Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?  (Przeczytany 10231 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tofifi

  • Gość
Wprawdzie pieska nie mam, a kotka,ale to jedyne miejsce gdzie mogłam sie zwrócić o poradę w tej sprawie.

Sprawa jest poważna. Pewna suka stróżująca na budowie w Szczecinie jest oczekująca, ma się oszczenić prawdopodobnie w połowie grudnia.Moj TŻ stwierdził, że los tych szczeniąt jest skazany na śmierć,bo zapewne nikt nie bedzie sie chciał nimi zając i natychmiast je uśmiercą, jak to sie dzieje niejednokrotnie w takich przypadkach. Dlatego chcemy zrobić coś  by znaleźć im dom.
Wiem, że takich przypadków jest mnustwo,ale...
Na jednego chce namowić rodziców, bo chcieli psa , tak po cichu oczywiście, bo nic im nie zastąpi Kirusia , który odszedł po 15 latach w tamtym roku. Suka jest podobno ładna, duża, kolor złoto-rudy, z wygladu jakby bernardyn zmieszany z buldogiem.Tak opisał ją TŻ, a on sie słabo zna na psach. Pieski nie wiadomo jak będą wyglądały, ale podobno kręci sie tam jakiś rasowiec, nie znanej mi rasy. Mniejsza o szczegóły wyglądu.Jak się narodzą to jeszcze sie tu pojawię,a może ktoś bedzie chętny na szczeniaki.

Przechodze do sedna sprawy. Szczeniaki trzeba ocalić przed natychmiastową śmiercią, więc jak najszybciej trzeba je zabrac. I teraz podstawowe pytanie kiedy moge je ostawić, a musze to zrobić niestety jak najszybciej.Wiem, że czeka mnie cieżka praca ,by takie maleństwa wykarmić i zająć się nimi jak matka,ale nie mam wilelkiego wyboru. Chce choć częśc ocalić nie narażając je na śmierć.

Czekam na rady. Choć jeszcze troche czasu minie kiedy to nastąpi. Musze się przygotować i zdać sobie sprawę jaki to obowiązek.Kiedy mogę to zrobić i jak zająć się takimi maluszkami.Jak wyglada karmienie kilkdniowych psiaków, bo zapewne juz po kilku dniach bede musiała je zabrac, tym bardziej ze bedzie juz zima
Zapisane

Scotia

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #1 : 2004-11-20, 19:58 »
to miło ze chcesz sie podjac takiego odpowiedzialnego zadanie :D , nie jest łatwo, ale najwazniejsze ze chcesz pomóc :D najwczesniej, by nie zrobic szcenietom krzywdy, mozna je zabrac w wieku 6-7 tygodni :P  nie wczesniej !!!, moze to sie odbic potem na ich psychice !!

SUPER, ze sa tacy ludzie
Zapisane

Tofifi

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #2 : 2004-11-20, 20:01 »
Cytat: Scotia
najwczesniej, by nie zrobic szcenietom krzywdy, mozna je zabrac w wieku 6-7 mies. nie wczesniej !!!, moze to sie odbic potem na ich psychice !!

SUPER, ze sa tacy ludzie


6-7 miesiesięcy?? chyba chodziło o tygodnie.Obawiam się, że i nawet tych 6 tygodni nie będę miała:( ratunku, co mam zrobić ???
A co będzie jak po 2 tygodniach je zabiorę?jestem w zupełnej rozterce
Zapisane

Forum Zwierzaki

Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedz #2 : 2004-11-20, 20:01 »

Meggy

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #3 : 2004-11-20, 20:07 »
Chyba Scotia się pomyliła...Szczeniaki od matki odłączyć w  wieku 7-8 tygodni.. :D
Zapisane

Anka

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #4 : 2004-11-20, 20:08 »
"mozna je zabrac w wieku 6-7 mies." chyba dni...
To ciężka praca, karmienie osesków to podawanie co 2 godziny po trochu mleka z buteleczki - więc przy liczbie gdzie może się urodzić około 10 (suka jest duża jak zrozumiałam) to praca 24 godzin na dobę. Przepuszczenie  2-3  karmień w naturze oznacza śmierć  :( PO karmieniu masowanie brzuszka aby psiaki nie dostały kolki i skrętu kiszek....
Mleko zastępcze jest do dostania w lecznicach, naturalne mleko od krowy nie nadaje się dla szczeniaka - owszem możesz odchować ale maluchy będą słabowite..
Lepiej aby były jak najstarsze - tygodniowe maluchy już możesz karmić co 3 godziny.

A czy nie istnieje możliwość zabrania przez kogoś tej suki jeszcze szczennej ???
Spróbuję się popytać gdzie indziej... Szkoda mi suki - bo za pół roku znowu będą tam maluchy... a nie wierzę, aby ktoś kiwnął palcem aby sukę wysterylizować - przecież to kosztuje  :grr:

Tofifi - spróbuj się wszędzie popytać a ja też zapuszczę wici. Może znajdzie się jakaś droga.
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #5 : 2004-11-20, 20:12 »
Z tego co wiem, szczeniaki zaczyna się dokarmiać czymś innym np. skrobanym mięskiem gdy skończą 3 tygodnie ale i tak muszą być kamione mlekiem matki. A może znajdziesz dla tych szczeniaków suczke - mamke po ciąży urojonej? Takie informacje powinien mieć weterynarz.
Zapisane

Anka

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #6 : 2004-11-20, 20:13 »
Tofifi - podaj swoj e-mail to rozlepię ogłoszenia - może ktoś adoptuje suke w tym stanie - ale muszę miec jakiś bliższy namiar.
Zapisane

Scotia

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #7 : 2004-11-20, 20:14 »
hihi :oops:
rzeczywiscie, pomyliłam sie, juz to zmieniam  :oops:
to dlatego, ze moj akurat ma 7 mies. :oops:

po 2 tygodniach moga umrzec, gdyz tylko mleko matki ma takie witaminy, które pies powinien dostawać


jeszcze raz przepraszam
mylic sie rzecz ludzka :P

Cytuj

A czy nie istnieje możliwość zabrania przez kogoś tej suki jeszcze szczennej ???

to by było najlepsze rozwiązanie

hej Anka
ty mieszkasz w Krakowie, a Toffi w Gdańsku
nie sadze by ktos z twojego miasta jechał do Gdanska po suczke :roll:  :(
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #8 : 2004-11-20, 20:15 »
Dokładnie. Jak mają szczeniaki 3 tygodnie to mozna zacząć je dokarmiać skrobaną wołowiną z siemiem lnianym i wtedy szczeniaki mogą zostac naprawde odebrane. Ale jak maja kilka dni tez mozna, ale co 2 godziny bedzie trzeba je dokarmiac dobrym mleczkiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedz #8 : 2004-11-20, 20:15 »

Tofifi

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #9 : 2004-11-20, 20:16 »
Cytat: Anka

A czy nie istnieje możliwość zabrania przez kogoś tej suki jeszcze szczennej ???
Spróbuję się popytać gdzie indziej... Szkoda mi suki - bo za pół roku znowu będą tam maluchy... a nie wierzę, aby ktoś kiwnął palcem aby sukę wysterylizować - przecież to kosztuje  :grr:


Dopiero dzis się dowiedziałam o tej sprawie. I natychmiast postanowiłam się podzielić tym z forumowiczami i poszukać rozwiązania.
Nie sądzę aby sukę można było zabrać z tej budowy, jak mówiłam to pies, który tam stróżuje.Takich przypadków jest wiele i jak mówisz ich los mało obchodzi ludzi,ale mam cichą nadzieje, że choc los szczeniąt da się odmienić. Będę szperać gdzie sie da, az cos wymyśle

Cytat: Scotia



Cytuj

A czy nie istnieje możliwość zabrania przez kogoś tej suki jeszcze szczennej ???

to by było najlepsze rozwiązanie

hej Anka
ty mieszkasz w Krakowie, a Toffi w Gdańsku
nie sadze by ktos z twojego miasta jechał do Gdanska po suczke :roll:  :(

Suka jest ze Szczecina, to jeszcze dalej.Ale od połowy grudnia tam będę i osobiście będę sprawy dogladać, do nowego roku.Do tego czasu,coś musze zdzałać.najlepiej jakby ktoś z okolic szczecina się znalazł,ale na szczeniaki, bo suka napewno odpada.Jeszcze jutro dowiem się szczegółowo jak to wygląda
Zapisane

Anka

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #10 : 2004-11-20, 20:43 »
Tofifi - wg. mnie to już nie chodzi nawet o te maluchy, tylko o to, że ta sytuacja będzie się powtarzać co pół roku  :(  Czy ktoś sukę wysterylizuje po tych szczeniakach czy też będziesz co pól roku ratowała kolejne maleństwa.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #11 : 2004-11-20, 20:44 »
Tofifi - chodzi o to, że suka będzie znowu miała szczenięta przy następnej cieczce. I tak co pół roku... Chyba że uda się zebrać pieniądze na sterylizację i zabierzecie ją na zabieg. Albo będziecie podawać jej regularnie tabletki/jeździć z nią na zastrzyki.

Szczenięta można zabrać od suki i oddać nowym wlaścicielom ok. 7-8 tygodnia, na upartego już w 6 tygodniu.
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #12 : 2004-11-20, 20:45 »
moja suka ma ukurat ciążę urojoną :/ ma mleko... właśnie sobioe pomyślałam że mogłaby jakieś maluchy odchować, a przejawia takie chęci próbując nuiańczyć mojego kota... ale to za daleko...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #13 : 2004-11-20, 20:52 »
Hm, a moze, skoro do porodu jeszcze zostalo troche czasu, znalezc wlascicieli dla maluchow i pogadac z pracowanikami budowy, zeby ich nie usmiercali, bo male beda mialy dom? Mysle, ze warto sprobowac, moga sie zgodzic, a wtedy przez tych kilka tygodni szczeniaki beda mogly byc z matka.
Zapisane

Tofifi

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #14 : 2004-11-20, 20:58 »
Cytat: Anka
Tofifi - wg. mnie to już nie chodzi nawet o te maluchy, tylko o to, że ta sytuacja będzie się powtarzać co pół roku  :(  Czy ktoś sukę wysterylizuje po tych szczeniakach czy też będziesz co pól roku ratowała kolejne maleństwa.


Myślałam o tym by zebrac kase na sterylizacje, sprawa jest gorąca i może uda mi się namówić na to innych, by uniknąć takich sytuacji na przyszłość

Cytat: Ananas
moja suka ma ukurat ciążę urojoną :/ ma mleko... właśnie sobioe pomyślałam że mogłaby jakieś maluchy odchować, a przejawia takie chęci próbując nuiańczyć mojego kota... ale to za daleko...


Szkoda, że to tak daleko :(  Może uda się znaleźć inną suczkę  w Szczecinie. Chyba, ze uda mi się przetrzymac szczeniaki przy matce do 6 tygodnia.

Cytat: Wiedźma
Hm, a moze, skoro do porodu jeszcze zostalo troche czasu, znalezc wlascicieli dla maluchow i pogadac z pracowanikami budowy, zeby ich nie usmiercali, bo male beda mialy dom? Mysle, ze warto sprobowac, moga sie zgodzic, a wtedy przez tych kilka tygodni szczeniaki beda mogly byc z matka.


Myśle, ze to najlepsze rozwiązanie :wink: i skupie sie na znalezieniu domku dla szczeniaków i namowie panów na zatrzymanie szczeniąt jak najdłużej.Tylko ta zima...brrrr, aż dreszcze mi przechodza na myśl, że one tam na dworzu w budzie...takie maleństwa
Zapisane

Forum Zwierzaki

Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedz #14 : 2004-11-20, 20:58 »

Wiedźma

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #15 : 2004-11-20, 21:06 »
Mozecie cos im podrzucic do tej budy, jakis stary koc itp. Dadza rade, matka je ogrzeje :)
Zapisane

Tofifi

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #16 : 2004-11-20, 21:29 »
Myśle, że to da się zrobić :) a może nawet będzie można ją przenieść do baraku.Okaże się wszystko w swoim czasie. Narazie czuję się gotowa na podjęcie wszelkich starań by je ocalić, choc jeszcze rozwiązanie daleko
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #17 : 2004-11-21, 11:43 »
Cieszę się żę są tacy ludzie jak ty Tofifi, życzę powodzenia w akcji ratowania  :wink: .
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Re: Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od mat
« Odpowiedź #18 : 2004-11-21, 12:10 »
Tofifi w ktorej czesci gdanska mieszkasz, a gdzie jest suka ??

po 6 tyg jak to olcia powiedziala- na upartego mozna zabrac szczenie, bedzie mialo zrabana faze socjalizacji no ale wazne zeby przezylo.. niestety nie znam obecnie nikogo kto by chcial piesa, ale za to moja kolezanka miala 6 psiakow, porozwieszala ciekawe ogloszenia w szkole, w sklepach zoo, na slupach, dala kilka ogloszen, i wszystkie psiaki szybciutko znalazly dom :) jakby co, sluze pomoca w rozwiesazniu ogloszen, tez mieszkam w gdansku ;)
Zapisane

Lothia

  • Gość
Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od matki?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-21, 12:14 »
daj ogłoszenie na forum [....]ani "psy w potrzebie"
poza tym wspaniałymi matkami zastępczymi dla psiaków są kotki, może łatwiej będzie znaleźć karmiącą kotkę?
dowiedz się też o możliwoś wysterylizowania suni, czasem są prowadzone takie akcje i niektóre organizacje sponsorują taką sterylk
Zapisane

Tofifi

  • Gość
Re: Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od mat
« Odpowiedź #20 : 2004-11-21, 15:59 »
Cytat: VioaoiV
Tofifi w ktorej czesci gdanska mieszkasz, a gdzie jest suka ??


Mieszkam na Morenie ,ale co z tego suka jest ze Szczecina,więc jak trzeba będzie szukać domków dla szczeniaków to raczej z okolic Szczecina.Ja będe tam przez ok 2 tygodnie do nowego roku( w tym czasie suka się już oszczeni), wiec jedynie mogę doglądać sprawy przez ten czas,a resztą może zajmie sie TZ bo on jest ze Szczecina.

A jeśli chodzi o ogłoszenia , to myśle, ze troche na nie za wcześnie, poczekam do grudnia, wkońcu one jeszcze się nie narodziły.

Ten temat zarzuciłam również na http://forum.dogs.pl/viewthread.php?tid=12666 i skrajnie różne opinie uzyskałam z Waszymi. Dobrze ze mam jeszzce troche czasu zanim się oszczeni

Z ostatniej chwili:
Omówiłam właśnie sprawe z TŻ.Osobiście postara sie o sterylizacje suki i podobno już jest kilku chętnych na pieski:)oby tylko nie rozmyślili sie, bo to różnie bywa.Zobaczymy ile ich będzie to najwyżej wtedy ogłosze sie na forum, może będą chętni?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Re: Skazane psiaki!!! kiedy można odstawić szczeniaka od mat
« Odpowiedz #20 : 2004-11-21, 15:59 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.268 sekund z 27 zapytaniami.