje mi się, że lepiej widzi.. je, pije, bardzo się cieszy gdy wracam z pracy ma siły na spacer. Dziś byłyśmy na 40 minutowym mogę powiedzieć, że to ona mnie wyprowadziła ...
Mam ją pod kontrolą codziennie sprawdzam węzły chłonne, ale wg. mnie się nie powiększają mam nadzieje, że ten stan będzie trwał i trwał w ogóle nie dociera do mnie, że coś złego dzieje się tam w środku :(
Nie zdecydowałam się na chemię oznaczałby to wizyty we Wrocławiu, do którego mam 140 km a Luna od małego nie znosi jeździć autem... i skutki uboczne ....
Zapisane

tyna343

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Luna mój spaniel, chłoniak....
« Odpowiedź #5 : 2015-12-23, 23:10 »
Luna dziś odeszła we śnie ... nie cierpiała to mogłam dla niej zrobić ... bardzo ja kocham.... leki przestały działać z dnia na dzień węzły powiększyły się tak bardzo że nie mogła jeść... mam nadzieje, że teraz jest szczęsliwa i nic ją nie boli ...
dziekuje tym którzy przeczytali ten wątek i tym którzy odpisali
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Luna mój spaniel, chłoniak....
« Odpowiedź #6 : 2015-12-24, 14:38 »
Trzymaj się mocno :tuli: bardzo mi przykro.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

swiatzwierzetom

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Luna mój spaniel, chłoniak....
« Odpowiedź #7 : 2017-05-21, 19:26 »
Uwaga!!! Jeśli Wasz pupil zmaga się z choroba nowotworowa to skontaktujcie się z nami póki nie jest za późno:!
https://www.facebook.com/Fundacja-%C5%9Awiat-Zwierz%C4%99tom-278487329241231/
Leczymy wszystkie typy nowotworów u zwierząt dzięki zastosowaniu technologii monojonowej. Pomagamy w zamian za informacje o postępach w leczeniu!!!

Fundacja Swiat Zwierzetom
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 26 zapytaniami.