Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co mam zrobic gdy kotka ma ruje???  (Przeczytany 50848 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dotis

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« : 2005-03-12, 19:18 »
mam kotke od 7 miesięcy i chyba teraz dostała ruji!chodzi po całym domu i miałczy!! co mam z nią zrobić??[/b]
Zapisane

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #1 : 2005-03-12, 19:26 »
W tej chwili nic zrobić nie możesz :?
Jedyne rozsądne rozwiązanie (jak już będzie po ruji) to sterylizacja. Trzeba pójść do weterynarza i umówić kotkę na zabieg  :wink:
Myślę,że dużo jest informmacji na ten temat, wystarczy tylko przejrzeć forum ;)
Zapisane

Dotis

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #2 : 2005-03-12, 19:29 »
dzięki
 :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedz #2 : 2005-03-12, 19:29 »

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #3 : 2005-03-12, 19:31 »
http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=16596
zajrzyj tutaj,może znajdziesz coś ciekawego ;]
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #4 : 2005-03-12, 19:59 »
Tylko nie wypuszczaj kotki na zewnątrz, zeby nie miała kociąt.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

czarnula25

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #5 : 2005-03-12, 20:34 »
Miałam ten sam problem co ty. Moje dwie kotki (1 kwietnia skończą roczek  :) ) jakiś czas temu dostały pierwszą ruję. To był koszmar dla mnie chodziły, miauczały, a najgorsze były noce kiedy niemoglismy spać bo ciągle miauczały. A jeszcze gorsze było to że one dostawały ruję na zmianę. Miałam naprawdę dość , zresztą ty wiesz jak to jest. Więc postanowiliśmy je wysterylizować to pewny sposób.  :D Ich mamusię sterylizowałam w listopadzie więc wiedziałam jak to wygląda (chodzi mi o zabieg) i jak kot później się czuje i wogóle. I właśnie dziś rano je wysterylizowałam , teraz co prawda leżą takie bidulki obolałe i jeszcze trochę zamroczone po narkozie, ale pewnie jutro juz będzie ok.
Jakbym miała ci radzić to tylko sterylizacja, ja mam 3 kotki wysteryloizowane i wykastrowanego kota , już się nie boję kiedy je wypuszczę na dwór że wrócą z brzuszkiem oraz tego że mój kocurek im coś zrobi  :D  :D
Zapisane

wistra

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #6 : 2005-03-12, 20:52 »
Jak moja dostała ruji, to było w przeddzień sterylizacji.
A że nie wolno sterylizować kota w ruji, dostała zastrzyk na zatrzymanie rujki.. I po 2 tygodniach wyciachaliśmy.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #7 : 2005-03-12, 22:59 »
Pociesz sie że to trwa około 3 dni to najgorsze. Najlepiej zatkac uszy, nic innego zrobic nie mozna.
Aha u mnie kotki nie mogli wtedy głaskać faceci bo dostawała jeszcze gorszych spazmów.
Zapisane
BC + koci podrostek

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #8 : 2005-03-12, 23:07 »
taaaak, ruja to czas gdy Tequila kocha mojego Bartka  ;)
w tym czasie to wszelkie folie, reklamówki itp nalezy schować bo Tequila leje właśnie w takie miejsca. a poza tym ruja jest znośna :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedz #8 : 2005-03-12, 23:07 »

Paulinka

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #9 : 2005-03-13, 14:07 »
TAk,ale kotki męczą sie..
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #10 : 2005-03-13, 20:49 »
Pao to masz szczęście. Moja biegała, zwaliła wszystko co było na półkach, tarzała się w dywanie, w ubraniach i darła sie wniebogłosy. Okropne bo to brzmiało jak płaczące dziecko, taki zawodzacy niemowlak. 3 noce pod rząd, straszne. Potem niedlugo była wysterylizowana bo trudno z nią było wytrzymać.
Zapisane
BC + koci podrostek

Nereida

  • *
  • Wiadomości: 194
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #11 : 2005-03-14, 14:46 »
Do wyboru masz sterylizacje, zastrzyki lub tabletki. Ja puki cio mojej jedej kici daje tabletki bo druga albo jeszcze nie miała pierwszej ruji ( a ma 6 miesiecy) albo dobrze to kitra:P
Zapisane
Pozdro zwierzokomaniacy  :) !!!

Dotis

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #12 : 2005-03-19, 13:44 »
Dzieki za pamoc!! udało sie dostała tabletki i jest wszystko o.k!! jeszcze raz dzieki :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)
Zapisane

Eli

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #13 : 2005-03-19, 14:48 »
litości Dotis.. zmieńże ten błąd ortograficzny w temacie to w to oczy razi !
Nie rÓje ale rUje...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #14 : 2005-03-20, 12:51 »
Cytat: Eli
litości Dotis.. zmieńże ten błąd ortograficzny w temacie to w to oczy razi !
Nie rÓje ale rUje...


Fajniej zabrzmialoby - "zmien prosze pisownie w tytule na ruje"  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedz #14 : 2005-03-20, 12:51 »

Eli

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #15 : 2005-03-20, 13:35 »
ja się lubie wczuwać :]
Zapisane

Karka

  • Gość
co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #16 : 2005-03-21, 08:46 »
Moja też miałczała na okrągło.Ciekawe tylko ,że nigdy nie robiła tego w naszej obecności.Wychodziła zawsze do innego pokoju.A w nocy próbowała raz ale dostała opiernicz i :shock: poszła spać.
Teraz jest już po sterylce i jest spokój.
Zapisane

abi129

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #17 : 2011-01-04, 19:51 »
Witam....mam moją małą kochaną przybłęde od dwóch miesięcy....ma 8 miesięcy i zaczeła się pierwsza ruja,na początku trwała tydzień..pózniej spokój 4 dni...juz chciałam iść na zabieg sterylizacji a tu znowu sie pojawiła..a jak wiadomo nie należy sterylizować kotki w czasie rui...jedynym sposobem na uspokojenie jej i domowników jest zastrzyk antykoncepcyjny.....ale tylko jeden,który daje spokój na 3-5 miesięcy.....wczoraj miała zastrzyk i uspokoiła się dzisiaj...nadal się ociera i przymila...ale juz nie miauczy straszliwie ..jest spokojna ...mam nadzieje ze dzisiaj bedzięmy spały dobrze..bo ostatnie dni to..masakra!!..bo się męczyła....ludzie piszą ze jest szkodliwy....bo jest..ale jeśli cały czas się je podaje a wiadomo że hormony mogą mieć skutki skutki uboczne....także rada dla opiekunów: wezcie swoją dziewczynkę na zastrzyk....a po miesiącu juz można wysterylizować.....wtedy juz na zawsze i Wy i Ona będziecie spokojni....ps.Wiem to od innych troskliwych doswiadczonych opiekunów:)pozdrawiam:)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #18 : 2011-01-05, 14:01 »
jesli zastrzyk miala wczoraj to poziom hormownow "rujowych" musi najpierw opasc.

A ogolnie - nic dodac nic ujac. koniec z uciazliwymi zachowaniami, dokladaniem do bezdomnosci, a i rowniez zliwkwidowanie ryzyka paru smiertelnych chorob.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Meryx33

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #19 : 2012-01-18, 17:17 »
Musisz jej przede wszystkim nie pozwalać wskakiwać na okno gdzie widzi Samca.A tak wgl umów ją do weterynarza za zabieg.Wtedy przestanie myśleć o tym .Pozdraiwam :) :tuli:
Zapisane

paulinakoty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
  • Nazywam się Paulina.Bardzo lubię zwierzęta.
Odp: co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #20 : 2012-01-18, 23:21 »
Nie wypuszczaj jej na dwór.
I najlepiej ją wysterylizuj.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedz #20 : 2012-01-18, 23:21 »

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: co mam zrobic gdy kotka ma ruje???
« Odpowiedź #21 : 2012-08-23, 11:10 »
zatkanie uszu jest najlepsza rada ;-) A na poważnie tak jak większość uczestników dyskusji uważam, że najrozsądniejszym postępowaniem jest sterylizacja. Istotę jest to , ze w rui w związku z kruchością macicy i zwiększonym ryzykiem operacyjnym sterylizować nie można i należy ja wcześniej przerwać hormonalnie. Krótkotrwale można polecić tez hormony w wersji doustne (niestety trzeba podawać co 7 dni) lub iniekcyjne (do podawania co ok 5 mc) wadą tego postępowania sa skutki uboczne w postaci możliwego ropomacicza i nowotworów gruczołu sutkowego. Takie skutki uboczne mogą sie pojawić zwłaszcza przy inekcyjnych hormonach podanych w czasie rui. Wątek wprawdzie stary ale może się informacje i opinia przydadzą  ;-)
p.s właściciele zwykle nie są gotowi na sterylizacje do momentu pierwszej rujki, a potem im niechęć przechodzi :-)
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 29 zapytaniami.