Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza  (Przeczytany 11202 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Witam niestety po raz kolejny :(
Od jakiegoś czasu Gucio rezygnował z jedzenia skórek- np. po ogórkach, czy jabłkach. Wydawało mi się, że to zwyczajnie z rozpieszczenia- bo środek zjadał. Ostatnio jednak kiepsko radzi sobie z każdym rodzajem pożywienia i więcej pije. Więcej także leży, jest markotny i nie cieszy się na niczyj widok. Byłam z nim dzisiaj u weterynarza, ten podciął mu siekacze i próbował zrobić to samo z trzonowcami, ale się nie udało. Umówiliśmy się na piątek by dokończyć obcinanie już pod narkozą.. i tu tkwi cały problem.
Naczytałam się dużo podobnych tematów- większość świnek wyszła z narkozy bez problemu, jednak były i takie które się już nie obudziły i to mnie przeraża. Jak taki zabieg powinien przebiegać? Na co zwrócić uwagę? O co zapytać weterynarza, żeby upewnić się, że każdy jego ruch jest właściwy? Mam mętlik w głowie i przede wszystkim nie chcę czekać do piątku! Może powinnam poszukać weterynarza, który mimo wszystko skróci te trzonowce bez narkozy i zrobi to precyzyjnie i porządnie? Jest to w ogóle możliwe..?

Znacie może jakieś godne polecenia gabinety weterynaryjne w okolicach Zabrza (Bytom, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Katowice, Świętochłowice)? Mam na myśli takie, w których lekarze specjalizują się w małych zwierzątkach. Wierzę, że "mój" weterynarz ma powołanie i na prawdę chce pomóc, ale w tej sytuacji od sympatii znacznie ważniejsza jest znajomość tego konkretnego tematu.

Z góry bardzo dziękuję za każde informacje i przepraszam za chaos w wypowiedzi, ale samej trudno mi w racjonalny sposób opisać swoje obawy.

Pozdrawiam
Magda
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedź #1 : 2010-09-08, 07:31 »
Na forum SPK chyba jest podział weterynarzy na poszczególne rejony :mysli: ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedź #2 : 2010-09-08, 16:31 »
Dziekuję, przejrzałam :). Najbardziej zależy mi na pozytywnej opinii odnośnie skracania tych trzonowców nieszczęsnych i ku mojemu zaskoczeniu dzisiaj znalazłam taką opinię o moim weterynarzu. Od razu przeniosłam termin na jutro. Dobrze, że oszczędzę Guciowi stresów związanych z dojazdami. Trzymajcie kciuki! :))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedz #2 : 2010-09-08, 16:31 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedź #3 : 2010-09-09, 16:44 »
Wróciliśmy! Trzonowce rzeczywiście były imponujące. Gucio po zabiegu jeszcze godzinę spał, jednak gdy tylko się przebudził zaczął biegać zataczając się, a w klatce domagać jedzenia. Niestety weterynarz zbytnio podciął mu dolne siekacze dlatego wciąż nie ma mowy o gryzieniu warzyw i owoców, jednak nie odrywa się od miski z ziarenkami- okupuje ją już od pół godziny, a uszy mu się trzęsą w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie pamiętam kiedy ostatni raz miał ochotę chociażby do niej zajrzeć ;-))
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedź #4 : 2010-09-11, 14:07 »
To dobrze, że już wszystko ok. :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedź #5 : 2010-09-13, 12:57 »
Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze :). Jednak trochę uzupełnię ten temat, żeby sobie nikt z podobnym problemem nie pomyślał, że było tak łatwo. Po przebudzeniu Gucio tak dużo jadł bo najzwyczajniej nie był w pełni świadomy bólu. Następnego dnia było już wiele gorzej, bo nie chciał jeść dosłownie nic. Karmiliśmy go tartym jabłkiem, ogórkiem, marchewką, drobno posiekaną pietruszką. Wyrywał się niesamowicie, ale coś jeść musiał. Pewnie z dwa tygodnie jeszcze trzeba będzie go faszerować papkami, jednak dzisiaj pozytywnie mnie zaskoczył. Podczas karmienia tartym ogórkiem (oczywiście na siłę) zagapiłam się na telewizor, w tym czasie Gucio sam zaczął obgryzać strzykawkę. Całe karmienie poszło już jak z płatka- zjadł całego długiego ogórka i ćwierć jabłka. Poza tym gdy dostaje świeżą trawę wykazuje chęć zjedzenia, denerwuje się przy tym strasznie gdy mu nie wychodzi, ale zawsze coś uda mu się zjeść. Ziarenka też powoli zjada, ale bardzo grymasi i wybiera. Niech mu te dolne ząbki szybko rosną, bo widzę w nim ogromny żarłoczny potencjał ;-).
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedź #6 : 2010-09-13, 13:12 »
Przy dokarmianiu najlepiej stosowac gerberki warzywne - WAZNE by nie byly to papki owocowe, gdyz owoce w przewodzie pokarmowym fermentuja - i przy problemach z przewodem pokarmowym(ktore chcac nie chcac - sa) moze to prowadzic do wzdec, biegunek itp.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedź #7 : 2011-02-25, 22:23 »
To co napiszę nie odnosi się do problemu zawartego w temacie, ale nie chcę zakładać nowego.

Dzisiaj Gucio od nas odszedł.
Dziękuję jeszcze raz Iras za pomoc i w tym temacie, i tym dwa lata temu.

Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedź #8 : 2011-02-25, 22:35 »
[ * ]
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Świnka morska- przerost trzonowców i narkoza
« Odpowiedz #8 : 2011-02-25, 22:35 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 24 zapytaniami.