Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Alicja w Krainie Czarów  (Przeczytany 6439 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Alicja w Krainie Czarów
« : 2010-03-07, 11:31 »
Nie mogę uwierzyć, że nikt nie napisał o niej!
Cytuj
Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. Teraz Alicja ma już 19 lat i powraca do tej niezwykłej krainy, by ponownie spotkać dawnych znajomych.

Tim Burton ("Edward nożycoręki", "Batman") podjął się zaczarowania świata doskonale znanego z dwóch książek Lewisa Carrolla – „Alicja w Krainie Czarów” oraz „Alicja po drugiej stronie lustra”. Scenariusz do tej fantastycznej produkcji stworzyła Linda Woolverton, która stoi za sukcesem „Króla lwa”. W tytułowej roli wystąpi młoda australijska aktorka polskiego pochodzenia – Mia Wasikowska, Natomiast w postać Zwariowanego Kapelusznika wcieli się Johnny Depp.
http://alicja.w.krainie.czarow.filmweb.pl/











reżyseria Tim Burton
scenariusz Linda Woolverton
zdjęcia Dariusz Wolski
muzyka Danny Elfman
czas trwania: 108
dystrybucja:Forum Film Poland Sp. z o.o.


Ktoś już był? Ja osobiście miałam nieszczęście obejrzeć z polskim dubbingiem i powiem, że moim zdaniem był okropny, jak dla mnie głosy niedobrze dobrane a do tego tłumaczenie okropne...
« Ostatnia zmiana: 2010-03-07, 19:39 autor Loleczka »
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #1 : 2010-03-07, 15:55 »
Ja jak na razie nie mogę znaleźć wersji 2D - bez dubbingu i z napisami jest,ale także w 3D. :roll:
To " Avatar " leciał u mnie w 2D a " Alicji " znaleźć nie mogę ...
temat/motyw przewodni Elfmana jest za to super :P

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #2 : 2010-03-07, 17:09 »
właśnie wróciłam z alicji :P

efekty w 3d w moim kinie marne, ogólnie za dużo ich tam nie było xD ale ogólnie to Kapelusznik słiiit XD
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedz #2 : 2010-03-07, 17:09 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #3 : 2010-03-07, 18:35 »
No ba, Kapelusznik świetny :D jak zawsze ;) To moje ulubione połączenie: Tim i Johnny ;)
Niestety miałam nieszczęście oglądać film na starej, malej salce z małym ekranikiem więc zgrzyty graficzne i dźwiękowe miałam, do tego naokoło dzieci coś podniecone gadały co chwile coś do rodziców a kilka rzędów przede mną siedziało z 10 gimnazjalistek i cały czas szeleściły paczkami chipsów więc wyszłam zdegustowana...
Ale zdecydowanie spolszczenie filmu było największą krzywdą wyrządzoną "Alicji"...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #4 : 2010-03-07, 18:58 »
Loleczka - a sam film był w 3D czy w 2D? - znaleźć wersję z napisami nie jest trudno,gorzej z tym debilnym 3D ... :roll:

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #5 : 2010-03-07, 19:24 »
W 3D... A w dwójce nie będzie to gorzej wyglądało?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #6 : 2010-03-07, 19:47 »
Nie wiem czy gorzej,wiem tylko że ja 3D nie uświadczę ( nie widzę na jedno oko ) i że mi to tylko uprzykrza seans ( film/obraz jest ciemniejszy w okularach 3D ).

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #7 : 2010-03-10, 03:56 »
Cóż,chyba nie pójdę do kina na " Alicję ' ...
mam do wyboru:
wersję 3D z napisami  :roll: ciekawe jak się czyta rozmazane napisy? ...
wersję 2D z dubbingiem  :roll:

nie ma takiego połączenia żeby była wersja 2D z napisami - przynajmniej u mnie ...  :|

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #8 : 2010-03-10, 17:51 »
No nie powiem żebym zbierała szczękę z podłogi po tym filmie, ale nie nazwę go beznadziejnym. to całe 3D to tylko łapanie widzów, bo ludzie się podniecają teraz filmami w trójwymiarze, a nie byłoby wielkiej różnicy wizualnej, gdyby Alicja byłą pozbawiona tego efektu. Byłam na wersji z dubbingiem i szczerze mówiąc, cieszę się że nie słyszałam oryginalnych głosów, to i nie pluję się na polską wersje. Te są po prostu takie ... bezpłciowe.

Lisie, wydaje mi się, że akurat napisy są "normalne" bo nie muszą być w 3D (ale głowy nie dam uciąć), ale dla mnie szkoda byłoby ostrego obrazu , bo film ładnie zrobiony.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedz #8 : 2010-03-10, 17:51 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #9 : 2010-03-10, 17:59 »
Z tego co się dowiedziałem w kinie to napisy w wersji 3D są nieostre
a co do dubbingu - ogólnie nie cierpię filmów fabularnych poddanych temu zabiegowi - niezależnie od filmu
co innego animacje,ale i tu coraz częściej skłaniam się ku wersjom oryginalnym - np.w oryginale " Księżniczki i Żaby " książę ma bardzo fajny głos,a u nas? - jest tylko tak sobie ;)

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #10 : 2010-03-10, 18:27 »
no to jest niestety trudny wybór. Ja poszłam na wersję z dubbingiem, ponieważ spodziewałam się fajerwerków z tym  3D a czytanie napisów na dole ekranu, nie pozwoliłoby mi się skupić na efektach, tym bardziej że siedziałam w chu*owym miejscu więc i tak nie było lekko. Po filmie doszłam do wniosku, że można było pójść na napisową wersję.

Szkoda że teraz w dubbingowanych filmach nie ma takich perełek jak np "król lew". Dla mnie najlepiejk dobrane głosy ze wszystkich krajów miała właśnie polska
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #11 : 2010-03-10, 18:40 »

Szkoda że teraz w dubbingowanych filmach nie ma takich perełek jak np "król lew". Dla mnie najlepiejk dobrane głosy ze wszystkich krajów miała właśnie polska

Dokładnie - Polski dubbing poleciał na łeb,na szyję gdy Disney przestał produkować filmy animowane 2D - oczywiście,były perełki jak ' Shrek ' ale ogólnie odnoszę wrażenie że do filmów CGI jakoś mniej się przykładają w kwestii dubbingu / może po prostu zbyt mało ich oglądałem gdyż jestem fanem animacji klasycznej? / - teraz Disney wrócił do klasyki i w Polskim dubbingu widać przepaść jaka dzieli lata 90-te i początek 2000 od czasów obecnych .
Zresztą - podobnie jak w grach - w każdym dubbingu występują dokładnie ci sami aktorzy ...
o ile w grach mi to tak nie przeszkadza bo ogólnie wole grać w Polską wersję gry niż czytać / nie widzę na jedno oko / ,to w filmach już jest to troszeczkę irytujące - zwłaszcza gdy aktor się nie przykłada tylko odczytuje swoja kwestię / zresztą w grach też / .

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #12 : 2010-03-11, 15:15 »
W niedzielę mam zajęcia krócej i po ich zakończeniu mam plan gnać na łeb, na szyję na seans filmowy, aby na ostatni seans zdążyć.
Jeszcze nie jestem wtajemniczona, czy wersja z dubbingiem czy z napisami.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #13 : 2010-03-15, 07:35 »
Byłam, oglądałam - 3D  z dubbingiem.  Film przyjemny, piękne widoki i klimaty :niom:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedź #14 : 2010-03-15, 20:42 »
Byłam na 3D z napisami.
Ogólnie średnio mi się podobał, ładnie zrobiony jeśli chodzi o grafikę itp, ale jakoś nie chwycił mnie za serce.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Alicja w Krainie Czarów
« Odpowiedz #14 : 2010-03-15, 20:42 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 26 zapytaniami.