Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Wedzidlo  (Przeczytany 21665 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ciapka

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #60 : 2003-06-23, 18:56 »
ech...
w hiszpani?..
yh....
nigdy nie bylam za granica..
Zapisane

tiaraa

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #61 : 2003-06-29, 20:58 »
za granicą jak za granicą, ale za to jakie konie mają to aż serce boli, fryzy, araby w takim krajobrazie że sie w głowie niemieści, jak będe wiedzieć jak tu zdjęcia  pokazać to wam wrzuce pare fajnych fotek
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #62 : 2003-06-30, 09:15 »
no  wzuc..
ja teras bylaam w biełce..piekne padoki maja..super osrodek..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wedzidlo
« Odpowiedz #62 : 2003-06-30, 09:15 »

Elwirka

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #63 : 2003-06-30, 20:38 »
ja w Angli wiele lat jeździłam i tam mają różne stajnie tak samo jak w Niemczech czy Polsce Nie da się powiedzieć że u nas jest dno a za granicą nie
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #64 : 2003-08-01, 21:23 »
wymień to wędzidło na inne jak najszybciej bo po opisie sądze że zrobiła sie jakby tarka tak jak w moim i jak będziesz dalej go używać to końmoże przestać brać wędzidło
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #65 : 2003-08-02, 20:48 »
Cytat: Elwirka
Ja gdzieś w internacie widziałam zdjęcia ze szkółki i konie które chodziły na czarnej i pelhamie ale co tam


a w Zakrzowie to lepiej - na czarnych biegają aż się za nimi kurzy ... już takiego jednego trupa od nich mieliśmy ....
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #66 : 2003-08-02, 21:13 »
Ale nie chodza na czarnych pod rekreantami.
Ja tam nei jestem przeciwniczka czarnej wodzy, jestem przeciwniczka nieumiejetnego stosowania patentow.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #67 : 2003-08-02, 21:41 »
popieram to może być też dobry pomysł tylko niech zrobi to ktoś kto dobrze jeździ bo szkoda konia
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #68 : 2003-08-03, 08:23 »
albo niehc ktos z ziemi patrzy kto dobrz jezidz cyz  pwdz jets prawdlo uzyta..bo co to zncyxz dobrz jezdzi?..heh jak by taki byl arunek to by tylko ci na misztrwach sta wisadlai pewno na czrna a tak nie ejst bo  wląsnie tym kipesjsyzm jest ona potrzebna....heh..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wedzidlo
« Odpowiedz #68 : 2003-08-03, 08:23 »

Asinka 22

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #69 : 2003-08-03, 23:03 »
Cytat: Natchniuza
Ale nie chodza na czarnych pod rekreantami.


Oj to chyba mało widziałaś !!!

Cytat: Natchniuza
Ja tam nei jestem przeciwniczka czarnej wodzy, jestem przeciwniczka nieumiejetnego stosowania patentow.


Ja też nie !!!
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #70 : 2003-08-04, 08:02 »
natchniuz atam ejzdiz to hybq duzo widziała..hyh a tam ne wiem.
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #71 : 2003-08-04, 09:44 »
Ciapa, nie jezdze w Zakrzowie.
Nie widzialam rekreantow na czarnych wodzach, co nie swiadczy wcale o tym, ze oni na nich nie jezdza. Moze rzeczywiscie malo widzialam.
Ale chcialabym wiedziec, jaki to ma cel - dawac uczacemu sie w lape czarna?
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Wedzidlo
« Odpowiedź #72 : 2003-08-04, 11:00 »
Jaki to ma cel ??? Młody rekraant z ujeżdżeniowymi ambicjami cieszy się jak wsiada na konika a on taki wspaniale "zebrany", to fajnie nabiera ludzi. A jak koń mu chodzi, to myśli że już umie jeździć, albo przynajmniej, że szybko się uczy. To oczywiście świadczy o "bardzo dobrej kadrze nauczycielskiej", a skoro tam taka jest to znaczy, że trzeba przyjść raz drugi piąty dziesiąty i zostawić pieniążki - i właśnie o to chodzi !!! Potem tylko śmiech ogarnia jak te dzieciaki wyjeżdżają na Mistrzostwach Amatorów, oczywiście bez czarnych wodzy. Lamy biegają po czworoboku, dziecią wmówi się że to przez ten stres mieli niespokojne ręce, a sędziowie dopełnią reszty ...
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #73 : 2010-02-04, 15:46 »
Odkopuje, bo nie będę zakładać nowego.
Mam pytanie, które wędzidło jest lepsze?
Puste łamane czy oliwkowe ?
Pytam, bo Siwa nie chodziła pół roku (macierzyńskie), wcześniej chodziła na łamanym ale nie wiem puste czy pełne i konsekwencja była taka, że koń chodził spięty z banią wysuniętą do przodu. Ostatnio po półrocznej przerwie wzięłam ją na puste dziurkowane wędzidło na jazdę na 2ch lonżach (w sensie że ja chodziłam za nią) i mimo mega śniegu koń chodził skupiony i rozluźniony z pionowym nosem (obserwacje od kolezanki). Teraz się zastanawiam,bo po zimie zacznę na nią wsiadać. Na razie na lonże zostawie jej to dziurkowane, ale później chcę pomyśleń o ciut mocniejszym wędzidle. Mój poprzedni podopieczny chodził na tym wędzidle i nie raz było ono za lekkie.
Które wędzidło polecacie żeby nie było za lekkie ani za mocne ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #74 : 2010-02-05, 07:07 »
ostrość wędzidła tak na prawdę nie jest zależna od tego, czy jest puste czy pełne. Puste wędzidła są lżejsze, ale to od konia zależy na jakim lepiej chodzi. Ostrzejsze są wędzidła cienkie i proste niż grube łamane (w sensie: wędzidło cienkie jest ostrzejsze od grubego, wędzidło proste jest ostrzejsze od łamanego). Zazwyczaj zaczyna się od wędzideł łagodniejszych, a jeżeli koń nie reaguje za bardzo na wędzidło, to wtedy przechodzi się na ostrzejsze.

Co do oliwki - to też jest kwestia indywidualna. Teoretycznie wędzidło oliwkowe nie przyszczypuje koniowi kącików warg. W praktyce zwykłe wędzidło jak jest dobrze dopasowane to też nic nie przyszczypuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wedzidlo
« Odpowiedz #74 : 2010-02-05, 07:07 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #75 : 2010-02-05, 14:45 »
Pytam,bo do tej pory nie musiałam kupować wędzidła, a teraz przyszedł na to czas ;) więc dzieki serdeczne za odpowiedź.

A mam pytanie jaka jest różnica działania pomiędzy pojedynczo a podwójnie łamanym wędzidłem ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #76 : 2010-02-06, 10:14 »
Szczerze mówiąc, pewności nie mam, ale wydaje mi się, że podwójnie łamanie jest nieco łagodniejsze. Myślę, że najlepiej zrobisz, jak porozmawiasz na ten temat ze sprzedawcami ze sklepu jeździeckiego :)
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #77 : 2010-02-06, 21:23 »
coś tam podpytywałam, ale porozmawiać też porozmawiam, ale wolę popytać jeszcze ludzi innych ;) dzieki
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #78 : 2010-02-18, 15:12 »
Ja zauwazylam ze wiekszosc "moich" koni (w sensie przekrojowo, te które jezdzilam) lepiej chodziła na podwójnie łamanym.
Po pierwsze nie powoduje ono "dziadka do orzechów" (wiadomo o co chodzi?) => układa sie bardziej anatomicznie => łagodniejsze działanie wynikające z tego ze bardziej przyjazne dla konia a nie dlatego ze 'za mało odczuwalne' (jak np moze sie czasem zdarzac w przypadku pustych). A juz idealnie jak z łącznikiem z czerwonego metalu - lepiej żują (róznica we własciwosciach miedzy jednym metalem a drugim = kon całosc odczuwa jako lekko słodkie). Takze generalnie polecam ! szczegolnie podwójnie łamaną oliwkę.
Oliwka nie przyszczypuje pyska i jeszcze z doswiadczenia - w porównaniu z innymi wedzidłami konie bardziej sie na nim jakby 'opierają'. W sensie jesli masz konia który jest zbyt wrazliwy na pysku, chowa sie albo ucieka (choc tu bardziej podwójnie lamane) => oliwka jak najbardziej. Kontakt jest stabilniejszy.
Natomiast nie dla koni które wiszą na ręku.
Puste - łagodne głównie dlatego ze lekkie. Zazwyczaj robią takie mega grube te puste, nie kazdy kon lubi takie duze 'cos' w pysku. Trzeba spróbowac.
Te z dziurkami - fajna opcja - tez skłaniają do rzucia.
Ja generalnie polecam dobrze dopasowane pod względem grubosci podwójnie łamane  :)
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #79 : 2010-02-19, 10:36 »
Dzięki :) Kobyła generalnie jest miękka w pysku, nie wiesza się, więc odłożę kasę i zainwestuje w podwójnie łamaną oliwkę ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Misiu12

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #80 : 2011-02-10, 12:48 »
Wiem, że to jest stary wątek, ale może przyda się komuś ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=bjr7pntkhuc
I może uświadomicie sobie, że zakładając konikowi wędzidło podwójnie łamane (które jest przez większość uważane za delikatniejsze) krzywdzicie konia...

Ogólnie jeżdżąc na wędzidle krzywdzimy pysk konia, powodujemy duży ból.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wedzidlo
« Odpowiedz #80 : 2011-02-10, 12:48 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #81 : 2011-02-24, 10:46 »
Filmik mądry ale nie należy przesadzac. Delikatna reka to jest klucz. Niemozliwym jest zeby nagle wszyscy zmienili wedzidla na kantary lub hak.
A Ty moze uświadom sobie ze wedzidło podwojnie łamane JEST własnie delikatniejsze bo nie dźga podniebienia wiec juz jeden negatywny skutek jest wyeliminowany...
Najlepiej wypuścmy wszystkie konie na łąki i cały świat bedzie zył długo i szczęsliwie...
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Wedzidlo
« Odpowiedź #82 : 2011-02-24, 22:37 »
Rzeczywiście delikatna ręka jest bardzo ważna, z tego powodu bardzo spodobało mi się u pewnej pani instruktor (a w zasadzie to chyba nawet trenerem jest), że osoby początkujące jeździły u niej właśnie na kantarkach - osoby początkujące, często szukające równowagi na wodzach nie sprawiały koniom bólu.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 27 zapytaniami.