Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Choroba mojej suczki  (Przeczytany 2912 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ja

  • *
  • Wiadomości: 2
Choroba mojej suczki
« : 2012-02-16, 10:37 »
Witam. Około 2 tygodnie temu moja suczka zaczęła się źle czuć chodziła bez celu po domu, sapała, była osowiała, miała dużą gulkę na gardle, i trochę kaszlała. Weterynarz stwierdził, że ma powiększone węzły i jest przeziębiona (nie miała gorączki ale osłabienie) dał jakieś proszki i dwa zastrzyki. na parę dni pomogło. Później stan powrócił. Po wizycie u weterynarza stwierdzono śliniankę (faktycznie może trochę bardziej się śliniła) dał 1 mocniejszy zastrzyk. Wszystko było dobrze, gulka zniknęła. Po tygodniu stan powrócił (gulki już nie było). Weterynarz dał dwa zastrzyki i powiedział, że jeszcze nie wydobrzała(ślinianka już przeszła). Pomogło na 1 dzień, później znowu chodziła bez celu i sapała. Raz czuła się normalnie się a raz źle. Weterynarz dał znowu dwa zastrzyki. jakiś czas było dobrze ale sytuacja się powtórzyła (znowu czuła się jak zawsze ale choroba powracała i przechodziła). Weterynarz stwierdził, że to może być wina kręgosłupa, która naciska na organy wewnętrzne. Dał 2 zastrzyki przeciw bólowe i zlecił rtg. Czuła się dobrze ale wczoraj wieczorem zwymiotowała jakby starą krwią (ciemnoczerwony kolor podchodzący pod czarny). Za parę godzin znowu to samo i rano jak wstałem też zauważyłem takie wymiociny. Nie chce iść na spacer, dziwnie chodzi (tylne łapy dziwnie stawia).Dałem jej kawałek szynki, ale nie chciała co jest niepokojące bo nigdy nie odmawiała jedzenia. Wodę pije. Dziś miałem jechać na prześwietlenie kręgosłupa ale ona chyba nie da rady ( Z resztą teraz wątpię, żeby była to wina kręgosłupa). Może mieć wodobrzusze ale pewien nie jestem ponieważ moja suczka do chudych nie należy. Teraz śpi cały czas.wieczorem idę do weterynarza.Co to może być ?  Liczę na waszą pomoc  :help:
Zapisane

ja

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Choroba mojej suczki
« Odpowiedź #1 : 2012-02-16, 11:29 »
Dodam jeszcze, że miała dreszcze. Teraz śpi i oddycha normalnie. Cieczkę miała we wrześniu i nie jest sterylizowana
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroba mojej suczki
« Odpowiedź #2 : 2012-02-16, 16:37 »
Trzeba koniecznie zrobic wyniki krwi i USG brzucha - moze to byc wszystko plus np. ropomacicze , ktore jest smiertelne jesli w pore się suczki nie zoperuje. Moga byc tez chore nerki lub serce- bez badan nie dowiesz się co suni jest i jak ja leczyc
« Ostatnia zmiana: 2012-02-17, 14:39 autor diuna »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Choroba mojej suczki
« Odpowiedz #2 : 2012-02-16, 16:37 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 23 zapytaniami.