Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(  (Przeczytany 11145 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« : 2005-07-08, 11:24 »
Wczoraj zupelnie przypadkowo trafilam na strone koni wiezionych na rzez do Wloch. To jest okropne, nie potrafie tego nawet opisac slowami. Zobaczcie sami.

http://www.okonie.horsesport.pl/rzez.htm

 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #1 : 2005-07-08, 15:07 »
Coś strasznego ta strona ale to nie stety brutalna prawda.
Według mnie za to są za małe kary powinno być to całkowicie zakazane bo mówie jeszcze raz bez jedzenia koni można żyć!!!!!.

I takich ludzi my musimy ścigać i tępić.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #2 : 2005-07-08, 15:23 »
W tym roku ude na studia...jezeli sie dostane tam gdzie chcialam...po roku obieram sobie kierunek " ochrona srodowiska " ..... moze uda mi sie kiedys uratowac te biedne zwierzeta przed okrutnym losem jaki zgotowali im ludzie.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedz #2 : 2005-07-08, 15:23 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #3 : 2005-07-08, 16:29 »
AziS jak będziesz chciał to napewno Ci się uda dostać na takie studia jak chcesz i mam nadzieje że im chociarz troche pomożesz.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #4 : 2005-07-08, 16:40 »
Ale ja jestem dziewczynka  :P

A co do moich marzen to zrobie wszytsko aby je zrealizowac  :wink:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

preludium

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #5 : 2005-07-17, 21:53 »
To jest okropne, nie wiem jak rząd może pozwalać na takie katowanie biedny zwierząt :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #6 : 2005-07-17, 22:12 »
Może, bo ktoś ma z tego kasę... Ale nie tylko rząd zawodzi, zwykli ludzie też. Niedawno w TV słuchałam opowieści Scarlett Szyłogalis z Tary. Zadzwoniła do niej kobieta i stwierdziła, że musi opowiedzieć, co przeżyła. Wyszła wieczorem na spacer z psem i zobaczyła stojący samochód załadowany końmi. Zajrzała do środka i ujrzała maleńkie kopytka rodzącego się źrebaczka. Zaczęła szukać kierowcy, bezskutecznie. Zadzwoniła na policję, odmówili pomocy. Zdesperowana kobieta zaczęła pukać do drzwi okolicznych domów, niestety, sąsiedzi patrzyli na nią jak na wariatkę. Nikt się nie przejął, nikt nie pomógł... Kobieta powiedziała, że te konie śnią się jej po nocach, zastanawia się, czy jednak nie powinna choćby siekierą rozwalić drzwi... Ilu takich wrażliwych ludzi jest w naszym społeczeństwie? Dla zbyt wielu to "tylko zwierzę"...
Zapisane
IBDG Wrocław

guska

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #7 : 2005-08-07, 22:47 »
teraz nasuwa mi sie powiedzenie że "ludzie czasem zachowują sie jak zwierzęta" ...wnioskuje że ludzie zachowują się o wilele gorzej...które zwierze bez litości obdzirałoby ze skóry inne stworzenie? jestem pewna że ŻADNE! jeśli zwierzęta atakują czasem ludzi, jest to spowodowane choroba lub inną dolegliwością....zwierze nigdy nie zabija dla przyjemności.....:(
Zapisane

Darka

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #8 : 2005-09-06, 15:54 »
To straszne !!!!!! Jak tak można ??????? :stop:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedz #8 : 2005-09-06, 15:54 »

Kama , kicia

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #9 : 2005-10-09, 10:28 »
boże kochany ludzie co to robie to są  p............y :okurcze:
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #10 : 2005-10-21, 18:10 »
A widzieliście film z transportu śmierci?
http://www.viva.org.pl/index.php?id=kampanie
(przedostatnie na dole)

Tragedia  :bigcry:
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #11 : 2005-10-22, 22:13 »
Przed chwilą obejrzałąm ten film....straszne.

Nie rozumiem jak można tak męczyć zwierzęta... to mnie przerasta.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

ESIO

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #12 : 2005-10-22, 22:38 »
To jest okropne :( :bigcry: :bije: :bat: :sciana: :stupid: :szok2: :killl: :wampir:
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #13 : 2005-10-22, 23:38 »
EJ ja te go nie mogę ogladać dławie się tym. To nie na moje nerwy.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #14 : 2005-10-23, 14:59 »
Fakt...mi też było ciężko. Ale obejrzałam do końca. Na komputerze mam kilka takich filmików obrazujących znęcanie się nad zwierzakami. Jednak nie chce tego pokazywać innym.

Mam tylko nadzieje ze kiedyś bede mogła posłużyć się tymi filmami w obronie tych niewinnych zwierząt. Może zrealizuję moje marzenie.I mój jedyny cel w życiu.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedz #14 : 2005-10-23, 14:59 »

blacky

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #15 : 2005-10-23, 15:03 »
Tan film spowodował, że nie jem mięsa. Nie wiem, czy zdobyłabym sie na to, gdybym nie obejrzała tego :(
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #16 : 2005-10-25, 19:36 »
Nie rozumiem ludzi, którzy moga zajmować się takim czymś - zabijanie zwierząt. Czerpią z tego satysfakcje ? Czy chodzi im tylko o pieniądze .... nie rozumiem jak można robić takie rzeczy dla zysku - pieniędzy, które są zarobione poprzez cierpienie niewinnej istoty.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #17 : 2005-10-25, 19:49 »
widziałam to...i nawet nie wiem co powiedzieć ...to poprostu normalnych ludzi zatyka...: :x :(
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #18 : 2005-10-25, 23:28 »
Tak....normalnych ludzi zatyka...a nienormalni uważają że to co robią jest bardzo " opłacalne " i nie widzą w tym nic złego.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #19 : 2005-11-04, 15:02 »
U nas w szkole jest robiona zbiórka makulatury i pieniądze z tego pójda do Klubu "Gaja" zeby uratować jakiegos konika ;) Mam w piwnicy sporą (lekko mowiac :P) kupke makulatury, wiec zamierzam dotransportować ją jakos do szkoly ;) Pare kilogramów jest :) Cieszę się ze w naszej szkole nie wszystkim obojetny jest los zwierzaków ;). Akcję prowadzi moja pani od chemii, zagorzała miłośniczka zwierzat, która również jeździ konno ;) Mam nadzieję, że przyczynimy się choc troche do uratowania jakiegos konisia tymi pieniędzmi :)
« Ostatnia zmiana: 2005-11-04, 15:03 autor Psiara »
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #20 : 2005-11-05, 18:50 »
Widzicie, i tu tkwi problem, jak powiedziała AziS - ludzie albo to totalnie olewają, albo na "o mój Boże jak tak można" się kończy. Już nie mówię tu o ratowaniu koni z rzeźni, bo do tego potrzeba mocnych nerwów i sprawnej organizacji (btw. link do funacji Pegasus zajmującej sie m.in. ratowaniem koni z rzeźni), ale też o wolontariacie w schroniskach, zbiórkach na bezdomne zwierzaki i tym podobnych rzeczy. Może na tym forum wiele osób naprawdę pomaga, ale ogółem w Polsce i na świecie kiepsko to wygląda.. No, ale to tak inną drogą.
Zdjęcia widziałam, już się chyba zaczynam przyzwyczajać do takich widoków :| A jak ludzie potrafią to robić? No cóż, desperacka próba zarobienia pieniędzy /ew. pójście na łatwiznę/, albo po prostu sprawia im to przyjemność.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedz #20 : 2005-11-05, 18:50 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #21 : 2005-11-06, 22:48 »
Psiara - to bardzo piękne, że chcecie uratowac konie poprzez zbieranie a nastepnie sprzedawanie makulatury....Musze Ciebie zmartwic :( Za makulature nie dostaniecie dużo pieniędzy. Kilkanasciie kg papieru to są grosze... A za to nie da się ocalić konia :( Wiem jak to jest, bo sama kiedyś zaniosłam makulature i jak dostałam pieniądze...to sie trochę zdziwiłam.

Proponowałabym załatwić zezwolenie na zbieranie pieniędzy na ulicy. Czyli stoicie z puszkami, pudełkami i zbieracie kase, która nastepnie ma iść na ocalenie życia koni. Sa wśród nas " jeszcze" ludzie wrażliwi na ból i cierpienie innych...i podejrzewam że zarobilibyscie troche pieniedzy.

Życzę powodzenia :)

Ja licze na to, że kiedyś zakupię konia, która miał być wieziony na rzeź :)
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #22 : 2005-11-07, 15:48 »
AziS, niestety wiem o tym :( Ale jak cała szkoła sie zrzuci to troche tego bedzie... przydałoby sie zebrać tez troche pieniedzy... wiesz z tych pieniedzy moze nie uratujemy konia, ale chociaz wspomożemy ratowanie konika...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #23 : 2005-11-07, 17:43 »
Mi jest tak okropnie żal koni ( ogólnie zwierząt ) które przez ludzką głupotę tracą życie....

Nie jesteśmy w stanie ocalić wszystkich zwierząt.... barbarzyśntwo przerasta wszystko na tym podłym świecie.

Ale wszystkiemu winni są ludzie...

:(
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

lida66

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #24 : 2005-11-08, 21:07 »
W tym roku ude na studia...jezeli sie dostane tam gdzie chcialam...po roku obieram sobie kierunek " ochrona srodowiska " ..... moze uda mi sie kiedys uratowac te biedne zwierzeta przed okrutnym losem jaki zgotowali im ludzie.
ja tesh!!!chociaż mam 13 lat to jush wiem co bede robić i jestem pewna że właśnie tam pójdę!!
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #25 : 2005-11-10, 12:21 »
Straszne :( Nie wiem jak można tak traktować zwierzęta, jak rzecz! Nigdy chyba tego nie zrozumiem...
Zapisane

Ann

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: KONIE WIEZIONE NA RZEŹ :(
« Odpowiedź #26 : 2010-10-05, 19:14 »
Jejku , kiedy oglądam filmiki o rzeźni koni , wgl różnych zwierząt , to po prostu czuję ogromną złość , nienawiść do takich ludzi .. Bezsilność , bo nie mogę za dużo zdziałać .;///
Kocham konie , bardzo , bardzo mocno <3 Wychowałam się w śród nich , nie wyobrażam sobie zrobić krzywdę jakiemuś ..
Jak ludzie mogą dopuszczać się do takich czynów ?! To takie nie ludzkie , przecież one żyją , czują ból .. Na dodatek w rzeźniach konie są okropnie traktowane , bite kopane . Za każdym razem płaczę , dlaczego nic nie można zrobić .. Takich niehumanitarnych ludzi powinno się ' ukatrupiać ' .
To jest już nie ludzkie ... ;// :shock: ;(

Filmik przerażający . Brrryyy .. ;///
Boże ! Jaką wielką nienawiścią obdarzam rzeźników . !
Wgl jak ludzie mogą jeść konie ?!
Myślę , że jak by ludzie jedli mniej mięsa ( koninę) , nie byli by tak żarłoczni na końskie mięso z pewnością mniej koni by zabijano dla nielicznych , ale niestety .. Nie da się wejść w mózgi co niektórym ..
Pomagam koniom z rzeźni , ile się da . Petycje , ratuję konie od rzeźników . Jeżdżę konno , zajmuję się tymi cudownymi zwierzakami , powiem wam , że błędem jest sądzić ,że koń który wyglądał jak sterta kości , słaby , wychudzony bez mięśni okaleczony i nie ufny w stosunku do człowieka nie może zaufać człowiekowi po raz kolejny . Tylko z takimi współpracuję w większości , okazują się być świetnymi , kochanymi i zdolnymi koniskami .
Dobrze , że są tacy ludzie , jak widzę tu na forum , którzy chcą pomagać koniom. Cenię sobie takich ludzi . Rzeźników powinno się za takie karygodne zachowanie zabijać , wręcz . ! Trzeba coś z tym zrobić ..;/// Na dzień dzisiejszy nadal mało jest pomocy ze strony ludzi ...; (((
« Ostatnia zmiana: 2010-10-06, 08:30 autor IBDG »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.175 sekund z 31 zapytaniami.