Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly  (Przeczytany 20176 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emilka

  • Gość
tytul beznadziejny ale nic mi do glowy nie przychodzi :P Otoz mam problem poniewaz nie dostalam sie do zadnego liceum do ktorego skladalam papiery,co mam robic w takiej sytuacji,moze wiecie co sie wtedy robi.... pewnie idzie sie do takiej szkoly w jakiej sa jeszcze miejsca ale chodzi mi wlasnieo to jak to sprawdzic.

z gory dzieki za pomoc.
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #1 : 2005-06-29, 19:35 »
W każdej szkole powinien być wyznaczony jeszcze jeden termin, w którym dokonuje się drugiego naboru. Musisz tylko wypełnić jeszcze raz podanie i złożyć dokumenty, w tej szkole do której chcesz iść.

Powodzenia ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #2 : 2005-06-29, 19:38 »
chodzi o te szkoly w ktorych jest jeszcze miejsce? ale jak sprawdzic gdzie nie ma jeszcze kompletu?
Zapisane

Forum Zwierzaki

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #3 : 2005-06-29, 19:44 »
Najlepiej pójść do sekretariatu i tam po prostu spytać, wtedy też powiedzą Ci do kiedy możesz złożyć papiery.

Jeśli np. jesteś na liście rezerwowych to też dobrze, bo często jest tak, że większość po prostu rezygnuje i na ich miejsce wskakujesz Ty ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #4 : 2005-06-29, 19:46 »
tak wiem...ale co jezeli jestem na miliardowym miejscu :/ kurde ale sie wkopalam,za wysoka poprzeczka :?

musze szybko cos znalesc poki jeszcze beda miejsca
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #5 : 2005-06-29, 19:48 »
W 'mojej' szkole jest jeszcze tydzień do dokonania drugiego naboru - wtedy też z reguły obniżany jest próg punktowy, więc i poprzeczka się zniża.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #6 : 2005-06-29, 20:55 »
Moze powinnas pojsc w tym tzw. drugim terminie, czy to juz byl drugi termin? jak ja w zeszlym roku skladalam to byl jeden termin i po dwoch dniach nastepny, bo duzo osob rezygnowalo bo dostawalao sie gdzies indziej. Napewno do jakiejs szkoly Cie przyjma, musisz isc do sekretariatu tak jak pisze Cholka i popytac w kazdym razie gdzies Cie napewno przyjma. Powodzenia.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #7 : 2005-06-29, 21:04 »
problem w tym ze w tym roku nie ma rezygnowania :/
na pewno zostaly gdzies wolne miejsca, glowa do gory ;)

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #8 : 2005-06-29, 21:17 »
Jak to nie ma rezygnowania??? :Oo:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Moniaa

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #9 : 2005-06-29, 21:25 »
Z czego sie orientuje to chyba bylo cos na takiej zasadzie, ze wybierales szkole, do ktorej chcesz isc w pierwszej kolejnosci; jesli cie nie przyjma to do jakiej drugiej; trzeciej. Nie jestem pewna, ale tak mi sie wydaje... Mozliwe, ze cos mieszam
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #10 : 2005-06-29, 23:16 »
nie ma, przynajmniej w wawie. jestes rozpatrywany tylko do 1. szkoly, dopiero jesli sie nie dostajesz uwzgledniaja cie w 2. nie ma rezygnowania bo jedna osoba jest tylko na jednej liscie.. nie skladajac oryginalow swiadectwa i zaswiadczenia o egzaminie (czyli nie potwierdzajac woli uczeszczania do szkoly) w terminie zostajemy automatycznie wywaleni z listy, czyli nie ma nas nigdzie. wtedy zostaje tylko kolejna rekrutacja

kasia

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #11 : 2005-06-29, 23:45 »
Gerneralnie szkoły mają już swoje listy rezerwowe. Ale mają obowiązek zapewnić Ci miejsce w jakiejś szkole. Zdaje się, że trzeba było do OKE zgłosić i oni mieli wskazac najbliższe szkoły z wolnymi mijescami... Ale nie pamiętam dokładnie.
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #12 : 2005-06-30, 00:37 »
A macie coś takiego jak weryfikacja internetowa?
U nas, w Poznaniu własnie jest coś takiego i w internecie jest pokazane ile jest wolnych w miejsc w konkretnej szkole i klasie :wink:
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #13 : 2005-06-30, 07:05 »
Cały ten system jest dziwny... :?

W mojej (byłej neistety) szkole jeszt jakieś 200 osó na liście rezerwowej i przez trzy dni będą czatowac n ewentualnie zwalniające się miejsca... Dyrekcja co trzy godziny ogłasza nowa listę i podaje zmiany. A oni czekają...  Masakra :?
Zapisane

Gopi

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #14 : 2005-06-30, 09:36 »
W zeszłym roku, jak ja szłam do szkoły, to po tej pierwszej rekrutacji, po której też niby nie było juz przenoszenia, ludzie i tak zmieniali klasy, czy szkoły i to nawet przyjmowali ich do tych, do których sie wcześniej nie dostali, bo mieli za mało punktów. Mój kolega tak zrobił ;) Może Emilko po prostu idź do którejś szkoły i zapytaj czy cię przyjmą? Z reguły ostatecznie jest więcej osób w klasie, niz miało być ;) Np. w mojej szkole w humanistycznej klasie było przewidziane 30 miejsc, a osób jest chyba z 36. Głowa do góry, na ewno coś znajdziesz :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedz #14 : 2005-06-30, 09:36 »

pacuszka7

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #15 : 2005-06-30, 09:53 »
Flaś u nas też tak jest :)

Ja słyszałam że można pisać odwołania ;)
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #16 : 2005-06-30, 10:33 »
beznadziejnie zrobili z tym ograniczeniem do skladania papierow :/ powinny byc conajmniej 3 opcje.. w kazdym razie nie martw sie - gdzies sie dostaniesz :) a co do tego co zrobic to jestem za bezposrednim zapytaniem w sekretariacie
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #17 : 2005-06-30, 11:43 »
dzieki za odpowiedz.
Narazie pozostaje mi jedynie czekac na ostateczna liste przyjetych uczniow i wtedy bedziemy kombinowac. Boje sie tylko,ze wolne miejsca zostana tylko w zawodowkach i innych szkolach tego pokroju :shock: mam nadzieje ze tak nie bedzie.... bo wtedy musialabym isc do szkoly prywatnej przynajmniej na pol roku zeby sie potem przeniesc gdziekolwiek...eh skomplikowalam sobie tylko zycie :? to ostatnio moja specjalnosc.
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #18 : 2005-06-30, 12:33 »
Nie martw sie bedzie dobrze ;) odemnie ze szkoly tez kilka osób sie nie dostalo ale probuja ciagle :)
Zapisane

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #19 : 2005-06-30, 15:57 »
u mnie papiery można było składać do 3 wybranych szkół, jeżeli sie dostanie do wszystkich, to sie wybiera jedną i tam zanosi po ogłoszeniu wyników rekrutacji orginalne dokumenty...ja złożyłam papiery do jednej i sie na całe szczęście dostałam... ale myślę, że trzeba pochodzić po szkołach i popytać o wolne miejsca, a tam gdzie jest się na liście rezerwowych czekać na wyniki ostatecznej rekrutacji lub złożyć odwołanie...

Tiggy

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #20 : 2005-06-30, 21:18 »
Ja skladalam do 2 szkol w "SYSTEMIE" warszawskim, i jednej spoza. Do Wawy mnie nie przyjeli (fuuuck, cholerne 3 punkty :P ) no to jedna kopie mialam w szkole w Pruszkowie (no, kolo Pruszkowa, ale co tam :P ) i tam mnie przyjeli, jestem 28 na liscie, i tu juz nie ma tego calego "systemu" i jest tak jak pisze Styka... pokrecone :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedz #20 : 2005-06-30, 21:18 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #21 : 2005-06-30, 22:03 »
nie wiem jak jest teraz, ale ja za pierwszym razem dostałam się tylko do liceum profilowanego. Na liste do mojej szkoły którą skończyłam nie załapałam się za pierwszym razem, ale spokojnie poczekałam, ludzie wycofali papiery i a ja dostałam się za drugim razem. Mi do dostania się za pierwszym razem zabrakło 11 pkt...to dość dużo, ale jednak udało się ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Bonsai

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #22 : 2005-06-30, 22:38 »
A ja dostałam się.... I na szczeście nie mam tego problemu.
Jednak z rozpiski którą dostałam w szkole (jeszcze w gimnazjum) wynika, że 4 lipca (poniedziałek) będą listy już PRZYJĘTYCH do danych szkoł. To, co napisali nam w środę były top tylko listy KANDTDATÓW którzy musza potwierdzić chęć nauki w tej szkole. Jak ktos chce może się wycofać, a Ty może akurat będziesz miała miejsce dla siebie :)
Dalej, 4 lipca , do godz. 15 Kuratorium Oswiaty umieszcza na stronie internetowej (która Ci podali) informacje o liczbie wolnych miejsc w oddziałach lub o rezygnacji z rekrutacji do oddziałów.
Do 6 lipca musisz złożyć dokumenty do szkoł , które nie dokonały pełnego naboru.
Do 8 lipca szkoła ogłasza listę przyjętych do oddziałów w szkole po przeprowadzeniu rekrutacji uzupełniającej. A potem dzieje się tak jak wyżej.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #23 : 2005-07-01, 16:05 »
oglaszam wszem i wobec ze DOSTALAM SIE !!! :wink:

Mimo ze bylam na bardzo kiepskim miejscu na rezerwie to pod koniec gdy bylo wielkie zamieszanie,duzo osob rezygnowalo i mialam szczescie bo gdy dyrektor oglaszal ze jest wolne miejsce bylam pierwsza osoba z oryginalem swiadectwa,wiec od razu mnie przyjeto :wink: Czasem naprawde warto czekac....mimo ze szanse ma sie minimalne ;)

kamien spadl mi z serca....
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #24 : 2005-07-01, 18:41 »
No widzisz :wink: I po co było się tak denerwować i siać panikę :P ;)

Gratuluję :wink: :)
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #25 : 2005-07-01, 20:05 »
To super Emilka :*
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #26 : 2005-07-01, 20:27 »
U nas  wnaszym WIELKIM Lubienie :P jak nie przyjma Cie tam gdzie chciałes idziesz do szkoły w swoim rejonie :P
Zapisane

MaŁren

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #27 : 2005-07-01, 20:30 »
Qaś, ty mówisz o gimnazjum...z liceami jest troszkę inaczej... ;) ...nie mam pojęcia jak to jest kiedy się nie dostanie do żadnej szkoły, ale zazwyczaj, kiedy kogoś nie przyjmą do żadnego z tych lepszych liceów, to idzie do technikum górniczego połączonego z liceum...tam chodzą właśnie Ci, których nigdzie nie chcieli ;) - same orły i sokoły ;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedz #27 : 2005-07-01, 20:30 »

Moniaa

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #28 : 2005-07-01, 20:55 »
Emilka świetnie, że problem się rozwiązał!
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Odp: co sie robi kiedy uczen nie dostanie sie do zadnej szkoly
« Odpowiedź #29 : 2005-07-01, 21:35 »
GRATULACJE!!!!!!! :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 32 zapytaniami.