Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu

Autor Wątek: Disney - podoba się?  (Przeczytany 44759 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #150 : 2008-05-26, 14:27 »
" Alicję " mam na VHS w Niemieckiej wersji językowej :lol: - to jest,dopiero koszmar.
Bardzo dużo jest już filmów Disneya na DVD - ostatnio ukazały się: dwu płytowa edycja " 101 Dalmatyńczyków " ( jeden z moich ulubionych filmów ), edycja specjalna " Księgi Dżungli " i dwu dyskowa wersja " Piotrusia Pana ".

http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/dvd/disney   - filmy nie są już tak drogie,jak kiedyś - od 30,40 - 50 zł - ja na początku dawałem 100 - 80 zł.

Muszę zdobyć to wydanie " Bambiego " http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/955-Bambi   - bardzo ciekawe dodatki,pokazują min.proces powstawania kamery wieloplanowej ( ciekawe,kilkupiętrowe urządzenie - na najniższych piętrach kładziono tła znajdujące sie najdalej,a wyżej te,które znajdowały sie bliżej - przesuwając tła,tworzono złudzenie głębi i ruchu ),są tez narady u Disneya - co ciekawe,odbywały sie one na 2-3 lata przed rozpoczęciem prac nad filmem,a sporo z jego uwag weszło do gotowego filmu - tu widać,że Disney był człowiekiem o bogatej wyobraźni,który dokładnie wiedział,czego chce.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #151 : 2008-05-26, 15:43 »
Zacznę sobie zbierać, bo skoro faktycznie z cenami nie jest tak tragicznie... ;)
Alicja po niemiecku!? Dżiiiz xd
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #152 : 2008-05-26, 16:29 »

Alicja po niemiecku!? Dżiiiz xd

Dokładnie - brat cioteczny mnie wkurzał,bo łaził za mną i śpiewał jedną z piosenek po Niemiecku ( a właściwie powtarzał jedno zdanie ).:lol:
A co do " Alicji " to czy wiecie,ze film był ( lub nawet jeszcze gdzieniegdzie jest ) zakazany,bo oglądali go narkomani? - w połączeniu z narkotykami film dawał,ponoć niezły odlot ... :lol:

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #152 : 2008-05-26, 16:29 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #153 : 2008-05-26, 17:41 »
Lis skąd takie informacje masz? xD
Była kiedyś taka brutalna gra o Alicji z krainy czarów ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #154 : 2008-05-26, 17:46 »
Lis skąd takie informacje masz? xD


Interesuję sie Disneyowską animacja i sporo czytałem na ten temat.:P

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #155 : 2008-05-26, 17:48 »
Ale mają powody żeby zakazywać oglądania filmu XD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #156 : 2008-05-26, 20:07 »
No właściwie to możliwe, ja z kolei interesuję się środkami odurzającymi xd To znaczy, nie praktykuję, nie próbowałam i nie mam zamiaru, ale efekty mnie interesują. I domyślam się, co mogło wyniknąć z takiego oglądania jakiegoś naćpanego człowieka ;)
Ale z kolei po każdym filmie narkoman może sobie wkręcić jakieś głupoty, nawet przy zwykłym Reksiu czy "Zakochanym Kundlu" xp Więc nie rozumiem, czemu zakazywali xd
Zapisane
Why so serious?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #157 : 2008-05-29, 14:16 »
Blackie ;
http://www.ithink.pl/artykuly/styl-zycia/zdrowie-i-uroda/narkotyki-w-lodowce/
:lol: :lol22:
Zauważyliście, że ostatnio jest więcej bajek 3d?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #158 : 2008-05-30, 21:52 »
Taak, tabletki "na kaszel" są bardzo u mnie modne w mieście... Na moim osiedlu i sąsiednim pełno opakowań leży -.-
Koniec offtopa xd

Tak, niestety, i to mnie bardzo boli. Tęskni się za zwyczajnymi bajami Disneya z pięknymi piosenkami i nie najgorszym dubbingiem ;)
A zdobyłam właśnie nie Disneyowską produkcję, "Magiczny miecz" się zwie, oglądał ktoś? Uwielbiam ją od małego, byłam nawet w kinie w wieku 7 czy 8 lat xd Kocham piosenki :)
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #158 : 2008-05-30, 21:52 »

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #159 : 2008-06-30, 18:32 »
Tak, niestety, i to mnie bardzo boli. Tęskni się za zwyczajnymi bajami Disneya z pięknymi piosenkami i nie najgorszym dubbingiem ;)

baa zgadzam się w 100% nom 3D nie maja już tego uroku, a do tego producenci starają się chyba, żeby bajki były śmieszne co nie za dobrze wychodzi w niektórych przypadkach, choc nie oglądnęłam ich za wiele bo jakoś nie ciągnie mnie do bajek 3D

a props Disneya to dla mnie to ich najlepszą bajką na zawsze zostanie Król Lew
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #160 : 2008-06-30, 19:44 »
Cytuj
Tak, niestety, i to mnie bardzo boli. Tęskni się za zwyczajnymi bajami Disneya z pięknymi piosenkami i nie najgorszym dubbingiem ;)

Cytuj
baa zgadzam się w 100% nom 3D nie maja już tego uroku, a do tego producenci starają się chyba, żeby bajki były śmieszne co nie za dobrze wychodzi w niektórych przypadkach, choc nie oglądnęłam ich za wiele bo jakoś nie ciągnie mnie do bajek 3D

Dokładnie - produkcjom animowanym metodą klasyczną zarzucano miałkość,tendencyjność,zbyt familijny i edukacyjny ( moralizatorski ) charakter - kino CGI miało być lekarstwem na sztampę,ale już dawno zatraciły one świeżość Toy Story i Shreka - dokładnie widać teraz jak na dłoni,że nawet nowa technologia nie uratuje filmu pozbawionego pomysłu i scenariusza. ;p

Cytuj
a props Disneya to dla mnie to ich najlepszą bajką na zawsze zostanie Król Lew

Według mnie,to jednak " Piękna i Bestia " jest największym osiągnięciem Disneyowskiej animacji: świetna historia,dobry,spójny scenariusz,barwne postaci poboczne i świetni główni bohaterowie ( z Bestia na czele ) - oprócz tego film ( podobnie jak Król Lew ) jest bardziej zrozumiany,przyswajalny przez starszą,bardziej wyrobioną widownię - nie jest to film lekki,łatwy i przyjemny.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #161 : 2008-07-30, 12:01 »
Hura!  :jupi2: po pięciu latach przerwy Disney powraca / chociaż na chwilę do animacji klasycznej; oto zwiastun filmu " Princes and the frog " :  http://disney.go.com/disneypictures/princessandthefrog/

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #162 : 2009-03-28, 02:00 »
 :lol:

Cytuj
Awantura o czarnoskórą księżniczkę
DISNEY OSKARŻONY O RASIZM

To miał być przełom na miarę wyboru Baracka Obamy na prezydenta USA: główną bohaterką swojego filmu Disney zrobił wreszcie czarnoskórą księżniczkę. Ale zamiast zachwytów filmowy gigant usłyszał oskarżenia o… rasizm.
Disney dumnie ogłosił rozpoczęcie produkcji "Frog Princess" ("Żabiej księżniczki") dwa lata temu. Film miał być wyjątkowy z kilku względów. Po pierwsze, studio poszło pod prąd dominujących od kilku lat tendencji i postawiło na klasykę, czyli klatkową animację bez komputerowych ekstrawagancji.

Po drugie, miał to być pierwszy od 2005 roku musical według sprawdzonego - choć po "Shreku" czy "Iniemamocnych" nieco trącącego myszką - schematu "książę spotyka księżniczkę i po serii niewinnych przygód żyją długo i szczęśliwie".

Po trzecie wreszcie, główna bohaterka ma czarną skórę.
Historia dzieje się w Nowym Orleanie w latach dwudziestych, a jej bohaterką miała być pracująca u białych państwa młoda służąca Maddy, która zdobywa serce – a jakże, białego – księcia.

Disney pod pręgierzem

Tuż po ogłoszeniu projektu na Disneya posypały się jednak gromy. Afroamerykańscy blogerzy byli oburzeni i ostro dali temu wyraz, krytykując pomysł od góry do dołu. Nie spodobało się imię (zbyt "niewolnicze"), zawód, czarny charakter filmu (kapłan voodoo), kolor skóry księcia, miejsce akcji (Nowy Orlean wciąż nie otrząsnął się po tragedii Katriny), wreszcie sam tytuł (żabia, czyli brzydka).

Disney spanikował. Natychmiast wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że "pojawiły się nieprawdziwe informacje o filmie 'The Princess and the Frog' ('Księżniczka i żaba'), którego bohaterką jest 'księżniczka Tiana'. Według oficjalnej, poprawionej wersji, mieszka ona w pięknym domu we francuskiej dzielnicy Nowego Orleanu, chodzi na bale i czeka na księcia z bajki. Czarnego.

kaw//kdj   

http://www.tvn24.pl/24467,1592274,0,1,awantura-o-czarnoskora-ksiezniczke,wiadomosc.html

Pierwsza,klasyczna animacja Disneya od 5 lat,a oni szukają dziury w całym ...  :roll:

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #163 : 2009-03-28, 13:17 »
Ciekawe kto tu być większym rasistą :>
Tym to zawsze coś nie pasuje.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #164 : 2009-06-11, 12:41 »
Nowe kadry z filmu " Princess and the frog ":  http://www.filmweb.pl/Nowe+zdj%C4%99cia+z+animacji+Disneya+%22Princess+and+the+Frog%22,News,id=52178

krokodyl z trąbką i z żółwiem,jest niezły ... :lol:

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #164 : 2009-06-11, 12:41 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #165 : 2009-06-12, 23:35 »
Krokodyl jak w Piotrusiu Panie ;P
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #166 : 2009-06-13, 00:12 »
Dokładnie! - taki sam " wzór " ;) - mi,kojarzy się jeszcze z pierwszą " Fantazją " z 1940 roku.:P

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #167 : 2009-09-25, 03:42 »
Alleluja!!! ... wraca,stary,normalny,Disney!  :D
zresztą,zobaczcie sami:
http://www.youtube.com/watch?v=QxPhFXVSAGs
http://www.youtube.com/watch?v=FXG-14H2m7A&feature=player_profilepage#t=83
http://www.youtube.com/watch?v=gRX_LnZ586Q&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=0LA8acrJ2ww&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=tZOAMoNtp7k&feature=related

Miód dla oczu  :kocham: - i kogo ja tu widzę?,starych znajomych! - reżyserzy John Musker i Ron Clements ( na swoim koncie mają " Małą Syrenkę "," Alladyna "," Herkulesa " i " Atlantydę " ),oraz główny animator,polskiego pochodzenia,Andreas Deja :P ( animator od czarnych charakterów: czarownica Urszula z " Małej Syrenki ",Gaston z " Pięknej i Bestii ",Jafar z " Aladyna ", Skaza z " Króla Lwa ",a potem Herkules i główny pirat z " Planety Skarbów " )

http://www.youtube.com/watch?v=912Hh5UIt-E&feature=player_profilepage#t=153

Tu można zobaczyć,tzw. " dziewięciu starców ',czyli pierwszych animatorów wybranych przez samego Disneya - oraz ich obecnych następców,którzy tworzyli filmy i postaci przez całe lata 90-te.
testy animacji:

http://www.youtube.com/watch?v=68Vekiduuk0&feature=player_profilepage#t=71

I moja kolekcja:



« Ostatnia zmiana: 2009-09-25, 22:08 autor lis »
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #168 : 2009-10-02, 13:04 »
Hm, dołącza do listy planowanych obejrzeń ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #169 : 2009-10-06, 18:47 »
Pierwsze pięć minut,jeszcze niedokończonej " Księżniczki i żaby ":
http://www.filmweb.pl/WIDEO+Zobacz+pierwsze+5+minut+%22Ksi%C4%99%C5%BCniczki+i+%C5%BBaby%22,News,id=54930

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #170 : 2009-11-08, 20:23 »
Piosenka promująca " żabi " film:   Ne-Yo "Never Knew I Needed " z filmu " The Princess & the Frog "
http://www.youtube.com/watch?v=WRaCP8M-qLo

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #170 : 2009-11-08, 20:23 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #171 : 2009-11-14, 22:37 »



i spis utworów z CD:

01. Never Knew I Needed
Performed by Ne-Yo
     
02. Down in New Orleans (Prologue)
Performed by Anika Noni Rose as "Tiana"
     
03. Down in New Orleans
Performed by Dr. John
     
04. Almost There
Performed by Anika Noni Rose as "Tiana"
     
05. Friends on the Other Side
Performed by Keith David as "Dr. Facilier"
     
06. When We're Human
Performed by Michael Leon-Wooley as "Louis," Bruno Campos as "Prince Naveen" and Anika Noni Rose as "Tiana" featuring Terence Blanchard on Trumpet 
     
07. Gonna Take You There
Performed by Jim Cummings as "Ray" featuring Terrance Simien on Accordion
     
08. Ma Belle Evangeline
Performed by Jim Cummings as "Ray" featuring Terence Blanchard on Trumpet 
     
09. Dig a Little Deeper
Performed by Jenifer Lewis as "Mama Odie" featuring the Pinnacle Gospel Choir
     
10. Down in New Orleans (Finale)
Performed by Anika Noni Rose as "Tiana" 
     
11. Fairy Tale/Going Home
Score 
     
12. I Know This Story
Score
     
13. The Frog Hunters/Gator Down
Score
     
14. Tiana's Bad Dream
Score
     
15. Ray Laid Low
Score 
     
16. Ray/Mama Odie
Score
     
17. This Is Gonna Be Good
Score
 
http://disneymusic.disney.go.com/albums/theprincessandfrog.html

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #172 : 2009-11-30, 17:30 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #173 : 2009-12-21, 00:54 »
Ech ... niestety," Księżniczka i Żaba " okazała się jedną z porażek tego roku ... film którego produkcja kosztowała 105 milionów dolarów przez pierwszy tydzień wyświetlania ( dwa weekendy ) zarobił tylko 45 milionów dolarów i ponoć nie ma co liczyć na dobicie do 100 milionów ...  :roll:
Tak więc,na inne filmy animowane klasycznie nie ma co już,chyba liczyć ...  :/

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #174 : 2009-12-21, 01:31 »
pfff bedzie ze troluje, ale trudno.
Lis przerazasz mnie. chlopie ty masz 30 lat a twoje jedyne pasje to filmy,disney i rpg?

ksiezniczke i zabe wczoraj obejzalem, a raczej zostalem zmuszony do obejzenia %-)
w porownaniu do starszych filmow lipa imao.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #175 : 2009-12-21, 01:51 »

Lis przerazasz mnie. chlopie ty masz 30 lat a twoje jedyne pasje to filmy,disney i rpg?


Każdy lubi to co lubi ;) - animacją klasyczną interesuję się praktycznie całe życie i wcale nie jest tak,że mając x lat nie wolno już oglądać filmów animowanych.


ksiezniczke i zabe wczoraj obejzalem, a raczej zostalem zmuszony do obejzenia %-)
w porownaniu do starszych filmow lipa imao.

Ja myślę,że najgorzej nie będzie - widziałem już sporo fragmentów,słuchałem muzyki i piosenek i mi się podoba - film na pewno nie będzie gorszy od ostatnich Disneyowskich produkcji w tej technice ( " Home on the range ", " Brother Bear " ) a już na pewno będzie lepszy od gniotów 3D typu " Kurczak Mały " czy " The Wild ".

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #176 : 2009-12-21, 20:10 »
chodzilo mi bardziej o "stare" disneyowskie aninacje-Krolewna Sniezka, Mulan, Tarzan tzn. o klasyke...
choc w sumie nic juz pewnie nie bedzie tak genialne jak to wszytsko co przezylem jak bylem mlody i piekny...bajki juz sa inne, muzyka inna...nawet cukierki inne -_-
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #177 : 2009-12-21, 20:24 »
Mulan czy Tarzan to już nie takie klasyki ;) - oba filmy powstały już po drugiej złotej erze animacji Disneyowskiej ( Mała Syrenka - 1989 - Pocahontas - 1995 ) w czasach gdy CGI zaczęło zdobywać swoich zwolennikow - jednak po zachłyśnięciu się Shrekiem i innymi Madaskarami ;) ludzie zaczęli tęsknic za animacją klasyczną a tu - okazało się,że nie za bardzo ... być może,słaby sukces nowej animacji spowodowany jest obecnymi warunkami atmosferycznymi i w świąteczny weekend film odbije sobie to niepowodzenie dwóch pierwszych weekendów?
No,ale film ma powaznego konkurenta pod postacią nowego filmu Camerona na który wybieram się już w piątek ;P

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #177 : 2009-12-21, 20:24 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #178 : 2010-01-10, 20:34 »
Cytuj
Klasyczny Disney wrócił! Widzieliśmy "Księżniczkę i żabę"


Studio Disneya odpowiada za dziecięce marzenia kilku pokoleń. Od 1995 roku, czyli premiery "Toy Story"  Johna Lassetera , powoli zaczęło tracić monopol na rysowaną rozrywkę. Po premierze "Shreka" w 2001 roku animacje generowane komputerowo poczęły się pojawiać w iście lawinowym tempie. Kiedy wydawało się, że tradycyjna kreska, rysowana i kolorowana ręcznie, straciła swoją moc oddziaływania, Disney swój 49. animowany film pełnometrażowy stworzył właśnie w ten uważany za archaiczny sposób. Czy "Księżniczka i żaba"  Rona Clementsa  i Johna Muskera  jest w takim wypadku łabędzim śpiewem tradycyjnej animacji?


Zdecydowanie nie, co udowadniają wyniki finansowe tej uroczej baśni, która zawojowała serca wielu wychowanych na iPodzie i Playstation dzieciaków. Przyczyn tego sukcesu nie trzeba długo szukać. Producentem filmu jest sam Lasseter, ojciec potęgi Pixara, a od 2006 roku jeden z szefów Disneya. Reżyserami natomiast dwaj panowie, którzy pod banderą słynnego studia popełnili m.in. "Małą syrenkę" , "Aladyna"  i "Herkulesa" . To wyborne trio poprowadziło do boju ekipę znamienitych rysowników, czego efektem jest skrząca kolorami i kreatywnością wizualnej kompozycji opowieść, która przywraca Disneyowi część dawnej świetności. Czekanie się opłaciło: jeszcze kilka lat po "Toy Story" animacje komputerowe były wisienką na torcie, czymś niezwykłym, co można było oglądać od wielkiego dzwonu, a przez to doświadczeniem iście magicznym, spychającym tradycyjną kreskę na drugi plan. Obecnie przeszły już do normalności; niewielu zachwyca się możliwościami kreacji, jakie ze sobą niosą, więc klasyczna animacja, z odciskami palców swoich twórców, dostała szansę powrotu na salony. Stała się wyjątkiem, jakimś wydarzeniem. A "Księżniczka i żaba" z tego faktu znakomicie korzysta.

Używając popularnych niegdyś schematów kina disneyowskiego, które poprzez komputerową zmianę warty nieco się zakurzyły, Clements i Musker byli w stanie tchnąć w swoje nowe dziecko zadziwiającą dozę świeżości. Miejscem akcji uczynili Nowy Orlean lat 30., miasto magiczne, pełne wizualnego przepychu bogatych dzielnic i ponętnego mroku okalających je bagnistych terenów; z jednej strony atrakcyjne i multikolorowe, a z drugiej kuszące swoją zakrapianą voodoo tajemnicą. Miejsce narodzin jazzu, wypełnione radosną spontanicznością, w którym zdarzyć się może wszystko. Główną bohaterką uczynili Afroamerykankę, Tianę - pragmatyczną kelnerkę wychowaną w przekonaniu, iż jedynie ciężka praca ją do czegoś zaprowadzi, a przez to tracącą atuty ulatującej młodości. Można to wprawdzie przyjąć w kontekście Barracka Obamy, lecz zdecydowanie lepiej uznać za swoistą odę do mitologii dawnej Ameryki, której pełen kontrastów Nowy Orlean był ważną częścią. "Księżniczkę i żabę" cechuje cudowna prostota, którą ciężko oddać za pomocą słów. Nie opływa w post-modernistyczne i niezwykle popularne puszczanie oczka dziesiątkami cytatów i nawiązań (choć i na te elementy znalazło się miejsce), w zamian pociąga uroczą i zabawną opowieścią o poszukiwaniu szczęścia. I w żadnym momencie nie popada w infantylność.

Dzieło Clementsa, Muskera i Lassetera cechuje również przyjemna autoironia. Nie tylko księżniczka nie jest prawdziwą księżniczką, ale sam książę jest mało książęcy - lekko cyniczny hulaka, który w życiu sobie bimba, oczekując na bogatą żonę. Kolejna zmiana, jedna z wielu, zachodzi w symbolicznym pocałunku żaby, który nie prowadzi do przywrócenia będącego pod wpływem voodoo księcia, lecz do powstania dwóch zielonych płazów. I to w tej postaci Tiana i Naveen przeżyją największą przygodę, odkryją znaczenie prawdziwego uczucia i spotkają szereg niezwykłych postaci z umuzykalnionym aligatorem Louisem i przecudownym, sentymentalnym świetlikiem Rayam na czele. A w trakcie magicy z Disneya skutecznie czarują swoimi pomysłami. "Księżniczka i żaba" to kino, w którym czuć serce włożone w jego realizację, co w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie pewne. Opływająca w piosenki, ładnie zaaranżowane i wyśpiewane w polskiej wersji językowej (i w ogóle film posiada przyjemny, nieinwazyjny polski dubbing), klasyczna baśń, która najmłodszych powinna zachwycić, a tym starszym zaoferować przyjemną nutkę nostalgii z oglądania kina, które w mniejszy lub większy sposób naznaczyło ich dzieciństwo. Największą jednak zaletą "Księżniczki i żaby" jest to, iż nie usiłuje otwierać dzieciakom oczu na świat, zachęcać do szybszego dorastania, w zamian operując najprostszymi możliwymi środkami i dążąc do podkreślenia podstawowych wartości. Bo przecież dzieci mają wystarczająco dużo chaosu za oknem, który kładzie się cieniem na tym bardzo ważnym w życiu okresie. Synonimem tej postawy jest końcówka filmu, niezwykle ładna, po prostu utwierdzająca w przekonaniu, że marzenia się spełniają i warto w nie wierzyć, a dzięki temu efektywniejsza niż wiele innych animowanych hitów. Coś mi się zdaje, że tylko Pixar będzie w stanie przebić w tym roku animację Disneya.


http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=62161

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #179 : 2010-02-03, 17:53 »
Belle z " Pięknej i Bestii " w " Dzwonniku z Notre Dame ":

http://www.youtube.com/watch?v=w7HaMUzs_Gw

powtarzalność tych samych ruchów i animacji w różnych klasycznych filmach Disneya:

http://www.youtube.com/watch?v=DnJ1Tna1W_E
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.207 sekund z 29 zapytaniami.