Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!  (Przeczytany 74460 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

falki

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #30 : 2005-05-20, 12:17 »
     :bezsilny: Szczerze to nie wiem.Muszę się dowiedzieć.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #31 : 2005-05-24, 01:48 »
Coraz bardziej martwi mnie ta ustawa...nie ma na tej liście wielu rosyjskich ras, nie ma wściekłego pindusia, a jest dużo poczciwców. I już nie chodzi o rejestrowanie, testowanie (naszej a nie psiej!!!) psychiki, może jeszcze takie miłe sąsiedzkie wywiadziki, czy się dobrze prowadzimy???? Chodzi o zasadę. A jeżeli zgodnie z zasadami - to w takim razie wszystkie psy, a nie tylko wybrane rasy.  Bo, o co chodzi z tą wagą... jak nie ma 8 kg, to nie sięgnie do gardła? A jak pindusia utuczą do 7 kg i skoczy na 3-letnie dziecko? Nie dość, że przewróci, to jeszcze może przegryźć gardło!!!!! Aaa... i jeszcze mojego wściekłego żółwia, który rzuca się aby gryźć wszystko co gołe... latem nikt nie położy się  na trawce jeśli nie zamknę agresora. To może by jego też na tę listę? Jak wszyscy...to wszyscy!!
I pozdrawiam VioaoiV - sto procent racjii, co do dogów!!! Ale niestety, tych z dobrej linii, naprawdę jest w Pl mało.Przeważają, gdzieś tam skundlone, albo powielające złe cechy. I niestety one często urabiają opinię. Wielu ignorantów (w tym chyba niestety ludzie głosujący nad tą ustawą), mierzy agresję psa na kilogramy jego wagi. Ciągle spotykam się ze zdumieniem, że pies rozumie polecenia, nie trzeba mu ich często wydawać, odczytuje miny, gesty, sam "pyta" jak ma się zachować w nowych sytuacjach i potrafi być cieniem i opiekunem jednocześnie. LUDZIE NIE ZNAJĄ DOGÓW!!! PRAWDZIWYCH!!!
Pozdrawiam.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #32 : 2005-05-24, 13:22 »
Moim zdaniem na liscie powinny byc albo wszystkie psy albo zaden. Pozatym sam tytuł "ustawa o ochronie zwierząt" jest smieszna, gdyz psom sie tylko zaviera prawa...

Ponoc ustawa nie przeszła przez Sejm :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #32 : 2005-05-24, 13:22 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #33 : 2005-05-24, 16:55 »
Z tym naszym sejmem to nic nie wiadomo szkoda nerwów na nich.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

falki

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #34 : 2005-05-24, 17:30 »
RACJA!Oni się czepiają tego,co nie trzeba.
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #35 : 2005-05-24, 17:37 »
Myślą nad bezsensowną ustawą o Liście Ras Niby Agresywnych, a sytuacja w wielu polskich schroniskach jest gorzej niż krytyczna...
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #36 : 2005-05-24, 21:21 »
Widac ze nie maja co robic i sie nudza!

Niech lepiej  sie wezma za cos co korzysci zwierzaka przyniesie!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #37 : 2005-05-25, 13:44 »
czy są jakieś nowe konkrety o tej ustawie????
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #38 : 2005-05-25, 15:03 »
To w końcu jak to jest? Jak ktoś ma np., sznaucera miniaturkę to może gho prowadzać tylko na smyczy, bez kagańca do 6 miesiąca życia czy cały czas?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #38 : 2005-05-25, 15:03 »

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #39 : 2005-05-25, 17:42 »
Konkretów na razie nie ma, głosować będą chyba 2 czerwca.
Jeśli chcecie - mogę podać maile do posłów i proponowaną treść listu.

Majka - na razie nic nie jest, bo ustawa dopiero ma przejść. I nie wiadomo w jakiej wersji.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #40 : 2005-05-25, 18:01 »
myślisz, ze maile coś pomogą? Czy nie zareagowali by wręcz przeciwnie? Chyba że masz sensowny tekst, a my się pod nim podpiszemy, żeby to nie wyglądało na pismo narwańca, tylko jakiejś konkretnej grupy poważnych, znających temat osób. I w takim pismie należy wystepować z konkretnymi propozycjami zmian, popartych argumentacją, dlaczego tak.Czyli powinniśmy wiedziec jaka jest obecna treść i forma ustawy nad którą pracują. Jeżeli komuś zaproponujemy sensowne zmiany, to jest choćby cień szansy, że on je zgłosi. Natomiast, jeśli będziemy tylko negować i stawiać zarzuty, to nas "oleją".
 Tak ja myślę, ale nie mam w tym doświadczania. Jeśli uruchomimy jakąś sensowną akcję, to chętnie się podpiszę i myślę, że nie tylko ja.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #41 : 2005-05-25, 18:55 »
Nefra - lepiej słać maile niż siedzieć i narzekać, że ustawa jest beznadziejna.
Kilka osób z KM nawet dostało odpowiedź od niektórych posłów.
Jeśli wszyscy miłośnicy psów się poderwą, a chociaż ich część, to być może coś zdziałamy.
A na pewno nie zdziałamy nic siedząc i płacząc.

Na podpisy jest za mało czasu...
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #42 : 2005-05-25, 18:58 »
To w końcu jak jest narazie? Bo z tego co wiem, a to są dość nieświeże informacje, to psy o wzroście "przed kolano" nie muszą nosić kagańca...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #43 : 2005-05-25, 19:01 »
Na razie obowiązuje piewotna wersja listy.
Nad nową będzie powtórnie głosował Sejm chyba 2. czerwca.
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #44 : 2005-05-25, 19:04 »
Ale mi chodzi o kaganiec! Czy każdy pies musi go nosić czy są odstępstwa? Nie wiem i dlatego pytam!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #44 : 2005-05-25, 19:04 »

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #45 : 2005-05-25, 19:17 »
To już sprawa gminy/urzędu miasta.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #46 : 2005-05-26, 02:10 »
Nie zrozumiałaś mnie. Właśnie pisałm, aby coś sensownie zdziałać, ale większość tu obecnych nie wie nawet jak ustawa wygląda i tylko wygłupili by sie pisząc maile. Dlatego sugerowałam, aby osoby co coś wiedza cos ruszyły, np. zredagowały jakieś postulaty, z których reszta może złożyć pisma, dodać własne komentaże...i wysłać. Ale sami tego nie zrobimy, bo wiedza zbyt nikła. A żeby podjąć dyskusję z posłem, to trzeba coś wiedzieć. Nadal uważam, że można coś zrobić sensownego, ale niech Ci, którzy potrafią, coś zaproponują.
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #47 : 2005-05-26, 10:41 »
To w końcu jak jest narazie? Bo z tego co wiem, a to s± do¶ć nie¶wieże informacje, to psy o wzro¶cie "przed kolano" nie musz± nosić kagańca...
Przed kolano? Wątpię... Bo w końcu różnice psów w poszczególnych rasach bywają spore. Np jeden golden bedzie pod kolano, a drugi nad nie i już będzie musiał mieć kagadniec...

A co do listów do posłów, to sama nie wiem. Przeciw może być to, ze oni mogą się wogóle nie przejąć tymi listami. A niech se Ci miłośnicy piszą co chcą, my i tak zrobimy tak jak chcemy...
Ale zarazem możemy im tam trochę w główeczkach oświecić... Wytłumaczyć to i owo...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #48 : 2005-05-26, 20:19 »
To w końcu jak jest narazie? Bo z tego co wiem, a to są dość nieświeże informacje, to psy o wzroście "przed kolano" nie muszą nosić kagańca...

Co to za jednostka miary "przed kolano?" ? Kolana bywają na różnej wysokości...
Zapisane
IBDG Wrocław

M-ajka

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #49 : 2005-05-26, 20:38 »
Moim zdaniem kaganiec jest potrzebny dla każdego psa, bo nie jesteśmy w stanie w pełni przewidzieć jego zachowania, ale robienie listy ras agresywnych jest idiotyczne i przesadzone. Pies będzie taki jakim go wychowa jego właściciel...
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #50 : 2005-05-26, 21:42 »
Nie wiem, czy każdy pies by dobrze zniósł kaganiec. Bo np pieski wrażliwe, które bardzo kochają właściciela itp to źle z niosą coś takiego... A z uczeniem od szczeniaka to czy ja wiem... Mały szczeniaczek z kagańcem? Przesada...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #50 : 2005-05-26, 21:42 »

Nanami

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #51 : 2005-06-04, 12:39 »
"Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Nowe przepisy są szczególnie istotne dla posiadaczy psów.

Według nowej ustawy posiadacz czworonoga jest zobowiązany do zapewnienia nadzoru nad psem dla zagwarantowania bezpieczeństwa innych osób lub zwierząt. Jeśli pies przebywa na posesji i nie jest trzymany na uwięzi, posiadacz psa musi ogrodzić teren tak, by pies nie wydostał się poza ogrodzenie, a ponadto zobowiązany jest umieścić tabliczkę ostrzegającą przed psem. W miejscach publicznych psy należy prowadzić albo na smyczy albo w kagańcu. Jeśli pies jest rasy, która jest uznawana za agresywną, musi być prowadzony jednocześnie na smyczy i w kagańcu. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi grzywna.

Zmieniły się także przepisy dotyczące prowadzenia hodowli i posiadania psów ras uznawanych za agresywne - wymagane teraz będzie specjalne zezwolenie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Zgodę otrzymać będą mogły tylko osoby pełnoletnie, nie karane, posiadające nienaganną opinię wydaną przez komendanta policji i pozytywne orzeczenie od lekarza oraz psychologa. Jeśli dotychczasowy posiadacz psa rasy uznawanej za agresywną nie uzyska zezwolenia, ustawa zobowiązuje go do zbycia psa komuś, kto posiada zezwolenie, albo przekazania psa państwowej lub komunalnej jednostce, która może utrzymywać takie zwierzęta, albo oddać psa do schroniska.

Ponadto psy tych ras muszą być poddane szkoleniu na posłuszeństwo przed ukończeniem przez psa 1,5 roku. Będą je mogły prowadzić organizacje społeczne zrzeszające właścicieli psów, przedsiębiorcy lub wyspecjalizowane jednostki służb powołanych do zachowania bezpieczeństwa. Szkolenia mogą również prowadzić organizacje społeczne, które zapisały w statucie działania na rzecz ochrony zwierząt. Posiadacz psa rasy uznawanej za agresywną musi ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez psa.

Za brak zezwolenia, lub nieoddanie psa gdy nie uzyska się zezwolenia, można pójść do aresztu lub zapłacić grzywnę. Kara grozi też za brak ubezpieczenia lub niepoddanie psa szkoleniu.

Listę ras psów uznawanych za agresywne przygotowywać będzie Minister Spraw Węwnętrznych i Administracji.

Za przyjęciem rządowego projektu ustawy było 393 posłów, dwóch było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu, teraz nowelizacją zajmie się Senat."

Oraz: http://ks.sejm.gov.pl/proc4/opisy/2903.htm
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #52 : 2005-06-05, 16:24 »
Czy ktoś może podać namiary na listę ras uznawanych obecnie za agresywne???
I to co napisała Nanami oznacza, że lista nie została powiększona???
Od kiedy obowiązuje  aktualna lista???
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #53 : 2005-06-05, 16:58 »
lista obowiązywać będzie dopiero jak podpisze ją Kwach.
także nadzieja jakaś tam jeszcze jest...
Zapisane

AniaL

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #54 : 2005-06-07, 22:22 »
www.psy.pl

Tam jest tekst petycji do prezydenta.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #55 : 2005-06-07, 22:40 »
nadal chciałabym przeczytać jakie rasy są uznawane w tej chwili za agresywne, bo już dokładnie nie pamięta. I rozumiem, że ta ustawa listy nie poszerza???
pozdrowienia.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #56 : 2005-06-10, 13:48 »
nikt nie wie gdie jest taka lista???
Zapisane

Nanami

  • Gość
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #57 : 2005-06-12, 19:07 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #58 : 2005-06-13, 16:26 »
więc na liście jet teraz tylko 11 ras??? I ta nowelizacja ma dotyczyć tylko tych 11 ras? Bo coś już się trochę pogubiłam w tym wszystkim co czytam.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #59 : 2005-06-14, 14:36 »
czy ktos wie dokladnie na jaki mail trzeba wyslac ta petycje przeciwko podpisywaniu tego, i jakie swoje dane trzeba podac??
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 28 zapytaniami.