Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: 1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki  (Przeczytany 17329 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« : 2004-10-31, 16:16 »
ehh listopad zbliza sie nieublaganie, i nie kryje, ze bardzo mnie to przygnebia.
nie lubie listopada.. jest szaro, buro, ponuro.. jeszcze to Swieto Zmarlych.. takie smutne..
nie lubie tego miesiaca takze dlatego, ze 10.11 bedzie juz czwarta rocznica smierci mojej kolezanki, ktora umarla na raka :( byla w moim wieku .. 10 lat :(
jeszcze te dni od 12, 13.. to jeszcze da sie przezyc. ale te pierwsze dwa tygodnie to po prostu kamien na sercu, jak dla mnie.
boje sie pierwszych dwoch dni. wyjazd najpierw do Gdyni na cmentarz z samego rana, wczesniej pobudka o 7.10 i do kosciola na 7.30.. pozniej z mama pojde do chomow, jak rok temu. bedzie ciezko.. rok temu bylo mi o tyle ciezej, ze rana po stracie ukochanych zwierzatek byla jeszcze swieza.. zreszta, jak tylko o tym mysle, ze jutro znow.. ehh..

to tyle jesli chodzi o mnie ...
Zapisane

Scotia

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #1 : 2004-10-31, 16:18 »
HEHE....
....a potem Mikołaj i Gwiazdka....... :wink:
Zapisane

Amarae

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #2 : 2004-10-31, 16:19 »
Ja nigdzie nie jadę. Byłam na cmentarzu tydzień temu, bo był pogrzeb mojego dziadka i przy okazji odwiedziłam inne groby...  

:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedz #2 : 2004-10-31, 16:19 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #3 : 2004-10-31, 16:19 »
jaka szybka odpowiedz ;)
Scotia, to faktycznie pocieszajace ;) :wink:
Zapisane

kareena

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #4 : 2004-10-31, 16:22 »
dla mnie smutnym czasem jest drugi tydzien pazdziernika wiec ze tak powiem juz wtedy zalatuje mi listopadem. zwykle na cmentarz jadę 1 listopada ale w tym roku wyjątkowo odwiedziłam groby w Niepokalanowie dzień wczesniej. Jutro pora na Święcice i miejscowe..  coz, dla mojej rodziny 1 listopad to m.in. okazja zeby sie zobaczyc (z warszawy i z blonia sie zjezdzaja do cioci w niepokalanowie) i to chyba tyle
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #5 : 2004-10-31, 16:25 »
Co do listopada , to ja lubie te miesiac <25 mam urodziny:P>.
A....mala poprwka-1 listopada= Dzien Wszystkich Swietych a 2 listopada=Dzien Wszytskich Zmarlych....
Jutro jak wszyscy udaje sie na cmentarz...to dla mnie dosc ciezkie, poniewaz bardzo mi brakuje moje babci, ktora zmarla jak mialam 4 lata <teraz mam 15>. To bylo bardzo dawno temu...Jest mi zal, ze nie wiele pamietam z czadow kiedy babcia zyla. Spedzilysmy ze soba malo czasu...za malo.
 :(
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Ax

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #6 : 2004-10-31, 16:53 »
Jadę jutro na cmentarz... tylko nie jest to dla mnie coś szczegolnie jakby to powiedziec nadzwyczajnego (nie zrozumcie tego zle) , bo wszystkie groby ktore odwiedzamy to groby osób których nie znałam... dziadziu, który zginął jak moja mam miała 6 lat, pradziadkowie, których nieznałam, mąż naszej btłej sąsiadki i ojciec chyba 5 dzieci, ktory sie powiesil... kuzyn, ktory mial 7 lat jak umarl z powodu guza mózgu.. wogole go nie znala, bo cale zycie spedzil w USA... ehhh i jeszcze mogłabym wyliczac, ale po co? nie znalam tych osob dobrze.. prawie wcale :( a szkoda, ale coz zrobic? mozna się pomodlić i zapalić znicz, to wszystko :(
Zapisane

aleb

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #7 : 2004-10-31, 17:06 »
Jupiiiii.... już wkrótce Boze Narodzenie  :D
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #8 : 2004-10-31, 17:06 »
ja byłam wczoraj na cmentarzu u brata i taty nie wiem czy jutro pójde na cmętarz. Na cmętarzu Bródnowskim sa straszne tłumy, ledwo sie gdziekolwiek mozna dostac, a na innych cmętarzach podobnie. Ogółem nie lubie listopada
Cytuj
.. jest szaro, buro, ponuro

dokładanie
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Forum Zwierzaki

1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedz #8 : 2004-10-31, 17:06 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #9 : 2004-10-31, 17:17 »
Cytuj

bo wszystkie groby ktore odwiedzamy to groby osób których nie znałam...


u mnie tez tak jest, z wyjatkiem dwoch osob, z tymze jedna pamietam bardzo ..nikle..
Zapisane

whiper

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #10 : 2004-10-31, 17:26 »
Ogolnie nie lubie listopada, kojarzy mi się ze śmiercią, z deszczem, z zimnym wiatrem...
Duke [`], Rotti [`]... i inni [`]
Zapisane

Apiska

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #11 : 2004-10-31, 17:39 »
Nie lbuię tego dnia, ze względu 1.ze jest smutne;  2. zawsze spotka sie cala rodzina a nienawidze takich spotkanek. Lubię tylko z wieczorka iść na cmentarz, gdy już wszystkie znicze pala się.
Zapisane

aleb

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #12 : 2004-10-31, 17:42 »
Tak, to ładne, gdy naokoło jest ciemno a tu wszędzie świecą znicze
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #13 : 2004-10-31, 17:43 »
Cytuj

<25 mam urodziny:P>.

moja kuzynka ma w tym samym dniu i zeby bylo smieszniej jest w twoim wieku (ty jestes teerraz 2 gim tak??)

ja tez nie lubie listopada.. bo on tak iwlasnie smutny szary zawsze mnie wtedy dopada zly humor :(

na gorby jutro nie idę gdyż jestem chora a rodzine zmarlą mam w innyxch miastach a z powodu mojej choroby nie pojechalismy :(
ja tez prawie nikogo nie znalam tylko jednego dziadka :( drugie nie znalam no i pradziadkow od strony dzidka (tego cxo znalam) tez nie znalam  :roll:
Zapisane

golden

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #14 : 2004-10-31, 17:44 »
Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny... nie lubię tych dni... tak jak każdemu nie kojarzą mi się miło. Jutro, już drugi raz z okazji tego święta pójdę odwiedzić jedyny ważny dla mnie grób na cmentarzu komunalnym w moim mieście, a mianowicie grób mojego dobrego kolegi... 2 lata temu zginął w wypadku samochodowym.

['] Mateusz

takze   ['] Marv, ['] Raven, ['] Rotti, ['] i wszyscy inni...
Zapisane

Forum Zwierzaki

1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedz #14 : 2004-10-31, 17:44 »

aleb

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #15 : 2004-10-31, 17:58 »
Też będe musiała odwiedzić grób mojego kolegi (o 2 lata starszy ode mnie). Właśnie zmarł 13 października tego roku na zawał serca :( (w tkim młodym wieku  :cry: ) Zaraz się rozbeczę  :( [']
Zapisane

Krówka

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #16 : 2004-10-31, 18:24 »
Mnie wkurza to, że nagle wszystkim przypomina się, że warto by było pójść na czyjś tam grób i zapalić znicz, pomodlić się, wspomnieć tą osobę...
a przez cały rok to co? Cmentarze świecą pustkami (nie licząc pogrzebów czy pojedynczych przypadków, zazwyczaj starszych osób, które już nikogo nie mają).
Zapale jedna świeczkę i na rok mam z głowy... :?
Zapisane

golden

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #17 : 2004-10-31, 18:30 »
Cytat: Krówka
Mnie wkurza to, że nagle wszystkim przypomina się, że warto by było pójść na czyjś tam grób i zapalić znicz, pomodlić się, wspomnieć tą osobę...
a przez cały rok to co? Cmentarze świecą pustkami (nie licząc pogrzebów czy pojedynczych przypadków, zazwyczaj starszych osób, które już nikogo nie mają).
Zapale jedna świeczkę i na rok mam z głowy... :?

to nie tak ;) o osobie pamieta sie caly czas... dla mnie akurat w ten jeden dzien w roku postawienie znicza na grobie jest symbolem. Tak samo jak choinka w Boże Narodzenie.
Nie lubie cmentarzy, dlatego bywam tam rzadko. Modlic sie nie modle, jestem niewierzący. Wg mnie najlepszym docenieniem danej osoby po smierci jest pamiec o niej, takze to, ze nawet gdy tego czlowieka zabraknie, potrafimy przypomniec sobie te dobre chwile spedzane z nia, a nie wydanie tych 5zł, ktore ida na znicz...
Zapisane

Scotia

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #18 : 2004-10-31, 18:33 »
PREZEEENNNTTTYYYY.... :lol:
sorry, ale strasznie mi się chce śmiać... :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #19 : 2004-10-31, 18:34 »
Cytuj

to nie tak  o osobie pamieta sie caly czas... dla mnie akurat w ten jeden dzien w roku postawienie znicza na grobie jest symbolem. Tak samo jak choinka w Boże Narodzenie.

zgadzam sie ;) zreszta przeciez nie jestesmy w stanie pamietac o Zmarlych przez caly rok.. zyjemy w pedzie.. a tego jednego dnia mozemy sie zatrzymac.. i naprawde o nich pomyslec, calym sercem..

Cytuj

Nie lubie cmentarzy, dlatego bywam tam rzadko.

ja tez..
Zapisane

Ax

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #20 : 2004-10-31, 18:41 »
Cytat: Scotia
PREZEEENNNTTTYYYY.... :lol:
sorry, ale strasznie mi się chce śmiać... :lol:

Uspokój sie, to jest temat o zmarłych, a nie o twoich urodzinach czy tez mikołajkach i gwiazdce  :roll:  Tapie posty sobie pisz w temacie "urodziny", a nie tu, ok?
Zapisane

Forum Zwierzaki

1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedz #20 : 2004-10-31, 18:41 »

*~Dominisia~*

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #21 : 2004-10-31, 18:42 »
Ja listopad troche lubię.
Uwielbiam chodzic na groby. Mój tata ktory jest Słupszczaninem ma tam całą rodzinę i my tam z nim jeździmy, ja to kocham robic. Tu w Chojnicach tez lubie groby.
Poza tym ciesze sie, ze zaraz Gwiazdka.
I juz wiem, ze w Wigilię bede musiala pic dodatkowego szampana z powodu, ze w Wigilię moj Ś.P kotek Bidabliu przybłąkał sie do mnie jako 2,5 miesięczny kocurek  :wink:

A nie lubie bo :
Kojazy mi sie z Elusią ['].
I nie cierpie tej chlapy, chłodu i szarości. ( ja jestem ciepla i zimna (nie rozna), kocham cieple lato i mroźną zimę)
Zapisane

Ax

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #22 : 2004-10-31, 18:43 »
Dominika, a kto to jest Elusia jeżeli można wiedzieć?
Zapisane

Scotia

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #23 : 2004-10-31, 18:50 »
Cytuj

Uspokój sie, to jest temat o zmarłych, a nie o twoich urodzinach czy tez mikołajkach i gwiazdce  Tapie posty sobie pisz w temacie "urodziny", a nie tu, ok?

hoho odezwała się :hahaha:

ja jutro idę na cmentarz
mam tam dziadka :cry: , wujka :cry: ,ciocię :cry: , ciocię :cry: , wujka :cry:  i pare innych osób z rodziny, których nie znałam :(  :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #24 : 2004-10-31, 18:55 »
Cytuj

Dominika, a kto to jest Elusia jeżeli można wiedzieć?


ś.p. Rotti z Forum [....]anii...

Cytuj

hoho odezwała się  


Scotia przestań, to nie jest temat do żartów. Jeśli nie potrafisz uszanowac czyichs uczuc to przynajmniej sie nie wypowiadaj.
Zapisane

Ax

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #25 : 2004-10-31, 18:59 »
Cytat: VioaoiV
Cytuj

Dominika, a kto to jest Elusia jeżeli można wiedzieć?


ś.p. Rotti z Forum [....]anii...


Przpraszam, ze pytam, ale to człowiek czy pies? brzmi głupio :oops: ...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #26 : 2004-10-31, 19:05 »
człowiek, umarła na raka, po długiej i dzielnej walce..
Zapisane

whiper

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #27 : 2004-10-31, 19:06 »
Człowiek, wielka charciara... aczkolwiek również jej Ś.P. afgan.
Choroba była krótka, ale ciężka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedz #27 : 2004-10-31, 19:06 »

Zorba

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #28 : 2004-10-31, 19:07 »
ja jutro jade na groby...nie lubie listopada chociaz moja mam ma urodziny 15..no i moi dwaj eks faceci tez tego samego dnia...
no w kazdyym razie listopad to dla mnie taka "ciapa"...wiecie deszcz mokro itde
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
1 listopada -->> Swieto Zmarlych; Zaduszki
« Odpowiedź #29 : 2004-10-31, 19:08 »
Człowiek :) Jedna z najlepszych [....]aniaczek, ktora umarla na raka :( Taka charciarą była ( 2 charty miala) .
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.