Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: obsada i "podgryzanie się " rybek  (Przeczytany 14243 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mala

  • Gość
obsada i "podgryzanie się " rybek
« : 2006-10-03, 15:02 »
Mam akwarium 60l, a w nim:

-2 mieczyki - chyba para
-2 welony
-3 gupiki, ciezarna samice i 2 samce
-glonojada takiego czarnego w biale plamki
-3 kiryski
-zabke afrykanska

czyli 11 stworow w jeednym miejscu... jest fileterek, grzaleczka, pare zywych roslinek i zwirek ... 

i teraz tak - dostaja pokarm suchy, zywe dafnie, zywe i mrozone ochotki - rano i wieczorem ...

ale.. od paru dni rybki siebie atakuja nawzajem .. najgorzej gupiku. Samce gonia smaice i nie daja jej spokoju .. mieczyki atakuja welony . i nie wiem zupelnie o co chodzi .. moze za duzo rybek w zbyt malej ilosci wody? Prosze o wskazowki ... ze wzgledu na prace nie mam czasu, zeby czegokolwiek sie o rybakch dowiedziec .. bede wdzieczna,
pozdrawiam - Mala :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #1 : 2006-10-03, 15:08 »
60l to tak na jednego welona... ;) więc welonki lepiej z tego akwa eksmitować... (Do tego maja inne wymagania.)
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #2 : 2006-10-03, 15:11 »
mhm, a czym można tlumaczyc zachowanie gupikow?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedz #2 : 2006-10-03, 15:11 »

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #3 : 2006-10-03, 15:19 »
Kurcze, trzebab edzie pomyslec, co zrobic z welonami wobec tego .. chociaz zal mi ich bedzie, bo to sliczne rybki .. :)

Chcialam tez wspomniec, ze woda ma 25 stopni ... moze to tez ma wplyw na ryby, ale sprzedawca mowil, ze optymalna dla ich jest wlasnie taka temperatura. Pytam ludzi bardziej dosiwadczonych , bo oczywiscie sprzedawca mogl klamac dla zysku . Nie chce meczyc zwierzat i bardzo martwi mnie zaistniala sytuacja..
Zapisane

olcia1985

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #4 : 2006-10-03, 17:28 »
jak czesto podmieniasz wode?Jak czesto karmisz(1 rdziennie,2 razy,3 razy)?Koniecznie oddaj welony...Jak gesto masz zarosnięte akwarium?CZy masz jakies kryjówki?
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #5 : 2006-10-03, 21:43 »
Gupiki są właśnie takie. Ja miałem Gupiki i Bojownika w jednym zbiorniku i oskubały mi Bojka - zdechł biedaczek
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #6 : 2006-10-03, 22:46 »
jak czesto podmieniasz wode?Jak czesto karmisz(1 rdziennie,2 razy,3 razy)?Koniecznie oddaj welony...Jak gesto masz zarosnięte akwarium?CZy masz jakies kryjówki?

Już pisałam, że karmię 2 razy dziennie :) wody jeszcze nie podmieniałam .. mam rybki od 2ch tygodni .. najpierw welona w kuli 5l.. potem zmienilam na 10l, w koncu na 12l, lecz kiedy doweidzialam sie, ze to nie jest dobre dla ryb kupilam akwarium 20l, ktore zamienilam na 60l :) Czyli przez pierwszy tydzien pobytu ryby mialy przeprowadzki ... ;) od tygodnia ( niecałego zresztą) zwierzaki mają duze ladne akwarium, ze spora iloscia roslinek, ktorych mam zamiar jeszcze dokupic ..
Gdzies na fiorum chyba juz znalazlam odpwiedz na dreczace pytanie :) Mianowicie - jak wspominalam gupiczka jest ciezarna.. ma po bokach, przy dupci dwa czarne trojkaciki, spory brzuszek, ktory mieni sie perlowo :) Ktos napisal, ze samce mogą ją gonić i probowac podgryzac, bo chca pozrec male.. :/ Przygotowalam juz wodę do mniejszego akwarium, jutro kupię żwirek,posadzę roślinki i wpuszczę biedaczkę, bo naczej ci dwaj ja zamecza..
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #7 : 2006-10-04, 09:59 »
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy akwarium pojemnosci 100l byloby juz wystarczajace na 2 welony? Czy ta roznica 20l byłaby zbyt odczuwalna dla nich? Jak sadzicie?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #8 : 2006-10-04, 13:18 »
60l a 100 to jest już odczuwalna różnica - jakby nie patrzeć dodanie 40l przy takim litrażu to prawie podwojenie objętości.

Szkoda, że tak szybko zakupiłaś ryby i nie poczekałaś zalecanych 2 tygdoni. U gupików zachowanie jakie opisałaś bywa dość często obserwowane.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedz #8 : 2006-10-04, 13:18 »

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #9 : 2006-10-04, 13:40 »
60l a 100 to jest już odczuwalna różnica - jakby nie patrzeć dodanie 40l przy takim litrażu to prawie podwojenie objętości.

Szkoda, że tak szybko zakupiłaś ryby i nie poczekałaś zalecanych 2 tygdoni. U gupików zachowanie jakie opisałaś bywa dość często obserwowane.


No cóż... już sie stało ... nie miałam żadnej wiedzy nt. rybek... byłam kompletnie zielona. Teraz staram się zwiarzakom zapewnić jak najlepsze warunki. Nie sądziłam, że stworki są az tak wymagające i z przerażeniem czytałam to forum zdając sobie sprawę ileż błędó popełniłam.. Planuję kupic większe akwarium, ale 100l to już max, ponieważ nie mam odpowiedniej szafki.. taki litrarz to już naprawdę dużo( także na moje warunki mieszkaniowe ).

Aha, a czy z gupikami to nie jest tak, że samiec musi mieć do wyboru samicę? Co znaczyłoby, że ulad płci w moim akwarim jest błędny ? Mam 2 samce i jedna samicę...mozna by dokupić jeszcze 2 samiczki, albo poczkeać na młode jeśli sie uchowają ...

Jestem trochę przerażona - widzę, że czeka mnie jescze sporo wydatków.. no ale, myślę, że damy radę :)
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #10 : 2006-10-04, 17:05 »
Lepiej byłoby, gdyby było więcej samic niż samców (samce potrafią być napastliwe). Możesz jednak zapewnić im miejsca, gdzie mogłyby się schronić (roślinność).
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #11 : 2006-10-06, 13:50 »
Juz mam w domu piekne akwarium 113l :) dodatkowe gupiczki kupię w przyszłym tygodniu ;)

Dziękuję za rady :)
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #12 : 2006-10-06, 18:29 »
Zrób koniecznie fotkę i pokaż na forum :)
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #13 : 2006-10-07, 12:45 »
Zrób koniecznie fotkę i pokaż na forum :)

pewnie, że zrobię.. ale to może w przyszłym tygodniu, bo aparat bede musiala pozyczyc :)

achh ... i pytanie... jest ktoś chętny na kupno 2 zdrowych, slicznych welonow? :D
Muszę sie ich pozbyć, bo są to rybki o innych wymaganiach niż reszta... Chcę zrobić więcej miejsca dla brzanek sumatrzańskich i neonkow ;)
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #14 : 2006-10-11, 01:19 »
Dzisiaj urodzily mi sie 4 gupiczki... tzn .. 4 zdazylam wylowic :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedz #14 : 2006-10-11, 01:19 »

Anulka:)

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #15 : 2006-11-18, 14:07 »
Mi też gupiki welone podgryzały, no ale marnie skończyły w jej paszczy  :D :D
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #16 : 2007-01-06, 21:21 »
gupiki to wredne zwierzątka ale jak sie wie co z nimi robić są do wytrzymania ;] a fakt że rozmnazają sie wszędzie i przeżyją prawie ekstremalne warunki przez długi czas robi z nich naprawde ciekawy gatunek ;]
Zapisane
The Beatles

mala

  • Gość
Odp: obsada i "podgryzanie się " rybek
« Odpowiedź #17 : 2007-01-06, 23:00 »
Wydałam już dziadostwo :D W akwa zrobiło się luźniej .. niestety zdechł mi jeden mieczyk, neonek bez oka i platka ( dostał się między szybę a kotnik ).. w sumie dobrze, ze akwa się przerzedza drogą naturalną... błędem by zakup takiej ilości ryb ..ach i żabek też nie mam.. powyskakiwaly, bo nie mialam pokrywy :/
Reszty rybek ( mieczyk, platka i welony ) nie mogę sie jakoś pozbyć..
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 31 zapytaniami.