Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Purina- znacie?  (Przeczytany 14717 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

safiori

  • Gość
Purina- znacie?
« : 2005-01-26, 18:19 »
Dzisiaj kupiłam suchą karmę pod nazwą Purina na kulki włosowe i drugi gatunek dla kastratów. Czy ktoś karmił ta karmą koty czy jest dobra czy taka sobie?
Zapisane

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #1 : 2005-01-27, 14:07 »
Purina jest taka sobie. Odkąd markę Purina wykupiło Nestle (zwróć uwagę, że logo Puriny jest na Frieskiesie), ta karma się popsuła.
Oryginalną Purinę robiono w Hiszpanii. Produkowana jest nadal, ale pod inną nazwą (niestety zapomniałam, jaką).
O niebo lepsza jest Purina Pro Plan.

Niemniej, Purina jest i tak dużo lepsza od KK czy W.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Purina- znacie?
« Odpowiedź #2 : 2005-01-27, 21:05 »
Mój kot i tak do pyszczka tego nie weźmie. Albo tylko sosik z KK albo Royala Indoor. Więc wolę jej dawać to drugie.
Ile razy kupiłam Purine tyle razy koty z piwnicy miały jedzenie, moja nie tknęła :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Purina- znacie?
« Odpowiedz #2 : 2005-01-27, 21:05 »

safiori

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #3 : 2005-01-27, 21:16 »
Moje kociska chętnie  jedzą tą karmę. Royal jest bardzo dobry też dawałam ale drogi. Purina jest tańsza a może wymieszać purinę i RC
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Purina- znacie?
« Odpowiedź #4 : 2005-01-27, 21:19 »
Royal wcale taki drogi nie jest. Dzienna dawka dla kota o wadze 5 kg wychodzi 1,50 - 1,70 zł w zależności od wielkości opakowania.
Zapisane
BC + koci podrostek

safiori

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #5 : 2005-01-27, 21:26 »
Może i nie taki drogi ale RC 400 g -13,-  a purina 1 kg  11,-wiec chyba jest róznica
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Purina- znacie?
« Odpowiedź #6 : 2005-01-27, 21:29 »
To jeszcze poczytaj tabele żywienia :)
Każdy ma inne preferencje, ja kupuję RC bo mój kot  innego nie je. Uważam że udaje mi sie oszczędzić w ten sposób korzystny dla kota ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #7 : 2005-01-28, 07:59 »
Od RC tańsze jest np. Nutro (1kg - 24zł), a jest o niebo lepsze od Puriny.
Pro Plan kosztuje u mnie 31zł za 1,5 kg.
Zapisane

dzika

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #8 : 2005-01-28, 10:50 »
a ja mam taki sklep gdzie kupuje RC na wage (bo oni biora duzy worek i go otwieraja wiec wychodzi taniej za kg np. RCIndoor kosztuje 22zl/kg a ten dla kastratow cos kolo 30zl/kg ) a pozatym oni chyba szybciej sprzedaja zawartosc worka niz moj kotek by ja zjadl wiec kupione na wage jest swieze. no i jak widze po tym co piszecie wychodzi taniej  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina- znacie?
« Odpowiedz #8 : 2005-01-28, 10:50 »

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #9 : 2005-01-28, 10:58 »
Fakt. Ale niestety nie wszyscy sprzedają "na części" takie wielkie opakowania.
Zapisane

dzika

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #10 : 2005-01-28, 11:12 »
no i wielka szkoda bo uwazam ze to jet duzo lepsze szczegolnie ze mojemu kiciusowi robie mieszanki . a co do sklepu to ja osobiscie znam tylko jedem gdzie sprzdaja na wage :D
Zapisane

mdp

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #11 : 2005-01-28, 12:45 »
Dopóki miałam 3 koty, dostawały RC, ale od kiedy mam 6 sztuk w domu i mnóstwo dochodzących na dokarmianiu w ogrodzie, musiałam szukać karm tańszych i akceptowalnych jakościowo. I znalazłam - Purinę właśnie. Jest jednak tylko jeden rodzaj Puriny, którą moje koty się zajadają i po której nie mają żadnych problemów zdrowotnych (czyli są dobrze odżywione, sierść jest ładna, a kupki eleganckie) - to ta odkłaczająca (Hairball). Innych rodzajów (z rybą, mięsem, albo dla kastratów) w ogóle nie jadły albo miały biegunkę.
Teraz nie eksperymentuję, 15 kg Puriny Hairball starcza mi na miesiąc, a w sklepie internetowym (www.grandecane.net) mam dobry upust i jestem zadowolona.
Zapisane

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #12 : 2005-01-28, 13:55 »
15 kg Puriny potrzebujesz zna miesiąc?  ;)
Zapisane

mdp

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #13 : 2005-01-28, 14:04 »
Potrzebuję dla kotów ;-) oczywiście.
Chociaż pewnie gdybym sama wsuwała 0,5 kg kociej karmy dziennie, też byłabym najedzona  :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #14 : 2005-01-28, 14:19 »
Oczywiście, że dla kotów.  ;) Ale aż 15 kg?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina- znacie?
« Odpowiedz #14 : 2005-01-28, 14:19 »

Cathycash

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #15 : 2005-01-28, 14:29 »
Sal, u mnie przy jednym wielkim B idzie na miesiąc kilka kg ;) Żarłok  :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #16 : 2005-01-28, 14:32 »
Sorry, dziewczyny, ale nie rozumiem. :mysli:

Ja mam trzy koty i jak kupię 1 kg Nutro to mi wystarcza na ponad miesiąc, a dostają dwa razy dziennie suche.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #17 : 2005-01-28, 14:44 »
u mnie na miesiac schodzi ok. 2 kg czasem mniej czasem wiecej.

Jedza purine odklaczajaca wymieszana z rc na zeby  :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #18 : 2005-01-28, 14:48 »
heh, wiesz, Sal mój kot jest podobnej wagi jak mój jamnik - pochłania wielkei ilości jedzenia.
Zapisane

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #19 : 2005-01-28, 14:55 »
Moje też nie ułomki...  :lol:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #20 : 2005-01-28, 15:01 »
Ja karmię swojego lwa Puriną, ale mam zamiar zmienić na Animodę [musze tylko cierpliwie poczekać na 1.02, bo poprzednią forsę musiałam przeznbaczyć na spłatę długów :P].
Nic specjalnego szczerze mówiąc, smakuje mu, ale rewelacyjna nie jest. Na pewno zaletą jest cena - 5,50zł za 400g.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina- znacie?
« Odpowiedz #20 : 2005-01-28, 15:01 »

Cathycash

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #21 : 2005-01-28, 15:01 »
heh, najgorzej jak leżę, najcześciej śpię lub przysypiam, a coś mi się zwala na klatę :D

Dzisiaj jak się obudziłam, zdążyłam otworzyc oczy i słyszę chrapanie. Odwrociłam się w bok żeby zobacyzć kto przy mnie śpi - nikt. Spojrzałam do góry - B się rozwalił nad moją głową na poduszce  :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #22 : 2005-01-28, 15:26 »
Dzis mój 6 kilowy Dyzio ułożył się smacznie na mojej piersi.  :? Szczerze mówiąc, trochę mnie nawet bolało...  ;)
Zapisane

mdp

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #23 : 2005-01-28, 15:27 »
Cytat: Sal
Sorry, dziewczyny, ale nie rozumiem. :mysli:

Ja mam trzy koty i jak kupię 1 kg Nutro to mi wystarcza na ponad miesiąc, a dostają dwa razy dziennie suche.


Jezus! Teraz ja nie rozumiem. Chcesz powiedzieć, że każdy z Twoich kotów zjada miesięcznie 33 dkg karmy, czyli dziennie 1,1 dkg i to dzielone na dwa posiłki?!
Zapisane

Sal

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #24 : 2005-01-28, 15:51 »
Nie odważam. Dostają po małej garstce 2 razy dziennie. Na obiad mięsko. Do tego białe serki, żółtka jaj, jogurty, Gerberki.
I tak sa grube (Dyzio - 6 kg żywej wagi).

Może przesadziłam, że 1 kg na ponad miesiąc, ale 1,5 kg Pro Planu na miesiąc to mi na pewno wystarcza.
Zszokowało mnie te 15 kg na miesiąc!
Dla ilu kotów te 15 kg?
Zapisane

mdp

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #25 : 2005-01-28, 16:15 »
Teraz rozumiem: dokarmiasz swoje futrzaste smakołykami ;-)
Moje dostają tylko suche.
Ile ich jest, pisałam wyżej - sześć sztuk w domu, myślę że niewiele mniej dożywia się gościnnie w ogrodzie. Powiedziałabym, że na kocią głowę przypada u mnie miesięcznie do 1,5 kg Puriny (bez dokarmiania ::mrgreen: ). Gdyby dostawały Royala, już dawno poszłabym z torbami  :shock:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #26 : 2005-01-29, 09:08 »
U mnie je na zmianę suchą karmę, gdy się skończy mięsko itd.

Nie można mu dawać w tym samym czasie mięsa i suchej karmy. Poprostu nie będzie chciał jeść mięsa, żółtka, serka, lekkiej zupki czy nawet mintaja czy morszczuka.
Zaczyna dopiero gdy widzi że naczynie na suchą karme jest puste, a ja nieugięcie nie dosypuje nic na talerzyk.

To jest kot działkowy, przygarnięty właśnie przez te forum całkiem nie dawno - Patrz emblemat ;) Na początku jadł wszystko. Tzn rano garstkę suchej karmy, w środku dnia mięsko z ryżykiem itd, potem też trochę suchej karmy na "odwal się" (ahh te miauczenia  :lol: ), a następnia saszetka animondy, iamsa itp.

A teraz sucha karma albo - głodówka  :roll: Wycwanił się skubany. Ale i tak go wszyscy kochają :D I robią zawody "kto pierwszy kupi B suchą karmę". On tak ładnie za nią dziękuje.....
Zapisane

Emilka

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #27 : 2005-01-29, 13:11 »
U mnie zawsze jest sucha karma,nie wyobrazam sobie zycia bez niej ;)
Troche sie martwie bo moje koty wciagaja ja w nieograniczonych ilosciach,jak tylko zglodnieja. Obecnie mam dwie 4 kilowe kocice i boje sie zeby ich za bardzo nie utuczyc a baaardzo ciezko jest mi kontrolowac ich jedzenie bo one praktycznie wciaz sa glodne a ja na szybko sypie im w michy suche  :lol:

Do teog dostaja raz dziennie gotowane lub surowe miesko. Dzisiaj kurczaczek z smietanka :lol: wczoraj byla watrobka :wink:

Rylkowi nie zaluje jedzenia bo on rosnie a chce miec duzego chlopa  ;) za to kobitka chyba bede musiala ograniczyc jedzonko.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina- znacie?
« Odpowiedz #27 : 2005-01-29, 13:11 »

Cathycash

  • Gość
Purina- znacie?
« Odpowiedź #28 : 2005-02-01, 16:07 »
:roll: bagsiks........
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Purina- znacie?
« Odpowiedź #29 : 2005-02-01, 19:27 »
Musze te posty gdzie kopiowac i stronkę wielbicieli załozyc ;) ;)  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.191 sekund z 29 zapytaniami.