Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak nauczyc kota zeby chowal pazury?  (Przeczytany 4196 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DumnaKociara86

  • *
  • Wiadomości: 1
Jak nauczyc kota zeby chowal pazury?
« : 2011-11-10, 16:18 »
Prosze o porade.Mam kotke ktora ma 9 miesiecy i ma problem z chowaniem pazurkow.Wszedzie sie zaczepia nawet jak biega po dywanie, to sie przewraca.Jak drapie swoj drapak to nie moze sie potem odczepic i musze jej pomoc.Mialam kota jak bylam mala i nie pamietam zeby mial takie problemy.Jest jakis sposob zeby ja tego nauczyc? Nie przeszkadza mi to tak bardzo ale martwie sie ze jak wyjde z domu to ona biedna gdzies bedzie wisiec pare godzin  :(
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jak nauczyc kota zeby chowal pazury?
« Odpowiedź #1 : 2011-11-10, 17:06 »
Prawdopodobnie ma za długie pazury a nie umie ich stępic. Sprobuj przyciąć kici pazury tylko ostroznie. Dobrze byloby zeby nauczyla sie korzystac z drapaka. Wez jej łapkę i przeciągnij po miescu do drapania - na pewno jej sie spodoba. Musi byc to stabilne miejsce owiniete sznurkiem lub kawalek wykladziny dywanowej na lewej stronie . Moze to byc tez wycieraczka tzw słomianka albo pieniek drzewa z odpowiednią korą.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

k4tey

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jak nauczyc kota zeby chowal pazury?
« Odpowiedź #2 : 2011-11-14, 09:54 »
Możesz również poprosić weterynarza o przycięcie pazurków, jeżeli boisz się, że zrobisz koteczce krzywdę.l tak, jak pisze moja przedmówczyni, pokaż jej, do czego służy drapak.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak nauczyc kota zeby chowal pazury?
« Odpowiedz #2 : 2011-11-14, 09:54 »

wilow12

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak nauczyc kota zeby chowal pazury?
« Odpowiedź #3 : 2011-11-16, 22:37 »
ja moim kotkom obcinałam pazurki od początku sama, i tobie też to radzę. to nie jest trudne, a jak się nauczysz to będziesz to robić w minutkę. Kilka rad:
1. lepiej nie obcinać tylnych łapek bo tam są zwykle grubsze pazurki i one tak nie przeszkadzają
2. jak chwycisz łapkę kotka i naciśniesz jej opuszek żeby wyszedł pazurek, to z boku będziesz widzieć gdzie zaczyna się ciało (paznokieć jest zaczerwieniony), a najlepiej przytnij mniej niż za dużo
3. bądź stanowcza, i mocno trzymaj kocią lapkę bo możesz nie tylko sobie zrobić krzywdę
4 i pamiętaj TO NIE BOLI, tylko zwierzęta nie lubieją takich zabiegów

Na pewno sobie poradzisz, i nie będziesz musiala co chwile biegać do weta i płacić za obcinanie pazurków, nie mówiąc już o tym jaki to stres dla kota.
pozdrawiam
wilow
Zapisane
świat piękna i urody - zapraszam serdecznie
http://e-pracaplus.pl/

oranż

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Jak nauczyc kota zeby chowal pazury?
« Odpowiedź #4 : 2011-11-30, 10:14 »
Ja mojej kotce też od początku sam obcinam pazury, zawsze się wyrywała, ale teraz jakoś się już chyba przyzwyczaiła, bo przynajmniej siedzi spokojnie na kolanach :)

Jak obawiasz się pierwszy raz obcinać sama pazury to najlepiej iść do veta i podpytać co i jak :)

______________________
Sam możesz tworzyć nowoczesne identyfikatory dla swoich pracowników z pomocą specjalnej drukarki kart
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.