Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Petycja w sprawie zapobiegania bezdomności zwierząt domowych  (Przeczytany 6958 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Temat o odstrzale psów i kotów natchnął mnie do takiej myśli że może należałoby napisać jeszcze jedną petycję do stosownych władz naszego kraju - petycję z żądaniem prawnego uregulowania kwestii zapobiegania bezdomności zwierząt domowych ( kastracja,sterylizacja,czipowanie,itp. ) - pamiętam jak w momencie gdy gówniarze podpalili i puścili w windzie psa w tv mówiono że polska nie ratyfikowała prawa UE w kwestii ochrony zwierząt domowych która nakładałaby na państwo takie obowiązki jak wyżej wymienione ( mówiono wtedy że jest to zbyt droga sprawa )- może powinniśmy zawiadomić jaśnie rządzących że tego właśnie oczekujemy jako społeczeństwo?.
Wczoraj słyszałem bardzo ciekawe zdanie: " diabeł nie tkwi w szczegółach tylko w kieszeni podatnika oraz w tym,że rządzący obawiają się do tej kieszeni sięgać " - wydaje mi się,że nie jesteśmy aż tak biednym narodem żeby sensownie zorganizować tę kwestię,która dotyczy także naszego człowieczeństwa - bo przecież zapobieganie jest o wiele lepsze niż późniejsza walka ze skutkami niezapobiegania ...
wielu ludzi uważa,że najlepszym wyjściem jest odstrzał tego co nam przeszkadza i tyle - ale odstrzał jest tylko rozwiązaniem doraźnym i nie zlikwiduje problemu,poza tym jest to rozwiązanie nie godne człowieka ( moim zdaniem ) - aby zapobiegać bezdomności zwierząt domowych należy wprowadzić szereg uregulowań prawnych i myślę że my jako miłośnicy zwierząt powinniśmy naciskać na Państwo,aby się tym zajęło.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Lisie bardzo się przydasz ze swoją wiedzą w lokalnym prawie, bo to chyba na razie kwestia lokalnego prawa (ale z drugiej strony może łatwiej zmienić). I można zacząć od zmiany w naszych miastach. Fundacja SOS dla Zwierząt stara się tym zajmować, będę się powoli w to wdrażać, fajnie by było gdybyś dołączył. Masz sporo czasu i bardzo wiele umiesz znaleźć! 
Zobacz na stronę Fundacji, ona patronuje wolontariat

http://www.fundacjasosdlazwierzat.org/z-ostatniej-chwili,95.html
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Z tą wiedzą to bym nie przesadzał ;) większość osób uważa że żadnej nie posiadam i jestem tylko zwykłym " pseudo przyrodnikiem " ;)
zmiana prawa lokalnego jest ok ale myślę że należałoby walczyć o zmianę prawa odgórnego - Sama wiesz jak wygląda lokalne prawo w różnych miastach,np.to co jest dozwolone w jednym,w innym jest zabronione,itp.

Zaczyna mnie wkurzać to,że ludzie tylko marudzą i narzekają na innych ludzi,ze to ich wina że wyrzucają psy,puszczają je luzem,zostawiają w lasach,itp. - ale większość z nich uważa,że tak ma być,nic się nie da zrobić,szkoda pieniędzy,itp ...
całkowity brak woli do zmian - bo po co? ... :roll:

Forum Zwierzaki

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Dlatego lepiej zacząć od małych kroczków i w grupie, a w fundacji mamy szansę!
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Może i Masz rację  :)
ale myślę że i taka petycja by nie zaszkodziła i mogłaby pokazać nam,czy mamy większe poparcie w tej kwestii,czy nie ... obawiam się tylko słabego zainteresowania,tak jak w kwestii odstrzałów ...  :roll:

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Można spróbować, takie działania nie powinny zaszkodzić, a wręcz przeciwnie...
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Dokładnie - im więcej podejmowanych kroków,tym większa szansa na sukces  :)

Zastanawiam się nad tym,jak bardzo cywilizowanym i rozwiniętym krajem,narodem jesteśmy ...

Cytuj
W krajach zaawansowanych gospodarczo populacja dużych ssaków jest na ogół tak zredukowana, a środki ich zwalczania tak zaawansowane, że wyrządzone przez nie szkody mogą mieć tylko lokalne znaczenie. Tak na przykład szkody wyrządzone u nas przez zwierzynę łowną na przyleśnych polach, choć niekiedy znaczne, traktowane są jako nieunikniony koszt prowadzenia gospodarki łowieckiej.

... bo jeżeli poziom naszego rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego rozwinięcia mamy mierzyć miarą zaawansowania środków służących do " zwalczania " zwierząt ( dzikich i domowych ) to już chyba jesteśmy krajem rozwiniętym i cywilizacyjnym ...  :roll:
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 25 zapytaniami.