Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nimfa  (Przeczytany 5837 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matusia

  • Gość
Nimfa
« : 2002-10-08, 21:07 »
Moje koleżanka ma papugę nimfę ( ja się nie znam na papugach) No i koleżanka mojej koleżanki czyli koleżanka te co ma niomfę i jednocześnie moja koleżanka powiedziała mi że Ona ma małą klatkę i że mu si kupić nową.
Jj nimfa wyrywa sobie pióra i mnie zapytała dlaczego ona sobie to robi a ja jako znawczyni postanowiłam znaleźć pomoc na tym forum. :P
Zapisane

milka004

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #1 : 2002-10-09, 15:52 »
Na AP ogladalam o tym ze nimfa wyrywala sobie piora ze strachy przed wlascicielem, ale byly tez przypadki ze z nudow lub z samotnosci.
Niestety nic wiecej nie wiem na ten temat :(
Zapisane

matusia

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #2 : 2002-10-09, 19:14 »
Może ta papuga jest psychiczna...... :P  Nie mam pojęcia. Nic o papugach nie wiem poza tym co jest takie same jak u kanarków. Jutro idę w czasie szkoły do zoologicznego bo muszę kupić następną porcję witaminek. Tak nam strasznie głu[io zrobili. Mam na 7.15 potem trzy godziny wolnego potem polaj i anglik no i audycja i kształcenie... ufff
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nimfa
« Odpowiedz #2 : 2002-10-09, 19:14 »

Magda

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #3 : 2002-10-11, 07:38 »
Nimfy to bardzo żywotne i potrzebujące rozrywki papugi. Jeśli ktoś nie ma możliwości wypuszczania ptaka z klatki na minimum 2 h i nie ma dość czasu żeby doztarczać mu rozrywek to niech da sobie lepiej spokój z papugą i nie męczy zwierzaka. Ludzie to nie są zabawki!!!! :(
Zapisane

milka004

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #4 : 2002-10-12, 11:10 »
Magda a ty moze masz nimfe?????
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #5 : 2002-10-13, 13:26 »
Ja mam modrolotkę która jest niby zachowaniem do nimfy podobna.  Te ptaszki muszą latać!!   Niestety jakos nie wychodzi mi oswajanie Filipka (bo tak się zwie) ale papug potrzebuje żeby z nim "pogadać"  Głupio to brzmi wiem  :P  ale trzeba z nim przebywać i mówić do niego co najmniej pół godzinki dziennie...  Mówię to na moim przykładzie i wydaje mi się że ta nimfa tak z samotności...
Zapisane

milka004

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #6 : 2002-10-13, 14:10 »
Cytat: NeTkA
papug potrzebuje żeby z nim "pogadać"  Głupio to brzmi wiem  :P  ale trzeba z nim przebywać i mówić do niego co najmniej pół godzinki dziennie...  Mówię to na moim przykładzie i wydaje mi się że ta nimfa tak z samotności...


Wcale glupio nie brzmi ja z moja Dianka (no nie papug ale zwierz) gadam zawsze jak tylko jestm przy jej klatce a ona nie spi albo jak biega...
Uwazam ze z karzdym zwierzakiem trzeba rozmawiac zeby czul zainteresowanie z naszej strony i zeby nie czul sie samotnym.
Zapisane

matusia

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #7 : 2002-10-13, 16:40 »
Ja z moimi też gadam. Ona tę papuga wypuszcza.....
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #8 : 2002-10-13, 21:24 »
To ja już niewiem..  dalej sądzę że ptaszek potrzebuje jej towarzystwa bo wypuszczanie to nie wszystki ale jeśli nie to ja już niewiem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nimfa
« Odpowiedz #8 : 2002-10-13, 21:24 »

Magda

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #9 : 2002-10-14, 07:35 »
Ja mam papugę nimfę. Niestety nie umie mówić ale zna proste hasła typy chodź tutaj (wtedy przylatuje żeby pogłaskać ją), daj buzi-delikatnie dziobie mnie w usta, itp. Nimfy to świetni towarzysze. Uwielbiam moją papuge, chociaż straszny z niej rozrabiaka. Ja nigdy nie zamykam jej w klatce. :wink:
Zapisane

milka004

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #10 : 2002-10-14, 09:33 »
To swietnie Magda!!!!!! To radz nam teraz co zrobic z ta nimfa :?:
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #11 : 2002-10-14, 16:38 »
Ja mam nimfę ! Ma na imię Kokuś :) Czytałam dużo o papugach i myślę, że papauga Twojej kolezanki jest samotna, papugi muszą życ w parze lub grupie.  Pozatym się nudzi. Napewno kupno nowej klatki nic nie pomoże, musi kupic drugą papugę. A kiedyś spróbowałam wykąpac moją Kikunię (papużka falista) i gdy ją wsadziłam do wanny z odrobiną wody ta zaczeła sobie wyrywac pióra, napewno jej sie tam niespodobalo i chciala mi to jakos powiedzieć  :roll: Namów ją żeby kupila drugiego ptaszka  ;)
Zapisane

matusia

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #12 : 2002-10-15, 20:34 »
Ok. Ja swoje kanarki kąpie w małym a raczej takim specjalnym pojemniku. Zawsze to się dzieje na zewnątrz ponieważ w klatce potem jest wszystko mokre i śmierdzi... :P
Wątpie żeby kupiła drugą papuge ale mogę spróbować...
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #13 : 2002-10-15, 21:05 »
A może by kupiła mniejszą papużke :) np. falistą :) Ja najpierw mialam falistą (Kikunię) ale byla samotna wiec mój braciszek przywiózł niespodziewanie Kokusia - nimfe, rodzice byli  :grr:  :) A jeszcze potem pojechaliśmy z bratem na pizze a przyjechalismy z papużkiem falistym (Rokusiem), tez bylo piekło, no cóż-3 papuga  :roll: Ale na szczescie wszystko sie dla nich i dla mnie dobrze skończyło :)  ;)  :wink:
Zapisane

Joanna

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #14 : 2003-01-09, 17:29 »
Papugi mogą sobie wyrywac piórka z wielu najróżniejszych powodów. Nuda wcale nie jest najczęstszym - najczęściej robią to z powodów różnych chorób.

Ostatnio dodałam na swojej stronie artykuł o przyczynach skubania i wyrywania piór - poczytajcie sobie. Artykuł jest w artykułach na stronie o nimfach http://nimfy.emernet.pl

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nimfa
« Odpowiedz #14 : 2003-01-09, 17:29 »

emilka_old

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #15 : 2003-01-09, 18:11 »
a to nimfy moge zyc razem z falistymi??? nie wiedzialam..tzn. co prawda widzialam w sklepie zoo jedna nimfe z falista ale czy tak napewno mozna robić..ciekawe..to mosi byc fajne..kurde ja tesh chce jakiegow ptaszka ( a czego ja nie kce?? :roll:  ;) )
Zapisane

Roxx

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #16 : 2003-01-09, 19:17 »
Papużki są super ... miałem kiedyś ... ale jakie kłótliwe ...  :lol:
Jak się obudziły ... to już nikt w domu spać nie mógł ...
I tak je kochałem ...
Zapisane

Martusia

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #17 : 2003-01-11, 17:08 »
Nimfy kiedy czują sie samotne wyrywaja sobie piora..ta kolezanka powinna troche pogadac ze swoja papuga  ;)  to jej pomoze..albo w innym razie kupic partnera 8)  
Ja tez mam nimfe i troche o tym wiem
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #18 : 2003-01-11, 22:25 »
No wlaśnie Emilka, ja mam faliste i nimfe i bardzo sie lubią  :)
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #19 : 2003-01-12, 17:00 »
Ale chyba nie w jednej klatce? W wolierze, to można spróbować trzymać nimfy i faliste, ale w klatce to raczej odpada. Z 2 powodów - nimfa może niechcący wyrządzić krzywdę, bo sporo większa i silniejsza. Faliste zaś bywają bardzo "zadziorne".
Zapisane

Roxx

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #20 : 2003-01-12, 17:32 »
"zadziorne".  To mało powiedziane ... są jak koguciki ... zawsze gotowe do walki ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nimfa
« Odpowiedz #20 : 2003-01-12, 17:32 »

_Gosia_

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #21 : 2003-01-12, 20:00 »
No i dlatego takie kochane  :lol: Właśnie zeżarł mi okładkę z instrukcji (fakt, że była brzydka  :lol: )
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #22 : 2003-01-13, 16:04 »
Trzymam je razem w zwyklej klatce :) Naprawde nie ma sie o co martwic :) i to raczej faliste moga nimfie wyrządzić krzywde  ;)
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Nimfa
« Odpowiedź #23 : 2003-01-13, 18:39 »
No to masz bardzo bardzo dobrze wychowane  :roll: ptaki, no ale jak mają znawcę przyrody Australii na strzaży, to jakby mogło być inaczej  :wink:

Ale poważnie!
Ptaki na ogół są zgodne poza klatką, na dodatek poza klatką ptak może zawsze zwiać. Przypadek Aleksji jest raczej wyjątkiem.  Koersponduję z wieloma którzy mają nimfy i faliste. Raczej nikt nie poleca trzymania ich razem w klatce. Rzeczywiście, faliste, to strasznie zadziorne bestyjki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 28 zapytaniami.