Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem  (Przeczytany 9473 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tika

  • Gość
Wklejam z innej strony, bo co jakiś czas czytam tu o takich wypadkach  :(
i powracają pytania co wtedy robić:

Cytuj
Po szczegółowym zapoznaniu się z przepisami, wiemy już co wolno, a czego nie wolno robić ze zwierzętami. W szczególności nie wolno się nad nimi w żaden sposób znęcać, a jest to najczęstszy przypadek łamania ustawy. Co powinniśmy więc zrobić, widząc zwyrodnialca pastwiącego się nad psem lub kotem? Przede wszystkim raczej możemy darować sobie rozwiązanie najczęściej dotąd stosowane, najprostsze, ale najmniej skuteczne - czyli telefon do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. O ile miejscowość, w której mieszkasz nie jest wyjątkiem w skali kraju (lub Krakowem), możliwości Towarzystwa sprowadzają się do ewentualnego wysłania w przyszłym tygodniu inspektora, który przeważnie jest starszym panem na emeryturze lub panią w podobnym wieku, bardzo sympatyczną, ale zupełnie bezradną wobec pijaka bijącego swojego psa. Nie, sprawy należy wziąć we własne ręce i to szybko. Jeżeli sprawa jest nie cierpiąca zwłoki, najlepiej po prostu wezwać policję (tel. 997). Cokolwiek policjant przyjmujący zgłoszenie myśli sobie o ochronie zwierząt, nie może odmówić przyjęcia zawiadomienia (jeśli stosuje wykręty w rodzaju "przecież nie wyślę radiowozu do bitego psa", poproś o jego nazwisko, stopień i numer służbowy - ma obowiązek udzielić tych informacji, a wtedy zawsze można napisać na niego skargę do Komendy Wojewódzkiej). Niezależnie od tego, czy to policja udaremniła znęcanie się nad zwierzęciem, czy my sami - jeżeli tylko zależy nam na ukaraniu sprawcy, należy od samego początku trzymać rękę na tej sprawie, bo inaczej wielce prawdopodobne jest, że utkwi ona gdzieś w trybach biurokratycznej machiny naszego wymiaru sprawiedliwości. Powinniśmy więc wysłać zawiadomienie o przestępstwie do odpowiedniej rejonowej prokuratury, kopię zawiadomienia do komendy rejonowej policji, po czum dzwonić tam co najmniej raz w tygodniu dowiadywać się o postępie dochodzenia. Niestety, ponieważ zgłaszający przestępstwo czy wykroczenie nie jest pokrzywdzonym w tej sprawie, bywa, że prokuratura uparcie odmawia nam jakichkolwiek informacji - wtedy warto skontaktować się z zaprzyjażnionym dziennikarzem, którego legitymacja prasowa może dużo pomóc. Jeśli chodzi o to, kto w sprawie jest pokrzywdzony, to najczęściej pokrzywdzone jest zwierzę, które przecież nie ma możliwości dopominać się o swoje prawa (zwłaszcza, jeśli zostało zabite). Dlatego ustawa dopuszcza sytuację, gdy prawa pokrzywdzonego wykonuje organizacja społeczna (np. stowarzyszenie), której statutowym celem jest ochrona zwierząt. Warto poprosić o taką możliwość prokuraturę, załączając statut swojej organizacji. Jeżeli sprawa nabierze już oficjalnego biegu, należy oczywiście stawiać się na wszelkie przesłuchania i rozprawy, można też zawiadomić o wszystkim lokalne media.
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #1 : 2004-11-19, 13:28 »
POWIADOM TOZ
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #2 : 2004-11-19, 16:50 »
Rosa przeczytaj najpierw treść postu, a dopiero potem się wypowiadaj.......  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedz #2 : 2004-11-19, 16:50 »

Kira

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #3 : 2004-11-21, 11:44 »
tak tylko własnie  .. jak sytułacje widzi osoba nie pełnoletnia to nic na to nie poradzi tzw  policja  zawsze  pytao osobe pełnoletnia która potwierdzi ta informacje :roll:  sposob niby tobry a TOZ w warszawie i jako tako dzała bo byciu natrętem  ;) i  ostatnio straz miejska złapala w piaseczne czlowieka który zabił dwa psy :cry:  a jedenego katował i to nie własne :shock:
Zapisane

Raven

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #4 : 2004-11-21, 19:36 »
Policja jest "bardzo" dyskretna... Złożysz skargę na sąsiada, który bije swojego psa, policjant do niego przyjedzie i powie, że TA osoba, z TEGO mieszkania go wezwała (i jeszcze grzecznie wskaże palcem)... :?
Nie zawsze można na nich liczyć...  :(
Zapisane

tymon

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #5 : 2004-11-26, 15:51 »
Ja rqaz widziałe,m jak facet bił konia tym biczem czy czyms a koń był "przymocowany" przy tym wozie i nie chciał iść do tyłu i nie wiedziałem co zrobić. I nastepnego dnia ten właśnie koń miał skóre taką odchyloną......... bleeeee..........i nie wiedziałem gdzie się zwrócic po pomoc. Na policje zadzwonić??
Zapisane

Raven

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #6 : 2004-11-27, 15:07 »
Ten bicz, to po prostu bat... Policja raczej nie wiele by zrobiła... Zwłaszcza jak taka sytuacja dzieje się na wsiach. Gospodarz ma konia i koń musi pracować... :roll:
Cytuj

"przymocowany" przy tym wozie i nie chciał iść do tyłu

Zaprzęgnięty jak już... ;) Dziwne, że koleś bił konia batem, aby cofał się... Nic dziwnego, że koń szedł do przodu, skoro go walił w zad... :?  
Na wsiach trudno znaleźć kogos do kogo można by zwrócic sie o pomoc. Konia powinien ktoś obejrzeć i przynajmniej przemyć ranę, bo jeszcze zakażenia dostanie... Chociażby wodą utlenioną... Ale kogo to obchodzi...?
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #7 : 2004-12-27, 14:03 »
Ja bym sprubował zareagować samemu.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #8 : 2004-12-27, 14:42 »
Cytuj

co zrobic nawalal bym go z calej sily a moze nawet zabij

bagsiks... Pomyśl chwilę zanim coś napiszesz... Takie rady nie bardzo się przydają w rzeczywistości. W grze komputerowej proszę bardzo, ale nie w realnym świecie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedz #8 : 2004-12-27, 14:42 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #9 : 2004-12-27, 16:28 »
Też popieram KITTY bicie się i odgrywanie na innych nic nie daje wtedy tylko pokazujesz że jesteś taki sam jak ci co te zwierzęta katują masz taki sam poziom co oni. Myslisz że jak go popijesz to on zmądrzeje że nagle będzie dobry dal zwierząt i ludzi, jesz bardziej będzie ,,wkurzony" i jeszcze bardziej się będzie na wszystkich wyżywał.
 
I jeszcze raz zacytuje słowa Księdza Jerzego Popieuszko bo poraz kolejny są adekwatne do dyskusji.

,,Zło dobrem zwyciężaj"
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #10 : 2004-12-27, 16:38 »
Agresja rodzi agresję. Myślcie realnie... Nie sądzę, aby 13-latek zrobił krzywdę podnieconemu facetowi, który rozładowuje napięcie na zwierzęciu, bijąc je. Ryzykowne jest samodzielne "stawianie się". Jakby się było w większej grupie osób, szanse na pohamowanie napastnika są o wiele większe. Trzeba mieć na uwadze także własne bezpieczeństwo. I na pewno rzucanie się "z zębami i pazurami" nie zadziała. Jeśli katem byłoby dziecko to można takiemu jeszcze przemówić do rozumu, ale z dorosłym będzie o wiele trudniej...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #11 : 2004-12-27, 18:43 »
Ale nie wolno nigdy stosować metod badnyzkich jak acy ludzie.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #12 : 2004-12-27, 20:06 »
A mi dzisiaj udało się straszenie TOZ-em. Widziałam karpie wrzucone do pojemnika bez wody w sklepie i postraszyłam ekspedientkę że wezwę TOZ i złożę skargę do kierownika sklepu i poskutkowało !! Ryby przełożono do akwarium i nalano im wody  :D
Zapisane
BC + koci podrostek

Raven

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #13 : 2004-12-28, 11:39 »
Ekoteczka  :wink:
Jak widać nie trzeba od razu ekspedientki okładać pięściami, tylko na drodze negocjacji zarządać należytego traktowania zwierząt.  :)
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #14 : 2004-12-28, 12:33 »
Cytat: Ekoteczka
A mi dzisiaj udało się straszenie TOZ-em. Widziałam karpie wrzucone do pojemnika bez wody w sklepie i postraszyłam ekspedientkę że wezwę TOZ i złożę skargę do kierownika sklepu i poskutkowało !! Ryby przełożono do akwarium i nalano im wody  :D
 

W końcu mądra decyzja.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedz #14 : 2004-12-28, 12:33 »

Raven

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #15 : 2004-12-28, 16:12 »
Cytuj

ja tez bym tak zrobil w pewnym sensie

Doprawdy...? Po, czy przed poturbowaniem ekspedientki?? ;)  :D
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #16 : 2004-12-28, 23:03 »
No nie wiem czy Bagsik miałby jakieś szanse przy tej pani - 100kg żywej wagi ;)  :wink:
Zapisane
BC + koci podrostek

karolina118

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #17 : 2004-12-29, 01:20 »
No i to sie chwali czasami mozna cos załatwic samymi słowami ale nie zawsze Kiedys widziałam faceta ktory szarpał i kopał psa Podeszłam do niego i powiedziałm zeby przestał i sie uspokoil No i sie zaczeło: facet dostał agresora powiedział ze to jego pies i moze robic z nim co tylko mu sie podoba i zebym sie odczepiła Oczwiscie nie była to taka "ładna" wypowiedz  tylko mnie poprostu zbluzgał a do tego był pijany :alkoholik: wiec juz dałam sobie spokoj bo nie wiadomo co moze przyjsc do takiego zapitego łba :walenie:
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #18 : 2004-12-29, 12:35 »
I dobrze zrobiłaś że podeszłaś, ale gorzej że zrezygnowałaś.
Ja byłem w niej jednej takie sytuacji i nigdy nie rezygnowałem, nawet jeżeli potem mi grozili lub miałem pogruszki.
Kiedyś tak nekałem jednego pana w moim bloku i wzrokiem i rozmową że w końcu przestał ale przyznaje że straciłem na tym dużo nerwów a nerwy kosztują zdorowie.
Ale jeszcze nigdy jak do tąt nie prosiłem na pomoc policji lub TOZU bo wiem że policia prędzej by mi madat wlepiła niż temu co bije ziwerzątko.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

karolina118

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #19 : 2004-12-29, 16:41 »
Wiesz, to nie było tak ze podeszłam , powiedziałam zeby przestał i jak sie wkurzył to dałam noge Starałam sie mu to jakos przetłumaczyc, nawet postraszyłam go kims z opieki nad zwierzętami ale poprostu widziałam ze facet ma gdzies to co mowie Był pijany, czacząl sie rzucac i naprawde sie zaczełam bac-to było jakies 2 lata temu wiec miałam 16 lat Wiem ze mogłam isc na policje nawet o tym myslałam ale wyszłam z załozenia ze albo mi nie uwierzą=> niepełnoletnia albo sprawe oleją Teraz tego załuje i napewno nie zostawiłabym tej sprawy tak jak wtedy ale dzisiaj jestem juz dojzalsza i mam 18 lat wiec oficjalnie moge więcej Zresztą teraz wiem dokładnie co mozna robic w takich sytuacjach i obiecuje ze juz nie popełnie takiego blędu!
Zapisane

Raven

  • Gość
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #20 : 2004-12-29, 20:24 »
Chłopakowi łatwiej powiedzieć, że trzeba się upierać i nękać konkretnego osobnika. Dziewczyna jest w większym zagrożeniu... I też jest różnica między porachunkami z sąsiadem a pijanym nieznajomym. Taka osoba może być nieprzewidywalna i niebezpieczna. Alkohol spotęguje agresję i rzucanie obelgami może przerodzić się w coś o wiele gorszego... To chyba normalne, że 16-letnia dziewczyna nie będzie dalej napierać na niewyżytego pijaka.
Może policja zainteresowałaby się gdyby złożyło się informację, że po okolicy chodzi podejrzany mężczyzna pod wpływem alkoholu i zaczepia nastoletnie dziewczyny. Przy okazji policja zauważyłaby, że i psu dzieje się krzywda. Czasami "bezpośrednia" informacja nie wystarcza... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedz #20 : 2004-12-29, 20:24 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Co należy zrobić, jeśli ktoś znęca się nad zwierzakiem
« Odpowiedź #21 : 2004-12-30, 19:33 »
Cytat: KITTY
Cytuj

co zrobic nawalal bym go z calej sily a moze nawet zabij

bagsiks... Pomyśl chwilę zanim coś napiszesz... Takie rady nie bardzo się przydają w rzeczywistości. W grze komputerowej proszę bardzo, ale nie w realnym świecie...


bagsik... tu nawet nie chodzi o realny świat ale życząc komuś takiego losu, nawet gdy wykaże się szczególnym okrucieństwem, niczym się nie różnisz od tego kogoś... agresją i przemocą jeszcze żaden konfllikt nie został rozwiązany.

ja patrzę na to z innej strony; ci okrutni ludzie strasznie cierpią i co gorsza (zarówno dla nich jak i dla tych którzy cierpią) nie są tego świadomi. współczuję im, życzę by jak najszybciej osiągnęli zrozumienie (za tym idzie kac moralny) i działam w obronie pokrzywdzonych. :petting:

możesz zrobić wszystko co nie działa przeciw innym stworzeniom ani słowem ani czynem ani myślą  :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Ja kiedy zrabalam dziewczynke ktora znecala sie nad swoim jamnikiem ... ciagnela go na smyczy, chwytala za siersc i szarpala, kryczala....malo brakowalo a go nie uderzyla. :roll:No soryy, jezeli dziecko w ten sposob traktuje zwierzaki to co bedzie pozniej.
Zapytam sie jej co by zrobila gdyby ja tak ktos potraktowal bo nie chcialaby isc tam gdzie jej kazano. Spojrzala na mnie glupim wzrokiem i powiedziala " to moj pies ". A ja jej powiedzialam " to skoro to Twoj pies to traktuj go jak nalezy..to nie jest zabawka ktorej mozesz wyrywac wlosy i zakladac ubranka. To zywa istota, ktora procz ogonka,lapek i glowy posiada uczucia. Nie pomyslalas ze to bo boli, a jeszcze bardziej jak krzywde mu wyrzadza najblizsza osoba? " szkoda ze nie widzieliscie jej miny... :roll: chyba do niej dotarlo, bo zaczela zachowywac sie normalnie.

Wczoraj widzialam taka pare, ktora byla z psem na dworze. W pewnym momencie chlopak zaczal sie bawic  z pupilkiem a ten z radosci skoczyl na niego i chyba cos zrobil ze spodniami....bo chlopak zaczal sie wydzierac na cala ulice " zobacz k**** co ten p***** pies mi zrobil, zobacz tylko !!! "....i potem z calej sily uderzyl spa trzymana w jego reku smycza. To bylo okropne :(
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
my z moją przyjaciółką mamy bzika na bunkcie znęcania sie nad zwierzętami , jeżeli tylko widzimi ze ktoś to robi to marny jego los , jak narazie jeden koleś jak tylko zobaczy nas odrazu sie uspokaja i wogule , taki stary dziadek ....ale jeżeli to nic nie da to najlepiej zgłosić sprawe do TOZU bo straż miejska nie zawsze jest skuteczna
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Kama , kicia

  • Gość
 W USA jest specjalna jednostka policji dla zwierząt ( o czym wie każdy kto ogląda ,,Animal Planet'' ok godz.9:00--11:00 )
ale w polsce....  No poprostu tutaj się nie da żyć bez wiedzy że polska to poprostu IDIOTYCZNY kraj , który nic nie umie zrobić. W Australi nawet szczura leczy się z zapalenia płuc a tu nawet człowieka czasem nie umieją wyleczyć z najprostrzej choroby.A wracajac do USA to tam za trzymanie psa na podwurzu w chłodne dni bez budy morzna trafić do paki !!!!!  :bigcry:
Zapisane

ESIO

  • Gość
Zmienić prawo :help:
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Co należy zrobić ?

Należy zrobić tej osobie dokładnie to samo co robi ze zwierzakiem  :mrgreen:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Akane

  • Gość
 Eh.. ale na tym świecie nie ma sprawiedliwości wobec zwierząt. Jeśli ktoś zabije człowieka zostanie skazany na ileśtam lat więzienia, a jeśli zabije zwierzę zapłaci grzywnę, albo nie będzie już mógł mieć zwierząt :C . To okropne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Myslisz, że ludzie którzy zagazowują psy w komorach gazowych ( z powodu przepełnionych schronisk ) ponoszą tego jakiekolwiek konsekwencje ? Guzik prawda. Żyją sobie dalej...bez żadnych wyrazów współczucia...bez poniesienia odpowiedzialności za to czego dokonali. A dokonali coś strasznego, wynaturzonego - pozbawili istote życia. Dlaczego takich ludzi nie karają ? Dlaczego tak samo jak tym biednym psom, nie odbierają życia ?

Kompletne bezprawie....anarchia...chaos. Tyle.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 31 zapytaniami.