Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nowe piskle na forum !  (Przeczytany 2208 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ćwir

  • Gość
Nowe piskle na forum !
« : 2005-05-26, 12:00 »
Witajcie !

Jestem tu zupełnie nowy, na imię mi Ćwir :) Nie mogę pochwalić się wiedzą ornitologiczną, gdyż jest ona bardzo skromna. Swą przygodę z ptaszkami rozpocząłem w zimie 2004/2005 i coś mi się wydaje, że bezterminowo :) Dawniej nie zwracałem uwagi na otaczający mnie świat, tudzież ptaki a dziś, każdą wolną chwile poświęcam na ich obserwacje :) Nie chcę się zbytecznie rozwodzić na mój temat, bo ani czas ani miejsce nieodpowiednie, spieszę natomiast z powitaniem wszystkich zwierzętolubów, zaś przede wszystkim - ptakolubów :) Pragnę też pozdrowić Was wszystkich i prosić o przyjęcie pod swą opiekę :P Dość :D wystarczy tego wazeliniarstwa :D

Jednym słowem... cieszę się, że tu trafiłem i żywię szczerą nadzieję, że będziemy się wspólnie dogadywać, służyć sobie wzajemnie pomocą, dla dobra naszych odwiecznych sąsiadów - ptaszków :)

Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników birdaszków :)

:)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #1 : 2005-05-26, 12:56 »
Witam!

Nie wiem czy na tym forumku jest zbyt wielu obsrewatorów ptaszków. Jakoś isę nei ujawniają... :) A to fajne hobby. Zwłasza jak się zobaczy ptaszorka, którego się nie zna i stara się zpamiętać jego wygląd i leci do domu sprawdzić co to... :lol: Ostatnio tak miałam z kaczusią...

Jak trafiłeś na ten forumek? :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #2 : 2005-05-26, 12:59 »
Cześć Ćwir!  :)  Wprawdzie jestem przede wszystkim wielbicielką psów, ale inne zwierzaki również są bliskie memu sercu. Lubię obserwować ptaszki, szczególnie najzwyklejsze wróble. To takie zabawne podskakiwacze i wiercipięty. Mam nadzieję, że polubisz Forum tak jak ja  :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedz #2 : 2005-05-26, 12:59 »

Ćwir

  • Gość
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #3 : 2005-05-26, 14:42 »
charon :)

Na forum trafiłem banalnie, wpisałem "forum ptaki" w www.google.pl :P Bywam tez na innym forum ale bardzo mało ludzi się tam wpisuje a fajnie o ptaszynach pogadać. Być może to forum będzie trochę bardziej dynamiczne  :banan: Co do zapamietywania cech charakterystycznych i wyszukiwania ptaszka to masz racje :) Niezwykle ekscytujące zajęcie, zwłaszcza jak widzi się ptaszka po raz pierwszy :) No cóż, ja większość ptaszków widziałem po raz pierwszy, poczynając od pospolitego, ale jakże sympatycznego wróbla, kończąc na zaobserwowanej ostatnio kaczce krzyżówce  :hahaha: A mówiłem, że moja wiedza jest mizerna ?? No to przypomniałem :P A co do Twej kaczusi... to co to była za kaczusia ?

IBDG :)

To fajnie, że lubisz wszystkie zwierzaczki :) Ja co prawda nie przepadam za psiakami ale nie pozwalam ich krzywdzić. Raz dostałem od właściciela psa po gębie  :dostal:, za to, że zwróciłem mu uwagę  :nono: by nie kopał swojego psa. Wydaje mi się, iż duża część właścicieli zwierząt traktuje je zbyt przedmiotowo i nie dorośli jeszcze do roli opiekuna zwierzątka, nie wspomniawszy o partnerstwie  :grr:. Hmmm... a wróbelki są w istocie przezabawne  :hyh: a to jak jazgotają o 5 rano pod oknami, gonią się, zaczepiają, parzą :P... ehhh... Zawsze jest mi smutno, jak wróbelki mało ćwierkają ale raczej to należy do rzadkości pod moim oknem. bo przebywają akurat pod moim dość często (oświcie) i licznie, gdyż z samego rana rzucam im malutko, ale dla każdego wystarcza - ptasie smakołyki. Taki poranny koncert na pobudkę jest wyśmienity, od razu chce się żyć, mając nawet gigantyczne problemy dnia codziennego na głowie. Jakiego masz psiaka ?... tzn. chodzi mi o rase :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #4 : 2005-05-26, 14:46 »
Niedoszłam... wyglądała jak samoca krzyżówki, tyle że miała biały pas na klatce piersiowej, no trochę wyżej, i jakby... krzyżówki są takie pstrokate, a ona miała jakby te plamki połątczone w pasy...

Powiem wam, że jakieś dwa dni temu widziałam kurę bażanta w środku Wawy, tzn. małym dzikszym zakontku, ale nie dużym, w środku miasta...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #5 : 2005-05-26, 18:10 »
Psa mam rasy... kundelek. Najukochańszy zwierz pod słońcem, ex-schroniskowa sierotka. To ten rudzielec na emblemacie. To prawda, że wiele osób nie zasługuje na to, by opiekować się zwierzęciem. Nie każdy przejmuje się tym, że zwierz też czuje, cierpi, tęskni... Niektórzy nawet myślą, że tak nie jest!  :( A tych wróbelków pod oknem to Ci zazdroszczę  :) Ja pod oknem mam kilku sąsiadów, a potem betonowy chodnik. Ale za to w pobliskim parku jest ich mnóstwo!  :D Czasem też, czekając na autobus, przyglądam się tym ptaszętom z prawdziwą przyjemnością, okruszków też im nie żałuję!  :)
Przypomniałam sobie, że 2 lata temu w naszym parku, na wysepce pośrodku stawu, przebywała czasami czapla! Niestety, ja jej nie widziałam, ale mojemu mężowi się udało  :D
« Ostatnia zmiana: 2005-05-26, 18:15 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #6 : 2005-05-27, 15:19 »
U mnie więcej gołąbków jak wróbleków. Za to dużo kaczek krzyżówek... :) Ostatnio widziałam rodzinkę łysek... :) Śliczne maleństwa były. Szare z czerwonymi dziobkami...
Zapisane

Ćwir

  • Gość
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #7 : 2005-05-27, 17:20 »
charon :)

To teraz masz niezłą krzyżówkę z identyfikacją ptaszka :lol22: Nic się nie martw, ja mam podobne problemy :P Do dziś niezidentyfikowałem ptasia którego widziałem na drzewie pod blokiem a przeglądałem chyba wszystko co możliwe w necie. Skoro nie mogłem ptaszka zidentyfikować a najbardziej przypominał mi sikorke ubogą to tak pozostanie, z tą tylko różnicą, że nazwałem ptaszka sikorke pseudoubogą  :hyh: Mam nadzieje, że ptasio sie nie obrazi i na odstrzał nie pójdę  :killl: Jak niegdyś spacerowałem po warszawskich łazienkach to z tego co pamiętam (nie było to dawno, ale birdaszkami się nie interesowałem) to sporo róznych ptaszków tam latało i pływało. Z resztą u mnie w krakowie kiedyś była jakaś akcja ratowania jakiejś kaczki, która chodziła sobie po drodze w centrum miasta i prawdopodobnie, dotarła tu ze strachu znad jakiegoś zbiornika wodnego, bo to jedyny przypadek jaki znam (chyba, że o innych nie wiem). Być może bażant w Warszawie znalazł się w podobnych okolicznościach. Ale co tam dużo szukać :P Ja też czasem gubiłem się na osiedlu, wychodząc z pewnego pubu  :hahaha: Nawet mi nie mów o pisklakach bo jak słysze i wiedze pisklaki ptaszynek to się zupełnie rozklejam :P Będąc wczoraj na spacerze w pobliskim parku widziałem dwa maleństwa dzierlatki uczące się latać. Troche im sroki przeszkadzały ale dzierlatki były sprytniejsze bo się w dziekiej róży schowały, no i sroka tam wleźć nie mogła :lol22: Co prawda, troche srokom przeszkadzałem i kusiłem mielonką turystyczną :P Finał był tego taki, że zabrany prowiant w postaci bułek i konserwy ostał mi się tylko na worku foliowym w który był zapakowany prowiant... bułki zjadły wróbelki :lol22:

IBDG :)

Ja to jestem spostrzegawczy :pomysl: No cóż, mogłem się domyślić, że to właśnie ten psiak :) Fajny ma pyszczek ten piesio i dla mnie wygląda on jak rasowy :lol22: rasowa sierotka :) Grunt, że ma dobrych właścicieli... tfu... przedmiotowo brzmi... opiekunów :) Raz miałem przyjemność być w psim azylu i nie mam miłych wspomnień. Tyle ładnych i fajnych psiaków tam było, a większość z nich niemalże miała wypisane w oczach - weź mnie prosze i zaopiekuj się :( Smutne ale prawdziwe. Więszość tych piesków kiedyś miała opiekuna/ów i teraz są same. Łzy cisną się do oczu same, jak sie widzi te psiaki, zmęczone życiem kundelki, rasowe, wygłodniałe uczuć i opieki - dramat ! Pamiętam z opowieści, jak jakiegoś pieska, ktoś przywiązał w lesie do drzewa i zostawił. Ten kto mi to opowiadał (hmmm... zaraz zaraz, kto to był ??) znalazł tego psiaka zupełnie przypadkowo. Jadąc z rodziną do rodziny, zatrzymał się by zrobić siku. Każdy wyszedł z samochodu w swoją stronę na stronę :lol22: On odszedł jednak dalej, pomimo nakłaniania przez żonę by zadaleko nie odchodzili, gdyż już na rodzinny zjazd byli spóźnieni, ale on szedł coraz głebiej. Jak sam mówił nie wie nawet dlaczego szedł tak głeboko w las. Nagle usłyszał dziwny pisk, w pierwszej chwili wystraszył się ale szedł w kierunku z którego słyszał ten dźwięk. Doszedł na miejsce, oczom nie mógł uwierzyć. To coś wyglądało jak sama sierść, kupa liści i traw, troche zakrwawionych. Pomimo tego, że nie był (do tamtej chwili) miłośnikiem psów postanowił się nim zająć. Pies którego znalazł to owczarek niemiecki. Muszę przyznać, że piękny piesek. Haha... właśnie przypomniałem sobie kto mi to opowiadał :lol22: Musiał sporo zmienić w swoim życiu i zatrzymał pieska. Dziś psiak ma się świetnie, jest zdrowy, ruchliwy i strasznie sympatyczny :) Jego dzieci strasznie go lubią i co ciekawe opiekują się nim równie doskonale jak wygląda :) No cóż, nie każdy piesek trafi na dobrego opiekuna. Najgorsze jet to, że to boże stworzonko zaczyna po pewnym czasie przeszkadzać i lądują w najlepszym wypadku w schroniskach. Tacy my to jesteśmy katolicy w dupę rżnięci... Przepraszam za słownictwo ale bardziej adekwatnego i parlamentarnego do takich sytuacji mój umysł nie jest w stanie wygenerować :lol22: Wracając do wróbelków :) U mnie też nie jest kolorowo :P Pięć metrów przed oknem mam parking, przed oknem w którym karmię wróbelki. To nie przyszło łatwo, musiałem je zachęcać dość długo zanim zaczęły przylatywać. Z początku przylatywały strasznie niechętnie - ze zrozumiałych przyczyn, ale już się spokojnie wypasają na parapecie. Na parapecie dlatego, żeby wszystkiego gołebie nie wydziobały. A dziś z rana nawet modraszka przyleciała... :) Ja na szczęscie nie przemieszczam się komunikacją masową, no chodziaż czasem muszę, gdy mój Beantley odmówi posłuszeństwa :lol22: Tak jest nawet lepiej, zawsze człowiek może się porozglądać po drzewach, trawach i chodnikach przy przystanku... i w takich miejscach można dostrzec czasem dość "egzotyczny" egzemplarz :P Kończe te wywody bo chyba zaczynam przynudzać a zaśnięcie forumowiczów przed komputerem, czytając moje wywody, może stać się niebezpieczne :) Aha... gratuluje mężowi spostrzegawczości :) Jak na chłopa to niespotykane, że ogląda się za czaplami a nie za pannami :) Bez urazy :) Co innego w zimie, gdy cięzko dopatrzeć się nawet twarzy, omatulonej szalikami i czapkami, to wtedy za ptaszkami lepiej i bezpieczniej :P Przyznać muszę, że ciężko mi uwagę w lecie skupić na ptaszkach, gdy w około dużo kobiet... hmm :) Może to kwestia wieku (?) :lol22:

To by było na tyle :P

Pozdrawiam serdecznie :)

Ćwir

P.S. Ciekawe czy przeczytałyście przed zaśnięciem  :toast:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #8 : 2005-05-28, 12:29 »
:) Fajne masz przygody... :wink: i twój prowiant... :lol:

Dziś widziałam w tym samym miejscu, tylko na wodzie łabędzia... Wogóle się nie spodziewałam... :) Roszną sobie trciny a zza nich łabadek, dorosły... Szczena mi opadła. A propo, przypomniało mi się jak kiedyś na wakacjach karmiliśmy łabedzie i jak nam się jedzenie skończyło, to sobie poszliśmy... A ONE ZA NAMI... :D Dłuuugo za nami szły...

Dziś widziałam tez fajnego ptaszka, ale tylko przelotnie... :P Wiem, że zyje w trzcinach, jest brązowy, dobrze się kamufluje... Wydaje świtne odgłosy... Jak w kreskówkach szurnięte roboty... :lol: Jakiś odgłos, powtarza, po czym zmienia ton, i inny odgłos... :)

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedz #8 : 2005-05-28, 12:29 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #9 : 2005-05-29, 13:55 »
Hej, Ćwir!
Dopiero teraz przeczytałam Twój post, niestety, dostęp do internetu mam przerywany, że tak powiem... ;)
Podobnie jek Ty, uważam, że najodpowiedniejszym określeniem jest opiekun, a nie właściciel zwierzęcia. A co do psiaków znalezionych w lesie, znam wiele podobnych opowieści. Piętro niżej mieszka suczka, znaleziona jako szczenię wraz z rodzeństwem. Niestety, reszta piesków czmychnęła... Biedactwa. Ktoś znalazł pieska w worku foliowym, w dodatku z łapkami związanymi drutem  :shock: , inna osoba, całkiem jak w Twojej opowieści, chciała się tylko wysiusiać w lesie, a wróciła z niego z owczarkiem odwiązanym od drzewa. Trudno sobie wyobrazić ludzi, którzy tak postępują. Podejrzewam, że na co dzień mogą sprawiać wrażenie normalnych, przyzwoitych osób, a co w nich siedzi... Aha, żeby nie było niedomówień, nie jestem katoliczką, w ogóle nie wyznaję żadnej religii. Mam nadzieję, że nie poleciałeś po wodę święconą... :)
A co do męża, to za pannami pewnie też się ogląda, ale tym się nie będzie chwalił przede mną... :;d:
Pozdrawiam, a mój Toffik macha Ci ogonkiem!  :;d:
Właśnie przeczytałam o pisklaku, którego uratowałeś przed kotem i ptasich "dowodach wdzięczności"    :lol22:  :lol:
Polecam folię ochronną  :P
« Ostatnia zmiana: 2005-05-29, 14:11 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

ESIO

  • Gość
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #10 : 2005-05-30, 15:11 »
                                                                     Witam!!!
Kanarkami zajmuje się od lata 2004 roku.
Dzięki za pozdrowienia!!!
Dość obszernie siebie opisałeś!!!
Jakie ptaki hodujesz?

POZDROWIENIA od:
                            ESIO
                                      i
                                               kanarków:
                                                                   Wojowniczki i Ciekawskiego!!!
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Nowe piskle na forum !
« Odpowiedź #11 : 2005-06-03, 14:15 »
Cwir pisal, ze woli ptaki na wolosci, wiec pewnie zadne...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 25 zapytaniami.