Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Dzikie, wielkie koty  (Przeczytany 19818 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #30 : 2003-10-17, 19:43 »
To nie jest pantera tylko czarna odmiana pumy. Niesamowite zdjęcie, aż zapiera dech w piersiach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #31 : 2003-10-17, 21:59 »
Upss  :oops:  siem z deczka pomyliłam   :oops:  Proszem o wybaczenie  :wink:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #32 : 2003-11-17, 15:34 »
....Boskie zwierzęta z " tajemnicą".... i tyle :roll:
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Forum Zwierzaki

Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedz #32 : 2003-11-17, 15:34 »

Kamelia

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #33 : 2003-12-13, 18:43 »
Ja też strasznie kocham wszystkie zwierzęta z rodziny kotów są kochane:)
Chyba każda osoba która lubi te zwierzaki chciała by je mieć. Lecz u nas w Polsce jest nie możliwe, żeby trzymał ktoś w domu "kota".
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #34 : 2003-12-13, 20:25 »
Na szczęście nie można mieć tych kotów w Polsce. W niektórych stanach w Ameryce jest to dozwolone. Zazwyczaj ludzie, którzy trzymają te zwierzęta wcale nie dostarczają im należytych warunków życia. Jest to też bardzo niebezpieczne - koty uciekają, i mogą wtedy kogoś zabić. Jakiś lew czy tygrys zabił kiedyś małą dziewczynkę, z którą zawsze się bawił.... :(
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

kraksa

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #35 : 2004-01-25, 16:18 »
KOCHAM KOTY!!!!!!!!! i te duże i te małe ( oczywiście bardziej te duże :) ) chciałabym mieć takiego tygryska w domu... :wink:
Zapisane

navel

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #36 : 2004-01-25, 17:51 »
ja kocham wszystkie koty :!!!: i te małe i te duże, a z tych dużych to najbardziej : tygrys syberyjski :kocham:, puma, pantera no i jeszcze jaguary :kocham:
dla zainteresowanych: http://www.biezanow.pl/~iwona/  :)
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #37 : 2004-01-27, 08:40 »
Ja też uwielbiam dzikie koty, są piekne, są pełne tajemnic. Moja fascynacja między tym zwierzem a tym jest większa do lwów, one są potężne, i są groźne, i leniwie :). Lamparty też cudowne zwierzęta ta ich przebiegłość. Ostatnio również zainteresowałem się Rysiami, to są dopiero głuptasy :). Ostatnio na Animal-Planet była ich chyba krótka mówiąc tak "recenzja" :). Mojego "Misio" można zaliczyć do tego gatunku :D.
Zapisane

navel

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #38 : 2004-01-27, 09:26 »
ja też uwielbiam rysie :) mają takie śmieszne pendzelki nad uszami :)
chciałabym mieć takiego wytresowanego, łagodnego 'dużego kota' :P :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedz #38 : 2004-01-27, 09:26 »

Achaja

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #39 : 2004-06-09, 20:07 »
czyżbym miała przewidzenia to puma ! uwielbiam je ! ... tygrysy ,pantery i lamparty zapomniałam o wilku ale chba wiecie że to moi ulubieńcy! czytam najwięcej książek o dzikich zwierzętach! 8)
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #40 : 2004-06-09, 23:03 »
Ja również kocham wszystkie koty, bez wyjątku i te duże i małe, udomowione i dzikie!!!!
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #41 : 2004-06-10, 09:50 »
Cytat: navel
ja kocham wszystkie koty :!!!: i te małe i te duże, a z tych dużych to najbardziej : tygrys syberyjski :kocham:, puma, pantera no i jeszcze jaguary :kocham:
dla zainteresowanych: http://www.biezanow.pl/~iwona/  :)


Na tej stronie są błędy:
1.Pod opisem jaguara są zdjęcie pumy
2.Pod lwem napisano, że poluje na żyrafy. Owszem, ale tylko na młode. Dorosłym nie dał by rady
3.Też pod lwem. "(...)Wtedy lew ociec oddala się od miejsca, w którym przebywają młode wraz z matką(...)" To matka oddala się od stada przed porodem i pozostaje tam przez pewien okres czasu.
4.Znowu pod lwem. "(...) Stado składa się z samca, kilku samic i kilku lwiątek(...)" Otóż minimalna ilość samic w grupie to 4. Często jest tak, że samice rodzą w niewielkich odstępach czasu, co jest dla nich korzystne, ponieważ gdy wyruszają na łowy mogą młoe zostawić z innymi samicami i lwiątkami.
5.Znów lew."(...)Lwy śpią do 12 godzin dziennie(...)" Prawda jest taka, że śpią 18
6.Pod tygrysem."(...)Wszystkie z nich mają płowe futro, oprócz tygrysa sumatrzańskiego, który jest biały(...)". Biały tygrys ni jest osobnym gatunkiem. Są to po prostu albinosy. I występują u wszystkich gatunków tygrysa
7"(...)Tygrys Malezyjski(...)" Eeee... jaki? :roll:
8."(...)Najczestzymi zdobyczami tygrysów są dziki i jelenie, a także bydło domowe(...)" Tygrysy bardzo rzadko atakują bydło domowe, ponieważ wiąże się to z wejściem na teren zamieszkiwany przez człowieka. Robią tak tylko osobniki, które nie mogą zdobyć wystarczającej ilości pożywienia, albo stare i niedołężne samce.
9."(...)Specjalne poduszki na stopach geparda pozwalają mu natychmias zmienić kierunek pościgu i utrzymać równowagę(...)" A ja myślałam, że te role spełnia ogon. :roll:
10.(...)Niestety gdy dorosną nie będą umiały się wspinać(...)'' To czemu w książkach dotyczących kotów widziałam dorosłe geperdy leżące na drzewach?
11.Jeszcze w gepardach zapomnieli wspomnieć, że młode często padają zdobyczą lwów i hien
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #42 : 2004-06-12, 23:05 »
a mi ostatnio naszło na tygrysy są po prostu wspaniałe a do tego jakie piękne miłość od pierwszego wejrzenia
jak ktoś ma jakieś fajne tapety to proszę bardzo mi przesyłać  www.emlastokrotka@tlen.pl
z góry thx
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #43 : 2004-06-13, 10:54 »
Cytat: Achaja
czyżbym miała przewidzenia to puma ! uwielbiam je ! ... tygrysy ,pantery i lamparty zapomniałam o wilku ale chba wiecie że to moi ulubieńcy! czytam najwięcej książek o dzikich zwierzętach! 8)

Pantera i lampart to nazwa tego samego gatunku wspaniałego kota. Występuje on jeszcze pod trzecią, rzadko używaną nazwą-leopard.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #44 : 2004-06-13, 16:03 »
Cytat: zoolog
To nie jest pantera tylko czarna odmiana pumy. Niesamowite zdjęcie, aż zapiera dech w piersiach.


Czarna puma? Przecież widać że ma małe oczy, szeroki męski pysk...

Mi najbardziej się podobają jaguarundi, tygrysy i pumy (które wcale nie należą do wielkich kotów!! nie jast PANTHERA tylko FELIS concolor).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedz #44 : 2004-06-13, 16:03 »

Moniaa

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #45 : 2004-07-04, 21:00 »
Uwazam, ze wielkie koty sa wspaniale. Mialabym ochote sie do nich przytulic hehe... Nie chce sie wierzyc, ze sa takie grozne
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #46 : 2004-07-04, 23:44 »
Ja też kocham wsystkie koty :kocham:, zwłaszcza pumy i czarne pantery, oczywiście nie zapominając o naszych domowych kociakach, ale ta pantera mglista też jest naprawdę cudna :)
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #47 : 2004-07-05, 16:14 »
Domowe kociaki, takze sa urocze...
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #48 : 2004-07-05, 16:28 »
Mi się najbardziej podobają i najbardziej z dzikich kotów fascynują RYSIE.
Czy ktoś zna jakieś CIEKAWOSTKI o rysich?

Ktoś na tym forum napisał, że Czarna pantera to odmiana pumy... Jeżeli ten błąd nie został poprawiony to ja go poprawiam. Czarna pantera to odmiana leoparda, a nie pumy... :roll:
Zapisane

Malwina

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #49 : 2004-12-04, 20:31 »
Cytat: Misty.K
Czarna pantera to odmiana leoparda, a nie pumy... :roll:

Tez tak mi sie wydawalo ...  :wink:
A moimi ulubionymi kociakami sa tygryski  :)
A co do ciekawostek o rysiach to moze np to ze jako swoje kryjowki moga sobie obrac nory borsukow  :) Jest aktywny w dzien i w nocy a w upalne dni raczej nocka sobie poluje  ;) Ale pewnie to juz wiesz  :roll:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #50 : 2005-03-06, 16:39 »
Cytat: zoolog
To nie jest pantera tylko czarna odmiana pumy. Niesamowite zdjęcie, aż zapiera dech w piersiach.


moze brzydko powiem ale ty chyba ślepy jesteś... to jest czerna pantera. http://www.enba.edu.uy/concursos/zoo/puma.jpg
puma wyglada tak!!
tylko czarny kolor trzeba dodać i juz masz ta twoja czarna odmianę pumy, o której ja osobiście nie słyszałem...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedz #50 : 2005-03-06, 16:39 »

Fantazia

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #51 : 2005-04-08, 20:35 »
Ja też kocham dzikie koty :kocham:!!!!
A najbardziej lwy :P !!!!
Trochę o nich:

KRÓL SAWANNY

Lew (Panthera leo) należy do rodziny kotowatych Felidae z rzędu ssaków mięsożernych Carnivora. Tysiące lat naturalnej selekcji sprawiły, że lwy są doskonałymi drapieżnikami.

Lwy wyruszają na poszukiwanie pożywienia po zmroku. Podczas jednego posiłku mogą zjeść 50 kilogramów mięsa. Pożerają zarówno małe kręgowce, jak i żyrafy i bawoły. Nie pogardzą również dużymi zwierzętami, takim jak antylopy. Lwy nie polują codziennie. Na polowanie wyruszają przynajmniej raz w tygodniu.

Polującemu stadu przewodzą przeważnie lwice. Lwy potrafią biegać z prędkością ponad 70 km/godz. Kiedy polują samotnie, obserwują swoją ofiarę aż do chwili, kiedy upatrzone zwierzę zbliży się na odległość, z której lew może błyskawicznie zaatakować. Schwytanemu stworzeniu przegryzają szyję, powodując jego śmierć.

Lwy zwykle zbierają się w miejscach wodopoju dzikich zwierząt. Czasem polują w grupach, stosując przeróżne strategie. Grupa lwic otacza zwykle stado upatrzonych zwierząt. Drapieżniki chowają się w trawach, w miejscach przeciwnych do kierunku wiatru, aby ofiary nie wyczuły ich obecności. Jeden z nich próbuje przestraszyć zwierzęta, skłaniając je ucieczki w kierunku zaczajonych lwic, które znienacka atakują ofiary.


Po zakończonym polowaniu kontrolę nad zdobytym pożywieniem zazwyczaj przejmuje samiec. Lwice mogą się zbliżyć do zdobyczy tylko za jego pozwoleniem. Lwy muszą szybko zjadać upolowaną ofiarę, aby nie ubiegły ich inne zwierzęta. Kiedy nie polują, spędzają czas na odpoczynku lub śpią. Lwy żyją na otwartych przestrzeniach i śpią średnio 20 godzin w ciągu doby. Tuż po obudzeniu mocno ziewają, aby dotlenić krew i przygotować się do codziennych zajęć.

A oto fotki :) :

Lew:
http://www.toya.net.pl/~wyspa/lwygal/lew28.jpg
Lwica:
http://www.toya.net.pl/~wyspa/lwygal/lwi21.jpg
Lwiątko:
http://www.toya.net.pl/~wyspa/lwygal/lewek10.jpg
Zapisane

Hulk

  • Gość
Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #52 : 2005-04-11, 16:09 »
Cytat: PePe
Cytat: zoolog
To nie jest pantera tylko czarna odmiana pumy. Niesamowite zdjęcie, aż zapiera dech w piersiach.


moze brzydko powiem ale ty chyba ślepy jesteś... to jest czerna pantera. http://www.enba.edu.uy/concursos/zoo/puma.jpg
puma wyglada tak!!
tylko czarny kolor trzeba dodać i juz masz ta twoja czarna odmianę pumy, o której ja osobiście nie słyszałem...


PePe dobrze mówi. :)

Moimi ulubionymi kotami są tygrysy i czarne pantery :hehe::hehe:
Zapisane

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #53 : 2005-04-25, 13:57 »
dzikie koty są fantastyczne. dzikie koty ze wszystkich dzikich zwierząt są najfajniejsze.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Kiti_er_Elf

  • Gość
Odp: Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #54 : 2005-05-18, 20:14 »
dzikie koty są zajefejne:) pantery i tygrysy.. szczególnie pantery sniezne i mgłiste i biełe tygrysy...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #55 : 2005-05-18, 22:02 »
Jak dla mnie najpiekniejsze są czarne pantery, oraz lamparty snieżne (ten ostatni ze względu na cudownie długi ogon)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-19, 20:24 autor Iras »
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #56 : 2005-05-19, 19:11 »
Jak dla mnie najpiekniejsze s± czarne pumy i pantery, oraz lamparty snieżne (ten ostatni ze względu na cudownie długi ogon)
Własciwą nazwą dla tego kota jest pantera śnieżna albo irbis. W literaturze naukowej lampart śnieżny nie jest spotykany.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #57 : 2005-05-19, 20:33 »
Własciwą nazwą dla tego kota jest pantera śnieżna albo irbis. W literaturze naukowej lampart śnieżny nie jest spotykany.

Bardzo dobrze mówisz zoolog :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedz #57 : 2005-05-19, 20:33 »

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #58 : 2005-05-22, 20:51 »
Ja na 1wszym miejscu stawiam czarne jaguary :) U nas w Zuu jest taka właśnie kobietka, ma dla siebie całą wyspę, jest dumna piękna i niezależna, sponsorują ją kibice i sympatycy klubu Polonia... Jej imię składa się z 4 części, jest trudne do zapamiętania, w każdym razie szlacheckie. "Księżna ..." czy coś takiego ;) Mogłabym na nią patrzeć godzinami :)
Zapisane

golden

  • Gość
Odp: Dzikie, wielkie koty
« Odpowiedź #59 : 2005-05-23, 23:36 »
gepardy (mrrrauuu ten bieg... / zboczenie charciarza, wybaczcie :P /), irbisy, tygrysy syberyjskie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 29 zapytaniami.