Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: podatek za psa  (Przeczytany 26350 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfi

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #60 : 2005-03-13, 21:50 »
Cytuj

Moja mama równiez zapłaciła....37 zł  Ale ciesze się że za psa bez chipa podatek jest większy   Niech ludzie płacą za swoje lenistwo.

O własnie nie pamietalam ile dokładnie, czyli 37, 00 zl. Musze do końca marca zapłacic.
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
podatek za psa
« Odpowiedź #61 : 2005-03-13, 21:56 »
Cytuj

malutka - jeśli jest 55 mozesz odwołac sie do ustawy - maksimum 50 zł. tych 5 zł nie muszisz płacić (wiem że to nie duzo , ale zawsze jakiś protest)

jednak jest po 50zł :roll: ustawy sie trzymają
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Elfi

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #62 : 2005-03-18, 21:58 »
Aujeszko czy masz nr konta na który mozna wpłacać podatek??
Zapisane

Forum Zwierzaki

podatek za psa
« Odpowiedz #62 : 2005-03-18, 21:58 »

Elfi

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #63 : 2005-03-31, 20:47 »
Dzisiaj ostatni dzień twerminu zapłaty podatku za psa!!...na szceście zdążyłam.
W Szczecinie zapowiedzieli,że będą scigać tych, którzy nie płacą.
Zapisane

Kamila

  • Gość
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #64 : 2005-06-04, 11:30 »
w kazdym miescie roznie wynosi podatelk za psa...w Waiwe podobno 1 zl - symbolicznie bo i tak nikt nie placil ;)
mowie "podobno" bop ja i tak nie place :P :lol:
Zapisane

Elfi

  • Gość
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #65 : 2005-06-07, 09:14 »
Też słyszałam, że w W-wie 1 zł. Wydaje mi sie, że w ten sposob mozna zebrac wiecej pieniedzy , bo wiecej ludzi zapłaci, niz te 50 zł czy 38zł.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #66 : 2005-06-18, 10:13 »
u mnie w Łodzi niestety 50 zł :/
a mam dwa psy więc 100zł co roku (to troche dużo :( )
Zapisane

Pocz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 320
  • Kundelki górą ;) !
    • WWW
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #67 : 2005-06-18, 10:58 »
Ktoś wie, ile jest we Wrocławiu?
Moim zdaniem w tym przepisie, podanym przez Iras powinien znajdować się jeszcze cel. Bo ciekawa jestem, na co w takim razie te wszystkie pieniądze idą...

Dopisane:
Ok, już znalazłam. Podatek wynosi 40,00zł.
« Ostatnia zmiana: 2005-06-18, 11:11 autor Pocz »
Zapisane


Pozdrawiają:
-ja
-szynszylek Wiki
-chomik syryjski Tina
-papużka falista Bezik

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #68 : 2005-06-18, 11:48 »
Ja od razu mówie że żadnego podatku na pieska płacić nie będne bo to jest kretyński przepis, już i tak płace i płacimy wystarczająco durze podatki i nie bende jeszcze płacił tym urzędasom.

A tak na marginesie to podatek za psa wydaje mi się tak samo bez sensu jak zezwolenia na psy ras ,,agresywnych".
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Odp: podatek za psa
« Odpowiedz #68 : 2005-06-18, 11:48 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #69 : 2009-05-19, 22:44 »
Na co idą podatki za psa?
Jak to sprawdzić?

Patrząc na google, doczytałam się tylko, że niby w jakimś mieście idą na schronisko, ale chyba byłos specjalnie tak napisane, żeby na to wyglądało.
pieniądze które daje miasto dla schroniska i dla porównania, suma podatków za psy wpłacona przez ludzi

Ale gdyby te obydwa dodać, byłoby więcej dla schroniska. A chyba bez podatków, tamto miasto i tak by płaciło schronisku. Tyle, że nie mam pojęcia, czy podatki są wliczane w to co daje miasto schronisku, czy też nie.

I tylko wyskoczyły mi jeszcze tematy związane ze sprzątaniem po psach...


Ogółem dziś od dziewczyny z klasy usłyszałam, że kiedyś jakiejś tam jej koleżance zabrali psa do schroniska, bo nie płaciła podatków.
Żałosne. oO" Tyle psów szuka domu, a Ci jeszcze nawalają te co mają dom. >.<
Pozatym niewiadomo na co idą te podatki...
Ale dziwne, że nie mandat, grzywna lub coś tylko psa do schroniska zabierają. o;
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #70 : 2009-05-20, 09:23 »
Podatki za psy idą na premie dla urzędników ;p

A na serio, raczej wątpię, by psy coś z tych pieniędzy miały... Może gdzieś jest zależność między kwotą zapłaconego podatku, a dotacją dla schroniska, ale generalnie raczej jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie ;)

Koleżanka nie ma czasem bujnej fantazji? :P Albo postraszyć Cię i skłonić do skrupulatnego płacenia podatku chciała... Może ma w rodzinie urzędnika miejskiego i jego premię ma na uwadze... :D
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #71 : 2009-05-21, 20:05 »
Nie, opowiadała o swojej jakiejśtam koleżance. ;p
Tyle, że chyba ona miała zarejstrowanego psa i nie płaciła.
Gdzieś na necie też czytałam o zabieraniu psów do schronisk.
A co się powinno zrobić, żeby te pieniądze szły na psy?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #72 : 2009-05-22, 13:28 »
Coś mi się wierzyć nie chce w to zabieranie do schroniska... :roll:

A co się powinno robić, zeby pieniądze szły na psy? Płacić samemu na konto schrona... :P Ja tak robię od dnia, w którym wzięłam Toffika... A podatku nie płacę, zresztą podobno u nas za psa ze schroniska się nie płaci. Nawet mnie to nie interesuje, niech spróbują zabrać mi psa :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #73 : 2009-05-23, 14:40 »
Podatek za psa rzeczywiście niekoniecznie idzie tylko na psy, ale trzeba przyznać, że są gminy, które dla zwierząt domowych robią bardzo dużo. Przede wszystkim mają napisane programy przeciwdziałające bezdomności zwierząt domowych, np. Bytom bezpłatnie czipuje swoje psy, są miasta, które zwalniają z podatku gdy weźmie się psa ze schroniska, Katowice przeprowadzają bezpłatną sterylizację bezdomnych kotów, no i utrzymują schronisko dla zwierząt. Początkowo tez buntowałam się dlaczego ja płacę podatek za psa skoro po nim sprzątam,  ale jeżeli wiem że pieniądze te pójdą na opiekę nad skrzywdzonymi przez ludzi psami i kotami, to nie szkoda mi tych pieniędzy wcale, a wcale.  Schronisko w Katowicach obecnie prowadzone jest przez osobę prywatną, dlatego nie można dać 1% podatku, ale można pomóc przynosząc jedzenie dla zwierząt, ręczniki czy koce. Mamy wtedy miłe poczucie, że zrobiliśmy coś dla psiaków, kociaków, nie tylko dla swojego pupila. Myślę, że istnieje możliwość umówienia się z obsługą schroniska i zajmowania się np. jednym z psiaków, czyli zabawy z nim, wyprowadzania go na spacer. Te psy są bardzo złaknione kontaktu z człowiekiem.   
Córka kuzyna z Wuppertalu odkąd skończyła 12 lat (przeszło 14 lat) jest wolontariuszką w schronisku i w ten sposób pomaga psom.
W przyszłym tygodniu zapytam się, czy u nas też panują takie zwyczaje.
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #74 : 2009-06-02, 15:00 »
Wczoraj,oglądałem coś na ten temat: po pierwsze,gmina nie ma obowiązku uchwalania uchwały? o podatku od psa i gdzieniegdzie,go nie ma - kwota podatku jest różna w różnych miastach - po drugie,pieniądze z tego podatku idą,ponoć na sprzątanie,np.trawników po psach.

Forum Zwierzaki

Odp: podatek za psa
« Odpowiedz #74 : 2009-06-02, 15:00 »

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: podatek za psa
« Odpowiedź #75 : 2009-06-02, 20:56 »
Wszystkie podatki gminne są zależne od Rady Gminy, na przykład podatek od nieruchomości podawany jest jako widełki i dopiero uchwała Rady Miasta określa jego wysokość, w każdej pozycji, bo jest ich sporo, np. podatek od budynków i ich części, podatek od gruntu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej, podatek od gruntu,  podatek od gruntu pod jeziorami itp. W Katowicach coś zaczęło się dziać jeżeli chodzi o zwierzęta, biorąc zwierzę ze schroniska masz bezpłatną sterylizację, kastrację, jest akcja sterylizacji bezpłatnych kotów, schronisko w Katowicach wygląda naprawdę dobrze i czysto, mając porównanie z tym co było widzę zmiany na lepsze, a to bardzo dużo...
Zapisane
Bożena
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 30 zapytaniami.