Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Help! Błonka na oku  (Przeczytany 10170 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Help! Błonka na oku
« : 2005-10-08, 12:07 »
Więc..... dzisiaj sprzątam mojemu kochanemu kanarkowi klatkę, patrzę na niego... i widzę, że jedno oczko ma....jakby pokryte białą błonką i leciutko w jednym miejscu porośnięte piórkami.... Co to może być? Czy to starość (7 latek ma)? Wczoraj tego jeszcze nie widziałam, a dzisiaj takie coś.....  HELP

:help:
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

mgiełka

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #1 : 2005-10-08, 17:40 »
moze cos mu sie przykleilo? sprawdz dobrze czy nie da sie tego jakos usunac.... slyszalam gdzies, ze jesli oko zostanie uszkodzone to taka blonka sie pojawia, nie spotkalam sie nigdy z czyms takim, chociaz mam dluuuuuugo kanarki...
a nie zamknal przypadkiem jednego oka? ta blonka to nie powieka? przyjrzyj sie...
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Help!
« Odpowiedź #2 : 2005-10-08, 20:04 »
Nie, nic mu się nie przykleiło, sprawdzałam. Za radą Fatty przemywam rumiankiem co jakiś czas i ta błonka się podnosi, oko mu łzawi i czerwone ma dookoła.
Ale jest dużo lepiej niż było rano :)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Forum Zwierzaki

Odp: Help!
« Odpowiedz #2 : 2005-10-08, 20:04 »

mgiełka

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #3 : 2005-10-09, 09:29 »
to dobrze! :D ze juz mu lepiej...   strasznie nie lubie jak czyjes ptaszki sa chore, szkoda mi ich . kocham kanarki :*
pozdro dla twojego, :* :* :*
p.s nadal nie wiesz co mu jest?
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Help!
« Odpowiedź #4 : 2005-10-09, 14:04 »
Prawdopodobnie zapalenie spojówek......
Zaraz będziemy akcję rumianek następną robić....wyjątkowo dzielnie ją znosi :) Prawdopodobnie oko mu przewiało jak wietrzyłam pokój bo tak usiadł że mu prosto w nie wiało......
Ale już jest zdecydowanie lepiej :) Dzięki :*
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

ESIO

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #5 : 2005-10-11, 18:54 »
Byłaś u weterynarza? :?
Życze ptakowi wyzdrowienia :jupi2:
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Help!
« Odpowiedź #6 : 2005-10-11, 19:05 »
Już jest wszystko oki :) Teraz ylko obserwuję to oko uważniej niż normalnie i wszystko jest oki. U weta nie byłam Esio... rumianek pomógł :jupi:
FATTY , jesteś wielka :tuli:
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

ESIO

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #7 : 2005-10-11, 19:40 »
To dobrze :wink:
Zapisane

michu

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #8 : 2006-01-12, 17:29 »
Kupilem mojego kanarka jak mial 1 rok w marcu 2004 roku poczatkowo nie latal za dobrze jednak teraz jest juz wszystko ok spiewa niemal bez przerwy.Ale nie moge cieszyc sie  nim w pelni jest to moj pierwszy ptaszek i nie umiem sprawic aby przestal sie mnie bac.sa male postepy ale to trwa zdecydowanie dlugo pare razy na mnie usiadl ale gdy ja chce podejsc to ucieka pomocy!!!jak moge zyskac jego zaufanie i czy jest to mozliwe w takim wieku????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Help!
« Odpowiedz #8 : 2006-01-12, 17:29 »

Kiniuś

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #9 : 2006-01-12, 19:40 »
Wszystko jest możliwe i w każdym wieku...staraj mu się tylko nie naprzykszać i nie zmuszać go do przyjaźni systematycznie podchodź do niego mów np. jego imię, wkładaj rękę doklatki alenie tak szybko, aby zdobyć zufanie ptaka, trzeba dużo cierpliwości :D Pozdro :P
Zapisane

michu

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #10 : 2006-01-13, 15:41 »
dzieki sprobuje ale jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly prosze pisac dalej:D
tez pozdrawiam
Zapisane

Magda (i papuzie)

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #11 : 2006-01-13, 17:30 »
Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Wypuszczaj często ptaszka, próbuj podawać mu jedzenie z ręki i nie pchaj na siłę rąk do klatki i dużo do niego mów i podchodź powoli do klatki lub gdzy lata sobie po pokoju do niego samego. Możesz także spróbować takiego sposobu: spróbuj nakłonić ptaszka aby wszedł na kijek i jak będzie tak wchodził na ten kijek to zacznij go skracać, aż w końcy podłuż mu palec pod nóżki. Życze udanego oswajania!
Zapisane

michu

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #12 : 2006-01-14, 14:15 »
ciekawe z tym kijkiem:D kiedys wszedl mi na karton wielkosci kartki a4 zupelnie o tym nie pomyslalem to teraz wiem juz co robic dzieki wszystkim
Zapisane

michu

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #13 : 2006-01-15, 19:08 »
mam problem on sie boi patyka czy moze to normalne ze pierwszego dnia nie chce na niego usiasc?(jedzenie mam na nim umieszczone)
Zapisane

Magda (i papuzie)

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #14 : 2006-01-15, 21:11 »
Jest to normalne. Powoli musisz go przyzwyczajać do patyczka. Proponowałabym przywiązać sznurkiem kawałek prosa senegalskiego do tego patyka, ptaszek na pewno się nie opsze. Moje to w ogeń by za nim weszły.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Help!
« Odpowiedz #14 : 2006-01-15, 21:11 »

michu

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #15 : 2006-01-16, 18:49 »
Proponowałabym przywiazać sznurkiem kawałek prosa senegalskiego do tego patyka, ptaszek na pewno się nie opsze. Moje to w ogeń by za nim weszły.
co to jest,jak wyglada i gdzie moge dostac?:D 2 sprawa ten moj patyk jest dosc potezny moze lepiej jakiegos mniejszego poszukac?
ewentualnie moge obciac niepotrzebne galazki:D
Zapisane

Kiniuś

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #16 : 2006-01-17, 15:35 »
raczej kup sobie taki plasikowy, dostępny w zoologicznym, (cena k. 1 zł) proso sensegalskie są to ziarena które są w każdej karmie, takie małe kulki, ale powinieneś kupić (powinno być w zoologiku), jeszcze na gałązce :
http://www.sklep.videozoo.one.pl/product_info.php?products_id=466
Zapisane

Magda (i papuzie)

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #17 : 2006-01-17, 16:10 »
Lepsza jest drewniana żerdka jest za darmo i ptaszek zciera sobie pazurki i nie robią się odciski. A jak bedzie przycinać plastikową żerdkę? Lepsza bedzie drewniana. Proso senegalskie jest to ziarno. Najlepiej jest kupić w kłosach i takie podawać. Cena nie jest wysoka, ja płacę za 5-6 ogromnych sztyk 2,60 zł.
Zapisane

michu

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #18 : 2006-01-17, 17:32 »
ok dzieki i jeszcze jedno czy na obrazce na nozce kanarka jest umieszczona data jego urodzin czy poprostu jakies nic nie znaczace cyferki?.rozumiem ze to proso dostane w sklepie zoologicznym
Zapisane

Kiniuś

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #19 : 2006-01-17, 17:50 »
wiesz co...jest problem...troszki wprowadziłam Cię w błąd, jeśli ty masz kanarka (myślałam, że falistą) to na potyczku kładź mu jajko nie proso...sposób przygotowania 1/3 jajka 3 łyżeczki miękkiego kus kusa (kaszka) i wymieszaj..to jest dla kanarka najjlepszy przysmak ...a obrączki zaczynając : pfo - polska federacja ornitologiczna np. 125 - numer piskklaka np. w chodowli wyklułsię jako 125 kanarek, np. 04 -  rok wyklucianp. P4 - pierwsza litera od nazwiska hodowcy i numer znacza że nazwisk na tą literę jes np. 47 i ten został przylepiony pod 4 :D, rzyczę miłego oswajania Kiniuś
Zapisane

Kiniuś

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #20 : 2006-01-17, 17:53 »
a jaki rok ma twój ćwiriuszek ??? i jaki kolor obrączki  ???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Help!
« Odpowiedz #20 : 2006-01-17, 17:53 »

michu

  • Gość
Odp: Help!
« Odpowiedź #21 : 2006-01-21, 09:22 »
mowilem juz chyba 3 lata obraczka jest srebrna
a ten kus kus na surowo?
bo o ile sie nie myle to go sie wrzatkiem zalewalo
« Ostatnia zmiana: 2006-01-22, 14:02 autor michu »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.