Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Oddać nie oddać????  (Przeczytany 2573 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NeTkA

  • Gość
Oddać nie oddać????
« : 2002-11-04, 17:15 »
Witam.
problem dotyczy mojej qmpeli. Otóz kupiła pół roczku temu papuzkę. To nimfa, ale podobniejak ja nie potrafi jej oswoić. papuga w sumie nie jest z nia wogóle zwiazana... Myslałam niedawno aby oddac ją do sklepu  i wziąć zamiast niej kanarka ( tego  już kiedyś miała)...  Nie chce się wtracać do jej decyzjii ale cio Wy o tym myslicie??
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Oddać nie oddać????
« Odpowiedź #1 : 2002-11-04, 19:50 »
I co? trafi do sklepu, kupi ptaszka ktoś kto potrzyma kilka miesięcy, znowu do sklepu... To straszny stres dla ptaka. Po 1/2 roku papużka jest już przywiązana do domu, klatki a neawet właściciela mimo że jej nie lubi.

W takiej sytuacji jeśli rzeczywiście nie chce zająć się ptaszkiem, to niech poszka mu prawdziwego domu. Może na ptasich forach. Jest masa ludzi którzy się zajmą ptakiem. Sklep NIE!!!
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Oddać nie oddać????
« Odpowiedź #2 : 2002-11-05, 12:23 »
Hmm, może powiedz w sklepie że masz papuge do oddania i jak ktos bedzie zinteresowany to po nią przyjdzie. Przcież jak bedziesz ją targać z domu do sklepu a potem jeszcze gdzie indziej to ptak przeżyje szok  :szok: Wiem jakie są moje ptaki  :roll:  Mój Rokuś (papużek falisty) też nie jest oswojony, tyle, że wchodzi na palec. Nigdy bym go nie oddała !!! Nimfe też mam ale jest bardzo oswojona, zawsze chętnie wchodzi na plec czy ramię, przychodzi do mojej mamy na kanape itp. Moja Kikunia (papużka falista) jest bardzo mądra (chyba najmadrzejsza z nich wszystkich) umie nawet 'dawać buzi'. Nigdy bym nie oddała żadnego ze swoich zwierzątek  :) Może jeszcze niech ta Twoja koleżanka sprubuje sie z nią zprzyjaźnić, moze jescze nie jest za późno  :roll: niech sobie kupi jakąś dobrą książkę i postępuje zgodnie z radami  :roll:  :?: Bo jeżeli tez ptaszek jest taki dziki to każdy go bedzie oddawał :( Przekonaj ją żeby go nie oddawała, a jak juz to w dobre ręce i żeby miala pewnosc ze ten ktos jej znowu nie odda  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Oddać nie oddać????
« Odpowiedz #2 : 2002-11-05, 12:23 »

matusia

  • Gość
Oddać nie oddać????
« Odpowiedź #3 : 2002-11-05, 13:13 »
Nie oddawaj ptaszka, albo niech nie oddaje!! Zapytaj się tej koleżanki czy jak odda ptaszka i weźmi drugiego to jej nie będzie żal, że go skrzywdziła?? Mi się wydaje że tak. Ja bym moej natki w życiu nie oddała. Powiedz jej że nie wszystkie ptaki da się bardzo szybko oswoić. Trzeba być cierpliwym. Szklanych gór nie zdobędzie w pół roku. Sklep nie przyjmie ptaka. Przecież to już pół roku!!
Zapisane

Amelia

  • Gość
Oddać nie oddać????
« Odpowiedź #4 : 2002-11-09, 23:37 »
Moze sie myle, ale czy to napewno ptak Twojej kolezanki, czy Twoj???
Bo moze wstydzisz sie przyznac, ze chcesz oddac papuzke, i dla niepoznaki zwalasz wine na kumpele?
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Oddać nie oddać????
« Odpowiedź #5 : 2002-11-10, 15:27 »
Amelia ja mam taka zasadę że jestem szczera i gdyby ptaszek był mój to bym tak napisała :wink:  
Gadałam z kumpela i razem postaramy się znaleśc mu nowego własciciela tak aby do sklepu nie trafił. Ja wzięłabym ptaszka ale boję sie że z dwoma i kotem nie dam rady. Poprostu ja mam problemy z oswojeniej jednej a co dopiero dwóch ;) a poza tym mogłyby sie nie polubić.. nio i nimfa nie jest przyzwyczajona do kota i Killer mógłby z niej zrobić obiadek dlatego wolę jej nie brać...
Zapisane

matusia

  • Gość
Oddać nie oddać????
« Odpowiedź #6 : 2002-11-10, 16:28 »
Wiesz mimo że nie daje po sobie poznać Ta papuga czy co tam już się przyzwycziła. Będą prawie takie same skutki kiedy odda ona tego ptaszka do kogoś  jak do sklepu! Mnie się ywdaje że ta koleżanka powinna poczekać. Oczywiście jak będzie czekać trochę czasu minie i będzie jej trudniej ptaka skrzywdzić ( oddać).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.191 sekund z 25 zapytaniami.