Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czym karmić myszoskoczka?  (Przeczytany 8041 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Czym karmić myszoskoczka?
« : 2008-03-02, 18:29 »
Hej.
Zwracam się do was z pytaniem czym karmić myszoskoczki.
Trzy takowe mieszkają w klasie mojej siostry (niestety w akwariach ==, ponieważ ze zwykłych klatek wyrzucały siano). Mój poprzedni wychowawca, a jej obecny karmił je jabłkami, marchewką, sałatą itp. Teraz jej klasa postanowiła przejąć inictajtywę i chcą też trochę opiekować się zwierzątkami, lecz nie zabardzo się na tym znają. Więc postanowiłam im pomóc i zaczerpnąć od was tej wiedzy.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Czym karmić myszoskoczka?
« Odpowiedź #1 : 2008-03-03, 14:19 »
Podstawowym pożywieniem jest oczywiście porządna karma. Bogata w różne zboża.
Można je karmić: jabłkami, gruszkami, bananami, brzoskwiniami, nektarynkami, morelami (bez pestek) winogronami, jagodami (porzeczka, agrest, soja, borówkami, malina) .. wiśniami, czereśniami, ziemniakami (w małych ilościach) kalafiorem, kabaczkami.

Czyli jest naprawdę dużo rzeczy.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: Czym karmić myszoskoczka?
« Odpowiedź #2 : 2008-03-03, 20:37 »
[...] ziemniakami (w małych ilościach) [...]
pierwsze słyszę....

A więc, tak jak muówiła Kar, porządna karma bez żadnych kolorowych chrupek, ubodą w pestki słonecznika i dyni, lub bez.... (myszoskoczki mają skłonności do tycia)
Owoce tylko jako przekąskę najwyżej raz dziennie, warzywami też nie przesadzać bo jak już mówiłam mają skłoności do tycia. I na pewno nie NIE SAŁATY, też jak wiadomo nie podawać kolb, biszkopcików i innych tzw. przysmaków....

Jutro napisze coś więcej bo dzisiaj nie mam czasu.... 

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czym karmić myszoskoczka?
« Odpowiedz #2 : 2008-03-03, 20:37 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Czym karmić myszoskoczka?
« Odpowiedź #3 : 2008-03-04, 07:21 »
Okej. Przynajmniej te dzieci będą wiedziały czym je karmić.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Czym karmić myszoskoczka?
« Odpowiedź #4 : 2008-03-04, 12:55 »
anas, hm, a czy wyrzucanie siana(czemu siano? Podstawową ściółką powinny być trociny/żwirek, sianko jako dodatek) jest powodem do zmiany klatki? Wiem, czepiam się :].

Karma typu Prestige, Xtra Vital, Deli Nature, bądź własnej roboty. Dodatki - pestki dyni, orzeszki, suchy chleb, warzywa, owoce....
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Czym karmić myszoskoczka?
« Odpowiedź #5 : 2008-03-04, 13:06 »
Natte to nie zależy ode mnie, tylko od pań woźnych które sprzątają sale, ponieważ nażekały one na to, że właśnie za duży bałagan robią, no to mojej sis wychowawca musiał zmienić.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

KuKu

  • Gość
Odp: Czym karmić myszoskoczka?
« Odpowiedź #6 : 2008-03-24, 19:14 »
Myszoskoczki mają skłonność do obgryzanie prętów w klatce. W akwarium nie mają czego obgryzać więc dorzućcie im patyków.:)

Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Czym karmić myszoskoczka?
« Odpowiedź #7 : 2008-03-25, 10:12 »
Nawet w klatkach myszury powinny mieć patyczki, jakieś konstrukcje z nich poukładane.... choćby dla zabawy. Ale gałązki powinny być jakiegoś drzewa owocowego, bądź brzozy brodawkowatej.
I zwierzakom nie zaszkodzi kilka rolek po papierze toaletowym. Będą sobie robić z niego gniazdko.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.139 sekund z 25 zapytaniami.