Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Z kluczem do psa"  (Przeczytany 1623 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nanami

  • Gość
"Z kluczem do psa"
« : 2004-11-17, 17:06 »
Taki tytuł nosi najnowsza ksiązka Zofii Mrzewińskiej - Sędzia i instruktor Związku Kynologicznego w Polsce
Autorka trzech poradników szkolenia: "Po obu końcach smyczy", "Psim zdaniem", "Jak rozmawiać z psem" i współautorka napisanej z Bogusławem Górnym, kanadyjskim biologiem-etologiem i szkoleniowcem, książki: "Sam wychowasz swego psa". Założycielka i trenerka grupy psów - terapeutów wizytujących od trzech lat Dom Opieki w Krakowie.

Cytuj
"Jesteś sam przed ekranem komputera najnowszej generacji. Na pustej plaży i w przepełnionych supermarketach. Wśród ludzi, uśmiechających się uprzejmie, współpracowników, szefów i podwładnych. Zostaniesz sam, gdy dzieci założą własne gniazdo, gdy stracisz pracę, zdrowie i pieniądze.

W szaleńczym pośpiechu cywilizacji, pośpiechu, który może ziemię usunąć nam spod nóg, pozostało jedno niezmienne i pewne, niezawodne jak przed tysiącami lat. Wilgotny nos łapiący chciwie drobinki zapachu człowieka, uszy wsłuchane czujnie w rytm jedynych kroków i rozjaśnione ciepłem oczy Twojego psa, gdy wreszcie na niego popatrzysz.

Miejsce psa jest obok człowieka nie w klatce, nie na łańcuchu i nie na pustej, ogrodzonej działce. To my odebraliśmy ongiś wybranym wilczym potomkom wolność wśród innych zwierząt, ukształtowaliśmy psa dla swoich potrzeb i upodobań. Tylko my jesteśmy odpowiedzialni za ich godne życie na co dzień, za to, jakie są i co robią pośród nas. Wystarczy im mądra opieka, rozumienie odmiennych potrzeb i zachowań. I kawałeczek serca.

Jeśli bodaj w najmniejszym, najtajniejszym kąciku serca zostawisz miejsce dla psa nigdy nie będziesz sam."


Zródło: http://www.owczarek.pl/zkluczemdopsa/

Nie wiem jak Wy, ale ja juz zamawiam (i mam znizke nawet)  :wink:
Zapisane

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
"Z kluczem do psa"
« Odpowiedź #1 : 2004-11-17, 17:33 »
Piękny ten fragemt książki, też bym sobie chętnie zamówiła
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.17 sekund z 22 zapytaniami.