Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Czy wasze pieski mają już czipa?  (Przeczytany 6966 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #30 : 2005-03-04, 22:41 »
Moim zdaniem chipy to bardzo dobre rozwiązaniei . Leprze niz jakies tam numerki czy adresówki, w przypadku chipa mamy pewność  że psiak tego nie zgubi ;) .
Ale mam pytanie: gdzie znajduja sie czytniki? Bo słyszałam ze w ...urzedzie miasta(?) Jak to jest? :roll:
Zapisane

Elfi

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #31 : 2005-03-05, 21:45 »
Tak, mój piesek ma chipa od roku.

Aujeszko, czytniki znajduja sie w każdej lecznicy weterynaryjnej, w TOZ-ie, schronisku i to własciwie na tyle. Poniewaz w szcecinie chipy sa obowiazkiem słyszalaM,ŻE MA BYC W NIE ZAOPATRZONA STRAŻ MIEJSKA (co by wyłapyewac te psiaki bez, a wlasciwie ich wlascicieli).

Jezeli chodzi o obowiazek czipowania to każde miasto ma swoją ustawę regulowaną kwestie psow. w szcecinie akurat czipowanie jest obowiazkowe i bylo darmowe (nie wiem jak jest teraz).

Jeżeli chodzi o wyczuwanie czipa pod skórą to akurat mojemu Elfiemu sie przemieścił i w tej chwili wyczuwam go przy przedniej łapie,
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #32 : 2005-03-05, 23:05 »
Hm..ja sobie wyobrażałam czytnik jako wielkie urzadzenie  :oops: (  bo wkońcu musi pomiescić sporo danych) ale z tego co  piszesz wnioskuje że to jednak niewielki sprzet ;) .
Cytuj

słyszalaM,ŻE MA BYC W NIE ZAOPATRZONA STRAŻ MIEJSKA (co by wyłapyewac te psiaki bez, a wlasciwie ich wlascicieli).

I bardzo dobrze!!  :evil:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedz #32 : 2005-03-05, 23:05 »

Elfi

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #33 : 2005-03-06, 00:02 »
Cytuj

Hm..ja sobie wyobrażałam czytnik jako wielkie urzadzenie  ( bo wkońcu musi pomiescić sporo danych) ale z tego co piszesz wnioskuje że to jednak niewielki sprzet  .Cytat:

Nie, to nie jest duze. Jest to wielkości może 6 cmm na 15 cm. Po przybliżeniu do zaczipowanego psa wyświetla sie numer chipa, nastepnie wprowadza sie ten numer w komputer (baza danych) i wszystko wiadomo o psie.
Zapisane

Leloo

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #34 : 2005-03-06, 08:26 »
Chyba tez pojde "zaczipowac" mojego pieska... zobacze ile to u mnie kosztuje itd;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #35 : 2005-03-06, 15:30 »
Cytuj

Cytat:

Wogule ja tych chipów czy jak tam się mówie nie popieram.



Michał! Jesteś tam? Bo ciekawi mnie twoja odpowiedź... :D
Zapisane

Amstaffka

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #36 : 2005-03-07, 20:38 »
W l;ublinie jak juz pisalam to tez jest obowiazkowe.A ze czip sie przemiescił to cos było nie tak.On jest pokryty specjalna powloka która uniemozliwia przemieszczanie no i nie powinno sie go wyczuwać.
Zapisane

Elfi

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #37 : 2005-03-07, 21:21 »
Ja własnie słyszałam,że może się przemiescić, i tak własnie u mojego Elfiego sie stalo.. Powloka jest szklana.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #38 : 2005-03-08, 11:07 »
Maja ma wszczepiony chip. :wink:

Nie wiem czy w całej Polsce chipowanie jest obowiązkowe, ale w Trójmieście jest i dlatego w wyznaczonych lecznicach można było (z czego skorzystałam :)) bezpłatnie oznakować psa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedz #38 : 2005-03-08, 11:07 »

Krówka

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #39 : 2005-03-08, 12:14 »
ja bym z checia zaczipowala moje sunie, ale u nas tego jeszcze nie ma... stolica  :roll:
Slyszalam tez jednak negatywne wypowiedzi o czipowaniu. Jest to jednak cialo obce w organizmie...
Zapisane

Elfi

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #40 : 2005-03-09, 18:13 »
na temat czipa mozecie poczytac na www.identyfikacja.pl
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Czy wasze pieski mają już czipa?
« Odpowiedź #41 : 2005-03-16, 14:58 »
Ja popieram znakowanie psów. :) Może to bardzo pomóc w przypadku zaginięcia psa! :D
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.175 sekund z 28 zapytaniami.