Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Welony i rozmnażanie!  (Przeczytany 66716 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CHOMICZKAAA

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« : 2004-05-18, 18:35 »
Cześć!
Wczoraj kupiłam w sklepie zoologicznym rybkę-welona.Dzisjaj w tym samym sklepie z tego samego akwarium kupiłam drugą rybkę.Teraz pływają w jednym akwarium i tak jakby się o siebie ocierają,pływają za sobą i jeden tak jakby wykonuje taniec godowy,bo tak się buja do przodu,do tyłu i ciągle lata za tym drugim.Wydaje mi się,że to samiec,ale słyszałam,że welony zmieniają nieraz płeć np.są dziewczynką,a po kilku miesiącach chłopcem,czy to możliwe :?: Boje się,że coś z tych ich "obcierania" będzie.Welony są żyworodne czy najpierw  składają ikrę?Czy jedzą tę ikrę lub narybek?Czym karmić młode?Powiedźcie mi jak najwięcej o tych rybkach ;)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #1 : 2004-05-18, 18:45 »
najpierw pytanie : jakie akwa ?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #2 : 2004-05-18, 19:11 »
dlaczego się boisz że się rozmnożą?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedz #2 : 2004-05-18, 19:11 »

CHOMICZKAAA

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #3 : 2004-05-18, 19:20 »
Heh,może nie to że sie boję,ale poprostu nie wiem co będzie dalej jak urodzą się młode.Chce wiedzieć wszystko od samego początku.Kiedy miała gupiki wszystko było ok.Wiedziałam,że po porodzie trzeba je rozsadzić i karmiłam je rozdrobnioną dafnią.A co ikrą to już nie wiem :cry:
Zapisane

berserker16

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #4 : 2004-05-18, 20:04 »
Raczej młodych z tego nie będzie. Heh rozmnożyć welony nie jest tak łatwo jak ci sie wydaje, to nie t samo co gupiki.  A tak w ogóle w ilu litrach je trzymasz?
Zapisane

CHOMICZKAAA

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #5 : 2004-05-18, 20:54 »
Hm...nie wiem dokładnie,ale około 10 litrów :grr: To dobrze?Broń boże nie trzymam ich w kuli :o ,ale mają sporo roślinek i żwirek.Czym lepiej je żywić dafnią i suchymi robaczkami czy raczej żywym pokarmem?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #6 : 2004-05-18, 21:22 »
w 10 l. rozmnazać welony ... :? na jednego welona trzeba mieć 40 l. a gdzie tu 10 l. ... na 2 welonów będzie najlepiej 80 l. ale ja bym kupil ok 150 l. i jeszcze ze 2 welony, przecież sa stadne

rozmnazanie welonów jest b. trudne, trzeba mieć kilku tys. l. stawu. Welony mojej cioci rozmnozyły bez jej zgody i w stawie pływa ok. 10 maluszkow, są zwinne :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #7 : 2004-05-18, 21:33 »
Karasie do rozmnażania potrzebują spore akwa lub oczko wodne, w małym akwa nic z tego nie będzie, bo od razu zjadają swoją ikrę. Rybki do rozrodu muszą być dojrzałe (mają ok 10-15 cm długości). Aby doszło do tarła zwykle muszą przejść etap tzw. zimowego ochłodzenia, niektórzy akwaryści w tym celu przenoszą akwa do piwnicy.
 Na wiosnę lub latem na skrzelach samca występuje tzw. wysypka godowa, białe kropeczki. Do rozrodu należy wybrać 3 samicze i 1 samca. Po tarle należy odłowić ryby bo zjadają ikrę.

W akwarium dekoracyjnym (nie rozpłodowym) wystarcza około 100 litrów.
Są to ryby zimnolubne i w rzadnym wypadku nie należy im włanczać grzałki.

Ryby te nie zmieniają płci, takie zjawisko występuje tylko u mieczyków i to niezmiernie rzadko.
-----------------------
To, że twoje rybki trzymają się razem nie oznacza nic nadzwyczajnego. Welonki to rybki bardzo towarzyskie, o akrobatycznych umiejętnościach.
Nie powinnaś kupować rybek o których nie masz zielonego pojęcia.
Trzymanie welonek w 10 literach jest znęcaniem się nad rybami.
W takim akwa można conajwyżej trzymać 1 bojownika, lub parkę prętników karłowatych.
Teraz sobie wyobaź jak twoje rybki będą pływać w takim akwa mając 12 cm długości. Obrucą się tylko wokół własnej osi. Nie mówiąc już o utrzymaniu czystości wody.
Dla 2 welonek powinnaś mieć przynajmniej 50-60 litrowe akwarium.
Welonki są wszystkożerne. Nie należy podawać codziennie żywego pokarmu ani suszony dafini ponieważ obciążają one jelita i może dojść do zapalenia jelit. Należy im często zmieniać podawany pokarm (jak się skończy pudełko kupić inny).Dla tego typu rybek polecam Ci szczególnie pokarm Tropicala; Koi & Golfish basic sticks oraz pokarmy z tej seri, są to pływajace pałeczki bardzo chętnie zjadane (kosztują w woreczku foliowym ok 6 zł za 1000 ml). Dodatkowym ich atutem jest to, że nie brudzą wody, a nadmiar pokarmu niezjedzonego można bardzo łatwo odłowić.
Przy welonkach powinnaś mieć wydajny filtr, dlatego że mają one szybką przemianę materii. Lubią przestawiać kamyki na dnie, co strasznie mąci wodę.

Napisz jak chcesz coś wiedzieć więcej.  :wink:
Zapisane

berserker16

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #8 : 2004-05-18, 21:57 »
No właśnie! A tak w ogóle to lepiej wymień to akwa na wieksze.  

Hmm osobiście nie znam nikogo kto by rozmnożył złote rybki w akwa, jedynie znam gościa któremu rozmnożyły się one w oczku ale oczywiście on na początku nic nie podejrzewał.

A tak przy okazji to młodych gupików nie trzeba oddzielać od starych bo one im nic nie robią  :)

A jeszcze jedno pytanko: jak duże są twoje welony??????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedz #8 : 2004-05-18, 21:57 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #9 : 2004-05-18, 22:13 »
Cytuj

A tak przy okazji to młodych gupików nie trzeba oddzielać od starych bo one im nic nie robią

 A i owszem robią - zjadają je ze smakiem.
Zapisane

berserker16

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #10 : 2004-05-18, 22:19 »
akurat! gupiki nie zjadają swoich młodych w przeciwieństwie do mieczyków molinezji itp  inne piekniczkowate np drobniczki takze nie zhjadają swoich młodych (wiem to bo wiele razy widziałem i tyle samo razy o tym czytałem)  :P
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #11 : 2004-05-18, 22:56 »
kto ci takich głupot nagadał
Zapisane

berserker16

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #12 : 2004-05-19, 15:53 »
buahah sam widziałem   :lol:

Poczytaj dokłądniej albo kup sobie parkę gupików  ;)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #13 : 2004-05-20, 20:40 »
ej u mnie tez gupiki zjadają swoje młode
Zapisane

PIOTR PIĄTEK

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #14 : 2004-05-21, 13:40 »
Jeśli masz lekko oglonione akwarium możesz spodziewać się wylęgu poprzez rozproszenie się ikry ( rozród jest bardzo łatwy) Opieka rybkami jest bardzo prosta najpierw najważniejsze jest bezpieczeństwo tych ryb musi być wiele kryjówek i roślin żeby rodzice po pewnym czasie ich nie zjadły. Na początku małe rybki będą miały, co jeść(glony) Jeżeli podrosną trzeba koniecznie kupić w sklepie zoologicznym specjalny pokarm dla narybku
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedz #14 : 2004-05-21, 13:40 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #15 : 2004-06-12, 16:46 »
Podczepię się do wątku ;) o welonkach...
1. Czy welonka która żyje 1,5 roku sama zaakceptuje 2 welonka? (z glonusiami jakoś nie miała problemów).
2. Jakie roślinki są wystarczająco "mocne" na welonkę?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #16 : 2004-06-12, 19:06 »
1. a czemu nie ?
2. Anubiasy, vallisinerie gigantea, krypokortyny i zabienice niektóre
Zapisane

Weronyka

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #17 : 2004-07-10, 02:45 »
Mam 100l akwarium, a w nim 4 welonki okło 5-6 centymetrowe, czy mogę do nich dokupić inne ryby??? Jeśli tak, to jakie??? Chciała bym dołączyć do nich jakieś kolorowe rybki, które mogła bym przenieść do mniejszego akwarium 60l, gdy welony podrosną lub ewentualnie kupie wiekszy zbiornik.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #18 : 2004-07-10, 11:03 »
Od jak dawna masz te welonki?
Zapisane

Weronyka

  • Gość
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #19 : 2004-07-10, 11:19 »
Cytuj
Od jak dawna masz te welonki?

Welonki te mam od 3 miesięcy. Ale w sumie ryby mam już od 3 czy 4 lat. Wcześniej miałam różne ryby, takie jak danio, bojownik, skalary, kiryski, glonojady, gurami, brzanki i inne.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #20 : 2004-07-10, 14:08 »
:) Pytam bo jestem ciekawa ile urosły w ciągu jakiego czasu  :wink: Moja ma półtora roku i nie jest duża  :P Ale ona wogóle jest pogięta...

Raffy, co to krypokortyny?

Co do vallisinerie gigantea, to miałam coś podobnego, jak nie to i co jakiś czas znajdywałam luzem listki na powerzchni aż nic nie zostało  :cry: moja rybka jest twarda  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedz #20 : 2004-07-10, 14:08 »

Naukowiec01

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 6
  • xD
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #21 : 2009-12-27, 17:35 »
 Co wy piszecie?
Ja tam trzymam 7 welonek w akwariom 70l i zyja juz prawie dwa lata rosna itd.
A w dodatku trzymam je jeszcze z 3 danio,glonojadem,slimakiem i 2 krewetkami :D
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #22 : 2009-12-28, 00:40 »
i czym ty sie chwalisz? ze ryby meczysz?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #23 : 2009-12-28, 03:20 »
prosze kogoś o usunięcie tego użytkownika za głupie gadanie ;]

2 lata welonki ?? to nic... one mogą życ i 40... pewnie są już teraz skarłowaciałe, i albo im jest źle, albo innym rybkom w twoim akwarium Ty GLONOJADZIE ;] nie ma ryby co się nazywa glonojad  -.- jest jedna jedyna na całym świecie, i jest to glonojad syjamski... żółty, z budowy ciała podobny do kosiarki ale z innym pyszczkiem i bardziej wygięty...

Jak bym Cię dorwał za trzymanie krewetek z takimi rybami to byś pewnie już rąk nie miał, bo to co tutaj piszesz to najzwyklejsze maltretowanie zwierząt.

pozdro PseudoNaukowcu... FU4chan
Zapisane
The Beatles

Naukowiec01

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 6
  • xD
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #24 : 2009-12-28, 12:42 »
Nie gadaj mi tu ze maltretuje zwierzeta.
I mam glonojada syjamskiego.
;p ;p :P
A z tego co wiem to welonki dozywaja 20stki.
Rybek juz wiecej nie bede kupowal ale juz nie róbmy klutni.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #25 : 2009-12-29, 04:21 »
bo TY wiesz lepiej...daruj sobie i zniknij z forum... ściema górą
Zapisane
The Beatles

Naukowiec01

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 6
  • xD
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #26 : 2009-12-30, 16:43 »
Nie moge zniknac z forum bo tobie sie nie podoba  ;p

Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #27 : 2009-12-30, 22:55 »
nie unos sie, za krotki jestes.
Bard tu ma plecy i  uklady na forum %-)

wydaje ci sie ze wszystko wiesz najlepiej, jakbys to napisal na jakims wiekszym forum to albo by cie uznali za trola albo by byl porzadny pogrom :]

btw Bard to ty w awatarze?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedz #27 : 2009-12-30, 22:55 »

doktor

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #28 : 2010-01-28, 19:48 »
chcialem odniesc sie do tego co przeczytalem tu ostatnio o pytaniu w ilu litrach trzymac welony jak rozroznic plec i jak one sie zozmnazaja i ze niby jest to bardzo trudne a wiec...hoduje ryby od dziecka kupilem póltora roku temy dwa welony samca i samice i teleskopa samca trzymam je w 15l kuli ikre skladaly juz dwa razy ale zaraz ja zjadaly samce kture dalej chcialy figlowac z samica 4 tygodnie temu znów zlozyly mi ikre na szybie i część na kamieniu kamień wylowilem z ikra a reszte zostawilem teraz mam 9 malutkich welonów i jestem bardzo zadowolony bo ponoc to takie trudne ryby juz samodzielnie jedza.A jak rozróznic welona to zawsze mnie uczono ze samiec ma bardziej okazaly ogon w przeciwienstwie do samicy znaczy sie bardziej rozlozysty
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Welony i rozmnażanie!
« Odpowiedź #29 : 2010-01-31, 16:05 »
i pewnie ukonczyles studia podyplomowe aby napisać jakże trafną i błyskotliwą odpowiedź ? piszesz brednie...
ta mit, to ja na avatarze w ruskiej czapce i okularach babci ;]
Zapisane
The Beatles
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 32 zapytaniami.