Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ptaki!!!  (Przeczytany 8271 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ESIO

  • Gość
Ptaki!!!
« : 2005-06-07, 13:53 »
                                                                    Witam!!! :shock:
Jak zaczeło się wasze zamiłowanie ptakami?
Moje tak:
Dostałem kanarka w prezencie od siostrzeńca dziatka, który miał tego kanarka miał w hodowli!!!
Pierwasz była:Wojowniczka
Drugi był:Ciekawski
Trzeci był: Hilip
Co prawda już coś o kanarkach wiedziałem!
Teraz wiem DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDUUUUUUUUUUUUUUUUUUżżżżżżżżżżżżżżżżżżżOOOOOOOO OOOOO więcej!!!
Piszcie również jakie garunki hodujecie:
Więc zapraszam do pisania:(...)
« Ostatnia zmiana: 2005-06-13, 14:17 autor ESIO »
Zapisane

Dianulka

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #1 : 2005-06-07, 14:25 »
Moja mamuśka kiedyś hodowała kilka kanarków i chyba mnie tym zaraziła. :) Teraz mam kanarka hercyńskiego.
Zapisane

niaania

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-06-07, 14:53 »
Kiedyś ja z rodziną chciałam chodować jakieś zwierzątko. Tata chciał mądre, a mama ładne. No i takie są właśnie papugi. Najpierw kupiliśmy dwie faliste nazwaliśmy je Ewa i Max. Wkrótce Max zdechł i zamiast niego Ewie do towarzystwa dokupiliśmy kolejną papużkę falistą i nazwaliśmy ją Jaś. Jak faliste są dwie to się gorzej oswajają dlatego zaczęliśmy się zastanawiać nad inną papużką. W końcu zdecydowaliśmy się na modrolotkę. Nazwaliśmy ją Edi, ale w krótce zniosła jajeczka i okazało się, że to samiczka więc zmieniliśmy jaj imię na Ada. I z całej gromadki Ada jest najbardziej oswojona i tylko ona wpycha się do każdej dziury.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-06-07, 14:53 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #3 : 2005-06-10, 16:31 »
A ja nie jestem wielką miłośniczka ptaków. Chociaż mam jedną papużke falistą (kiedyś miałam dwie) to zdecydowanie wolę inne zwierzęta. Ptaki jakos do mnie nie pasuje. Bardziej fascynują mnie dzikie ptaki, bardzo lubie je obserwować. Szkoda że żaden ptak nie chce zamieszkać w budce, która powiesiłam na drzewie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Madalena

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #4 : 2005-06-12, 20:28 »
Ja tak samo  :roll: nie jestem miłośniczką ptaków tylko poprostu lubie miec zwierzęta w domku  :) :)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #5 : 2005-10-17, 17:46 »
Też tak bywa :|
Zapisane

Sai

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #6 : 2005-11-11, 09:38 »
Moje zamilowanie ptakami zaczeło się jak kiedyś jak byłam małą to  dostałąm na urodziny papużkę falistą i tak się zaczeło potem miałam 6 papużek a że były juz stare bo przeżyły 12 lat to kres na ziemi się skończył,potem mame namówiłąm mae żeby kupiłą nimfe i tak jest już do dziś mam śwetnego kompana  w codzinnych zajęciach tylko potem ja muszę się mu rewanżować głaskaniem bo  lubi  jak ja go głąszcze,chociaż miałam inne zwierzęta moimi faworytami są papugi :)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #7 : 2005-11-12, 22:07 »
Sai na papużke falistą 12 lat to sporo (tak uważam)
Gratuluje :)
Jednak musiały odejść :(
Życze Tobie aby Twoja nimfa żyła jak najdużej  :jupi:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #8 : 2005-11-13, 09:26 »
Moje zainteresowanie ptakami zaczęło się od tego,ze....chciałam mieć psa :P a rodzice sie nie zgodzili. Więc w ramach zastępstwa wymyślałam coraz to nowe zwierzaki które mogłabym mieć. I pewnego grudniowego dnia w piątek, na biurku w moim pokoju stała klatka z kanarkami! :) Aaaależ byłam szczęśliwa... Zajmowanie się ptakami potrafi wciągnąć, przez jakiśczas myślałam nawet o hodowli wolierowej w przyszłosci :P kto wie,czy do tego nie wrócę ;) Ale gdy ptaki są w domu to są bardzo kontaktowe, no i ja uwielbiam jak samczyk siada mi na rece,albo je mi z ręki i jak samiczka patrzy mi uporczywie w talerz jak coś jem :lol:

A co do wieku falistej, to bodajże Raffy ma falistą która ma koło 20 lat już..to dopiero emeryt :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedz #8 : 2005-11-13, 09:26 »

Sai

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #9 : 2005-11-13, 12:09 »
Esio według mnie też jak na papużke falistą 12 lat to jest dużo w ksiazkach czytałam że żyją tak ok 7 lat a  za nimfe nie dziękuję bo moge zapeszyć  8) życze też tobie aby twoje zwierzaczki chowały się jak najlepiej  :)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #10 : 2005-11-13, 18:04 »
Sai wielkie dzięki  8)
Zapisane

aagula

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #11 : 2006-08-27, 17:21 »
Mam pytanko czy wy sostawiecie papagaje na balkonie?
Bo ja raz zotawiłam [ tzn zostawiam ] i zmokły, ale tak strasznie wszystko bylo mokre :lol:
Zdażyło wam sie coś takiego?
Zapisane

Pagieł

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #12 : 2006-08-28, 07:30 »
Moje zamiłowanie do ptaków zaczęło się w momencie kiedy dostałem taką serię przewodników kieszonkowych o ptakach. Brałem je ze sobą na wędrówki po terenie i pamiętam, jak zesłupiałem, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem kowalika. Pierwszy raz widziałem takiego fajnego ,kolorowego ptaka. Potem co raz częściej wychodziłem do lasu itp. jak zawsze z perzewodnikami do rozpoznawania ptaków. Od tamtej pory ptaki to jedna z moich wielkich pasji.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #13 : 2006-09-10, 23:29 »
tylko dzieki moim rodzica
Zapisane
To piekło nie raj :)

Magdalenka

  • Gość
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #14 : 2006-09-13, 20:50 »
Mam pytanko czy wy sostawiecie papagaje na balkonie?
Bo ja raz zotawiłam [ tzn zostawiam ] i zmokły, ale tak strasznie wszystko bylo mokre :lol:
Zdażyło wam sie coś takiego?
Ja raczej nie wystawiam moich papug na balkon- a wzłaszcza kiedy mnie z nimi nie ma. Papugi nie mogą zmoknąć na dworzu bo mogą się zaziębić a to = śmierć ptaszka.

Moje zainteresowanie ptakami zaczeło się tym że ja raczej nie moge miec futrzastych zwierzątek i kiedy zobaczyłam papużki faliste w zoologicznym wiedziałam że to są zwierzątka wprost dla mnie :-). I nie myliłam się.
Teraz mam 3 papużki faliste i 1 nimfę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedz #14 : 2006-09-13, 20:50 »

Leari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7
    • WWW
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #15 : 2014-12-30, 19:59 »
Moje zamiłowanie do ptaków rozpoczęło się parę miesięcy temu, kiedy to poczytałam o nich trochę. Moja mama hodowała kiedyś kanarki i miała jedną papugę, a tata miał papużki i kanarki. Kocham zwierzęta, niestety nie mam warunków do psa, kota i większych zwierząt... Za to gryzoniami zajmuję się świetnie, więc myślałam że może i mogłabym miec ptaka...
Postanowiłam czytać duzo o papugach, a moze w koncu dostanę wymarzoną nimfę czy innego ptaka...
Zapisane

ewa357

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #16 : 2016-08-31, 12:33 »
siemano
Zapisane

Czarrek

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #17 : 2016-12-24, 15:49 »
Moja przygoda z gołębiami zaczeła się od wujka który zabrał mnie na wystawę gołębi rasowych. Tak mi się spodobało, że 2 miesiące po wystawie miałem już swoje gołębie i gołębnik na działce.
Zapisane
siema

Estera1

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #18 : 2024-01-18, 12:40 »
Ja mam samca papugi nimfy cóż ma obolałe oko mam już papuge 4 dni nie wiem co począć ;( :( : :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #19 : 2024-01-19, 15:07 »
Estera, do weta, i to prędko!
Zapisane
IBDG Wrocław

penol

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedź #20 : 2024-01-23, 21:36 »
Czarrek a jakie gołębie trzymasz? Gołębie ozdobne czy pocztowe? Ja też jestem gołębiarz :-)  8) :VoV: Ja mam różne, pocztowe też mam, ale nie puszczam na loty bo to za dużo kasy kosztuje przygotowanie gołębi do lotów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptaki!!!
« Odpowiedz #20 : 2024-01-23, 21:36 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 28 zapytaniami.