Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: małe bojowniki :)  (Przeczytany 34862 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« : 2005-04-08, 13:35 »
nie mogę sie powstrzymać i sie pochwalę :)
mój dzielny Likaon upilnował ikry i mamy teraz całe stado maleńkich oczek które kiedyś wyrosną na piekne bojowniki :D
jako że rodzice przepięknie wybarwieni to spodziewam sie istnego cudu.
ma ktoś doświadczenia z bojownikami?
dodam, że niedawno kupiłam samice, a oni od razu wzieli się do roboty... tylko, że pierwszej ikry nie upilnowali(śmy)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

polna_mysza

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #1 : 2005-04-08, 13:51 »
gratulacje
Pao zachęciłaś mnie swoimi bojownikami
i teraz ,az na 2 akwa będe zbierać  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Leloo

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #2 : 2005-04-08, 14:19 »
Pao gratuluje ;-) jak bojki troche podrosna tak do 1cm lub troszke wiecej to zacznij karmic solowcem poniewaz jest drobny a rybkom to dobrze zrobi bo beda nabieraly zywszych kolorow;-)

A jak opiekowals sie ikra? i czy przelozylas parke do sobnego akwarium czy jak? i czy takie gnazdo ktore zbuduja jest delikatne? czy moze sostac np. zniszczne przez ruch wody (z filtra) bo ja chcialbym rozmnozyc pretnika, ktory rozmnaza sie podobnie jesli mozesz udziel mi kulku rad .. z gory dzieki;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

małe bojowniki :)
« Odpowiedz #2 : 2005-04-08, 14:19 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #3 : 2005-04-08, 14:33 »
ja sie nie opiekowałam, to sprawa rybek ;)
generalnie mam 3 akwa i w każdym panowie zaczęli szaleć. jako ze mam równiez 3 tamice (na stałe mieszkają z Likaonem) to poprzenosiłam je do panów. efekt taki, że jeden bojownik przestał się interesować w dwóch zadbało by pojawiła się ikra.
u Likaona umieściliśmy wykotnik i kiedy już ryby zakończyły zaloty (Likaon zaczął wyganiać Blue) to przeniosłam gniazdo i opiekuńczego tatusia do środka. i wrzuciłam też kilka pływających rybek.
samice ciągle są blisko a piskorki szaleją.
niestety drógi tatuś był bez wykotnika(stwierdziłam, ze neonki krzywdy maluchom nie zrobia) ale niestety gniazdo zbyt blisko filtra zbudował i pomimo nieprzespanej nocy całe się rozpadło... więc i ikra przepadła...

a tak nawiasem to zaikrzone mam jeszcze otoski i neonki. nie wiem tylko jak z piskorkami, bo mało je widać a nawet jeśli to sa zbyt szybkie...
nawet ampularie postarały sie o potomstwo ;) ale u ślimaków to raczej nic nadzwyczajnego...

a tak nawiasem to jestem kompletnie początkującą akwarystką, ale dzięki mym rybkom mam przyśpieszony kurs... ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #4 : 2005-04-08, 14:44 »
Gratulacje pao!!
Ja tez spróbuje bojki rozmnozyć jak tylko mi mieczyki urosną no i jak grzałeczke kupie do małego akwa  ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pacuszka7

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #5 : 2005-04-08, 15:29 »
ja już sie nie mogę mojego nowego akwa doczekać, jak tak mówicie to normalnie mnie rozpiera, ach :lol:
Zapisane

Raffy

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #6 : 2005-04-08, 15:54 »
ja tez mam bojowniki, 7 sztuk - 3panów i 4 panie. Próbowałem rozmnozyc wiele razy i ... nic z tego  :cry: Niezdolne samczyki mam i za łagodne. No coż, kiedyś bede mial malutkie bojki tylko kiedy ? oto pytanie ...

pozdr.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #7 : 2005-04-08, 15:56 »
może niech Ci Pao pcztą Likaona przesle :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #8 : 2005-04-08, 15:59 »
Cytat: PePe
może niech Ci Pao pcztą Likaona przesle :P


ROTFL  :lol:


A tak to te małe bojki moga być moje, w sierpniu Pao chyba ma byc w Gdańsku na jarmarku  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

małe bojowniki :)
« Odpowiedz #8 : 2005-04-08, 15:59 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #9 : 2005-04-08, 16:00 »
wiem pisałeś mi na gg  :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

polna_mysza

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #10 : 2005-04-08, 16:10 »
zazdroszcze
nie lubiłam bojków ,a wy mnie nawryciliście ;)
na nowe akwa poczekam i może będa ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #11 : 2005-04-08, 16:29 »
nie lubiłaś?? Ja zawsze bojki miałem od dziecka, bo zawsze mieliśmy w domuku akwarium :)
Najpierw 100L  jak jeszcze u dziadków  w Gdyni, tam mielismy bojka i całe osiedle sie z dzaidka śmiało że jest głupi , że bojki w ogólnym tzryma ( teraz to nic dziwnego, wręcz rzecz pospolia  ;)  ), potem jak sie do gdanska ( na Zaspe ) przeprowadzilismy to nie mielismy akwa, ale potem kupili rodzice ok. 30L kule (  :grr:  ) i tam bojki trzymalismy ( jak terz o tym mysle to mi sie na wymioty zbiera, ale ile to prawdziwych akwarystów zaczynało od kuli z bojownikiem... ). Potem kula sie stukła, a nastepne akwa krztałtuja się tak: 30L, 60L no i wreszcie upragniona 140L ( 80x35x50 ). Dopiero w tym najwiekszym akwa zdecydowałem się na bojki...  :)
ah... miło tak historie akwarium powspominać...  :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

polna_mysza

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #12 : 2005-04-08, 17:06 »
bo uważałam ,że każdy miał bojownika (w kuli) :P
a teraz mi sie spodobały
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #13 : 2005-04-08, 18:41 »
bo bojowniki to piękne rybki i bardzo sympatyczne. jak robie porządki w akwa to podpływają pod ręce, ocierają się i dają głaskać :)
a jeśli masz takie niekubeczkowe, to również bardzo przyjacielskie i towarzyskie :)
ja miałam panów kubeczkowych ale atmosfera panująca chyba na nie wpłynęła :) niesamowicie towarzyskie i to wszystkie bez wyjątku, mimo, że rózne charaktery mają :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raffy

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #14 : 2005-04-08, 19:06 »
No dokladnie :) Dzisiaj w czasie wielkiej podmiany wody w akwa 112l bojki - Kuba i Tomek przypłyneli na reke i zaczeli skubac moja mała czerwona ranke na dłoni :hehe: Lole jedne :P A Raszej w 8l dobrał sobie terytorium 10x10 wsrod gestwin hydrocyli  :roll: i odgania stąd Kikę - jego dziewczyne :P

Je też miałem bojki od dzieciństwa, musze wam powiedzieć - jeszcze nie trzymalem bojownika w kuli :D Najpierw 45l i 3samce i tak przez pare lat, potem likwidacja akwarium, potem znowu 45l akwarium które sie stłukło i potem qla 5litrowa a w kuli kiryski i gupiki  :oops:  potem 25l, potem drugie akwa 8l a qla nadal była tyle ze pusta, potem likwidacja 25l i kupilem 112l i tak do dzis mam 3akwaria, w kuli zyją tylko roslinki i kilka młodych mieczyków które rosna w expresowym tempie niedługo do 112l pojdą :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

małe bojowniki :)
« Odpowiedz #14 : 2005-04-08, 19:06 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #15 : 2005-04-08, 19:21 »
Gratulacje  ja czekam na mojego miksa (młode bojki) :p mają mi zamówić ale jakos nie zamówili do tej pory ;(
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #16 : 2005-04-08, 19:39 »
Fotki w albumie? Bedą? Są?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #17 : 2005-04-08, 19:52 »
fotek nie ma bo po pierwsze maluchy dziś się pojawiły, a po drugie i tak nie wiem jak wklejać ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ellen

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #18 : 2005-04-08, 19:54 »
Mnie sie kiedys rozmnozyly bojowniki jak mialam w 85l tylko parke bojownikow i 32 stopnie C. Niestety jak narybek mial miesiac byla awaria filtra i wszystkie male padly :cry: Jedno bojowniczatko sie co prawda uchowalo, ale potem tez mi gdzies wsiaklo (bylo juz wiecej doroslych ryb). A pozniej mialam jeszcze duzo bojownikow, ale juz nie chcialy sie rozmnazac, tzn. albo samiec staral sie i budowal gniazdo, a samice nie chcialy, albo na odwrot :roll:
Zapisane

Raffy

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #19 : 2005-04-08, 19:55 »
Cytat: pao
a po drugie i tak nie wiem jak wklejać ;)


służę pomocą  8)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #20 : 2005-04-08, 19:57 »
Cytuj

służę pomocą  

jak zwykle niezastąpiony :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

małe bojowniki :)
« Odpowiedz #20 : 2005-04-08, 19:57 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #21 : 2005-04-08, 20:06 »
Cytuj

fotek nie ma bo po pierwsze maluchy dziś się pojawiły, a po drugie i tak nie wiem jak wklejać  


Aje ja chce i te dorosłe zobaczyć... :P
Zapisane

Raffy

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #22 : 2005-04-08, 20:11 »
oo, charonik chce dorosłe bojki ? Pao, wkleić tu zdjęcia twoich 6 bojków? :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #23 : 2005-04-08, 20:21 »
wklejaj, ale nie tu tylko w albumie, bo jeszcze nas okrzycza ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raffy

  • Gość
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #24 : 2005-04-08, 20:27 »
czyli juz tu nie wolno wklejac ? :/
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #25 : 2005-04-08, 20:37 »
ja nie wiem ale jak wkleiłeś zdjęcie mego akwa w pepowym temacie to jedna osoba sie oburzyła, że zaśmiecamy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #26 : 2005-04-08, 21:28 »
wklejcie wklejcie ja jestem za :)
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #27 : 2005-04-08, 21:30 »
Raffy nad tym pracuje :)
ma całą dokumentację więc jest z czego wybierać :)
chociaż ostrość nie najlepsza :(
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

małe bojowniki :)
« Odpowiedz #27 : 2005-04-08, 21:30 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #28 : 2005-04-08, 21:32 »
jak tylko moje akwa będzie gotowe to chyba też sie uśmiechne do Raffiego  gdyż ja tez nie potrafie wklejać :D :oops:
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe bojowniki :)
« Odpowiedź #29 : 2005-04-08, 21:36 »
Raffy Niezastąpiony !!
no i co byśmy bez Ciebie zrobiły...? ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 29 zapytaniami.