Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kocie odżywianie  (Przeczytany 1565 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

miasto.mania

  • *
  • Wiadomości: 3
kocie odżywianie
« : 2010-09-17, 13:12 »
cześć, tydzień temu stałam się posiadaczką 2-3miesięcznego kotka. jest to mój "pierwszy raz" z kotem, dlatego mam parę pytań ;) czytam forum i wiele dzięki temu się dowiedziałam, ale nie do końca wiem jak to się ma z kwestią kociego jedzenia.
kupuję mu puszki Animonda Carny Kitten i suche Leonardo Kitten (póki co, jak się skończy pewnie zaopatrzę się w Hill'sa Kitten, którego próbkę dostaliśmy od weta, a później może jeszcze coś innego). kot waży 1,1kg i wg tego powinien dostawać ok. 100g Animondy i 50g Leonardo. no właśnie "i" czy "albo"? jak to zbilansować? koleżanka, która od zawsze miała koty i bynajmniej nie karmi ich whiskasem mówi, że kot zje wszystko od razu co mu się włoży do miski, natomiast weterynarz powiedział, że kot powinien mieć zawsze jedzenie w misce. i nie wiem. jak daję mu puszkę (pierwszy raz dałam mu 100g, później dawałam po 1/4 puszki czy nawet nieco mniej) to faktycznie zjada na raz, nieważne ile ma w misce, a sucha stoi i sobie przez cały dzień zjada.
mogłabym mu w przyszłości gotować też wątróbkę czy inne mięso - jak też wtedy to zbilansować?
pomożecie mi to ogarnąć? :)
pozdrawiamy, Asia i Danton.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kocie odżywianie
« Odpowiedź #1 : 2010-09-17, 19:30 »
wedlu teorii - dawka pokarmu na opakowaniu to dawka przypuszczajaca ze karmi sie tylko tymjednym zarciem i zadnym innym - wiec "albo".

teoria zekot powinien miec zarcie caly czas w misce- to zalezy juz od kota. nierazmialam okazje widywac koty tak obrzydliwie spasione, ze sie niedobrze robilo.

wszelkie dodatki psuja "zbilansowanie".
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

miasto.mania

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kocie odżywianie
« Odpowiedź #2 : 2010-09-17, 20:34 »
dlatego właśnie pytam jak to podzielić, by karmić go i puszkami i suchym i czasami nawet mięsem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kocie odżywianie
« Odpowiedz #2 : 2010-09-17, 20:34 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: kocie odżywianie
« Odpowiedź #3 : 2010-09-23, 13:48 »
Nie ma jednej właściwej teorii żywienia kota. Wszystko zalezy ok konkretnego osobnika. Każdy kot ma inną przemianę materii, inny tryb życia i dlatego każdy potrzebuje innej dawki jedzenia.
Skoro piszesz, ze kot zjada karmę z puszki od razu, to możesz go karmić 2-3 razy dziennie rozkładając dzienną porcję na mniejsze cześci. A suche niech sobie lezy w misce. Jak kot będzie głodny to zje suche, a jak mu wystarczy puszka to ok. Jeśli chcesz dawać kotu domowe jedzenie to np. zamiast karmy daj miesko.
Najważniejsze to zachowac zdrowy rozsądek i nie przejmowanie się tabelkami na opakowaniach karmy. Obserwuj kota. Na razie to mały kociak i musi przybierać na wadze, ale jak zacznie tyć to znak że jednak czas na zmniejszenie karmy.

Mój kot ma stale suchą karmę w misce, a raz na jakis czas daję mu puszke. Je ile chce, a waga stale taka sama.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.149 sekund z 27 zapytaniami.