Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Przywitanie  (Przeczytany 3681 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Koker

  • *
  • Wiadomości: 5
Przywitanie
« : 2012-09-11, 11:40 »
Witam! :VoV:
Wszystkich fanów kociaków, właścicieli i innych! :)  :) Jestem właścicielką rocznego Czesia- czarny, piękny dachowiec. Kotek trafił do mnie przypadkiem, miałam się nim zaopiekować dwa miesiące ale właściciel już nie chciał go odebrać:) został i jest nam razem bardzo dobrze!
Ponieważ jest to mój pierwszy kociak, zastanawiam się nad kilkoma sprawami. Jaki żwirek będzie najlepszy? Jedzenie, jakie? Czy może zjadać jedzenie moje? To co zostaje po moim posiłku, czy lepiej jedzenie specjalne? Ile razy mogę go myć? Czy w ogóle mogę. Czesio nie wychodzi w ogóle na zewnątrz- boi sie , może kiedyś mu minie bo chciałabym go gdzieś zabierać- czy to jest wskazane?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #1 : 2012-09-11, 14:19 »
Troche pozno pytasz o podstawowe rzeczy, ale lepiej pozno niz wcale . Jakiego piasku uzywalas prze 2 miesiące ? Jesli kot nie mial zastrzezen- uzywaj go dalej.
Kot nie śmietnik i resztek z obiadu raczej jesc nie powinien. A juz na pewno - wędlin. Nie jestem fanka suchej karmy, ale surowe i gotowane mieso, ryby, watrobka, serca, żołądki są ok . No i bialy ser, smietana prawdziwa ,, jajko na twardo i na miękko.
Pewnie,ze jak ma ochote soksztowac Twojej zupy to czemu nie, ale to nie powinna byc podstawa jego wyzywienia.
Koniecznie też wykastruj kiciusia jak jego mocz zmieni zapach na bardziej intensywny , bo, jesli tego nie zrobisz , albo ucieknie ci w poszukiwaniu partnerki, co ,jako ze nie jest nauczony zycia na wolnosci- moze skonczyc sie tragicznie, lub zacznie znaczyc teren a tego smrodu z domu niczym nie wywabisz.
Kastracja nie jest żadna krzywda dla zwierzaka , a zdecydowanie poprawia jego komfort zycia wsrod ludzkiego stada .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #2 : 2012-09-11, 18:44 »
co do piasku jest kilka rodzajów jakie można zastosować - bentonitowe zbrylające w rożnych zapachach (zaleta mocz zbija się w kulki łatwe do wyrzucenia, dobrze chłoną zapachy) drzewne ( nieco trudniej odseparowac mocz ale produkt w pełni naturalny :-), oraz silikonowe z których moczu nie wyrzuca sie wcale dopiero wraz z wyminą całego podłoża usuwa się jedynie kał. Wszystko ma swoje wady i zalety ale najlepiej pozostać przy takim który kot akceptuje. Ja  z kolei jestem zwolennikiem karm komercyjnych  jest ich na rynku kilka mam tu na myśli te klasy super premium nazw nie będę podawał jak spytasz się w sklepie lub u lekarzy to poda firmy, kapać kota można choć zwykle nie ma takiej potrzeby , nie każdy kot akceptuje kąpiel, sa na rynku szampony zawierające np kocimiętkę dla kotów. Poza tym kotka trzeba odrobaczyć zaszczepić ale z tym najlepiej udaj sie do lekarza w okolicy by opracował profilaktykę
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Forum Zwierzaki

Odp: Przywitanie
« Odpowiedz #2 : 2012-09-11, 18:44 »

Koker

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #3 : 2012-09-12, 11:28 »
 :) żwirek dostałam w reklamówce i  karmę też (bez etykiet), dlatego pytam z jakiego wy korzstacie i Wasz kotek jest zadowolony.
 :o Dzięki za info
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #4 : 2012-09-12, 14:48 »
My- Benek compact, super wydajny, dobrze pochlania zapachy, drobniutki. A przetestowalam już mnostwo piaskow. Zadowolona jeszcze bylam z Golden Grey .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #5 : 2012-09-12, 17:03 »
wszystkie moje koty są na Benku ale ważne by kot akceptował zapach
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Przywitanie
« Odpowiedź #6 : 2012-09-12, 18:46 »
Benek jest świetny :) musiałam nauczyć około 1,5-2 miesięcznego kotka załatwiać się do kuwety, od razu się nauczył i nigdy mi nie zostawił żadnej niespodzianki w innym miejscu ;)

Gdybyś chciała karmić kotka karmami (suche, mokre), wystrzegaj się marketowych karm typu whiskas, kitty cat. Zawierają dużo zbóż, mało mięsa i ogólnie są bardzo kiepsko zblilansowane... Poczytaj na forum w dziale żywności dla kotów a dowiesz się więcej na ten temat ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 28 zapytaniami.