Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: sciegna?  (Przeczytany 6993 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anieszka

  • Gość
sciegna?
« : 2004-09-20, 21:21 »
zauwazylam ostatnio ze klacz na ktorej jezdze po kazdym wysilku (lonzowanie czy nawet oprowadzanie) gdy stoi juz w boksie to podnosi na zmiane raz jedna raz druga noge, nie wiem czy to ma byc dla niej jako forma odpoczynku czy raczej ja nogi tak bola, bo nie robi tego jak normalnie kon nie obciazajacy danej nogi tylko podnosi ja jak do czyszczenia i tak na zmiane (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi)
nie wiem czy jest to wina tego ze byla bardzo wczesnie zajezdzana (widac po stanie jej kregoslupa) czy moze robi tak bo ma taki zwyczaj, wiem ze robi tak odkad trafila do tego wlasciciela czyli od pol roku nie wiem czy robila tak wczesniej, nie jest to wina zbyt forsujacego treningu bo nawet po samym stepie i klusie tak robi

moze ktos wie co jej jest i co powinnam zrobic??
Zapisane

Kamelia

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #1 : 2004-09-23, 18:35 »
może ją muchy po brzuchu gryzą ?? :P :P :p
Zapisane

anieszka

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #2 : 2004-09-24, 23:37 »
w boskie o godzinie 21??
Zapisane

Forum Zwierzaki

sciegna?
« Odpowiedz #2 : 2004-09-24, 23:37 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
sciegna?
« Odpowiedź #3 : 2004-09-25, 07:45 »
muchy są wszędzie, w boxie też...

niesądzę zeby to były ścięgna jeżeli nie kuleje i jeżeli oglądaliście nogi i wszystko wydaje się ok...to normalne że koń odpoczywając stawia sobie nóżkę na czubku kopyta lub poprostu ugina stawy i daje nogom odpocząć, nic nowego ani złego....tylko kwestia jak często ona zmienia nogi, czy nie czuć zmian na ścięgnach i czy nie kuleje- to najważniejsze, a najrozsądniej by było wezwać weta i kowala żeby obejrzeli nogi i kopyta, zobaczyli konia w ruchu, jeżeli coś się dzieje zdiagnozują bez problemu

anieszka

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #4 : 2004-09-25, 14:59 »
nie kuleje, ona podnosi nogi uginajac je w kosci nadgarstka dlatego to mi sie dziwne wydaje, wet ogladal jej nogi i powiedzial ze nic nie jest, ale wiadomo jeden powie ze nic nie jest a drugi ze jest.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
sciegna?
« Odpowiedź #5 : 2004-09-25, 16:08 »
nadgarstek w tylnich nogach? :?

Natchniuza

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #6 : 2004-09-25, 16:42 »
Przeciez chodzi o przednie nogi, ja tak wywnioskowalam.
Moze jej sie nudzi po prostu? Moze to taka nowa forma tkania? Widzialam konie tkajace na rozne sposoby juz.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
sciegna?
« Odpowiedź #7 : 2004-09-25, 18:43 »
ajjj...to źle przeczytałam, bo wywnioskowałam że tylnie...szejm on mi :oops:

anieszka

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #8 : 2004-09-25, 22:14 »
no wlasnie o przednie chodzi nie o tylnie, ale ona robi tak tylko po wysilku
Zapisane

Forum Zwierzaki

sciegna?
« Odpowiedz #8 : 2004-09-25, 22:14 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
sciegna?
« Odpowiedź #9 : 2004-09-25, 22:20 »
a jak ma kilka dni wolnego, też tak przebiera?

Natchniuza

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #10 : 2004-09-26, 02:14 »
Dziwne:/
Chociaz mysle, ze to nie jest nic powaznego, skoro nie ma kulawizny.
Moze to naprawde taki tik nerwowy?
Moj ma rozne takie tiki - np. machal kiedys w boksie glowa, jakby oddawal czesc Allahowi.
Tak czy siak - nie zaszkodzi jak skonsultujesz to z wetem.
Mowisz, ze tak jest po wysilku. Moze najczesciej ogladasz tego konia wlasnie po jezdzie, a kiedy na niej nie jezdzisz, to nie zwracasz na to uwagi. Nie wiem :/ Dziwny przypadek.
Zapisane

anieszka

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #11 : 2004-09-26, 09:57 »
w sumie nie mam mozliwosci inaczej ja ogladac bo caly dzien jest na padoku a to robi w boksie bo po treningu ja do boksu daje, inaczej jak jest w boksie to je a potem jest juz noc a nie bede u kogos siedziec caly czas zeby zobaczyc czy w nocy tak robi ale w nocy spi
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
sciegna?
« Odpowiedź #12 : 2004-09-26, 12:48 »
mozna przeciez w celach naukowych wziasc konia
to raz
dwa z rana zanim sie wypusci tez stoja
trzy biorac konia na trening tez najpierw trzeba go przyprowadzic - raz mozna sie poswiecic i zrobic to dwie godziny wczesniej - dla dobra konia

anieszka

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #13 : 2004-09-26, 12:51 »
czasem stoi wbboskie dlugo przed treningiem ale nie zauwazylam zeby tak robila, dzisiaj sie temu przyjze dokladnie bo ja wstawie do boksu wczesniej :) a nawet jak ma kilka dni przerwy tak robi
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
sciegna?
« Odpowiedź #14 : 2004-09-26, 13:04 »
jesli robi w czasie przerwy od treningu to bedzie i na tew kilka godzoin przed treningiemi to normalne w takim razie....wyglada wiec na to ze ma taki nawyk

Forum Zwierzaki

sciegna?
« Odpowiedz #14 : 2004-09-26, 13:04 »

aaga

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #15 : 2004-09-29, 00:06 »
Hmm.. Natchniuza może mieć rację że może być to forma tkania. Sprawdź może też ciepłotę kopyt.
Zapisane

anieszka

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #16 : 2004-09-29, 10:25 »
kopyto nie jest cieple sprawdzalam juz dawno, ale doszlam juz co to jest, ona robi tak najczesciej przy jedzeniu wiec to pewnie taki trik u niej, Ahmed (moj logr) robi tak samo tyle ze jedna noga, ale moze ma to po mamusi :D i nie zawsze tak robi wiec jest dobre
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #17 : 2004-09-30, 15:31 »
Na pewno odziedziczyl po mamusi :D Eeehhh, ta genetyka  :wink:  Uwielbiam :>
Zapisane

Ritka

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #18 : 2004-09-30, 15:43 »
dzisiaj osiodłałam konia, potem coś robiłam koło boksu, a Ritek chciał iść na jazdę, wyszedł do połowy i zaczął robić to samo, co koń opisany przez agnieszke :)
Zapisane

anieszka

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #19 : 2004-09-30, 16:41 »
no tak genetyka :D sprawdzałąś sobie już czy jesteś dzieckiem swoich rodziców?? u nas wszyscy tak robili i niestety wszystkim wyszło że są :D
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
sciegna?
« Odpowiedź #20 : 2004-09-30, 20:20 »
no ja niestety jestem :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

sciegna?
« Odpowiedz #20 : 2004-09-30, 20:20 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 27 zapytaniami.