Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Welonki  (Przeczytany 2691 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Welonki
« : 2006-02-25, 23:03 »
Witam!
Jak niektórzy wiedzą moja welonka gryzła drugą.
 duża ma 60l i jest problem z tą małą mogę jej maks zapewnić 44l(49/32/38)
czy będzie dovre czy lepiej ją oddać komuś kto zapewni większe?
Jakich pokarmów używacie do swoich welonek?
Co ile je karmicie?
Jakie można mieć roślinki z welonkami?
I z jakimi rybami można je trzymać(kiedyś czytałem o rybie która wyglądała jak glonojad ale była zimno wodna)\
Co sądzicie o zastosowaniu bimbrowni?
Jak mam filtr kaskadowy to potrzebuje napowietrzacz?
Jakie jest najlepsze podłoże i jest estetyczne
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Welonki
« Odpowiedź #1 : 2006-02-26, 11:32 »
myślę że 44 litry na jednego welona jeśli nie ma innych ryb, to całkiem przyzwoity litraż.
A co do reszty ci nie odpowiem bo mnei samą to ciekawi :P
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Welonki
« Odpowiedź #2 : 2006-02-26, 12:56 »
Również przyczynię się do opinii Dory, że dla jednego welona 44l są Ok. Nie dokładałabym tam już innych ryb. Średnio ryby karmi się 1-3 razy dziennie. Ważne jest jednak aby porcja była szybko zjadana. Im częściej karmisz tym mniejszymi poracjami. Wiele osób chwali sobie dodatek groszku w diecie welonów. Rośliny powinny być raczej mocne o dobrym systemie korzeniowym ze względu na skłonności welonów do kopania lub nieprzyjemnym smaku (np. anubiasy, niektóre kryptokoryny).

W jakim celu chcesz stosować bimrownie? W akwarium z welonami zazwyczaj ilość roślin nie jest oszałamiajaca.

Cytuj
Jak mam filtr kaskadowy to potrzebuje napowietrzacz?
Jeżeli zapewniony jest ruch powierzchni wody i ryby nie utrzymują się przy samej powierzchni szybko oddychając to nie ma potrzeby dodatkowego napowietrzania.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Welonki
« Odpowiedz #2 : 2006-02-26, 12:56 »

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Welonki
« Odpowiedź #3 : 2006-02-26, 14:28 »
Moje welony nigdy sie nie podgryzały, zawsze były nastawione pokojowo.

Co do karmienia to dostają posiłek 2 x dziennie. Kupuję pokarmy Sera albo Tetra i przewaznie wyłącznie dla Gold Fish. Kiedyś w początkach mojej fascynacji rybami kupowałam im również żywy pokarm ale często po takim karmieniu niedomagały i nie czuły sie najlepiej. Przeszłam zatem na pokarm dla welonów: Sera Color (wybarwiający ryby), Sera Royal (częściowo roslinny, ze spiruliną) i Sera płatki. Kupując pokarmy pamiętam, że welony lubią skubać roślinki więc aby ich nie podgryzały staram się dawac częściej pokarm roślinny. Karmię na zmianę np rano granulat, wieczorem lekkie płatki. Kiedy konczy mi sie pokarm Sery to następny kupuje Tetryno i tak na zmianę.

Mam filtr nieco mocniejszy niż wskazuje litraż ale kiedy był mniejszy to się często zapychał i zatrzymywał. Ustawiam go jednak na minimum przepływu. Welony nieziemsko brudzą - jedzą przesiewajac podloże i wydalają - więc większy od chyba 4-5  lat daje im radę. Co do podłoża to żwirek wielkością odpowiedni do rozmiarów ryby. Welonka bierze zwirek w pyszczek i wypluwa. Zdaża się, że taki kawałek może utkwić w pyszczku. Miałam zrobiony z drucika taki haczyk do pomocy przy usuwaniu żwirku ale bardzo szybko welony urosłu i radziły sobie z każdą wielkością kamyków.
W akwa mam rośliny o mięsistych dużych liściach - z tymi sobie dają spokój i nie skubią. Nawet niektórzy się dziwią, że jest tam jeszcze roślinność. Kiedy jest już zbyt wyskubana to kupuje nową partie i w czasie podmiany wody wymieniam.
Napowietrzam im dodatkowo szczególnie, że najstarsz rybka ma 7 lat i nieco niedomaga (pisałam o jej pływaniu do góry brzuszkiem)
Wodę podmieniam tak 1 x w miesiącu (ok 25-30%)
Aha kiedy nie wiedziałam o tych róznicach środowiskowych dla ryb i pani w Zoo sklepie poradziła mi glonojada to od pewnego czasu w okresie zimowym podgrzewam grzałka ale minimalnie tak aby glonojadka miała cieplej a welony nie były przegrzane.
Jakoś oba rodzaje znoszą to dobrze od kilku lat.
Innych gatunków z róznych względów do takiego akwa nie polecam

Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 28 zapytaniami.