Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu

Autor Wątek: Zootechnika  (Przeczytany 58118 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #120 : 2007-09-09, 21:00 »
Cytuj
Oops wybaczcie nie zauwazylam, ze ten watek juz troche stary jest Embarassed

nie martw sie - watek stary, ale pytanie aktualne, bo z konca sierpnia.

a jesli chodzi o samo pytanie - to z tego co zauwazylam wszystko bez przerwy sie zmienia - wiec trudno powiedziec jakie konkretnie przedmioty na pewno beda - u mnie np. byla plotka ze ma byc ekonomia czy cos w tym stylu w ktoryms tam semestrze (nie wiem czy sie sprawdzi bo studia  rzucilam na rzecz pracy w lecznicy)

Z przedmiotow ktore beda na 100% - anatomia, zoologia, botanika, chemia, zdaje sie ze trzeba sie liczyc z tym, ze bedzie ekologia mikrobiologia, emriologia itp. Co do angielskiego tlumaczenia - nie mam pojecia - ale szczerze mowiac - watpie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sopumi

  • Gość
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #121 : 2007-09-10, 08:12 »
Dziekuje za odpowiedz. Potrzebowalam wykaz przedmiotow, poniewaz tlumaczylam sobie indeks. Brakowala mi ilosc godzin z wykladow z zoohigieny. Zwrocilam sie tez z prosba o pomoc do sekretariatu mojej uczelni. Niestety ukonczylam studia kilka lat temu i moje papiery sa juz w archiwum w zwiazku z tym nie uzyskalam pomocy. Natomiast,jesli chodzi o wykaz przedmiotow w jez. angielskim, to powiedziano mi,(co bardzo mnie zdziwilo)ze uczelnia nie ma uprawnien do tlumaczenia przedmiotow na jez. angielski!!???  Zdziwilo mnie to, bo jak wiem i piszecie zreszta mozna ubiegac sie o dyplom w jezyku angielskim....
A poza tym uwazam ten watek na forum za ciekawy  :D Fajnie jest powspominac i poczytac jakie nastapily zmiany na zootechnice....  :) Moze warto go wskrzepic??? pozdrawiam :tuli:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #122 : 2007-09-10, 08:16 »
Cytuj
powiedziano mi,(co bardzo mnie zdziwilo)ze uczelnia nie ma uprawnien do tlumaczenia przedmiotow na jez. angielski!!???

Bo sama uczelnia nie ma - zeby cos przetlumaczyc na jakis jezyk - czy bedzie to dyplom, wykaz przedmiotow czy cokolwiek i by zostaalo to uznane w innym kraju to tlumaczenie musi zostac wykonane przez tlumacza przysieglego - teoretycznie uczelnia moglaby jakigos zatrudnic, jednak sadze ze dla nich to "zbyt wiele zachodu"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Zootechnika
« Odpowiedz #122 : 2007-09-10, 08:16 »

sopumi

  • Gość
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #123 : 2007-09-10, 09:48 »
Calkowiecie rozumiem,ze uczelnia sama nie moze dokonac tlumaczenia, ale skoro wydaja dyplomy w jezyku angielskim...??? Rozumeiem,ze nie maja szablonu, tylko do kazdego dyplomu wydanego w jez. angielskim zatrudniaja tlumacza przysieglego... hmmmm
Zapisane

sopumi

  • Gość
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #124 : 2007-09-10, 09:52 »
Jeszcze jedno Iras. Mam pytanie do Ciebie. Jak Ci sie pracuje w lecznicy??? Rozumiem,ze masz wyksztalcenie techniczne? Nie bylo problemu ze znalezneiniem pracy w tej dziedzinie? Kiedys tez zastanawialam sie nad praca w lecznicy...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #125 : 2007-09-10, 10:17 »
No tak - z zawodu jestem technikiem weterynarii - prace w lecznicy mozna powiedziec ze znalazlam przez przypadek - rok po skonczeniu studium. latwo znalezc prace nie jest - jednak tak naprawde wystarczy dobrze poszukac i cos sie znajdzie. Jak sie pracuje? Coz - lecznica mozna powiedziec jest oblegana, wiec roboty jest masa - jednak praca w lecznicy to to do czego zawsze dazylam, wiec mi to nie przeszkadza. Niejednokrotnie sa do zrobienia rzeczy wrecz paskudne - jak chociaby oproznienie zachylka prostnicy (czyt: wydobycie kupy z owego zachylka), sa przykre rzeczy - usypianie miotow itp.

Tak czy inaczej - to czy komus bedzie podobala sie taka praca zalezy od czlowieka - ja np. nie zamienilabym ja na zadna inna, chocbym miala zarabiac dwa razy wiecej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Justynka_

  • Gość
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #126 : 2007-09-11, 19:39 »
To dziwne, ze nie chcieli Ci przetlumaczyc... Wiem, ze to bylo juz pare lat temu (jak napisalas) :) u nas po prostu zaproponowali "chcesz miec dyplom w jezyku polskim i angielskim czy tylko w polskim??" tylko za oba trzeba bylo zaplacic 100zl... jesli chodzi o przedmioty to mialam rozne... podstawy ekonomii tez byly (jeden semestr ale wystarczy), fajnie bylo... pozniej zaczely sie bardziej specjalistyczne zajecia (hodowle roznych zwierzat)... nieciekawe tez sie zdarzaly (ale coz - przezyc trzeba :) )... ale pozniej pojawily sie nowe przedmioty (np. historia zootechniki :) )
Zapisane

sopumi

  • Gość
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #127 : 2007-09-13, 09:09 »
Justynka_ , powiem Ci,ze ja tez bylam zaskoczona tym faktem,ze nie chciano mi wydac wykazu przedmiotow w angielskim....no ale jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo,ze chodzi o pieniadze...przeciez uczelnia ma obowiazek od 2005r wydawac do dyplomu suplement...czyli musza miec wykaz przedmiotow w angielskim...
Na razie przedlumaczylam sama indeks, bo powiedziano mi na uczelni zagraniczenj,ze to wystarczy do zatwierdzenia mojego polskiego dyplomu.Zobaczymy, czy tak bedzei faktycznie....
hmmm z tego co piszecie, musze powiedziec,ze zmienily sie troche rzedmioty od moich czasow. Histori zootechniki nie mialam ,ale mialam za to historie Polski..
Zapisane

Justynka_

  • Gość
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #128 : 2007-09-13, 19:10 »
Taak?? mialas historie Polski na zootechnice?? o kurcze... nie nie, u nas juz tego nie bylo... a historii zootechniki to ja tez nie mialam (nie zdazylam :) ), nie wiem na ile jeszcze sie pozmienialo (musialabym kuzynki spytac) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zootechnika
« Odpowiedz #128 : 2007-09-13, 19:10 »

paula1456

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
  • Studentka :)
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #129 : 2011-10-07, 23:16 »
Odświeżam już dość stary wątek :roll:. W tym roku rozpoczęłam studiowanie zootechniki. Na razie mi się podoba. Z przedmiotów jak na razie najbardziej lubię anatomię :). Jestem tylko zaskoczona, że tak mało przedmiotów mamy.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #130 : 2011-10-08, 00:36 »
Gdzie studiujesz ;) ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

paula1456

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
  • Studentka :)
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #131 : 2011-10-08, 10:09 »
Na SGGW :).
Zapisane

kermit1553

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #132 : 2011-11-29, 14:26 »
Ja od tego roku studiuję zootechnikę na Uniwersytecie Przyrodniczym w  Poznaniu,
jak narazie jest ok, tak jak moja przedmówczyni, uważam że anatomia jest najciekawsza, szczegolnie ćwiczenia. Ja jednak na ten semestr mam przewidzianych 276 h łącznie, to dość sporo jak na I semestr, dodatkowo studia są 4 a  nie 3 letnie, to może też być męczące, ale puki co narazie ciesze sie z  takiego a  nie innego wyboru studiów. Po liceum ciężko jest się jednoznacznie zdecydować na coś kolwiek, no  a  jak się jest tak młodą osobą wśród przeważającej wiekszości osób w  wieku 25-35 lat to można się dziwnie czuć. ale jest na prawdę ok, przynajmniej narazie. :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Zootechnika
« Odpowiedź #133 : 2011-11-29, 15:52 »
Zootechnika to bardzo ciekawy kierunek na pewno. Ale sądzę,ze nielatwo będzie o prace po nim.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 29 zapytaniami.