Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Coś jeszcze?  (Przeczytany 4748 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Coś jeszcze?
« : 2008-01-16, 22:02 »
Mam akwa 50-60l (nie wiem dokładnie) a w nim :
- 4 gupiki (samce)
- 7 neonów innesa
- zbrojnik (mały, ok.3-4cm)
i pytanko: czy można coś do tegodołożyć? bo mi tak jakoś pusto w akwa... co mogłabym ewentualnie dokupić lub zmienić?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

natka43

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 77
  • KoChAm Kooniieee!i króliczki:*
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #1 : 2008-01-17, 15:20 »
A jaką masz temperaturę w akwarium???
Zapisane
Koń jest bogiem.Galop nałogiem,kłus zabawą a stęp podstawą!!

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #2 : 2008-01-17, 18:27 »
Ja bym dołożyła ze 3 neony, 5kirysków panda a zbrojnika wymieniła na 4otoski(jednak moga one mieć spore problemy z aklimatyzacją,większość tych rybek jest odławiana w Peru i dosyć ciężko to przeżywaja,jednak po okresie aklimatyzacji rybki są raczej wytrzymałe i naprawdę bardzo fajne ;] i przy glonach pomagają..)
                                   LUB
zwiększyła bym liczbę neonów do 15
                                   LUB
zwiększyła bym liczbę neonów do 10 + 5 kirysków panda / otosków/3krewetki amano
                                   LUB
Ew. harem prętnika też mógłby się przyjąć,ale to zalezy od charakterku samca..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedz #2 : 2008-01-17, 18:27 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #3 : 2008-01-17, 18:40 »
temperaturę staram się utrzymywać w granicach 24 - 28 stopni... właśnie dla neonów, one potrzebują wyższej niż gupiki...
a myślisz że Glonny to co? tak czyści ładnie wszystko z glonów,jakby kto przejechał po tym superczyścikiem )
obawiam się, że otosków ani kirysków pand u mnie w zoologu nie ma... ew. są spiżowe, ale nie podobają mi się... krewetek się brzydzę bleeeeh...
zależy co rozumiesz przez "harem"... jaką liczbę.
spodobał mi się wielkopłetw wspaniały, ale obawiam się, że będzie za duży... ramirezki mogłyby być ale boję się, że znowu będą podgryzać mi gupiki (których nie mogę się pozbyć, bo mam akwa pod warunkiem, że będzie w nim ZAWSZE kilka gupików, wymysł mojej mamy, która w tym akwa chciała trzymać oprócz gupików, neonów i Glonny'ego 2welony)...
fajny jest też piskorek, ale po co mi rybka,której praktycznie nie widać?
no i jeszcze mój ukochany proporczykowiec z kap lopez, ale w takiej dziurze jak moja Legnica nie będzie tego...
więc jak widać wybór mam z lekka ograniczony... względnie mogę wywalić wszystkie rybki i kupić piranię (można w pobliskim zoologu, tylko nie wiem po ile)
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #4 : 2008-01-17, 18:53 »
Neony inessa? One własnie potrzebują niższej temp. niż inne neony,najlepeiej GóRA 25stopni.

Myślę,że Glonny póki jest malutki to może i wcina glony,ale jak trochę podrośnie to wsadzi sobie gloniska w swój zbrojnikwaty zadek i będziesz musiała go karmić 'normalnie' bo inaczej pochłonie niektóre rośliny ;) xD. A i wtedy dla niego trochę przyciasnawo się zrobi.

Zrób szczegółowy przegląd zoologów-też myślałam,ze w mojej 'wsi' nic nie ma. A jest i to naprawdę sporo ;] Wystarczy dokładnie poszukać lub powypytywać się czy np. jest mozliwośc sprowadzenia danego gatunku.

Poprzez "harem' rozumię 1samca+2-3 samiczki.

Więlkopłetw nie,nie i jeszcze raz nie. To naprawdę wspaniałe ryby,ale straszni idywidualiści i nie łączyła bym ich z innymi rybami..
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #5 : 2008-01-17, 19:02 »
serio? to musiałam je pomylić z jakimśinnym gatunkiem...
no ja chodziłam u mnie i nic nie ma... jeden zoologiczny porządniejszy, jeden z piraniami i stadem glonusiów plus moje dawne gupiki i kilka papug, z 10 wędkarskich i z 5 zoologicznych, ale tylko z akcesoriami i pokarmem... czyli porządny jedyny, a tam mało co jest i drożyzna, że heeeej... za 1,5 cm glonojada 5-6 zł!! a w tym podrzędniejszym tylko 1,5zł za takiego samego... nic u mnie nie ma...
kicha!najlepsze rybki, jakie znalazłam w nim to były właśnie ramirezki... były jeszcze jedne ładne, mniejsze odrobinkę od ramirez, śliczne błękitne, ale nie wzięłam bo sprzedawca określił je jako agresywne, więc rozumiecie...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #6 : 2008-01-17, 19:22 »
Wbrew pozorom zoologi są czesto gdzieś poukrywane,'poupychane' po kątach...Ja o wielu dowiedziałam sie tylko dzięki Czestochowskiemu forum akwarystycznemu.

A co do piranii - musiała byś mieć min. 8x większe akwarium :P..Bo te piękne ryby w większości rosną naprawdę spore i MUSZą być w stadach.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #7 : 2008-01-17, 19:30 »
czyli jakby co pomysł wrzucenia mojej głupiej kuzynki do akwa z piraniami własnej hodowli odpada? ;( a tak chciałam się jej pozbyć...
taaa, poszukałam legnickiego forum akwarystycznego, ale najakimś tam forum akwarystycznym wymienione są 3 sklepy do kitu, gdzie albo nic nie ma albo ryby chore sprzedają i jeden porządny, o którym mówiłam...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #8 : 2008-01-17, 23:57 »
napisalas ze "gupikow sie nigdy nie pozbedziesz bo Twoja Mama powiedziała ze musza byc" czy jakos tak
pytanie masz cos przeciwko gupikom???
i tak jak poprzednicy mysle ze mozna by bylo dodac neonow albo harmik pretnikow tylko nie wiem czy akwa nie za małe na taki harem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedz #8 : 2008-01-17, 23:57 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Coś jeszcze?
« Odpowiedź #9 : 2008-01-18, 19:39 »
do gupików? nie, ale skoro być muszą mam mniej przestrzeni życiowej do zagospodarowania i to utrudnia mi pracę...
hmmmm, prętniki mówicie? zobaczę,czy są w zoologu, jeśli nie to co jeszcze możnaby dać?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 25 zapytaniami.