Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?  (Przeczytany 82371 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #90 : 2005-07-18, 11:22 »
Tylko, że należałoby jeszcze dodać, że w takiej sytuacji Dago nie będzie Cię gryzł, ponieważ będzie się bał "wybuchu"... a nie dlatego, że uzna Cię za przewodnika Alfa, osobę "nietykalną", której nie ma prawa zrobić krzywdy i w ten sposób się postawić... To nie będzie oznaczało, że z nim wygrałaś... że go zdominowałaś i przestawiłaś na sam dół w hierarchii...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #91 : 2005-07-18, 11:29 »
e, ryzykowne...pies nie myśli ,ze to ręka, po pies nie wzrokowiec, a węchowiec, więc po piewszym doświadczeniu będzie wiedział, że to co pachnie jak balon nie jest do gryziania...a rękę będzie gryzł nadal - efekt: oduczyłaś psa gryźć balona.
musisz go oduczyć ataku na człowieka.
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #92 : 2005-07-18, 12:30 »
To przepraszam, mam swoja reke nadstawic?  :Oo:

Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #92 : 2005-07-18, 12:30 »

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #93 : 2005-07-18, 12:42 »
No oczywiście, że nie! Ale musisz mu pokazać kto tu rządzi, nie chodzi o to żeby bał się pękającego balona, tylko o to żeby czuł przed Tobą respekt i był Tobie poddany... Wtedy nawet "do głowy mu nie przyjdzie" żeby robić to, co robi w tej chwili...
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #94 : 2005-07-18, 12:48 »
Dalmafreciak - to w takim razie co mi radzisz ? Co powinnam zrobic? Jak go tego oduczyc ? I pokazac mojemu psu ze ja jestem Alfa ? :roll:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #95 : 2005-07-18, 13:02 »
Ja myśle że powinnaś skonsultowac się z dobrym szkoleniowcem a nie przeprowadzac na psie jakies eksperymanety i stosowac coraz to nowe rady forumowiczów. Zachowania które utrwaliły sie w psychice psa przez te pare lat nie wyeliminuje sie prostymi zasadami typu:

- wy pierwsi przechodzicie przez drzwi
-żadnego wstępu na meble itp.
- może to ¶miesznie zabrzmieć, ale dobrze by było by¶cie czasem siadali na jego legowsku (alfa ma wstęp do wszystkich miejsc, każdy niżej nie może jednak wchodzic do legowiska alfa)
- ci±gniecie na spacerach konskwentnie likwidować.
- tak jak już kto±¶ napisał - głaskanie albo zabawa tylko je¶li kto¶ z was będzie tego chciał, a nie je¶li pies sie domaga.
- ŻADNEGO PODKARMIANIA PRZY STOLE
- zanim dacie psu jesc to dobrze by było by kto¶ z was też co¶ zjadł tak żeby pies to widział (alfa je jako pierwszy)
- w póĽniejszych etapach zmuszać go do przybrania postawy uległej (dobrze by było żeby miał podczas tego kaganiec na sobie - na wszelki wypadek

 nie ma na co czekac i oczekiwać na cud że Dago tak po prostu przestanie się zachowywac tak jak teraz, trzeba zaczać intensywną prace z psem pod okiem szkoleniowca, póki masz jeszcze wakacje i duzo wolnego czasu...
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #96 : 2005-07-18, 13:04 »
To powiedz to moim rodzicom aby oddali psa w rece szkoleniowca. Powodzenia zycze.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #97 : 2005-07-18, 13:09 »
Ja zdecydowanie zgadzam się z Aujeszką, że tak powiem trudno Ci będzie teraz to wszystko szybko "odkręcić"... Poznań to duże miasto, szkoleniowców jest na pewno wielu, możesz poradzić się tutaj czy np. na DGM forumowiczów jaki szkoleniowiec jest najlepszy i udać się do niego po poradę... I jeszcze jedno... czy Ty sama uważasz, że uda Ci się (zupełnie samej) oduczyć Twojego psa takiego zachowania?
Pisałaś jeszcze, że szkolenie w ostateczności... dlaczego? Nie rozumiem...
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #98 : 2005-07-18, 13:14 »
Azis. Prędzej posłuchają Ciebie niz mnie :P , spróbuj z nimi porozmawiać... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #98 : 2005-07-18, 13:14 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #99 : 2005-07-18, 13:15 »
Dlaczego ostatecznosc? Poniewaz musi sie stac prawdziwa tragedia, typu : Dago mi zmasakrowal twarz...aby do moich rodzicow dotarlo ze z Dagiem jest cos nie tak.

Dalmafreciak - Ciebie tez nie rozumiem. Wpierw piszesz :
Cytuj
No oczywiście, że nie! Ale musisz mu pokazać kto tu rządzi, nie chodzi o to żeby bał się pękającego balona, tylko o to żeby czuł przed Tobą respekt i był Tobie poddany... Wtedy nawet "do głowy mu nie przyjdzie" żeby robić to, co robi w tej chwili...
Kiedy sie pytam w jaki sposob mam to uczynic....odpisujesz ze zgadzasz sie z Aujeszka.
Ja jednak chcialabym abys odpowiedziala na moje pytanie i nie patrzyla na opinie innych osob.


Aujeszka - myslisz ze nie rozmawialam ? Robie to codziennie ale oni maja na ten temat odmienne zdanie. Bo pies za stary, bo to nic nie da....bo to nie ma sensu...bo srete tete.... :roll: nie weim co mam juz robic...


Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #100 : 2005-07-18, 13:21 »
A moze sprobuj wybrać się z rodzicami na lekcje probną? przecie3z za to się nic nie płaci, a byc moze szkoleniowiec przekona twoich rodziców jaki jest poważny problem...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #101 : 2005-07-18, 13:23 »
Wiesz, bardzo chcialabym aby z moich prosb cos wyszlo...... jeszcze dzisiaj porozmawiam. Zobacze co sie da zrobic  :roll:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #102 : 2005-07-18, 13:25 »
może dobrym argumentem w tej rozmowie będzie, ze Twoja znajoma nie dała psa na szkolenie , a potem miała krwotok tętniczy i 12 szwów na rękach? Nie masz takiej znajomej?  Juz masz - to ja.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-27, 20:16 autor Nefra »
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #103 : 2005-07-18, 13:28 »
O ja.... :( przykro mi.... ale jezeli to ma w jakis sposob pomoc to oczywiscie, powiem rodzicom :(
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #104 : 2005-07-18, 13:38 »
AziS, owszem, napisałam, że musisz pokazać mu, że Ty jesteś górą itd, ale właśnie dobrze by było żeby to DOBRY szkoleniowiec powiedział Ci, jak to zrobić. My przecież psa nie widzimy, mimo Twoich opisów sytuacji nie jesteśmy w stanie idealnie wyobrazić sobie jak Dago reaguje w pewnych sytuacjach... Szkoleniowiec może nawet przyjść do Ciebie do domu, obserwować jak zachowuje się Dago "u siebie" i reagować natychmiastowo na atak czy jego próbę, ucząc Cię jak Ty powinnaś zachowywać się w takich sytuacjach. Uwierz, że zdecydowanie prościej jest jak się konkretnego psa zna, jak się go widzi... Poza tym ja np. nie szkolę profesionalnie psów... I tutaj jest ta różnica.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #104 : 2005-07-18, 13:38 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #105 : 2005-07-18, 13:42 »
Cytuj
AziS, owszem, napisałam, że musisz pokazać mu, że Ty jesteś górą itd
no i wlasnie o ten fragment mi chodzilo. Mowisz ze mam mu pokazac ze to ja dominuje...a ja nie wiem jak to uczynic. Nikt nie powiedzial ze jestes szkoleniowcem tylko jak cos takiego piszesz to choc wyjasnij na czym to ma polegac.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #106 : 2005-07-18, 23:41 »
Jakbyś się jednak zdecydowała na szkolenie,to możesz jechać do p.Piotra Lisieckiego i obejrzeć jego lekcję szkolenia,porozmawiać - to nic nie kosztuje!Możesz na próbę umówić się na lekcję indywidualną,p.Piotr (chyba) przyjedzie do Ciebie,zobaczy w czym problem i da stosowne rady,jak to rozwiązać.Nie wiem ile bierze za godz.lekcji,pewnie ok.50zł ,ale jeżeli nie masz nadmiaru pieniędzy to możesz poprzestać na 2-3 lekcjach.Naprawdę problem masz poważny i ja na Twoim miejscu bym nie ryzykowała eksperymentując.
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #107 : 2005-07-19, 13:31 »
nie rozumiem was wszytskich... wszyscy dokladnie skupiacie sie na tym zeby psa zdominowac.. :roll:
a czy nie widzicie ze takie cos nie przynosi efektow? czemu ludzie ktorzy psa dominuja(tylko na tym sie skupiaja) nie maja dobrych wynikow? Zamiast sie skupic nad rozwiazaniem problemow z gryzieniem wymyslacie i radzicie by psa dominowac. Nie wszystkie zachowania da sie uregulowac i naprawic tylko sprawa dominacji .....  :Oo:

jesli chodzi o pomysl z balonem ktory wymyslila Azis oczywiscie nie popieram, gdyz dajac przyklad z koniem chcialam dac do zrozumienia w jaki sposob moglo dojsc do gryzienia, ale sposob zeby pies bal sie pekajacego balonu, uwazam ze nie jest dobry. Tu rzeczywiscie trzeba rad dobrego szkoleniowca, ale nie opierajac sie tylko na zasadach dominacji..
« Ostatnia zmiana: 2005-07-19, 13:35 autor betty »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #108 : 2005-07-19, 13:36 »
A mi się wydaje ze bez szkolenie sama nic nie zrobisz, bo moze zachowanie tkwi nie w dominacji tylko w czymś innym.
Naprawde, albo popracujesz z treserem, albo tój pies taki zostanie... Nie ma co juz to radzić bo moim zdaniem sytuacja jest bardzo poważna...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #109 : 2005-07-19, 14:50 »
no to tak jakby tytułem podsumowania: gadać to my se możemy, ale idź do specjalisty, bo skończysz tak jak ja ...z trwałym urazem i wyczuleniem na każdą minę psa...i naprawdę, to nie są żarty, nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ten pies jest naprawdę silniejszy od Ciebie i ma o wiele mocniejsze uzbrojenie...które zawsze ma przy sobie - zęby. Więc nie ryzykuj.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #110 : 2005-07-19, 21:01 »
Przepraszam ze zapytam tutaj ale:
Czy pies moze byc agresywny po podawaniu sterydów we wczesnym "dzieciństwie" ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #110 : 2005-07-19, 21:01 »

Karino

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #111 : 2005-07-20, 12:04 »
Ja mam propozycję, choć nie wiem czy dobrze się na tym znam :/
Może zamiast go zdominować, spróbuj pokazać , że ugryzienie cię będzie bardzo niewygodne dla niego.
Np. pies gryzie cię w rekę i nie chce puścić - psikasz mu w pysk wodą. (Ale przecież nie będizesz nosić ze sobą wody)
Z tego co wiem dmuchanie też nie podoba się niektórym psom i starają się temu zapobiec łapą "przecierać" pysk. Ostatecznie można dawać prztyczki w nos.
W tym wypadku nie wiem czy by go to nie rozwścieczyło :/
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #112 : 2005-07-20, 12:21 »
w przypadku jesli pies złapie cię za rękę i nie chce puścić, a chce się pokazać mu że jest to dla niego niewygodne to skuteczne jest wciśnięcie mu fafli w zęby - czyli niech ugryzie sam siebie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #113 : 2005-07-20, 12:27 »
no właśnie...tylko, że u niektórych ras fafle sa słabo unerwione i to żaden ból....
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #114 : 2005-07-20, 12:36 »
Betty, ja także uważam, że ludzie zdecydowanie za często negatywne zachowania psa tłumaczą dominacją. Zgadzam się z tym.

Ale w takiej sytuacji od razu widać, że Dago dominuje i rządzi w domu. A tak być przecież nie może, bo może dojść do tragedii.

Ja nie przykładam tak dużej wagi do tego abym to ja przechodziła przez drzwi pierwsza, abym zawsze jadła wcześniej niż moja sunia. Ale zauważ, że to jest zupełnie inna sytuacja, moja suka nie gryzie mnie, pozwala sobie wyciągnąć kleszcza, uczesać, wykąpać się itp, nawet jak się tego boi wie, że nie zrobię jej krzywdy, ufa mi i jeszcze nigdy nie warknęła przy tego typu zabiegach.

Nie zgadzam się z tym, że zawsze np ciągnięcie na smyczy jest oznaką dominacji, powiem więcej, najczęściej pies po prostu nie jest tego nauczony, więc ciągnie, bo nie wie, że jest to coś złego, coś co mogłoby się właścicielowi nie spodobać. I tutaj i w naprawdę wielu innych przypadkach nie łączyłabym tego z dominacją.

Ale rzucanie się na właściciela? Może być ze strachu, z bólu, ale można to wykluczyć na przykład w sytuacji, gdy pies gryzie właścicielkę, bo ta nie pozwala mu pójść do suki z cieczką... Czego on się w tej sytuacji boi? AziS sprawdziła też, że Daga nic nie boli, prawda?

Ja cały czas obstaję przy tym żeby AziS poprosiła o poradę DOBREGO (już któryś raz to podkreślam, ale to jest strasznie ważne, przecież kiepski "specjalista" może uczynić więcej złego niż dobrego), polecanego szkoleniowca!
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #115 : 2005-07-20, 12:41 »
Nefra - ale pies nie wie że ma słabo unerwione, nie wiem jak  to dokladnie powiedzieć - pies będzie czuł że ma między zębami własna częsc ciała - jest to bardziej dyskomfort, miałas mastina, więc chyba widziałaś nie raz , że jeśli mu się fafel dostał do pyska to bardzo starał się go wypluć, w sumie jednak jest to dobry sposób podczas zabawy, a nie przy agrsji - podobnie to co ty napisałaś - to tez może poskutkować jedynie w zabawie, jeśli pies gryzie z agresji to raczej nie się zbyt wiele czasu żeby zastanowić sie co zrobić...
 
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #116 : 2005-07-20, 15:20 »
Dokladnie. To jest moment kiedy pies chwyci reke, poszarpie ja a nastepnie pusci. W tym momencie czlowiek jest tak zdezorientowany ze nie mysli czy mu wepchnac fafle do pyska czy dmuchnac w nos......wtedy sie mysli o tym aby pies w koncu puscil i przestal gryzc.

Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #117 : 2005-07-20, 15:24 »
mastino nap. ma baaaartdo długie fafle i jak mu właziły w mord,to sobie potrafił długo tak łazić, bo tego nie czuł, a wyglądał tak, że wszyscy pokładali się ze śmiechu...te psy akurat nie mają tu czucia a także na wiszącym podgardlu, ponieważ to cecha, która umożliwia im długie walki, a te psy do tego przecież stworzono...
 
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #117 : 2005-07-20, 15:24 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #118 : 2005-07-20, 21:48 »
W żadnym wypadku nie dmuchać psu w nos!!!!!pies może wtedy ugryź nas w twarz,ponieważ psy nie znoszą takiego traktowania.Niektóre psy może i pocierają łapą pysk,ale jednak większość może zareagować bardzo negatywnie.Ja bym tego nie polecała.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #119 : 2005-07-21, 10:25 »
Dago ucieka jak mu sie dmuchnie w nos  :P
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 28 zapytaniami.