Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ...koty a szczur...  (Przeczytany 1688 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twilight

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 54
...koty a szczur...
« : 2010-10-25, 19:36 »
witam
mam do Was pytanie, czy możliwe jest aby koty przyzwyczaiły się do obecności szczurka (nie zjadły go) i odwrotnie? bardzo brakuje mi tego zwierzaka (szczura:)) ale nie chcę aby jego życie było jedna wielką paniką i strachem... czytałam na innych forach, że jest to możliwe ale prosiłabym o jakieś ewentualne wskazówki... koty mają 2 i 3 lata, nie są agresywne-raczej boją się innych zwierzaków lub są przyjaźnie nastawione ale ze szczurem nie miały nigdy do czynienia. dodam, że w razie czego mogę szczura trzymać w innym pokoju ale jednak wolałabym go nie izolować od reszty domowników:)
Zapisane
"Aby zło zatriumfowało wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: ...koty a szczur...
« Odpowiedź #1 : 2010-10-26, 09:05 »
Ja bym tak nie ryzykowała.
Jeśli nawet koty są spokojne i przyjaźnie nastawione do innych zwierząt to jednak mają instynkt łowiecki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

qmiziaq

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: ...koty a szczur...
« Odpowiedź #2 : 2010-10-26, 16:34 »
Moje koty świetnie dogadywały się z szczurami :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ...koty a szczur...
« Odpowiedz #2 : 2010-10-26, 16:34 »

Misiaczek1412

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: ...koty a szczur...
« Odpowiedź #3 : 2010-10-27, 16:09 »
Wszystko jest możliwe :) Tak jak pies się może lubić z kotem tak samo kot ze szczurem :)
Zapisane
Darmowe ogłoszenia regionalne :

http://www.Lento.pl

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: ...koty a szczur...
« Odpowiedź #4 : 2010-10-30, 11:57 »
Trzymanie jednego szczura to okrucieństwo dla zwierzęcia. Równie dobrze można byłoby mieć pół szczura...

Szczury ZAWSZE powinny być trzymane w towarzystwie innych szczurów tej samej płci. Minimum to 2 szczury, optimum moim zdaniem 3 - 5.

Niektóre szczury bardzo boją się kotów i nic nie można na to poradzić. Niektóre koty zawsze będą próbowały upolować szczura, i można je tylko izolować. Generalnie warto być przygotowanym na konieczność niedopuszczania kotów do szczurów - u mnie zawsze tak jest. Znam jednak wiele domów prócz mojego, gdzie mieszkają i koty i szczury, jest to najzupełniej wykonalne. W wielu hodowlach szczurów rodowodowych są też koty i może warto wziąć zwierzęta stamtąd?
Zapisane

Twilight

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 54
Odp: ...koty a szczur...
« Odpowiedź #5 : 2010-12-03, 09:44 »
właśnie czytałam, że przynajmniej 2 szczurki trzeba mieć, właściwie jak można sobie pozwolić na 2 to trzy już nie wielką różnicą:) muszę się poważnie nad tym zastanowić i poszukać odpowiednio dużej klatki
Zapisane
"Aby zło zatriumfowało wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

gulka18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: ...koty a szczur...
« Odpowiedź #6 : 2010-12-07, 11:22 »
Oczywiście, ze jest to możliwe by kot przyzwyczaił się do szczurka(w końcu szczur nie jest małym zwierzęciem) ^^.

Gorzej chyba byłoby z myszkami.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 24 zapytaniami.