Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ARKA NOEGO  (Przeczytany 1843 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
ARKA NOEGO
« : 2004-07-28, 19:23 »
Słyszeliście o zachowywaniu genów wymierających gatunków na przyszłość? Bretyjczycy twożą "Arkę Noego".

Włąśnie w wiadomościach powiedzieli że dziennie giną 2 gatunki zwierzęt... zaraz potem że co roku ginie 1000 gatunków. Tak czy inaczej DUŻO.
Zapisane

Essey

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #1 : 2004-07-28, 21:04 »
Od rana o tym mówią. też słyszałam. Wkurza mnie że człowiek najpierw przyczynia się do ginięcia dzikich gatunków, a później na siłę je ratuje :?
Zapisane

Kira

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #2 : 2004-07-29, 01:03 »
:? on nie zwróci zyca temu czego niema on zostwi ewolucje zwierzat... :( zeby zostalo to co sie dzialo przez  ilestam milionów lat... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

ARKA NOEGO
« Odpowiedz #2 : 2004-07-29, 01:03 »

Tika

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #3 : 2004-07-29, 10:33 »
Zamiast tworzyć Arkę Noego, niech lepiej zajmą się ginącymi gatunkami i stworzą zwierzakom odpowiednie środowisko do rozwoju, bo tak to wezmą geny i stwierdzą, że skoro już je mają to niech sobie zwierzaki giną.
Zapisane

KasiKz

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #4 : 2004-07-29, 11:29 »
No a po co im te geny? Bo nauka nie idzie tak szybko do przodu, żeby mogli z tego zrobić jakiś porzytek - przynajmniej w najbliższej przyszłości. Ale z drugie strony, jak dzieci naszych dzieci odziedziczą taką zniszczoną i pustą palnetę, to może zmądrzeją i uda im się przywrócić do życia to co my niszczymy.
Zapisane

Kira

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #5 : 2004-07-29, 11:49 »
:roll: im chodzi tylko o to by cos po zwierzakach dla naukowcaow  zostało...
Zapisane

kustosz82

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #6 : 2004-07-29, 11:49 »
Kasikz powiedziała cośbardzo ważnego napisała "my niszczymy" to jest bardzo ważne aby w końcu zrozumieć że to my bezpośrednio przyczyniamy się do zagłady środowiska naturalnego i w zasadzie niewiele możemy zrobić aby się temu przeciwstawić. Ale nie wolno odzielać siebie od innych tak jak napisała Tika "niech lepiej zajmą się ginącymi gatunkami"
Ale właśnie oni zajmują się ginącymi gatunkami. Wiadome jest że w tej chwili przywrócenie większości gatunków nie ma sensu z kilku powodów
1) Nie ma już odpowiedzniego środowiska dla tych zwierząt
2) Ich obszar życiowy został zajęty przez inne gatunki zwierząt przez co przywrócony gatunek nie ma szans w walce o swoje tereny.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #7 : 2004-07-29, 19:32 »
Cytat: kustosz82
Kasikz powiedziała cośbardzo ważnego napisała "my niszczymy" to jest bardzo ważne aby w końcu zrozumieć że to my bezpośrednio przyczyniamy się do zagłady środowiska naturalnego i w zasadzie niewiele możemy zrobić aby się temu przeciwstawić. Ale nie wolno odzielać siebie od innych tak jak napisała Tika "niech lepiej zajmą się ginącymi gatunkami"
Ale właśnie oni zajmują się ginącymi gatunkami. Wiadome jest że w tej chwili przywrócenie większości gatunków nie ma sensu z kilku powodów
1) Nie ma już odpowiedzniego środowiska dla tych zwierząt
2) Ich obszar życiowy został zajęty przez inne gatunki zwierząt przez co przywrócony gatunek nie ma szans w walce o swoje tereny.

Nie do końca się z tym zgodzę. Czasami wymarły gatunek był tak unikalny, że pozostało po nim tylko puste miejsce w jego środowisku. Poza tym musimy stanowczo przeciwstawić się niszczeniu natury. Moim zdaniem ciągle jest to jeszcze możliwe. Ludzie muszą zrozumieć tylko podstawową sprawę. Nie jesteśmy żadnymi "panami stworzenia". Nie możemy zdobywać i dominować nad naturą. Powinniśmy ją zrozumieć i z całych sił chronić. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie ma drugiej takiej planety jak nasza Ziemia.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

kustosz82

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #8 : 2004-07-31, 18:30 »
Niewiadomo czy nie ma drugiej takiej planety jak nasza :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

ARKA NOEGO
« Odpowiedz #8 : 2004-07-31, 18:30 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #9 : 2004-07-31, 19:46 »
Cytat: kustosz82
Niewiadomo czy nie ma drugiej takiej planety jak nasza :)

Jeżeli istnieje jakaś planeta na której jest życie to na pewno formy życia są tam zupełnie różne od naszych. Nie ma tam delfinów,wilków, gepardów i wielu innych gatunków. I również z tego powodu musimy chronić naszą Ziemię. Jest po prostu niepowtarzalna.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

kustosz82

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #10 : 2004-07-31, 23:40 »
Jak pewnie się orientujesz zoolog co pare tygodni naukowcy zaskakują nas nowymi odkryciami a to nowych planet albo galaktyk. W tej chwili szacuje się że planet we wszechświecie jest niezliczona ilość a planet których znamy jest około 50. Jak pewnie wiesz jednym z pierwszych odkrywców lanet poza naszym układe słonecznym byl nasz rodak Aleksander Wolszczan. W każdym razie z rachunku prawdopodobieństwa wynika że we wszechświcie może być awet 700 tyś planet o podobne strukturze do naszej. Czyli na takiej planecie powinny występować pierwiastku takie jak na ziemi i w ilościach zbliżonych do tych jak u nas. Jako podstawę do wytworzenia się życia naukowcy wymieniają wodę w ciekłej postaci.

Nie ma pewności że gdzieś tam nie istnieją planety na których najwyżej rozwiniętym organizmem są delfiny. Nie można odrzucić również teorii że gdzieś we wszechświecie nie ma planety podobnej do naszej na której mieszkają ludzie. Tylko że bardziej cywilizowani.

Uważam że pomysł Brytyjskich naukowców jest jak najbardziej udany i porządany. Trzeba ratować wymierające gatunki zwierząt wszelkimi metodami a genetyka jest tu jak najbardziej na miejscu.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #11 : 2004-08-01, 19:29 »
Zapewniam Cię, że nie ma drugiej planety z ludźmi lub delfinami. Ewolucja nie może działać gdzie indziej w taki sam sposób. Jest to po prostu niemożliwe. Nie może tworzyć po raz drugi takich samych form życia. Pomijam już inne warunki środowiskowe i inne uwarunkowania na tych planetach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Sal

  • Gość
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #12 : 2004-08-06, 08:50 »
Oglądałam program o tym, jak uczeni chcieli wskrzesić pewnien gatunek zwierzęcia, który wymarł przed II wojną światową. Był to jakiś wilk. Workowaty? (nie pamiętam dobrze...) Mieli materiał genetyczny, ba... mieli nawet zakonserwowany płód. I wszystko spełzło na niczym. Natury nie da się podrobić, ani przerobić.
Może się okazać, że z tych prób wskrzeszenia i tak nic nie wyjdzie i całą Arkę będą sobie mogli wsadzić...
Niech się lepiej skupią na zapewnieniu zwierzętom warunków, w których by przetrwały, zamiast ingerować w naturę.  :?  Pominę milczeniem, że koszt takich badań jest o wiele większy niż koszt dbałości o istniejące gatunki.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
ARKA NOEGO
« Odpowiedź #13 : 2004-08-06, 09:09 »
Tak, to wilk workowaty... :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 24 zapytaniami.