Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(  (Przeczytany 5859 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« : 2012-08-12, 12:25 »
Witam serdecznie, tydzien temu znalazłam kotke bezdomna przygarnełam ją do domu wszystko bylo dobrze jadła karme z puszki piła wode przyuwazylam ze ma biegunke. 2 dni temu byłam u weterynarza z nią i powiedziała ze ma ok.2 miesiecy moze mniej , ale odrobaczyła ją pastą 'Vetminth ' okazało się tez ze ma świerzbowiec uszny i dostałam maść którą smaruje kotce uszy. Mowiłam weterynarce ze kotka ma biegunke ale ona mowi ze male kotki czesto tak maja. Wrociłam do domu kotka ma caly czas biegunke nie je nie pije wody strzykawka podaje jej co pare godzin wode bo boje sie ze sie odwodni a przeciez dzisiaj niedziela. o 18 ide do weterynarza innego kolo mojego miasta dowiedzialam sie ze ktos przyjmuje :( martwie sie o nia nie je od 2 dni nie bawi sie ani nic spi i miaucze:( pomocy czy mial ktos taka sytuacje ? doradzcie cos..
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« Odpowiedź #1 : 2012-08-12, 17:16 »
Kotka na bank jest chora, musisz koniecznie pojsc z nia do innego weta, takiego, ktory nie lekcewazy powaznych objawow chorobowych u malego kotka. Koniecznie trzeba go nawodnic i leczyc antybiotykiem- im szybciej tym ma wieksze szanse.
 Do jedzenia na razie papka z gotowanej piersi z kurczaka, albo watrobki drobiowej, ale leczenie trzeba wdrozyc natychmiast.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Wetkawro

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« Odpowiedź #2 : 2012-08-12, 20:15 »
Czy po odrobaczaniu wyszły w kale jakieś pasożyty?Kotek wymaga natychamiastowego leczenia jeśli to jest biegunka wodnista i chlustająca,a jak jest odwodniony to takze kroplówki.Biegunka nigdy nie jest normalnym zjawiskiem nawet ,jak kot jest mały.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« Odpowiedz #2 : 2012-08-12, 20:15 »

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« Odpowiedź #3 : 2012-08-14, 20:06 »
dziekuje za odpowiedzi juz pisze co i jak bylam u innego i odrazu zauwazyli chorobe podejrzewali panleukopenie ale nie byli pewnie zrobilismy badanie podalismy leki na zapobieganie biegunki kroplowke i witaminowy zastrzyk zeby ja podtrzymac  no i zostawilam ja na dzien w szpitalu zwierzecym gdzie dostala to wszystko wrocilam po nia niby troszke lepiej ale i tak sie martwie bo taka jest osepiala spi tylko miuczy ale naszczescie zaczela jesc i to rzuca sie na jedzenie nie wiem co jest co to za choroba bo wynik wyszedl niby dobrze tylko jedno zle ze obnizenie bialek cos takiego nie wiem dokladnie i mowia ze to moze byc poczatek tej panleukopeni dzisaij byla na zastrzyku znowu i kolejna wizyta w czwartek . boje sie moze podejrzewacie inna chorobe? przy takich objawach moze to niekoniecznie ta;>
Zapisane

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« Odpowiedź #4 : 2012-08-14, 20:08 »
zostal nawodniony kroplowka i wogole w kale nie widzialm zadnych pasozytow:( wogole to lekarze powiedzieli ze dostala nie dosc ze to odrobaczenie to jescze zostala spryskana jakims na pasozyty a przeczytal mi doktor ze ten spryskiwacz ;/ to jest od kg kota a moja nawet pol kg nie wazy jest wychudzona jak nie wiem kosci ma na wierzchu:( jakby anoreksa:(
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« Odpowiedź #5 : 2012-08-19, 08:44 »
ze stosowanie leków przeciwko pasożytom wstrzymaj się do czasu ustabilizowania się biegunki. Jest to zapewne frontline lub fiprex w sprayu wiec preparaty dosyć bezpieczne ale i one maja na ulotce przeciwwskazane "nie stosować u zwierząt chorych i w stanie rekonwalescencji) Jak ustąpi biegunka będzie czas na eliminacje pasożytów. Pozdrawiam
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« Odpowiedź #6 : 2012-08-19, 12:34 »
Popieram, wyniszczonego biegunka kociaka nie można traktowac od razu wszystkim co stosuje sie u zdrowego kotka. Ciesze się,ze je, ale na razie nie dawaj zadnych konserw. Najbezpieczniejsze sa papki z mięsa lub watrobki drobiowej. Dobrze jest podac tez probiotyk typu Lakcid na uzupelnienie pozytywnej flory bakteryjnej w celu poprawy trawienia.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Kotek nie je, ma biegunke ! Pomocy:(
« Odpowiedź #7 : 2012-08-29, 22:19 »
Daj znać, jak ma się kotek, czy już wszystko w porządku. Jak jest już ok to można rozpocząć profilaktykę czyli szczepienie zwalczanie pasożytów etc.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 24 zapytaniami.