Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jakie powinno byc siodlo?  (Przeczytany 5571 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cyyytrynka

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« : 2002-10-31, 19:50 »
Czesto zauwazam gdy sciagam siodlo z konika odrapanal lekko skorke..i male ranki..Oczywiscie tno nei trobi sie tak rrach-ciach-odrazu..Po np. tygodniu..Jak zabaezpieczyc przed takimi skutkami konia?
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Re. Jakie powinno być siodło?
« Odpowiedź #1 : 2002-10-31, 20:26 »
Jeżeli otarcia u Twojego konia robią się w miejscu przylegania siodła (nie chodzi mi o brzegi) to nie jest to wina jego samego tylko czapraka, koca lub innej rzeczy którą używasz pod siodło. Jest albo za ostra, albo odparza(nie odpowiedni materiał), albo po prostu brudna. Musisz rteż koniecznie przed każdym siodłaniem porządnie wyczyścić. Są konie, które mają delikatniejszą skórę na grzbiecie i dla tego trzeba bardziej o nie zadbać. W sklepie ze sprzętem jeździeckim najlepiej kup sobie gąbkę pod siodło (nie jest droga a na prawdę pomaga), zakładaj tą gąbkę na grzbiet na to czaprak lub koc, a na to dopiero siodło. Wtedy masz pewność że np. źle złożony koc nie obedrze konikowi grzbietu. Ale też pamiętaj, że musisz dbać o czystość tej gąbki (ta gąbaka jest obszyta takim "misiowym" materiałem).
Jeżeli Twojego konika obcierają brzegi siodła to musisz zmienić czaprak na większy tak aby siodło nie dotykało bezpośrednio skóry konia.
Przede wszystkim jednak zrób sobię przerwę w jeżdzie na nim do momentu aż grzbiet mu się wyleczy (najlepiej żeby miejsca podrażnione zarosły sierścią - wtedy są mniej narażone).
Sprawdź również swoje siodło czy nic pod spodem nie wystaje co mogło by drażnić grzbiet.

Pozdrawiam  :)
Zapisane

zolly

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #2 : 2002-10-31, 20:51 »
zgadzam się z jasinką...a te ranki najlepiej posmarować jakąś maścią.. narazie oszczędzaj konika..a co do gąbki to dory pomysł..  :wink:  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedz #2 : 2002-10-31, 20:51 »

cyyytrynka

  • Gość
Juz jest gabka;)
« Odpowiedź #3 : 2002-11-01, 09:36 »
Juz kupilam gabke..Bylam rano..A i co do masci to bylam u weterynarza dzis i zapisal mi masc jakas tam szwedzka..Podobno dobra..Dzieki za podpowiedzi bo raczej az tak dobrze sie nie orientuje.. :oops:  :oops:  :lol:  :lol:  :)  8)
Zapisane

zolly

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #4 : 2002-11-01, 14:19 »
:wink:  8)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #5 : 2002-11-04, 19:18 »
:wink:  Bardzo się cieszę, mam nadzieję że teraz będzie już OK
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #6 : 2002-11-06, 14:26 »
no...takie gabki z misiem sa dobre...tylko trzeba uwazac zeby nie byla za mala i zeby sie nic nie pozwijalo pod siodlem.pozdrawiam! 8)
Zapisane

cyyytrynka

  • Gość
;}
« Odpowiedź #7 : 2002-11-12, 19:49 »
No wiec juz troche czasu minelo..Ranki i przetarcia wygladaja jzu owiele lepiej choc jeszcze troche ich tam jest..Ale nei sa jzu tak mocna jak wtedy 8) Wszystkim bardzo dziekuej za pomoc.... 8)  8)  8)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #8 : 2002-11-12, 20:55 »
ok , super.Jak będziesz jeszcze miała jakieś pytania - możesz na mnie liczyć  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedz #8 : 2002-11-12, 20:55 »

cyyytrynka

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #9 : 2002-11-14, 11:26 »
Bardzo dziekuje Asinka- jestem poczatkujacym koniarzem wiec raczej beda pytania :)  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  8)
Zapisane

zolly

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #10 : 2002-11-14, 16:00 »
cuż oznacza ten rumieniec  :hehe:  

kto pyta nie błądzi.. :hyhy:  ;)

 8)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #11 : 2002-11-14, 21:01 »
OK nie widzę żadnego problemu  :)  :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #12 : 2003-04-23, 18:50 »
może kup żelową podkładkę tam gdzie jeżdże to taką mają i instruktorka mówi że jest super (niestety dość droga)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #13 : 2003-04-23, 19:14 »
zelki przede wszystkim pomagaja na kregoslup i konski i jezdzcca,amortyzuje nasze i konskie ruchy zaleznie w ktora strone idzie,szczegolnie jezeli konik ma trawrde chody,bardzo dobra rzecz :)

Ciapka

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #14 : 2003-04-23, 20:25 »
Do poprawki - mod
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedz #14 : 2003-04-23, 20:25 »

Zimoludka

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #15 : 2003-04-24, 12:19 »
Moim zdaniem pdo siodło powinna być gąbka, kocyk i czaprak
Zapisane

Devila

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #16 : 2003-04-24, 15:36 »
Tak żelki są superoskie...tylkoniestety troszkę kosztują...jak nazbieram to kiupie :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #17 : 2003-04-24, 16:54 »
ja jeżdze z żelem i jest ok.. klaczka ssi ekiedys obcierala, a teraz juz nie
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #18 : 2003-04-24, 23:17 »
słyszałam, że żele są dobre, ale niestetty krótko wytrzymują... i do tego drogie... ja mam gruby czaprak i potnik miedzy nim a siodłem...
Zapisane

Devila

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #19 : 2003-04-24, 23:30 »
no..ja mam czapraczek i grubego miśka...
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #20 : 2003-04-24, 23:32 »
:wink:
i tak trzymaj, żaden konik w moim siodełku, które nawiasem mówiąc sie rozwaliło, sie nie obtarł :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedz #20 : 2003-04-24, 23:32 »

Devila

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #21 : 2003-04-24, 23:36 »
noo w moim też nie lęk jest dość wysoki wogóle kocham to siodło :)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #22 : 2003-04-24, 23:45 »
ja ostatnio na oklep zaczęłam jeździć, także coaz mnie doczynienia z siodełkiem :p
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #23 : 2003-04-25, 07:19 »
u mnie sam czaprak,jak na razie starcza i konik nie ma ani odparzen ani obtarc nigdzie :)  a siodlo qpilam uzywane juz ale jestem tak cholernie zadowolona jak nie wiem  :lol:

Zimoludka

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #24 : 2003-04-25, 14:07 »
W żelu łatwo może się zrobić dziura i żel nie do użycia,ale czasami koń może się obetrzeć od żelu
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
Jakie powinno być siodło??
« Odpowiedź #25 : 2003-05-11, 22:45 »
no a wiecie co wam powiem??i moze to niektorych zdziwi ale ja bez ujeżdżeniówki ani rusz :P normalnie w stajni nikt nie lubi tego siodła,wszyscy mówią że niewygodne itd a ja ciągle w nim jeżdżę i w innym mi niewygodnie.w teren,na ujeżdżalni,skaczę w nim i wogóle :) siodło ciudo.a do tego dosiad przez te pół roku w tym siodle bardzo mi się poprawił.właściwie z tego co pani mówiła mam najlepszy dosiad ze wszystkich jeżdżących u nas w stajni :) i że to od tego siodła właśnie :)
Zapisane

PATIszon

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #26 : 2003-05-11, 23:03 »
A nie uwazasz, ze ujezdzeniowka raczej srednio do skokow sie nadaje...?
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
Jakie powinno być siodło??
« Odpowiedź #27 : 2003-05-11, 23:13 »
no tak tak.wiem :) no ujeżdżeniówka to raczej do ujeżdżenia:P ale mi wnim wygodnie a u nas w stajni nie ma niewiadomo jakich skoków i treningóff :) dwie przeszkody na krzyż stoją i tyle :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie powinno być siodło??
« Odpowiedz #27 : 2003-05-11, 23:13 »

Natchniuza

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #28 : 2003-05-12, 00:13 »
Ja tam swojego siodla nie lubie i jezdze w pozyczonym, ale bede je musiala niedlugo oddac i zamierzam sprzedac to stare (nie znacie kogos chetnego?) i kupic sobie nowe.
CO do zeli pod siodlo - to wcale nie sa niewytrzymale!! Ja swoj mam juz blisko dwa lata i jest w bardzo dobrym stanie, troche sie pomarszczyla ta skora (czy cos do skory podobnego) czym mam ten zelik obszyty, ale w niczym to nie przeszkadza. Moj kon nigdy sie od siodla nie obtarl, a skore ma delikatna bardzo. Polecam zele. Ja kupilam moj za niecale 200 zl, nie jest to kosmiczna suma, a naprawde warto i jesli sie odpowiednio taki zel traktuje, to starczy na dlugo.
Zapisane

Tafta

  • Gość
Jakie powinno byc siodlo?
« Odpowiedź #29 : 2003-05-12, 16:02 »
No ja ostatnio sobie nowe siodełko fundnęłam i jestem z niego bardzo zadowolona :)

A co do żeli, to ja używam czapraku Bay Jacobsen, pod który nie trzeba już nic podkładać, a ma takie same właściwości jak żel. Jest w nim zapewniona bardzo dobra wentylacja (jak zdejmowałam siodło po np. dwugodzinnym terenie - koń był prawie suchy), nie odparza, dodatkowo masuje koński grzbiet. Jest dostępny w dwóch wersjach: do codziennego treningu i do koni z problemami z grzbietem (dodatkowo wyposażony w granulki). Mam go już dwa lata i naprawdę jest godny polecenia. Wykonany jest z pianki z otwartymi porami zaprojektowanej przez NASA po to, by zredukować nacisk na kręgosłup konia podczas jazdy.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.154 sekund z 28 zapytaniami.