Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: DOKARMIAJCIE PTAKI!  (Przeczytany 2087 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Gosia_

  • Gość
DOKARMIAJCIE PTAKI!
« : 2002-12-13, 21:41 »
Jak w tytule!
Biedne ptasie, marzną im łapki, ziemia zmrożona, czasem pod śniegiem. Nie ma nasionek, nie ma okruszków. Podczas mrozów ptak ma znacznie większe zapotrzebowanie na energię.
Kilka wskazówek - jak się zdecydujemy dokarmiać musimy to potem robić regularnie całą zimę!!!
Ptaki się przyzwyczają i mogą nie szukać już gdzie indziej karmy tylko będą czekać. A jak nie doczekają, to po nich  :(
Absolutnie nie można podawać nic co zawiera sól - po pierwsze, ptaki nie wydalają soli (nie mają gruczołów potowych) i sól się magazynuje w organizmie, a nadmiar jest szkodliwy.
Po drugie - ptaki po soli czują pragnienie i żrą śnieg - zamrażają sobie żołądki.

Czym skarmiać? Wszystkie kasze, płatki owsiane, ryż, len, mak, bułka (najlepiej sucha) okruchy z ciast nie są za dobre z powodu cukru, ale odrobinę można dodać. Możecie za grosze kupić nasionka - kanar, proso, słonecznik, len.
Można też dawać susz jarzynowy, marchewkę, pietruszkę, seler.
Dla sikorek słoninkę surową a jeszcze lepiej łój wołowy - ale sprawdzajcie jak nie ma mrozu czy się nie psuje.
Pamiętajcie, ptaszki nie mają butków i marzną im łapki  :(
Zapisane

emilka_old

  • Gość
DOKARMIAJCIE PTAKI!
« Odpowiedź #1 : 2002-12-15, 21:53 »
No wlasnie jutro ide na dokarmianko..tzn mam juz przygotowane cale wiadro ziarna :)  przy okazji jak poje z psem to sypne tym biedaczkom...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
DOKARMIAJCIE PTAKI!
« Odpowiedź #2 : 2002-12-16, 00:17 »
Dokarmiam - jak szylek ziarno zotawia, to rzucam pitaszkom  8)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

DOKARMIAJCIE PTAKI!
« Odpowiedz #2 : 2002-12-16, 00:17 »

emilka_old

  • Gość
DOKARMIAJCIE PTAKI!
« Odpowiedź #3 : 2002-12-21, 12:51 »
A tak apropos..
Zapisane

emila__

  • Gość
DOKARMIAJCIE PTAKI!
« Odpowiedź #4 : 2002-12-24, 15:17 »
Pewnie że dokarmie... tylko mam się denerwuje że w zimie cały balkon obszczany ... i ja muszę sprzątać... ale robie to co roku...
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
DOKARMIAJCIE PTAKI!
« Odpowiedź #5 : 2002-12-25, 18:50 »
Na to jest sposób - trzeba zrobić karmik na wystających patykach poza balkon. Też nakupkają, ale znacznie mniej. Moja mam w tamtym roku widziała mysz na balkonie, powiedziała, że to chyba z powodu ziarna, bo miałam karmik na podłodze. W tym roku mam zamocowany do balustradki poza balkonem na tych patykach.
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
DOKARMIAJCIE PTAKI!
« Odpowiedź #6 : 2003-01-01, 19:41 »
Ode mnie ptaszki dostają chleb i bułkę. Bo czasami zostają kawałki chleba, wtedy się je suszy i ptaszki mają bardzo smaczne danie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 27 zapytaniami.