Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dzien Ryby 2004 - pomoz  (Przeczytany 2290 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gzyra

  • Gość
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« : 2004-12-06, 00:28 »
Empatia szuka chetnych do pomocy przy akcji Dzien Ryby

Juz niedlugo, 20 grudnia, po raz drugi bedziemy obchodzic Dzien Ryby! Ustanawiajac go w zeszlym roku, marzylismy o tym, zeby stal sie kulminacja wszystkich akcji w obronie tych niezwyklych zwierzat, dla ktorych grudzien jest czasem prawdziwej rzezi.

Przeczytajcie o Dniu Ryby i powodach, dla ktorych warto walczyc o humanitarna tradycje: http://empatia.pl/str.php?dz=31

Szukamy chetnych, z roznych miejscowosci, do pomocy przy organizacji Dnia Ryby.
Zapewniamy Wam: a) ulotki, ktore przeslemy poczta b) pomoc przy zawiadomieniu lokalnych mediow (tekst, ewentualnie wysylka informacji do mediow). Wszystko, czego potrzebujemy, to troche Waszego czasu i serca. Brzmi patetycznie? Spojrzcie na te zwierzeta, ktore dusza sie w supermarketach i na bazarach, niesione do domu w gazecie czy siatce foliowej...

W tym roku bedziemy obchodzic Dzien Ryby w specjalny sposob! Szczegoly przekazemy Wam bezposrednio, podpowiadajac co i jak mozecie zrobic. Jedno nie ulega najmniejszej watpliwosci, jedynym skutecznym sposobem zatrzymania rzezi jest odejscie od uwazania ryb za produkt spozywczy, dlatego tez haslo Dnia Ryby brzmi: "Daj karpiowi swiety spokoj!".

Piszcie szybko na adres ryby@empatia.pl, im szybciej napiszecie, tym lepiej sie przygotujemy! Wasze zgloszenie powinno zawierac nastepujace dane:

Miasto:
Imie i nazwisko:
Informacje kontaktowe:
- Tel. domowy:
- Tel. komorkowy:
- Numer gg:
- E-mail:
Ile osob (wstepnie i szacunkowo) by Ci pomagalo:
Ile potrzebujesz ulotek?
Na jaki adres mamy je wysylac?
Gdzie dokladnie zostana zorganizowane obchody? (info do umieszczenia na stronie Empatii)
Czy jako organizator wezmiesz na siebie kontakty z lokalnymi mediami?

Jesli bierzesz na siebie role organizatora, to - za Twoja zgoda - niektore dane  (imie i nazwisko, telefon, mail) zostana umieszczone na liscie miast organizujacych Dzien Ryby, tak, zeby mogli sie do Ciebie pisac ludzie zainteresowani dolaczeniem do akcji. Nie zapomnijcie odpowiedziec dokladnie na te ankietke, to ulatwi nam prace.

Empatia
http://empatia.pl
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedź #1 : 2004-12-07, 15:46 »
Akcja godna uwagi. Nie podoba mi sie sprzedaz zywych ryb, ktore godzinami sie mecza. Ale mysle, ze
 
Cytuj

jedynym skutecznym sposobem zatrzymania rzezi jest odejscie od uwazania ryb za produkt spozywczy

to nie brzmi dobrze. Ryby byly i beda produktem spozywczym, chociaz oczywiscie sa to zywe stworzenia, ktore czuja. I z tego powodu trzeba walczyc o to, zeby po drodze na stoly nie cierpialy. Walczyc o to, zeby nie byly sprzedawane zywcem w nieodpowiednich warunkach i nie cierpialy podczas sprzedazy i potem godzinami w reklamowce.
Zapisane

Raven

  • Gość
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedź #2 : 2004-12-09, 17:32 »
Wspaniała akcja!!
Postaram się pomóc i wziąć w niej udział!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedz #2 : 2004-12-09, 17:32 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedź #3 : 2004-12-09, 17:44 »
super !! u mnie nigdy nie ma karpia, bo na to nie pozwalam- chetnie sie dolacze do tej akcji. Swieta milosci i dlatego w piosenkach dla dzieci sa slowa "ojciec sie juz z karpiem szarpie" co uwazaja za normalne..? :?
Zapisane

Raven

  • Gość
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedź #4 : 2004-12-09, 18:00 »
Vio, znasz taką piosenkę?? :shock:  Spoko...

Szkoda, że nie ma dokładniejszych informacji o akcji. Np. nie wiem ile chcę tych ulotek... Szkoda też, że akcja wypada w poniedziałek, gdy trza iść do szkoły  :?
Jak chciałam zwerbować parę osób z klasy, to możnaby policzyć chętnych na palcach jednej ręki... :( Wszyscy sądzą, że ryba nie ma uczuć i w tradycji karp jest jednym z 12 dań, więc nie można o niego dbać w należyty sposób... A skoro ma umrzeć, to mu wisi czy będzie się dusił, czy mu na miejscu odetną łeb...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedź #5 : 2004-12-09, 20:17 »
A na czym po krótce ma polegać za akcja?
Nie mam czasu czytać caluśkiej strony i przesłodzonych zdań :roll:

Znów wypuszczanie karpia do rzeki? (sic!)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedź #6 : 2004-12-11, 19:52 »
Cytuj

Vio, znasz taką piosenkę??  Spoko...


noo.. w Bozonarodzeniowych piosenkach Zulu-Guli tak bylo... :/ cos tam, sniezek proszy, mamusia spiewa, siostrzyczka pakuje prezenty a ojciec sie szarpie z karpiem.. ://
Zapisane

gzyra

  • Gość
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedź #7 : 2004-12-18, 21:50 »
Cytat: harpia
A na czym po krótce ma polegać za akcja?
Nie mam czasu czytać caluśkiej strony i przesłodzonych zdań :roll:

Znów wypuszczanie karpia do rzeki? (sic!)


W Warszawie spotykamy sie o 13:30 przy wejsciu do Empiku przy Marszalkowsiej od strony Pasazu. Akcja bedzie miala charakter niemego marszu ulicami miasta, pomiedzy zabieganymi ludzmi w swiatecznum nastroju i sklepami rybnymi, gdzie umieraja zwierzeta. Bedziemy mieli puste biale transparenty i puste, biale plakaty (nawiazujemy do powiedzenia, ze "ryby nie maja glosu"...), przygotowalismy specjalne ulotki.

Zapraszam, bardzo potrzebujemy pomocy.

gzyra
http://empatia.pl
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedź #8 : 2004-12-19, 00:27 »
Cytuj

W Warszawie spotykamy sie o 13:30 przy wejsciu do Empiku przy Marszalkowsiej od strony Pasazu. Akcja bedzie miala charakter niemego marszu ulicami miasta, pomiedzy zabieganymi ludzmi w swiatecznum nastroju i sklepami rybnymi, gdzie umieraja zwierzeta. Bedziemy mieli puste biale transparenty i puste, biale plakaty (nawiazujemy do powiedzenia, ze "ryby nie maja glosu"...), przygotowalismy specjalne ulotki.

Ojej jak ja żaluje że nie jestem z Warszawy bo bym się przyłączyła. U mnie niestety nie moge przeprowadzić takiej akcji, choć bardzo bym chciała, ale raczej nie znajdę chętnych osób do współpracy. Cieszę sie ż takie akcje istniejąi sąludzie wrażliwi na cierpienie innych.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dzien Ryby 2004 - pomoz
« Odpowiedz #8 : 2004-12-19, 00:27 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.134 sekund z 28 zapytaniami.